Otwórz menu główne

Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2019 – sztafeta mieszana

Sztafeta mieszana na Mistrzostwach Świata w Biathlonie 2019 odbyła się 7 marca w Östersund. Była to pierwsza konkurencja podczas tych mistrzostw. Wystartowało w niej 26 reprezentacji, z których 6 nie ukończyło zawodów. Mistrzami świata zostali Norwegowie, srebro zdobyli Niemcy, a trzecie miejsce zajęli Włosi.

Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2019
Sztafeta mieszana
2017 2020
Data 7 marca 2019
Miejscowość Szwecja Östersund
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
 Norwegia

 Niemcy

 Włochy
Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2019
Sprint mężczyźni kobiety
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg pościgowy mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety
Sztafeta mieszana wyniki
Poj. sztafeta mieszana wyniki

Polacy zajęli dziewiąte miejsce.

WynikiEdytuj

Miejsce Nr Reprezentacja Czas Kary (L+S) Strata
  4   Norwegia
Marte Olsbu Røiseland
Tiril Eckhoff
Johannes Thingnes Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
1:17:41,4
19:02,2
19:48,3
19:01,6
19:49,3
0+3 0+4
0+1 0+1
0+2 0+1
0+0 0+2
0+0 0+0
-
  3   Niemcy
Vanessa Hinz
Denise Herrmann
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
1:17:54,5
19:27,8
19:21,8
19:17,9
19:47,0
0+2 0+5
0+0 0+2
0+0 0+3
0+1 0+1
0+0 0+2
+13,1
  6   Włochy
Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Dominik Windisch
1:18:51,0
18:58,0
19:52,8
19:58,2
20:02,0
0+6 0+8
0+0 0+0
0+2 0+2
0+2 0+3
0+2 0+3
+1:09,6
4 5   Rosja
Jewgienija Pawłowa
Jekatierina Jurłowa-Percht
Dmitrij Małyszko
Aleksandr Łoginow
1:19:13,8
20:01,4
19:20,9
20:05,4
19:46,1
0+3 0+5
0+0 0+1
0+0 0+0
0+1 0+3
0+2 0+1
+1:32,4
5 7   Szwecja
Linn Persson
Hanna Öberg
Jesper Nelin
Sebastian Samuelsson
1:19:16,7
19:14,0
19:54,7
20:25,2
19:42,8
0+4 0+6
0+0 0+0
0+1 0+0
0+2 0+3
0+1 0+3
+1:35,3
6 8   Czechy
Veronika Vítková
Markéta Davidová
Ondřej Moravec
Michal Krčmář
1:19:32,7
19:54,3
19:36,2
19:52,2
20:10,0
0+3 0+0
0+2 0+0
0+0 0+0
0+0 0+0
0+1 0+0
+1:51,3
7 11   Ukraina
Anastasija Merkuszyna
Wita Semerenko
Artem Pryma
Dmytro Pidruczny
1:20:08,6
19:18,7
21:02,7
20:15,0
19:32,2
0+3 0+7
0+0 0+1
0+1 0+3
0+0 0+3
0+2 0+0
+2:27,2
8 1   Francja
Anaïs Chevalier
Julia Simon
Simon Desthieux
Martin Fourcade
1:20:22,6
20:16,8
20:29,5
19:36,5
19:59,8
0+9 0+6
0+2 0+1
0+3 0+2
0+1 0+3
0+3 0+0
+2:41,2
9 22   Polska
Magdalena Gwizdoń
Kinga Zbylut
Grzegorz Guzik
Łukasz Szczurek
1:20:30,2
19:54,7
20:19,3
20:17,7
19:58,5
0+3 0+1
0+1 0+1
0+0 0+0
0+2 0+0
0+0 0+0
+2:48,8
10 19   Finlandia
Venla Lehtonen
Kaisa Mäkäräinen
Tero Seppälä
Olli Hiidensalo
1:20:34,6
21:00,1
19:34,0
19:46,5
20:14,0
0+3 0+2
0+1 0+0
0+1 0+0
0+0 0+1
0+1 0+1
+2:53,2
11 2   Szwajcaria
Elisa Gasparin
Lena Häcki
Benjamin Weger
Jeremy Finello
1:20:38,1
19:59,5
20:32,5
19:51,9
20:14,2
0+6 0+7
0+2 0+1
0+2 0+3
0+2 0+1
0+0 0+2
+2:56,7
12 20   Słowacja
Ivona Fialková
Paulína Fialková
Tomáš Hasilla
Martin Otčenáš
1:21:04,3
19:22,3
20:27,9
20:31,8
20:42,3
0+5 0+5
0+0 0+0
0+2 0+2
0+0 0+1
0+3 0+2
+3:22,9
13 15   Białoruś
Hanna Soła
Jelena Kruczinkina
Anton Smolski
Siergiej Boczarnikow
1:21:38,8
20:09,8
20:34,2
19:59,9
20:54,9
0+3 0+5
0+1 0+0
0+2 0+2
0+0 0+0
0+0 0+3
+3:57,4
14 13   Estonia
Regina Oja
Johanna Talihärm
Rene Zahkna
Kalev Ermits
1:21:39,1
20:33,5
20:24,1
20:08,3
20:33,2
0+5 0+2
0+2 0+2
0+1 0+0
0+0 0+0
0+2 0+0
+3:57,7
15 16   Japonia
Fuyuko Tachizaki
Sari Maeda
Tsukasa Kobonoki
Kosuke Ozaki
1:21:57,6
19:40,5
20:51,7
20:34,1
20:51,3
0+5 0+5
0+0 0+0
0+3 0+1
0+0 0+2
0+2 0+2
+4:16,2
16 9   Kanada
Rosanna Crawford
Sarah Beaudry
Christian Gow
Scott Gow
1:22:16,9
20:16,9
20:45,0
19:30,0
21:45,0
1+5 0+3
0+0 0+0
0+2 0+0
0+0 0+0
1+3 0+3
+4:35,5
17 10   Austria
Christina Rieder
Katharina Innerhofer
Tobias Eberhard
Dominik Landertinger
1:22:27,1
20:20,2
21:07,2
21:00,3
19:59,4
0+2 1+4
0+0 0+0
0+1 1+3
0+1 0+1
0+0 0+0
+4:45,7
18 23   Chiny
Zhang Yan
Chu Yuanmeng
Yan Xingyuan
Wang Wenqiang
1:24:46,5
20:20,0
21:33,1
20:47,5
22:05,9
0+6 0+3
0+0 0+0
0+3 0+1
0+1 0+0
0+2 0+2
+7:05,1
19 12   Stany Zjednoczone
Susan Dunklee
Clare Egan
Sean Doherty
Leif Nordgren
1:25:02,6
19:53,1
20:30,5
19:56,6
24:42,4
2+8 1+5
0+3 0+2
0+2 0+1
0+0 0+0
2+3 1+2
+7:21,2
20 24   Korea Południowa
Anna Frolina
Ko Eun-jung
Timofiej Łapszyn
Choi Du-jin
LAP
20:34,6
23:18,0
0+5 0+2
0+2 0+0
0+3 0+1
0+0 0+1
-
21 14   Bułgaria
Danieła Kadewa
Emilija Jordanowa
Krasimir Anew
Władimir Iliew
LAP
21:53,7
22:17,9
2+8 0+4
1+3 0+3
1+3 0+0
0+2 0+1
22 17   Kazachstan
Jelizawieta Belczenko
Ludmiła Achatowa
Timur Kuc
Władisław Witienko
LAP
21:07,6
22:35,7
0+3 0+6
0+0 0+3
0+2 0+2
0+1 0+1
23 25   Łotwa
Baiba Bendika
Jūlija Matvijenko
Aleksandrs Patrijuks
Roberts Slotiņš
LAP
19:53.9
24:29.2
0+4 0+1
0+1 0+1
0+2 0+0
0+1       
24 18   Litwa
Natalija Kočergina
Gabrielė Leščinskaitė
Tomas Kaukėnas
Karol Dombrovski
LAP
21:36,4
0+1 2+6
0+1 1+3
0+0 1+3
25 21   Słowenia
Polona Klemenčič
Lea Einfalt
Klemen Bauer
Miha Dovžan
LAP
21:43,0
1+6 3+6
1+3 0+3
0+3 3+3
26 26   Rumunia
Enikő Márton
Ana Larisa Cotrus
George Buta
Cornel Puchianu
LAP
21:44,2
0+3 0+3
0+0 0+1
0+3 0+2

BibliografiaEdytuj