Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2018

49. Mistrzostwa Europy w saneczkarstwie 2018 odbyły się w dniach 27 – 28 stycznia 2018 roku w łotewskiej Siguldzie. W tym mieście mistrzostwa kontynentu zostały rozegrane po raz czwarty. Wcześniej Mistrzostwa Europy odbyły się tutaj w latach: 1996, 2010 i 2014 roku. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, dwójkach mężczyzn oraz w zawodach drużynowych.

Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2018
2017 2019
Data 27 – 28 stycznia 2018
Gospodarz Łotwa Sigulda
Organizator FIL
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Rosja Tatjana Iwanowa
Jedynki mężczyzn Rosja Siemion Pawliczenko
Dwójki mężczyzn Niemcy Toni Eggert
Sascha Benecken
Drużynowo  Rosja

TerminarzEdytuj

Data Miejscowość Konkurencja   Złoto   Srebro   Brąz
27 stycznia 2018   Sigulda Jedynki kobiet   Tatjana Iwanowa   Natalie Geisenberger   Sandra Robatscher
28 stycznia 2018   Sigulda Jedynki mężczyzn   Siemion Pawliczenko   Felix Loch   Roman Riepiłow
27 stycznia 2018   Sigulda Dwójki mężczyzn   Niemcy
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Łotwa
Andris Šics
Juris Šics
  Niemcy
Tobias Wendl
Tobias Arlt
28 stycznia 2018   Sigulda Drużynowe   Rosja
Tatjana Iwanowa
Siemion Pawliczenko
Aleksandr Dienisjew
Władisław Antonow
  Niemcy
Natalie Geisenberger
Felix Loch
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Łotwa
Kendija Aparjode
Inārs Kivlenieks
Andris Šics
Juris Šics

WynikiEdytuj

Jedynki kobietEdytuj

  • Data / Początek: Sobota 27 stycznia 2018
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
  Tatjana Iwanowa   Rosja 42,047 41,942 1:23,989 -
  Natalie Geisenberger   Niemcy 42,064 42,012 1:24,076 +0,087
  Sandra Robatscher   Włochy 42,172 42,188 1:24,360 +0,371
4. Dajana Eitberger   Niemcy 42,234 42,190 1:24,424 +0,435
5. Kendija Aparjode   Łotwa 42,286 42,187 1:24,473 +0,484
6. Julia Taubitz   Niemcy 42,286 42,252 1:24,538 +0,549
7. Elīza Cauce   Łotwa 42,295 42,299 1:24,594 +0,605
8. Andrea Vötter   Włochy 42,485 42,122 1:24,607 +0,618
9. Ulla Zirne   Łotwa 42,288 42,359 1:24,647 +0,658
10. Martina Kocher   Szwajcaria 42,478 42,357 1:24,835 +0,846
11. Ewa Kuls   Polska 42,484 42,554 1:25,038 +1,049
12. Natalia Wojtuściszyn   Polska 42,638 42,698 1:25,336 +1,347
13. Natalie Maag   Szwajcaria 42,717 42,755 1:25,472 +1,483
14. Madeleine Egle   Austria 42,144 43,711 1:25,855 +1,866

Jedynki mężczyznEdytuj

  • Data / Początek: Niedziele 28 stycznia 2018
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
  Siemion Pawliczenko   Rosja 48,271 48,487 1:36,758 -
  Felix Loch   Niemcy 48,405 48,364 1:36,769 +0,011
  Roman Riepiłow   Rosja 48,410 48,460 1:36,870 +0,112
4. Inārs Kivlenieks   Łotwa 48,456 48,451 1:36,907 +0,149
5. Wolfgang Kindl   Austria 48,680 48,364 1:37,044 +0,286
6. Jozef Ninis   Słowacja 48,726 48,333 1:37,059 +0,301
7. Johannes Ludwig   Niemcy 48,590 48,481 1:37,071 +0,313
8. Kristers Aparjods   Łotwa 48,526 48,557 1:37,083 +0,325
9. Artūrs Dārznieks   Łotwa 48,541 48,608 1:37,149 +0,391
10. David Gleirscher   Austria 48,767 48,424 1:37,191 +0,433
11. Stiepan Fiodorow   Rosja 48,689 48,524 1:37,213 +0,455
12. Ralf Palik   Niemcy 48,716 48,520 1:37,236 +0,478
13. Kevin Fischnaller   Włochy 48,626 48,678 1:37,304 +0,546
14. Andi Langehan   Niemcy 48,845 48,460 1:37,305 +0,547
15. Armin Frauscher   Austria 48,862 48,491 1:37,353 +0,595
16. Maksim Arawin   Rosja 48,623 48,771 1:37,394 +0,636
17. Kristaps Mauriņš   Łotwa 48,790 48,632 1:37,422 +0,664
18. Ondřej Hyman   Czechy 48,721 48,806 1:37,527 +0,769
19. Andrij Mandsij   Ukraina 48,674 48,869 1:37,543 +0,785
20. Emanuel Rieder   Włochy 48,835 48,733 1:37,568 +0,810
21. Maciej Kurowski   Polska 48,852 48,844 1:37,696 +0,938
22. Nico Gleirscher   Austria 48,995 48,793 1:37,788 +1,030
23. Anton Dukacz   Ukraina 48,886 48,986 1:37,872 +1,114
24. Mateusz Sochowicz   Polska

Dwójki mężczyznEdytuj

  • Data / Początek: Sobota 27 stycznia 2018
Medal Zawodnicy Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
  Toni Eggert
Sascha Benecken
  Niemcy 41,660 41,704 1:23,364 -
  Andris Šics
Juris Šics
  Łotwa 41,716 41,703 1:23,419 +0,055
  Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Niemcy 41,740 41,850 1:23,590 +0,226
4. Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
  Łotwa 41,947 41,825 1:23,772 +0,408
5. Peter Penz
Georg Fischler
  Austria 41,940 41,836 1:23,776 +0,412
6. Ludwig Rieder
Patrick Rastner
  Włochy 41,989 41,931 1:23,920 +0,556
7. Aleksandr Dienisjew
Władisław Antonow
  Rosja 41,939 41,984 1:23,923 +0,559
8. Kristens Putins
Imants Marcinkēvičs
  Łotwa 42,122 41,996 1:24,118 +0,754
9. Ivan Nagler
Fabian Malleier
  Włochy 42,209 42,021 1:24,230 +0,866
10. Thomas Steu
Lorenz Koller
  Austria 42,080 42,194 1:24,274 +0,910
11. Władisław Juszakow
Jurij Prochorow
  Rosja 42,039 42,389 1:24,428 +1,064
12. Wojciech Chmielewski
Jakub Kowalewski
  Polska 42,361 42,087 1:24,448 +1,084
13. Lukáš Brož
Antonín Brož
  Czechy 42,229 42,326 1:24,555 +1,191
14. Robin Geueke
David Gamm
  Niemcy 42,299 42,333 1:24,632 +1,268
15. Matěj Kvíčala
Jaromír Kudera
  Czechy 42,494 42,366 1:24,860 +1,496
16. Andriej Bogdanow
Andriej Miedwiediew
  Rosja 42,814 42,063 1:24,877 +1,513
17. Marek Solčanský
Karol Stuchlák
  Słowacja 42,502 42,429 1:24,931 +1,567
18. Ołeksandr Obolończyk
Roman Sacharkiw
  Ukraina 50,524 43,166 1:33,690 +10,326
DNS Cosmin Atodiresei
Ștefan Musei
  Rumunia

DrużynoweEdytuj

  • Data / Początek: Niedziele 28 stycznia 2018
Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
  Tatjana Iwanowa/Siemion Pawliczenko/Aleksandr Dienisjew/Władisław Antonow   Rosja 2:13,428
  Natalie Geisenberger/Felix Loch/Toni Eggert/Sascha Benecken   Niemcy 2:13,579 +0,151
  Kendija Aparjode/Inārs Kivlenieks/Andris Šics/Juris Šics   Łotwa 2:13,607 +0,179
4. Andrea Vötter/Emanuel Rieder/Patrick Rieder/Patrick Rastner   Włochy 2:13,990 +0,562
5. Madeleine Egle/Wolfgang Kindl/Peter Penz/Georg Fischler   Austria 2:14,109 +0,681
6. Ewa Kuls/Maciej Kurowski/Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski   Polska 2:14,972 +1,544
7. Ołena Stećkiw/Andrij Mandzij/Ołeksandr Obołonczyk/Roman Zacharkiw   Ukraina 2:26,135 +2,707
DSQ Tereza Nosková/Ondřej Hyman/Lukáš Brož/Antonín Brož   Czechy
DSQ Katarína Šimoňáková/Jozef Ninis/Marek Solčanský/Karol Stuchlák   Słowacja

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Miejsce Państwo       Razem
1.   Rosja 3 0 1 4
2.   Niemcy 1 3 1 5
3.   Łotwa 0 1 1 2
4.   Włochy 0 0 1 1

BibliografiaEdytuj