Mistrzostwa Europy w Szermierce 2009

Mistrzostwa Europy w Szermierce 2009 – 22. edycja mistrzostw odbyła się w bułgarskim mieście Płowdiw w 2009 roku.

Mistrzostwa Europy w Szermierce 2009
2008 2010
Organizator Europejska Konfederacja Szermiercza
Szczegóły turnieju
Gospodarz Płowdiw,  Bułgaria
Termin 13-19 lipca
Edycja 22.
Strona internetowa

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Lp. Państwo       Razem
1   Włochy 5 4 9
2   Niemcy 2 1 3 6
3   Ukraina 2 2 4
4   Rosja 1 5 6
5   Rumunia 1 1 2
6   Węgry 1 2 3
7   Francja 2 5 7
8   Wielka Brytania 1 1 2
  Szwajcaria 1 1 2
10   Polska 1 1

MedaliściEdytuj

MężczyźniEdytuj

  Złoto   Srebro   Brąz
Floret
  Andrea Baldini   Richard Kruse   Andre Wessels
  Laurence Halsted
  Włochy
Andrea Baldini
Stefano Barrera
Andrea Cassarà
Simone Vanni
  Rosja
Rienal Ganiejew
Aleksandr Stukalin
Artiom Siedow
Aleksiej Chowanskij
  Niemcy
Sebastian Bachmann
Benjamin Kleibrink
Peter Joppich
Dominik Behr
Szpada
  Sven Schmid   Ulrich Robeiri   Gábor Boczkó
  Gauthier Grumier
  Węgry
Gábor Boczkó
Géza Imre
András Rédli
Péter Somfai
  Szwajcaria
Max Heinzer
Fabian Kauter
Michael Kauter
Benjamin Steffen
  Włochy
Diego Confalonieri
Francesco Martinelli
Alfredo Rota
Matteo Tagliariol
Szabla
  Wieniamin Rieszetnikow   Julien Pillet   Björn Hübner
  Giampiero Pastore
  Włochy
Aldo Montano
Diego Occhiuzzi
Giampiero Pastore
Luigi Tarantino
  Rumunia
Rareș Dumitrescu
Cosmin Hanceanu
Nicolae Alexandru Sireteanu
Florin Zalomir
  Francja
Vincent Anstett
Boladé Apithy
Nicolas Lopez
Julien Pillet

KobietyEdytuj

  Złoto   Srebro   Brąz
Floret
  Valentina Vezzali   Katja Wächter   Arianna Errigo
  Gabriella Varga
  Włochy
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Valentina Vezzali
Ilaria Salvatori
  Rosja
Aida Szanajewa
Olga Łobincewa
Julija Biriukowa
Kamiłła Gafurzianowa
  Francja
Astrid Guyart
Corinne Maîtrejean
Melanie Moumas
Virginie Újlaki
Szpada
  Britta Heidemann   Anna Siwkowa   Laura Flessel-Colovic
  Jana Szemiakina
  Rumunia
Ana Maria Brânză
Simona Alexandru
Anca Măroiu
Iuliana Măceşeanu
  Polska
Małgorzata Bereza
Danuta Dmowska-Andrzejuk
Magdalena Piekarska
Małgorzata Stroka
  Szwajcaria
Eleonore Evequoz
Tiffany Géroudet
Sophie Lamon
Simone Naef
Szabla
  Olha Charłan   Jekatierina Djaczenko   Solenne Mary
  Hałyna Pundyk
  Ukraina
Olha Charłan
Ołena Chomrowa
Olha Żownir
Hałyna Pundyk
  Rosja
Jekatierina Djaczenko
Julija Gawriłowa
Sofja Wielika
Swietłana Kormilicyna
  Włochy
Ilaria Bianco
Gioia Marzocca
Livia Stagni
Irene Vecchi

RezultatyEdytuj

MężczyźniEdytuj

Szpada indywidualnieEdytuj

16 lipca

Pozycja Państwo Zawodnik
1.   Niemcy Sven Schmid
2.   Francja Ulrich Robeiri
3.   Węgry Gábor Boczkó
3.   Francja Gauthier Grumier
5.   Niemcy Jörg Fiedler
6.   Ukraina Bohdan Nikiszin
7.   Francja Jérôme Jeannet
8.   Hiszpania José Luis Abajo
...
15.   Polska Radosław Zawrotniak
25.   Polska Tomasz Motyka
27.   Polska Krzysztof Mikołajczak
44.   Polska Adam Wiercioch
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
    Jörg Fiedler  9
   Ulrich Robeiri  15  
    Ulrich Robeiri  15
     Gábor Boczkó  12  
    José Luis Abajo  10
   Gábor Boczkó  15  
    Ulrich Robeiri  7
     Sven Schmid  15
    Bohdan Nikiszin  7
   Sven Schmid  8  
    Sven Schmid  15
     Gauthier Grumier  14  
    Gauthier Grumier  15
   Jérôme Jeannet  7  


Szpada drużynowoEdytuj

19 lipca

Lp. Drużyna Zawodnicy (miejsce indywidualnie)
1.   Węgry
2.   Szwajcaria
3.   Włochy
4.   Polska
5.   Francja
6.   Ukraina
7.   Rosja
8.   Norwegia
1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
    Francja  45
   Portugalia  34  
    Francja  32
     Szwajcaria  45  
    Hiszpania  37
   Szwajcaria  44  
    Szwajcaria  42
     Polska  36  
    Niemcy  40
   Norwegia  45  
    Norwegia  36
     Polska  43  
    Polska  45
   Czechy  27  
    Szwajcaria  32
     Węgry  45
    Węgry  45
   Wielka Brytania  27  
    Węgry  45
     Ukraina  35  
    Ukraina  45
   Białoruś  34  
    Węgry  30
     Włochy  29   Mecz o 3. miejsce
    Rosja  42
   Estonia  41  
    Rosja  20     Polska  39
     Włochy  21      Włochy  45
    Włochy  45
   Holandia  21  


Floret indywidualnieEdytuj

15 lipca

Pozycja Państwo Zawodnik
1.   Włochy Andrea Baldini
2.   Wielka Brytania Richard Kruse
3.   Niemcy Andre Wessels
3.   Wielka Brytania Laurence Halsted
5.   Włochy Stefano Barrera
6.   Polska Radosław Glonek
7.   Niemcy Peter Joppich
8.   Rosja Aleksiej Chowanski
...
11.   Polska Marcin Zawada
20.   Polska Paweł Osmański
35.   Polska Sławomir Mocek
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
    Richard Kruse  15
   Radosław Glonek  14  
    Richard Kruse  15
     Laurence Halsted  12  
    Laurence Halsted  13
   Aleksiej Chowanski  12  
    Richard Kruse  7
    Andrea Baldini  15
    Stefano Barrera  12
   Andre Wessels  15  
    Andre Wessels  7
     Andrea Baldini  15  
    Peter Joppich  14
   Andrea Baldini  15  


Floret drużynowoEdytuj

18 lipca

Lp. Drużyna Zawodnicy (miejsce indywidualnie)
1.   Włochy
2.   Rosja
3.   Niemcy
4.   Wielka Brytania
5.   Francja
6.   Polska
7.   Austria
8.   Hiszpania
1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
    Włochy  45
   Turcja  11  
    Włochy  45
     Austria  42  
    Ukraina  38
   Austria  45  
    Włochy  45
     Niemcy  44  
    Niemcy  45
   Dania  17  
    Niemcy  45
     Francja  40  
    Rumunia  34
   Francja  45  
    Włochy  44
     Rosja  43
    Polska  45
   Białoruś  33  
    Polska  42
     Wielka Brytania  45  
    Izrael  33
   Wielka Brytania  36  
    Wielka Brytania  37
     Rosja  45   Mecz o 3. miejsce
    Węgry  31
   Hiszpania  41  
    Hiszpania  27     Niemcy  45
     Rosja  40      Wielka Brytania  31
    Portugalia  11
   Rosja  45  


Szabla indywidualnieEdytuj

14 lipca

Pozycja Państwo Zawodnik
1.   Rosja Wieniamin Rieszetnikow
2.   Francja Julien Pillet
3.   Niemcy Björn Hübner
3.   Włochy Giampiero Pastore
5.   Niemcy Nicolas Limbach
6.   Hiszpania Jorge Pina
7.   Białoruś Dmitrij Łapkies
8.   Rosja Nikołaj Kowalow
...
10   Polska Marcin Koniusz
26   Polska Adam Skrodzki
43   Polska Mateusz Górski
48   Polska Jakub Ceranowicz
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
    W. Rieszetnikow  15
   Dmitrij Łapkies  10  
    W. Rieszetnikow  15
     Giampiero Pastore  6  
    Nicolas Limbach  14
   Giampiero Pastore  15  
    W. Rieszetnikow  15
     Julien Pillet  14
    Nikołaj Kowalow  6
   Julien Pillet  15  
    Björn Hübner  13
     Julien Pillet  15  
    Jorge Pina  10
   Björn Hübner  15  


Szabla drużynowoEdytuj

17 lipca

Lp. Drużyna Zawodnicy (miejsce indywidualnie)
1.   Włochy Giampiero Pastore (3), Diego Occhiuzzi (22), Aldo Montano (12), Luigi Tarantino (20)
2.   Rumunia Rareș Dumitrescu (17), Florin Gelu Zalomir (33), Nicolae Alexandr Sireteanu (11), Cosmin Hanceanu (13)
3.   Francja Julien Pillet (2), Nicolas Lopez (11), Boladé Apithy (34), Vincent Anstett (36)
4.   Węgry Tamás Decsi (18), Zsolt Nemcsik (18)
5.   Białoruś Dmitrij Łapkies (7)
6.   Rosja Wieniamin Rieszetnikow (1), Nikołaj Kowalow (8)
7.   Niemcy Björn Hübner (3), Nicolas Limbach (5)
8.   Hiszpania Jorge Pina (6)
...
9.   Polska Marcin Koniusz (10), Adam Skrodzki (26), Mateusz Górski (43), Jakub Ceranowicz (48)
1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
    Francja  
 wolny los    
    Francja  45
     Niemcy  37  
    Polska  41
   Niemcy  45  
    Francja  25
     Rumunia  45  
    Rumunia  45
   Turcja  22  
    Rumunia  45
     Białoruś  40  
    Bułgaria  20
   Białoruś  45  
    Rumunia  39
     Włochy  45
    Węgry  
 wolny los    
    Węgry  45
     Rosja  40  
    Gruzja  19
   Rosja  45  
    Węgry  31
     Włochy  45   Mecz o 3. miejsce
    Hiszpania  45
   Ukraina  43  
    Włochy  45     Francja  45
     Hiszpania  32      Węgry  40
  wolny los  
   Włochy    


KobietyEdytuj

Szpada indywidualnieEdytuj

15 lipca

Lp. Państwo Zawodniczka
1.   Niemcy Britta Heidemann
2.   Rosja Anna Siwkowa
3.   Francja Laura Flessel-Colovic
3.   Ukraina Jana Szemiakina
5.   Węgry Emese Szász
6.   Rosja Tatiana Łogunowa
7.   Izrael No’am Mills
8.   Estonia Irina Embrich
...
18.   Polska Magdalena Piekarska
36.   Polska Danuta Dmowska-Andrzejuk
43.   Polska Małgorzata Bereza
47.   Polska Renata Knapik
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
    No’am Mills  13
   Jana Szemiakina  15  
    Jana Szemiakina  14
     Britta Heidemann  15  
    Irina Embrich  13
   Britta Heidemann  14  
    Britta Heidemann  15
     Anna Siwkowa  8
    Emese Szász  8
   Anna Siwkowa  9  
    Anna Siwkowa  9
     Laura Flessel-Colovic  7  
    Tatiana Łogunowa  8
   Laura Flessel-Colovic  9  


Szpada drużynowoEdytuj

18 lipca

Lp. Drużyna Zawodniczki (miejsce indywidualnie)
1.   Rumunia
2.   Polska Małgorzata Stroka (-), Małgorzata Bereza (43), Danuta Dmowska-Andrzejuk (36),Magdalena Piekarska (18)
3.   Szwajcaria
4.   Niemcy
5.   Francja
6.   Włochy
7.   Węgry
8.   Rosja
1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
    Francja  
 wolny los    
    Francja  42
     Szwajcaria  43  
    Ukraina  42
   Szwajcaria  45  
    Szwajcaria  38
     Polska  45  
    Włochy  45
   Turcja  24  
    Włochy  31
     Polska  40  
  wolny los  
   Polska    
    Polska  34
     Rumunia  36
    Rumunia  
 wolny los    
    Rumunia  45
     Rosja  31  
    Estonia  25
   Rosja  45  
    Rumunia  43
     Niemcy  38   Mecz o 3. miejsce
    Węgry  45
   Szwecja  38  
    Węgry  23     Szwajcaria  43
     Niemcy  24      Niemcy  41
  wolny los  
   Niemcy    


Floret indywidualnieEdytuj

14 lipca

Lp. Państwo Zawodniczka
1.   Włochy Valentina Vezzali
2.   Niemcy Katja Wächter
3.   Włochy Arianna Errigo
3.   Węgry Gabriella Varga
5.   Rosja Aida Szanajewa
6.   Francja Corinne Maîtrejean
7.   Niemcy Carolin Golubytskyi
8.   Rumunia Cristina Stahl
...
15.   Polska Sylwia Gruchała
16.   Polska Anna Rybicka
21.   Polska Małgorzata Wojtkowiak
28.   Polska Martyna Synoradzka
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
    Valentina Vezzali  15
   Cristina Stahl  7  
    Valentina Vezzali  15
     Gabriella Varga  13  
    Corinne Maîtrejean  9
   Gabriella Varga  15  
    Katja Wächter  8
     Valentina Vezzali  15
    Aida Szanajewa  9
   Katja Wächter  10  
    Arianna Errigo  13
     Katja Wächter  15  
    Carolin Golubytskyi  9
   Arianna Errigo  15  


Floret drużynowoEdytuj

17 lipca

Lp. Drużyna Zawodniczki (miejsce indywidualnie)
1.   Włochy Valentina Vezzali (1), Arianna Errigo (3), Iliaria Salvatori (12), Elisa Di Francisca (13)
2.   Rosja Aida Szanajewa (5), Kamilla Gafurzanowa (9), Julia Biriłkowa (10), Olga Łobyncewa (35)
3.   Francja Astrid Guyart (11), Corinne Maîtrejean (6), Virginie Ujaky (24), Melanie Moumas (36)
4.   Polska Sylwia Gruchała (15), Anna Rybicka (16), Małgorzata Wojtkowiak (21), Martyna Synoradzka (28)
5.   Niemcy Katja Wächter (2), Carolin Golubytskyi (7), Anja Schache (19), Maria Bartkowski (23)
6.   Ukraina Olha Łełejko (17), Ołena Czizmatulina (25), Kateryna Czencowa (29), Anastasija Moskowska (38)
7.   Rumunia Cristina Stahl (8), Corina Indrei (22), Maria Udrea (32), Cristina Ghita (37)
8.   Węgry Gabriella Varga (3), Katalin Varga (14), Bertha Adrienn (-), Fanny Kreiss (30)
1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
    Rosja  
 wolny los    
    Rosja  40
     Ukraina  25  
    Turcja  7
   Ukraina  45  
    Rosja  45
     Polska  41  
    Węgry  
 wolny los    
    Węgry  33
     Polska  45  
  wolny los  
   Polska    
    Rosja  36
     Włochy  45
    Niemcy  
 wolny los    
    Niemcy  25
     Francja  33  
  wolny los  
   Francja    
    Francja  30
     Włochy  45   Mecz o 3. miejsce
    Włochy  
 wolny los    
    Włochy  40     Polska  25
     Rumunia  31      Francja  45
    Rumunia  38
   Wielka Brytania  30  


Szabla indywidualnieEdytuj

16 lipca

Lp. Państwo Zawodniczka
1.   Ukraina Olha Charłan
2.   Rosja Jekatierina Djaczenko
3.   Francja Solenne Mary
3.   Ukraina Hałyna Pundyk
5.   Grecja Vassiliki Vougiouka
6.   Polska Irena Więckowska
7.   Rumunia Andreea Pelei
8.   Polska Katarzyna Kędziora
...
10.   Polska Aleksandra Socha
31.   Polska Matylda Ostojska
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
    Solenne Mary  15
   Irena Więckowska  12  
    Solenne Mary  11
     J. Djaczenko  15  
    Vassiliki Vougiouka  3
   J. Djaczenko  15  
    Jekatierina Djaczenko  10
     Olha Charłan  15
    Katarzyna Kędziora  9
   Olha Charłan  15  
    Olha Charłan  15
     Hałyna Pundyk  7  
    Andreea Pelei  11
   Hałyna Pundyk  15  


Szabla drużynowoEdytuj

19 lipca

Lp. Drużyna Zawodniczki (miejsce indywidualnie)
1.   Ukraina
2.   Rosja
3.   Włochy
4.   Węgry
5.   Francja
6.   Polska
7.   Niemcy
8.   Rumunia
1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
    Ukraina  
 wolny los    
    Ukraina  45
     Rumunia  22  
    Hiszpania  39
   Rumunia  45  
    Ukraina  45
     Węgry  36  
    Węgry  
 wolny los    
    Węgry  45
     Francja  43  
  wolny los  
   Francja    
    Ukraina  45
     Rosja  31
    Polska  
 wolny los    
    Polska  38
     Włochy  45  
  wolny los  
   Włochy    
    Włochy  29
     Rosja  45   Mecz o 3. miejsce
    Niemcy  45
   Islandia  38  
    Niemcy  36     Węgry  40
     Rosja  45      Włochy  45
  wolny los  
   Rosja    


Linki zewnętrzneEdytuj