Otwórz menu główne

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2010 – trójskok mężczyzn

TerminarzEdytuj

Data Godzina
27 lipca 20:20 Eliminacje
29 lipca 19:40 Finał

RekordyEdytuj

Tabela prezentuje rekord świata, Europy oraz czempionatu Starego Kontynentu, a także najlepsze rezultaty w Europy i na świecie w sezonie 2010 przed rozpoczęciem mistrzostw.

Rekord świata   Jonathan Edwards 18,29   Göteborg 7 sierpnia 1995
Rekord Europy   Jonathan Edwards 18,29   Göteborg 7 sierpnia 1995
Rekord mistrzostw Europy   Jonathan Edwards 17,99   Budapeszt 23 sierpnia 1998
Listy światowe   Teddy Tamgho 17,98   Nowy Jork 12 czerwca 2010
Listy europejskie   Teddy Tamgho 17,98   Nowy Jork 12 czerwca 2010

RezultatyEdytuj

Poz. – pozycja | CR – rekord mistrzostw | NR – rekord kraju | PB – rekord życiowy | DNS – nie wystartowała
SB – najlepszy wynik w sezonie | X – próba spalona | – pominięcie próby | NM – niezaliczenie żadnej próby
* wyniki podawane w metrach

EliminacjeEdytuj

Do zawodów przystąpiło 28 zawodników z 18 krajów. Lekkoatletów podzielono na dwie równolegle rywalizujące grupy eliminacyjne A i B. Aby awansować do finału należało uzyskać wynik 16,75 (Q) – sztuka ta udała się 14 trójskoczkom, którzy wystąpią w finale.

Poz. Grupa Zawodnik Reprezentacja #1 #2 #3 Rezultat Uwagi
1 B Teddy Tamgho   Francja X 17,37 - 17,37 Q
2 B Wiktor Kuzniecow   Ukraina X 17,22 - 17,22 Q
3 A Benjamin Compaoré   Francja X 17,19 - 17,19 Q
4 A Phillips Idowu   Wielka Brytania 17,10 - - 17,10 Q
5 A Momcził Karailiew   Bułgaria 17,05 - - 17,05 Q
6 B Marian Oprea   Rumunia 17,03 - - 17,03 Q
7 B Dimitrios Tsiamis   Grecja 16,73 16,98 - 16,98 Q, SB
8 A Fabrizio Schembri   Włochy 16,96 - - 16,96 Q, SB
9 B Władimir Letnicow   Mołdawia 16,14 16,94 - 16,94 Q
10 A Fabrizio Donato   Włochy X 16,88 - 16,88 Q
11 A Lukman Adams   Rosja 15,85 16,56 16,86 16,86 Q
12 B Nathan Douglas   Wielka Brytania 16,80 - - 16,80 Q
13 B Dmitrij Vaľukevič   Słowacja 16,78 - - 16,78 Q
14 A Yochai Halevi   Izrael 16,34 16,76 16,76 Q, PB
15 B Jaanus Uudmäe   Estonia X X 16,72 16,72
16 B Siarhiej Iwanou   Białoruś 16,66 14,81 16,18 16,66
17 B Daniele Greco   Włochy X 16,37 16,51 16,51
18 A Andrés Capellán   Hiszpania 15,91 16,38 15,06 16,38 SB
19 A Igor Syunin   Estonia 16,25 16,35 14,50 16,35
20 B Jewgienij Płotnir   Rosja 15,44 16,12 16,34 16,34
21 A Mantas Dilys   Litwa 16,32 X 16,08 16,32 SB
22 A Żiwko Petkow   Bułgaria X X 16,20 16,20
23 A Dzmitry Płatnicki   Białoruś X 13,92 15,95 15,95
24 B Zacharias Arnos   Cypr X 15,35 15,85 15,85
25 B Alexander Martínez   Szwajcaria 15,55 X X 15,55
26 A Nikólaos Frággos   Grecja X 15,50 X 15,50
27 B Redżep Sełman   Macedonia Północna X X 15,39 15,39 SB
A Ilja Jefremow   Rosja X X X NM

FinałEdytuj

Poz. Zawodnik Reprezentacja #1 #2 #3 #4 #5 #6 Rezultat Uwagi
  Phillips Idowu   Wielka Brytania 17,46 17,47 17,40 17,81 x 17,81 PB
  Marian Oprea   Rumunia 16,15 17,19 16,61 16,75 17,51 x 17,51 SB
  Teddy Tamgho   Francja 17,12 17,42 x x 17,45 17,34 17,45
4 Wiktor Kuzniecow   Ukraina 16,97 16,82 17,29 16,52 x 16,46 17,29 PB
5 Benjamin Compaoré   Francja 16,74 16,38 14,26 16,99 x x 16,99
6 Lukman Adams   Rosja 16,78 x 15,89 16,78 x 16,40 16,78
7 Dmitrij Vaľukevič   Słowacja 16,51 16,75 16,77 16,75 x 16,37 16,77
8 Fabrizio Schembri   Włochy x 16,60 16,40 16,42 16,61 16,73 16,73
9 Fabrizio Donato   Włochy 16,35 16,33 16,54 16,54
10 Nathan Douglas   Wielka Brytania x 16,48 15,53 16,48
11 Yochai Halevi   Izrael 16,39 16,39 16,43 16,43
12 Władimir Letnicow   Mołdawia 15,48 x 16,37 16,37
13 Dimitrios Tsiamis   Grecja 15,96 16,13 16,31 16,31
14 Momcził Karailiew   Bułgaria x 15,24 x 15,24

Linki zewnętrzneEdytuj