Mistrzostwa Europy w Judo 1995

44. Mistrzostwa Europy w Judo odbywały się w 1995 roku w Birmingham (Wielka Brytania). Drużynowy turniej finałowy odbył się 14 i 15 października w Trnawie.

MężczyźniEdytuj

Konkurencja:   Złoto   Srebro   Brąz
-60kg   Nigel Donohue   Giorgi Wazagaszwili   Girolamo Giovinazzo
  Natik Bagirow
-65kg   Peter Schlatter   Vsevolods Zelonijs   Philip Laats
  Bektaş Demirel
-71kg   Martin Schmidt   Christophe Gagliano   Davor Vlaskovac
  Thomas Schleicher
-78kg   Patrick Reiter   Djamel Bouras   Johan Laats
  Iraklı Uznadze
-86kg   Maarten Arens   Iweri Jikurauli   Rusłan Maszurenko
  Oleg Malcew
-95kg   Paweł Nastula   Dmitrij Siergiejew   Stéphane Traineau
  Pedro Soares
+95kg   Siergiej Kosorotow   Frank Möller   Denny Ebbers
  Rafał Kubacki
+   Imre Csősz   Ralf Koser   Harry Van Barneveld
  Ben Sonnemans
Drużynowo   Niemcy
Sebastian Hampel
Richard Trautmann
Rene Sporleder
Uwe Frenz
Sven Helbing
Igor Mueller
Detlef Knorrek
(Patrick Nebhuth, Christian Konz)
  Rosja
Igor Zhuchkov
Isłam Macyjew
Andrey Ignatenko
Alexey Khazunov
Dmitrij Morozow
Jurij Stiopkin
Mikhail Korobeinikov
  Francja
Ludovic Bimont
Hassene Djimili
Christophe Massina
Karim Boumedjane
Laurent François
Vincenzo Carabetta
Eric Fauroux
Laurent Crost
(Christophe Brunet, Tamaz Saakashvili
Patrick Rosso)

  Wielka Brytania
Nigel Donohue
Simon Moss
Danny Kingston
Graeme Randall
Ryan Birch
Keith Davies
Richard Blanes


KobietyEdytuj

Konkurencja:   Złoto   Srebro   Brąz
-48kg   Yolanda Soler   Sylvie Meloux   Joyce Heron
  Tatjana Kuwszynowa
-52kg   Alessandra Giungi   Heidi Goossens   Ewa Larysa Krause
  Sharon Rendle
-56kg   Nicola Fairbrother   Isabel Fernández   Jessica Gal
  Einat Yaron
-61kg   Jenny Gal   Diane Bell   Gella Vandecaveye
  Catherine Fleury-Vachon
-66kg   Alice Dubois   Emanuela Pierantozzi   Ute Burmeister
  Rowena Sweatman
-72kg   Ulla Werbrouck   Estha Essombe   Kate Howey
  Doris Pöllhuber
+72kg   Swietłana Gundarienko   Christine Cicot   Beata Maksymow
  Monique van der Lee
+   Angelique Seriese   Simona Richter   Cwetana Bożiłowа
  Raquel Barrientos
Drużynowo   Wielka Brytania
Joyce Heron
Sharon Rendle
Cheryle Peel
Diane Bell
Karen Powell
Kate Howey
Josephine Horton
Michelle Rogers
  Polska
Małgorzata Roszkowska
Ewa-Larysa Krause
Beata Kucharzewska
Irena Tokarz
Aneta Szczepańska
Beata Walczak
Beata Maksymow
(Joanna Urbańska, Anita Kubica, Aneta Arak, Agata Mróz, Anna Koroza, Marta Kołodziejczyk)
  Holandia
Tamara Meijer
Veronique Akkermans
Jessica Gal
Deborah Gravenstijn
Claudia Zwiers
Karin Kienhuis
Monique van der Lee
(Jenny Gal)

  Niemcy
Dorte Dammann
Kristin Keppel
Susann Singer
Sandra Wurm
Nicole Bruns
Silke Gerdes
Johanna Hagn
(Anna-Maria Gradante, Anja von Rekowski, Uta Kühnen, Verena Oberheinricher, Alexandra Rinnerthaler)


Klasyfikacja medalowaEdytuj

Miejsce Państwo       Razem
1   Niemcy 3 2 2 7
2   Wielka Brytania 3 1 5 9
3   Włochy 2 1 1 4
4   Holandia 2 0 5 7
5   Francja 1 5 3 9
6   Rosja 1 2 2 5
7   Belgia 1 1 4 5
8   Polska 1 1 3 5
9   Hiszpania 1 1 1 3
10   Austria 1 0 2 3
11   Węgry 1 0 0 1
12   Gruzja 0 2 0 2
13   Łotwa 0 1 0 1
  Rumunia 0 1 0 1
15   Turcja 0 0 2 2
16   Białoruś 0 0 1 1
  Bośnia i Hercegowina 0 0 1 1
  Bułgaria 0 0 1 1
  Izrael 0 0 1 1
  Portugalia 0 0 1 1
  Ukraina 0 0 1 1

Linki zewnętrzneEdytuj