Otwórz menu główne

Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2016

47. Mistrzostwa Europy w saneczkarstwie 2016 odbyły się w dniach 13 – 14 lutego 2016 roku w niemieckim Altenbergu. W tym mieście mistrzostwa kontynentu zostały rozegrane po raz drugi. Wcześniej Mistrzostwa Europy odbyły się tutaj w 2002 roku. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, dwójkach mężczyzn oraz w zawodach drużynowych.

Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2016
2015 2017
Data 13 – 14 lutego 2016
Gospodarz Niemcy Altenberg
Organizator FIL
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Niemcy Tatjana Hüfner
Jedynki mężczyzn Niemcy Felix Loch
Dwójki mężczyzn Niemcy Toni Eggert
Sascha Benecken
Drużynowo  Niemcy

TerminarzEdytuj

WynikiEdytuj

Jedynki kobietEdytuj

  • Data / Początek: Niedziela 14 lutego 2016
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
  Tatjana Hüfner   Niemcy 53,359 53,020 1:46,379 -
  Elīza Cauce   Łotwa 53,283 53,307 1:46,590 +0,211
  Tatjana Iwanowa   Rosja 53,339 53,353 1:46,692 +0,313
4. Natalie Geisenberger   Niemcy 53,607 53,178 1:46,785 +0,406
5. Wiktorija Diemczenko   Rosja 53,452 53,519 1:46,971 +0,592
6. Julia Taubitz   Niemcy 53,571 53,429 1:47,000 +0,621
7. Dajana Eitberger   Niemcy 53,380 53,631 1:47,011 +0,632
8. Martina Kocher   Szwajcaria 53,705 53,333 1:47,038 +0,659
9. Sandra Robatscher   Włochy 53,880 53,565 1:47,445 +1,066
10. Jekatierina Baturina   Rosja 54,021 53,553 1:47,574 +1,195
... ... ... ... ... ... ...
14. Natalia Wojtuściszyn   Polska 54,112 53,768 1:47,880 +1,501
18. Ewa Kuls   Polska 54,214 54,490 1:48,704 +2,325

Jedynki mężczyznEdytuj

  • Data / Początek: Sobota 13 lutego 2016
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
  Felix Loch   Niemcy 53,780 53,776 1:47,556 -
  Roman Riepiłow   Rosja 53,994 53,891 1:47,885 +0,329
  Ralf Palik   Niemcy 53,943 53,985 1:47,928 +0,372
4. Wolfgang Kindl   Austria 53,921 54,017 1:47,963 +0,382
5. Andi Langenhan   Niemcy 54,097 53,866 1:48,007 +0,407
6. Johannes Ludwig   Niemcy 53,943 54,064 1:48,056 +0,451
7. Siemion Pawliczenko   Rosja 54,010 54,046 1:48,274 +0,500
8. Stiepan Fiodorow   Rosja 54,169 54,105 1:48,539 +0,718
9. Dominik Fischnaller   Włochy 54,387 54,152 1:48,559 +0,983
10. Artūrs Dārznieks   Łotwa 54,246 54,313 1:48,655 +1,003
... ... ... ... ... ... ...
17. Maciej Kurowski   Polska 54,539 54,518 1:49,057 +1,501

Dwójki mężczyznEdytuj

  • Data / Początek: Sobota 13 lutego 2016
Medal Zawodnicy Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
  Toni Eggert
Sascha Benecken
  Niemcy 41,502 41,388 1:22,890 -
  Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Niemcy 41,684 41,585 1:23,269 +0,379
  Peter Penz
Georg Fischler
  Austria 41,712 41,759 1:23,471 +0,581
4. Christian Oberstolz
Patrick Gruber
  Włochy 41,827 41,892 1:23,719 +0,829
5. Andris Šics
Juris Šics
  Łotwa 41,791 41,964 1:23,755 +0,865
6. Aleksandr Dienisjew
Władisław Antonow
  Rosja 41,965 41,798 1:23,763 +0,873
7. Robin Geueke
David Gamm
  Niemcy 41,879 41,955 1:23,834 +0,944
8. Thomas Steu
Lorenz Koller
  Austria 42,124 41,959 1:24,083 +1,193
9. Lukáš Brož
Antonín Brož
  Czechy 42,067 42,129 1:24,196 +1,306
10. Władisław Jużakow
Władimir Prochorow
  Rosja 42,169 42,070 1:24,239 +1,349
... ... ... ... ... ... ...
13. Wojciech Chmielewski
Jakub Kowalewski
  Polska 42,296 42,253 1:24,549 +1,659
16. Artur Petyniak
Adam Wanielista
  Polska 42,461 42,463 1:24,924 +2,034
17. Patryk Poręba
Karol Mikrut
  Polska 42,497 42,429 1:24,926 +2,036

DrużynoweEdytuj

  • Data / Początek: Niedziela 14 lutego 2016
Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
  Tatjana Hüfner/Felix Loch/Toni Eggert/Sascha Benecken   Niemcy 2:24,204 -
  Elīza Cauce/Artūrs Dārznieks/Andris Šics/Juris Šics   Łotwa 2:24,982 +0,778
  Tatjana Iwanowa/Roman Riepiłow/Aleksandr Dienisjew/Władisław Antonow   Rosja 2:25,122 +0,918
4. Sandra Robatscher/Dominik Fischnaller/Christian Oberstolz/Patrick Gruber   Włochy 2:25,397 +1,193
5. Natalia Wojtuściszyn/Maciej Kurowski/Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski   Polska 2:26,764 +2,560
6. Raluca Strămăturaru/Valentin Crețu/Cosmin Atodiresei/Ştefan Musei   Rumunia 2:27,366 +3,162

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Miejsce Państwo       Razem
1.   Niemcy 4 1 1 6
2.   Łotwa 0 2 0 2
3.   Rosja 0 1 2 3
4.   Austria 0 0 1 1

UwagiEdytuj

BibliografiaEdytuj