Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 – ósemka wagi lekkiej mężczyzn

« Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Włochy
Luigi Scala
Davide Riccardi
Livio La Padula
Martino Goretti
Emiliano Ceccatelli
Gennaro Gallo
Jiří Vlček
Bruno Mascarenhas
Andrea Lenzi
Srebro Drugie miejsce  Stany Zjednoczone
John Dise
Kenneth McMahon
Ryan Fox
Andrew Diebold
Anthony Fahden
Matthew Muffelman
James Sopko
Matthew Kochem
Kerry Quinn
Brąz Trzecie miejsce  Holandia
Thom van den Anker
Diederick van den Bouwhuijsen
Maarten Tromp
Jolmer van der Sluis
Stijn Verwey
Rutger Bruil
Dion Van Schie
Joeri Bruschinski
Ryan Den Drijver
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Jedynka wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyźni
Dwójka ze sternikiem mężczyźni
Czwórka bez sternika mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety
Ósemka wagi lekkiej mężczyźni

Ósemka wagi lekkiej mężczyzn (LM8+) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2009 w Poznaniu między 23 a 30 sierpnia na Torze Regatowym Malta.

Harmonogram konkurencjiEdytuj

Wszystkie godziny w czasie letnim (UTC+2)

Godzina Wydarzenie Runda
Niedziela, 23 sierpnia 2009 9:30-9:42 Eliminacje
Wtorek, 25 sierpnia 2009 10:54-11:00 Repasaże
Sobota, 29 sierpnia 2009 14:42-14:48 Finał B
Niedziela, 30 sierpnia 2009 11:18-11:24 Finał A

MedaliściEdytuj

Złoto Srebro Brąz
  Włochy
Luigi Scala
Davide Riccardi
Livio La Padula
Martino Goretti
Emiliano Ceccatelli
Gennaro Gallo
Jiří Vlček
Bruno Mascarenhas
Andrea Lenzi
  Stany Zjednoczone
John Dise
Kenneth McMahon
Ryan Fox
Andrew Diebold
Anthony Fahden
Matthew Muffelman
James Sopko
Matthew Kochem
Kerry Quinn
  Holandia
Thom van den Anker
Diederick van den Bouwhuijsen
Maarten Tromp
Jolmer van der Sluis
Stijn Verwey
Rutger Bruil
Dion Van Schie
Joeri Bruschinski
Ryan Den Drijver

WynikiEdytuj

EliminacjeEdytuj

Reguła kwalifikacji: 1-2 → FA, 3.. → R

Eliminacje 1Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Luigi Scala
Davide Riccardi
Livio La Padula
Martino Goretti
Emiliano Ceccatelli
Gennaro Gallo
Jiří Vlček
Bruno Mascarenhas
Andrea Lenzi
  Włochy 5:52,03 FA
2 Ole Tietz
Olaf Beckmann
Lukas Oberhausen
Moritz Hafner
Stephan Ertmer
Stefan Wallat
Martin Eiermann
Jonas Schützeberg
Nils Hoffmann
  Niemcy 5:54,20 FA
3 Nicolas Cornu
Édouard Jonville
Charles Breschet
Thomas Baroukh
François Marty
Nicolas Moutton
Vincent Cavard
Barthelemy Agostini
Anthony Benoît
  Francja 5:56,83 R
4 Michael Hager
Alexander Rath
Gregor Heizinger
Michael Stichauner
Alexander Chernikov
Dominik Sigl
Bernhard Sieber
Christian Rabel
Johannes Hofmayr
  Austria 6:04,06 R
5 Zoltán Rumi
Miklós Beck
János Cselinácz
Norbert Bakacsi
Zoltán Bartha
Zsolt Varga
Máté Lele
Dávid Forrai
István Székely
  Węgry 6:10,29 R

Eliminacje 2Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 John Dise
Kenneth McMahon
Ryan Fox
Andrew Diebold
Anthony Fahden
Matthew Muffelman
James Sopko
Matthew Kochem
Kerry Quinn
  Stany Zjednoczone 5:51,22 FA
2 Thom van den Anker
Diederick van den Bouwhuijsen
Maarten Tromp
Jolmer van der Sluis
Stijn Verwey
Rutger Bruil
Dion Van Schie
Joeri Bruschinski
Ryan Den Drijver
  Holandia 5:53,41 FA
3 Masayuki Yoshizaki
Ryō Iida
Masayoshi Nishikawa
Katsuhiro Watanbe
Kazunari Kodama
Shimpei Murai
Kazushige Ura
Yūsuke Imai
Mitsuteru Omura
  Japonia 5:55,74 R
4 Murat Türker
Bayram Sönmez
Burak Yıldırım
Barbaros Gözütok
İsmail Özgür
Hakan Özcan
Cem Yılmaz
Ahmet Yumrukaya
Kaan Şahin
  Turcja 5:57,54 R

RepasażeEdytuj

Reguła kwalifikacji: 1-2 → FA, 3... → FB

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Nicolas Cornu
Édouard Jonville
Charles Breschet
Thomas Baroukh
François Marty
Nicolas Moutton
Vincent Cavard
Barthelemy Agostini
Anthony Benoît
  Francja 6:16,68 FA
2 Masayuki Yoshizaki
Ryō Iida
Masayoshi Nishikawa
Katsuhiro Watanbe
Kazunari Kodama
Shimpei Murai
Kazushige Ura
Yūsuke Imai
Mitsuteru Omura
  Japonia 6:17,27 FA
3 Murat Türker
Bayram Sönmez
Burak Yıldırım
Barbaros Gözütok
İsmail Özgür
Hakan Özcan
Cem Yılmaz
Ahmet Yumrukaya
Kaan Şahin
  Turcja 6:17,52 FB
4 Zoltán Rumi
Miklós Beck
János Cselinácz
Norbert Bakacsi
Zoltán Bartha
Zsolt Varga
Máté Lele
Dávid Forrai
István Székely
  Węgry 6:25,44 FB
5 Michael Hager
Alexander Rath
Gregor Heizinger
Michael Stichauner
Alexander Chernikov
Dominik Sigl
Bernhard Sieber
Christian Rabel
Johannes Hofmayr
  Austria 6:28,19 FB

Finał BEdytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Murat Türker
Bayram Sönmez
Burak Yıldırım
Barbaros Gözütok
İsmail Özgür
Hakan Özcan
Cem Yılmaz
Ahmet Yumrukaya
Kaan Şahin
  Turcja 5:46,94
2 Michael Hager
Alexander Rath
Gregor Heizinger
Michael Stichauner
Alexander Chernikov
Dominik Sigl
Bernhard Sieber
Christian Rabel
Johannes Hofmayr
  Austria 5:49,96
3 Zoltán Rumi
Miklós Beck
János Cselinácz
Norbert Bakacsi
Zoltán Bartha
Zsolt Varga
Máté Lele
Dávid Forrai
István Székely
  Węgry 5:56,47

Finał AEdytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
  Luigi Scala
Davide Riccardi
Livio La Padula
Martino Goretti
Emiliano Ceccatelli
Gennaro Gallo
Jiří Vlček
Bruno Mascarenhas
Andrea Lenzi
  Włochy 5:33,92
  John Dise
Kenneth McMahon
Ryan Fox
Andrew Diebold
Anthony Fahden
Matthew Muffelman
James Sopko
Matthew Kochem
Kerry Quinn
  Stany Zjednoczone 5:37,15
  Thom van den Anker
Diederick van den Bouwhuijsen
Maarten Tromp
Jolmer van der Sluis
Stijn Verwey
Rutger Bruil
Dion Van Schie
Joeri Bruschinski
Ryan Den Drijver
  Holandia 5:39,69
4 Masayuki Yoshizaki
Ryō Iida
Masayoshi Nishikawa
Katsuhiro Watanbe
Kazunari Kodama
Shimpei Murai
Kazushige Ura
Yūsuke Imai
Mitsuteru Omura
  Japonia 5:41,80
5 Nicolas Cornu
Édouard Jonville
Charles Breschet
Thomas Baroukh
François Marty
Nicolas Moutton
Vincent Cavard
Barthelemy Agostini
Anthony Benoît
  Francja 5:41,93
6 Ole Tietz
Olaf Beckmann
Lukas Oberhausen
Moritz Hafner
Stephan Ertmer
Stefan Wallat
Martin Eiermann
Jonas Schützeberg
Nils Hoffmann
  Niemcy 5:43,40

Linki zewnętrzneEdytuj