Otwórz menu główne

Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów na Żużlu 2015

Spis treści

Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów na Żużlu 2015 – cykl turniejów żużlowych, mających wyłonić najlepszych żużlowców do lat 21 na świecie w sezonie 2015. Złoty medal zdobył Polak Bartosz Zmarzlik.

Medalistów wyłoniono na podstawie sumy punktów zdobytych w trzech turniejach finałowych, rozegranych w Lonigo, Lublinie i Pardubicach.

W każdym turnieju finałowym uczestniczyło 14 zawodników, którzy zakwalifikowali się fazy finałowej, oraz po 2 zawodników z tzw. "dzikimi kartami".

UczestnicyEdytuj

WynikiEdytuj

Pierwszy finał – LonigoEdytuj

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Mikkel Michelsen   Dania 14+3 (2,3,3,3,3)
2 Bartosz Zmarzlik   Polska 14+2 (3,3,2,3,3)
3 Nikolaj Busk Jakobsen   Dania 11 (2,1,3,2,3)
4 Mikkel Bech   Dania 10 (3,0,2,3,2)
5 Brady Kurtz   Australia 10 (1,1,3,3,2)
6 Anders Thomsen   Dania 10 (3,2,1,2,2)
7 Max Fricke   Australia 10 (1,2,2,2,3)
8 Paweł Przedpełski   Polska 8 (1,3,3,1,0)
9 Victor Palovaara   Szwecja 8 (2,3,1,1,1)
10 Emil Groendal   Dania 6 (0,2,1,2,1)
11 Stefan Nielsen   Wielka Brytania 5 (3,1,0,0,1)
12 Andžejs Ļebedevs   Łotwa 5 (2,2,0,0,1)
13 Michele Paco Castagna   Włochy 4 (1,0,2,1,0)
14 Wiktor Kułakow   Rosja 3 (0,0,1,0,2)
15 Nicolas Vicentin   Włochy 2 (0,1,0,1,–)
16 rez. Giorgio Trentin   Włochy 0 (0,0,0,0,0)
17 rez. Ivan Garzaro   Włochy 0 (d)
18 Aleksandr Łoktajew   Ukraina 0 (u/ns,–,–,–,–)
Wyścig po wyścigu:
  1. Zmarzlik, Michelsen, Kurtz, Kułakow
  2. Nielsen, Jakobsen, Przedpełski, Vicentin
  3. Bech, Ļebedevs, Castagna, Trentin, Łoktajew (w/ns)
  4. Thomsen, Palovaara, Fricke, Groendal
  5. Zmarzlik, Groendal, Vicentin, Trentin
  6. Michelsen, Fricke, Jakobsen, Bech
  7. Palovaara, Ļebedevs, Nielsen, Kułakow
  8. Przedpełski, Thomsen, Kurtz, Castagna
  9. Jakobsen, Zmarzlik, Thomsen, Ļebedevs
  10. Michelsen, Castagna, Palovaara, Vicentin
  11. Przedpełski, Fricke, Kułakow, Trentin
  12. Kurtz, Bech, Groendal, Nielsen
  13. Zmarzlik, Fricke, Castagna, Nielsen
  14. Michelsen, Groendal, Przedpełski, Ļebedevs
  15. Bech, Thomsen, Vicentin, Kułakow
  16. Kurtz, Jakobsen, Palovaara, Trentin
  17. Zmarzlik, Bech, Palovaara, Przedpełski
  18. Michelsen, Thomsen, Nielsen, Trentin
  19. Jakobsen, Kułakow, Groendal, Castagna
  20. Fricke, Kurtz, Ļebedevs, Garzaro (d)
  21. Wyścig dodatkowy o 1. miejsce: Michelsen, Zmarzlik

Drugi finał – LublinEdytuj

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Paweł Przedpełski   Polska 14 (2,3,3,3,3)
2 Bartosz Zmarzlik   Polska 12 (3,3,3,3,w)
3 Andžejs Ļebedevs   Łotwa 11+3 (1,2,3,3,2)
4 Anders Thomsen   Dania 11+2 (3,3,d,3,2)
5 Maksym Drabik   Polska 10 (0,3,2,2,3)
6 Wiktor Kułakow   Rosja 10 (2,2,3,2,1)
7 Max Fricke   Australia 7 (1,1,2,2,1)
8 Mikkel Bech   Dania 7 (1,1,2,1,2)
9 Stefan Nielsen   Wielka Brytania 6 (0,1,2,0,3)
10 Mikkel Michelsen   Dania 6 (3,2,u,1,d)
11 Victor Palovaara   Szwecja 6 (2,2,0,0,2)
12 Valentin Grobauer   Niemcy 5 (3,0,1,w,1)
13 Brady Kurtz   Australia 4 (t,1,w,0,3)
14 Nikolaj Busk Jakobsen   Dania 4 (2,0,d,1,1)
15 Emil Groendal   Dania 3 (0,0,1,2,0)
16 Michael Haertel   Niemcy 2 (0,0,1,1,w)
17 rez. Adrian Cyfer   Polska 1 (1)
18 rez. Kacper Woryna   Polska ns
Wyścig po wyścigu:
  1. (66,91) Zmarzlik, Busk Jakobsen, Cyfer, Haertel, Kurtz (t)
  2. (66,40) Michelsen, Przedpełski, Ļebedevs, Groendal
  3. (67,18) Grobauer, Kułakow, Fricke, Nielsen
  4. (66,97) Thomsen, Palovaara, Bech, Drabik
  5. (67,65) Drabik, Kułakow, Kurtz, Groendal
  6. (66,84) Zmarzlik, Ļebedevs, Bech, Grobauer
  7. (67,56) Przedpełski, Palovaara, Nielsen, Haertel
  8. (67,31) Thomsen, Michelsen, Fricke, Busk Jakobsen
  9. (68,06) Ļebedevs, Nielsen, Thomsen (d/start), Kurtz (w/u)
  10. (67,47) Zmarzlik, Fricke, Groendal, Palovaara
  11. (68,47) Kułakow, Bech, Haertel, Michelsen (u3)
  12. (67,91) Przedpełski, Drabik, Grobauer, Busk Jakobsen (d3)
  13. (67,25) Przedpełski, Fricke, Bech, Kurtz
  14. (67,57) Zmarzlik, Drabik, Michelsen, Nielsen
  15. (68,44) Thomsen, Groendal, Haertel, Grobauer (w/u)
  16. (68,22) Ļebedevs, Kułakow, Busk Jakobsen, Palovaara
  17. (67,53) Kurtz, Palovaara, Grobauer, Michelsen (d/start)
  18. (67,47) Przedpełski, Thomsen, Kułakow, Zmarzlik (w/su)
  19. (67,75) Drabik, Ļebedevs, Fricke, Haertel (w)
  20. (68,37) Nielsen, Bech, Busk Jakobsen, Groendal
  21. Wyścig dodatkowy o 3. miejsce: Ļebedevs, Thomsen

Trzeci finał – PardubiceEdytuj

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Mikkel Michelsen   Dania 14 (3,3,3,2,3)
2 Anders Thomsen   Dania 13+3 (3,2,2,3,3)
3 Bartosz Zmarzlik   Polska 13+2 (3,3,3,3,1)
4 Mikkel Bech   Dania 12 (2,3,2,2,3)
5 Max Fricke   Australia 11 (3,2,1,3,2)
6 Valentin Grobauer   Niemcy 9 (1,3,0,2,3)
7 Andžejs Ļebedevs   Łotwa 8 (2,2,3,1,0)
8 Brady Kurtz   Australia 8 (2,1,3,0,2)
9 Paweł Przedpełski   Polska 7 (2,0,1,3,1)
10 Zdeněk Holub   Czechy 5 (1,0,2,2,0)
11 Stefan Nielsen   Wielka Brytania 4 (0,1,2,0,1)
12 Wiktor Kułakow   Rosja 4 (1,0,0,1,2)
13 Victor Palovaara   Szwecja 4 (0,1,1,0,2)
14 Emil Groendal   Dania 3 (0,0,1,1,1)
15 Eduard Krčmář   Czechy 3 (1,1,0,1,d)
16 Nikolaj Busk Jakobsen   Dania 2 (d,2,0,d,0)
17 rez. Ondřej Smetana   Czechy ns
18 rez. Patrik Mikel   Czechy ns
Wyścig po wyścigu:
  1. Michelsen, Kurtz, Kułakow, Jakobsen (d4)
  2. Zmarzlik, Bech, Holub, Nielsen
  3. Thomsen, Przedpełski, Grobauer, Palovaara
  4. Fricke, Ļebedevs, Krčmář, Groendal
  5. Grobauer, Ļebedevs, Nielsen, Kułakow
  6. Zmarzlik, Fricke, Kurtz, Przedpełski
  7. Michelsen, Thomsen, Krčmář, Holub
  8. Bech, Jakobsen, Palovaara, Groendal
  9. Zmarzlik, Thomsen, Groendal, Kułakow
  10. Kurtz, Nielsen, Palovaara, Krčmář
  11. Michelsen, Bech, Fricke, Grobauer
  12. Ļebedevs, Holub, Przedpełski, Jakobsen
  13. Fricke, Holub, Kułakow, Palovaara
  14. Thomsen, Bech, Ļebedevs, Kurtz
  15. Przedpełski, Michelsen, Groendal, Nielsen
  16. Zmarzlik, Grobauer, Krčmář, Jakobsen (d3)
  17. Bech, Kułakow, Przedpełski, Krčmář (d4)
  18. Grobauer, Kurtz, Groendal, Holub
  19. Michelsen, Palovaara, Zmarzlik, Ļebedevs
  20. Thomsen, Fricke, Nielsen, Jakobsen
  21. Wyścig dodatkowy o 2. miejsce: Thomsen, Zmarzlik
  22. Wyścig dodatkowy o srebrny medal: Thomsen, Michelsen (d/start)

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Miejsce Zawodnicy 1. finał 2. finał 3. finał Razem
1   Bartosz Zmarzlik 14 12 13 39
2   Anders Thomsen 10 11 13 34+3
3   Mikkel Michelsen 14 6 14 34+d
4   Paweł Przedpełski 8 14 7 29
5   Mikkel Bech 10 7 12 29
6   Max Fricke 10 7 11 28
7   Andžejs Ļebedevs 5 11 8 24
8   Brady Kurtz 10 4 8 22
9   Victor Palovaara 8 6 4 18
10   Nikolaj Busk Jakobsen 11 4 2 17
11   Wiktor Kułakow 3 10 4 17
12   Stefan Nielsen 5 6 4 15
13   Valentin Grobauer 5 9 14
14   Emil Groendal 6 3 3 12
15   Maksym Drabik 10 10
16   Zdeněk Holub 5 5
17   Michele Paco Castagna 4 4
18   Eduard Krčmář 3 3
19   Nicolas Vicentin 2 2
20   Michael Haertel 2 2
21   Adrian Cyfer 1 1
22   Georgio Trentin 0 0
23   Aleksandr Łoktajew 0 0

PrzypisyEdytuj

  1. Wojciech Ogonowski: Lista startowa 1. Finału IMŚJ. Castagna i Vicentin z dzikimi kartami (pol.). sportowefakty.wp.pl. [dostęp 2015-07-07].
  2. Dawid Borek: Maksym Drabik z dziką kartą na IMŚJ w Lublinie (pol.). sportowefakty.wp.pl. [dostęp 2015-07-16].
  3. Dawid Cysarz: IMŚJ: Michael Haertel z dziką kartą, drugi z Niemców zastąpi Łoktajewa (pol.). sportowefakty.wp.pl. [dostęp 2015-08-12].
  4. Dawid Cysarz: IMŚJ: Dzikie karty dla Eduarda Krcmara i Zdenka Holuba (pol.). sportowefakty.wp.pl. [dostęp 2015-09-15].

BibliografiaEdytuj