Otwórz menu główne

Mistrzostwa Europy w Szermierce 2010

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Lp. Państwo       Razem
1   Włochy 5 2 3 10
2   Rosja 2 4 4 10
3   Niemcy 1 2 3 6
4   Ukraina 1 2 1 4
5   Polska 1 1 1 3
6   Węgry 1 1 - 2
7   Francja 1 - 3 4
8   Wielka Brytania - - 2 2
9   Izrael - - 1 1

MedaliściEdytuj

MężczyźniEdytuj

  Złoto   Srebro   Brąz
Floret
  Andrea Baldini   Valerio Aspromonte   Renal Ganiew
  Richard Kruse
  Włochy
Andrea Baldini
Valerio Aspromonte
Andrea Cassarà
Giorgio Avola
  Rosja
Aleksiej Czeriemisinow
Aleksiej Chowański
Artiom Siedow
Renal Ganiew
  Wielka Brytania
Edward Jefferies
Richard Kruse
Laurence Halsted
Marcus Mepstead
Szpada
  Jean-Michel Lucenay   Gábor Boczkó   Radosław Zawrotniak
  Paweł Suchow
  Węgry
Gábor Boczkó
Géza Imre
Péter Somfai
Tamas Pádár
  Ukraina
Maksym Chworost
Bohdan Nikiszin
Dmytro Karuczenko
Ihor Rejzlin
  Niemcy
Martin Schmitt
Christoph Kneip
Jörg Fiedler
Steffen Launer
Szabla
  Aleksiej Jakimienko   Nicolas Limbach   Boladé Apithy
  Oleg Szturbabin
  Włochy
Diego Occhiuzzi
Aldo Montano
Luigi Tarantino
Luigi Samele
  Ukraina
Andrij Jagodka
Oleg Szturbabin
Dmitrij Bojko
Dmitrij Pundyk
  Niemcy
Benedikt Beisheim
Björn Hübner
Nicolas Limbach
Max Hartung

KobietyEdytuj

  Złoto   Srebro   Brąz
Floret
  Valentina Vezzali   Jewgienija Łamonowa   Inna Dierigłazowa
  Elisa Di Francisca
  Włochy
Valentina Vezzali
Ilaria Salvatori
Arianna Errigo
Elisa Di Francisca
  Niemcy
Katja Wächter
Carolin Golubytskyi
Sandra Bingenheimer
Martina Zacke
  Rosja
Aida Szanajewa
Łarisa Korobiejnikowa
Inna Dierigłazowa
Jewgienija Łamonowa
Szpada
  Imke Duplitzer   Magdalena Piekarska   No’am Mills
  Laura Flessel-Colovic
  Polska
Ewa Nelip
Magdalena Piekarska
Danuta Dmowska-Andrzejuk
Małgorzata Stroka
  Włochy
Mara Navarria
Nathalie Moellhausen
Bianca Del Carrello
Francesca Quondamcarlo
  Francja
Hajnalka Kiraly-Picot
Maureen Nisima
Laura Flessel-Colovic
Nathalie Alibert
Szabla
  Swietłana Kormilicyna   Sofja Wielika   Sybille Klemm
  Ilaria Bianco
  Ukraina
Olha Żownir
Ołena Chomrowa
Olha Charłan
Hałyna Pundyk
  Rosja
Sofja Wielika
Julija Gawriłowa
Jekatierina Djaczenko
Swietłana Kormilicyna
  Włochy
Ilaria Bianco
Irene Vecchi
Gioia Marzocca
Alessandra Lucchino

Skład reprezentacji PolskiEdytuj

kobietyEdytuj

floretEdytuj

szablaEdytuj

szpadaEdytuj

mężczyźniEdytuj

floretEdytuj

  • Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - odpadł w 1/16 finału
  • Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - odpadł w 1/32 finału
  • Leszek Rajski (Wrocławianie) - odpadł w ćwierćfinale
  • Marcin Zawada (AZS AWF Warszawa) - odpadł w ćwierćfinale
  • drużyna (Kawiecki, Glonek, Rajski, Zawada) - zajęła 4. miejsce

szablaEdytuj

  • Jakub Ceranowicz (AZS-AWF Katowice) - odpadł w 1/16 finału
  • Adam Skrodzki (AZS-AWF Katowice) - odpadł w 1/8 finału
  • Mateusz Górski (KKSz Konin) - odpadł w 1/32 finału
  • Marcin Koniusz (AZS-AWF Katowice) - odpadł w 1/16 finału
  • drużyna (Skrodzki, Górski, Ceranowicz, Koniusz) - odpadła w 1/8 finału (10. miejsce)

szpadaEdytuj

RezultatyEdytuj

MężczyźniEdytuj

Szabla indywidualnieEdytuj

18 lipca

Pozycja Państwo Zawodnik
1.   Rosja Aleksiej Jakimienko
2.   Niemcy Nicolas Limbach
3.   Francja Boladé Apithy
3.   Ukraina Oleg Szturbabin
5.   Rosja Wieniamin Rieszetnikow
6.   Francja Nicolas Lopez
7.   Rumunia Tiberiu Dolniceanu
8.   Włochy Diego Occhiuzzi
...
16.   Polska Adam Skrodzki
18.   Polska Marcin Koniusz
32.   Polska Jakub Ceranowicz
34.   Polska Mateusz Górski
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
   Boladé Apithy  15
   Tiberiu Dolniceanu  8  
   Boladé Apithy  10
     Aleksiej Jakimienko  15  
   Nicolas Lopez  13
   Aleksiej Jakimienko  15  
   Aleksiej Jakimienko  15
     Nicolas Limbach  13
   Oleg Szturbabin  15
   Diego Occhiuzzi  9  
   Oleg Szturbabin  8
     Nicolas Limbach  15  
   Nicolas Limbach  15
   Wieniamin Rieszetnikow  12  

Szabla drużynowoEdytuj

20 lipca

Lp. Drużyna Zawodnicy (miejsce indywidualnie)
1.   Włochy Diego Occhiuzzi (8), Aldo Montano (38), Luigi Tarantino (9), Luigi Samele (17)
2.   Ukraina Andrij Jagodka (27), Oleg Szturbabin (3), Dmitrij Bojko (28), Dmitrij Pundyk (21)
3.   Niemcy Benedikt Beisheim (15), Björn Hübner (12), Nicolas Limbach (2), Max Hartung (-)
4.   Rosja Nikołaj Kowalow (40), Wieniamin Rieszetnikow (5), Aleksiej Jakimienko (1), Ilia Mokrecow (34)
5.   Francja Pierre-Luc Wilain (37), Nicolas Lopez (6), Boladé Apithy (3), Julien Pillet (22)
6.   Węgry Balazs Lontay (–), Nikolasz Iliasz (24), Áron Szilágyi (11), Tamas Decsi (26)
7.   Białoruś Walerij Prijemka (41), Dmitrij Łapkies (13), Alaksandr Bujkiewicz (30), Aleksiej Romanowicz (29)
8.   Rumunia Tiberiu Dolniceanu (7), Cosmin Hanceanu (19), Florin Zalomir (23), Nicolae Alexandr Sireteanu (42)
...
10.   Polska Marcin Koniusz (18), Adam Skrodzki (16), Mateusz Górski (34), Jakub Ceranowicz (32)
1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
   Rumunia
 wolny los  
   Rumunia 44
     Ukraina 45  
   Hiszpania 39
   Ukraina 45  
   Ukraina 45
     Rosja 44  
   Rosja 45
   Gruzja 24  
   Rosja 45
     Węgry 36  
 wolny los
   Węgry  
   Ukraina 28
     Włochy 45
   Francja
 wolny los  
   Francja 36
     Niemcy 45  
   Turcja 22
   Niemcy 45  
   Niemcy 37
     Włochy 45   Mecz o 3. miejsce
   Białoruś 45
   Polska 29  
   Białoruś 44    Rosja 38
     Włochy 45      Niemcy 45
 wolny los
   Włochy  

Floret indywidualnieEdytuj

18 lipca

Pozycja Państwo Zawodnik
1.   Włochy Andrea Baldini
2.   Włochy Valerio Aspromonte
3.   Rosja Renal Ganiew
3.   Wielka Brytania Richard Kruse
5.   Polska Marcin Zawada
6.   Polska Leszek Rajski
7.   Francja Erwan Le Pechoux
8.   Rosja Artiom Siedow
...
25.   Polska Paweł Kawiecki
34.   Polska Radosław Glonek
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
   Artiom Siedow  5
   Andrea Baldini  15  
   Andrea Baldini  15
     Renal Ganiew  3  
   Marcin Zawada  8
   Renal Ganiew  15  
   Andrea Baldini  15
     Valerio Aspromonte  10
   Erwan Le Pechoux  13
   Richard Kruse  14  
   Richard Kruse  14
     Valerio Aspromonte  15  
   Leszek Rajski  13
   Valerio Aspromonte  15  

Floret drużynowoEdytuj

21 lipca

Lp. Drużyna Zawodnicy (miejsce indywidualnie)
1.   Włochy Andrea Baldini (1), Valerio Aspromonte (2), Andrea Cassarà (9), Giorgio Avola (17)
2.   Rosja Aleksiej Czeriemisinow (10), Aleksiej Chowański (19), Artiom Siedow (8), Renal Ganiew (3)
3.   Wielka Brytania Edward Jefferies (39), Richard Kruse (3), Laurence Halsted (33), Marcus Mepstead (–)
4.   Polska Radosław Glonek (34), Leszek Rajski (6), Paweł Kawiecki (25), Marcin Zawada (5)
5.   Austria Tobias Hinterseer (42), Moritz Hinterseer (16), Roland Schlosser (12), Rene Pranz (63)
6.   Białoruś Aliaksandr Czaliankow (14), Siergiej Byk (35), Wladimir Łyżkowski (21), Andriej Kuryszka (66)
7.   Niemcy Sebastian Bachmann (27), Andre Wessels (30), Peter Joppich (35), Benjamin Kleibrink (29)
8.   Rumunia Alexandru Daniel Diaconu (53), Virgil Saliscan (11), Radu Daraban (61)
1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
   Włochy 45
   Chorwacja 27  
   Włochy 45
     Rumunia 39  
   Rumunia 45
   Ukraina 37  
   Włochy 44
     Polska 22  
   Polska 45
   Izrael 26  
   Polska 45
     Białoruś 23  
   Białoruś 45
   Francja 44  
   Włochy 45
     Rosja 33
   Niemcy 45
   Dania 29  
   Niemcy 41
     Wielka Brytania 45  
   Węgry 31
   Wielka Brytania 45  
   Wielka Brytania 22
     Rosja 43   Mecz o 3. miejsce
   Austria 45
   Turcja 15  
   Austria 24    Polska 37
     Rosja 45      Wielka Brytania 44
   Mołdawia 17
   Rosja 45  

Szpada indywidualnieEdytuj

19 lipca

Pozycja Państwo Zawodnik
1.   Francja Jean-Michel Lucenay
2.   Węgry Gábor Boczkó
3.   Polska Radosław Zawrotniak
3.   Rosja Paweł Suchow
5.   Francja Gauthier Grumier
6.   Włochy Alfredo Roda
7.   Włochy Matteo Tagliariol
8.   Szwajcaria Max Heinzer
...
20.   Polska Robert Andrzejuk
29.   Polska Krzysztof Mikołajczak
49.   Polska Tomasz Motyka
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
   Jean-Michel Lucenay  15
   Matteo Tagliariol  12  
   Jean-Michel Lucenay  15
     Radosław Zawrotniak  11  
   Alfredo Rota  13
   Radosław Zawrotniak  15  
   Jean-Michel Lucenay  15
     Gábor Boczkó  11
   Gauthier Grumier  13
   Paweł Suchow  15  
   Paweł Suchow  9
     Gábor Boczkó  15  
   Max Heinzer  10
   Gábor Boczkó  15  

Szpada drużynowoEdytuj

22 lipca

Lp. Drużyna Zawodnicy (miejsce indywidualnie)
1.   Węgry Gábor Boczkó (2), Géza Imre (57), Péter Somfai (17), Tamas Pádár (–)
2.   Ukraina Maksym Chworost (28), Bohdan Nikiszin (23), Dmytro Karuczenko (38), Ihor Rejzlin (21)
3.   Niemcy Martin Schmitt (24), Christoph Kneip (22), Jörg Fiedler (33), Steffen Launer (–)
4.   Szwajcaria Fabian Kauter (13), Max Heinzer (8), Benjamin Steffen (25), Sebastien Lamon (52)
5.   Włochy Paolo Pizzo (10), Alfredo Rota (5), Matteo Tagliariol (6), Enrico Garrozzo (26)
6.   Francja Gauthier Grumier (5), Jean-Michel Lucenay (1), Jérôme Jeannet (26), Ulrich Robeiri (34)
7.   Rosja Aleksiej Tichomirow (12), Anton Awdiejew (64), Siergiej Chodos (41), Paweł Suchow (3)
8.   Polska Robert Andrzejuk (20), Radosław Zawrotniak (3), Tomasz Motyka (49), Krzysztof Mikołajczak (29)
1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
   Węgry 45
   Izrael 30  
   Węgry 37
     Rumunia 36  
   Rosja 45
   Hiszpania 32  
   Węgry 45
     Szwajcaria 35  
   Szwajcaria 45
   Szwecja 20  
   Szwajcaria 43
     Włochy 42  
   Dania 38
   Włochy 45  
   Węgry 45
     Ukraina 39
   Polska 45
   Białoruś 37  
   Polska 35
     Niemcy 45  
   Estonia 31
   Niemcy 45  
   Niemcy 39
     Ukraina 45   Mecz o 3. miejsce
   Ukraina 34
   Norwegia 28  
   Ukraina 36    Szwajcaria 34
     Francja 34      Niemcy 35
   Holandia 28
   Francja 45  

KobietyEdytuj

Szabla indywidualnieEdytuj

19 lipca

Lp. Państwo Zawodniczka
1.   Rosja Swietłana Kormilicyna
2.   Rosja Sofja Wielika
3.   Niemcy Sybille Klemm
3.   Włochy Ilaria Bianco
5.   Ukraina Olha Charłan
6.   Grecja Vassiliki Vougiouka
7.   Polska Aleksandra Socha
8.   Rosja Julija Gawriłowa
...
19.   Polska Bogna Jóźwiak
21.   Polska Katarzyna Kędziora
27.   Polska Irena Więckowska
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
   Olha Charłan  11
   Sybille Klemm  15  
   Sybille Klemm  10
     Sofja Wielika  15  
   Julija Gawriłowa  11
   Sofja Wielika  15  
   Sofja Wielika  13
     S. Kormilicyna  15
   Aleksandra Socha  12
   S. Kormilicyna  15  
   S. Kormilicyna  15
     Ilaria Bianco  11  
   Ilaria Bianco  15
   Vassiliki Vougiouka  6  

Szabla drużynowoEdytuj

22 lipca

Lp. Drużyna Zawodniczki (miejsce indywidualnie)
1.   Ukraina Olha Żownir (12), Ołena Chomrowa (39), Olha Charłan (5), Hałyna Pundyk (29)
2.   Rosja Sofja Wielika (2), Julija Gawriłowa (8), Jekatierina Djaczenko (11), Swietłana Kormilicyna (1)
3.   Włochy Ilaria Bianco (3), Irene Vecchi (14), Gioia Marzocca (9), Alessandra Lucchino (–)
4.   Węgry Anna Varhelyi (22), Reka Benko (20), Reka Peto (16), Orsolya Nagy (36)
5.   Polska Irena Więckowska (27), Bogna Jóźwiak (19), Aleksandra Socha (7), Katarzyna Kędziora (21)
6.   Francja Cècilia Berder (13), Solenne Mary (24), Léonore Perrus (26), Carole Vergne (31)
7.   Niemcy Anja Musch (28), Davina Hirzmann (34), Sybille Klemm (3), Stefanie Kubissa (30)
8.   Hiszpania Lucia Martin-Portugues (15), Sandra Marcos (32), Araceli Navarro (45), Laia Vila (43)
1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
   Rosja
 wolny los  
   Rosja 45
     Hiszpania 28  
   Hiszpania 45
   Rumunia 43  
   Rosja 45
     Włochy 39  
   Włochy
 wolny los  
   Włochy 45
     Polska 31  
 wolny los
   Polska  
   Rosja 38
     Włochy 45
   Francja
 wolny los  
   Francja 36
     Węgry 45  
   Białoruś 35
   Węgry 45  
   Węgry 30
     Ukraina 45   Mecz o 3. miejsce
   Niemcy 45
   Islandia 28  
   Niemcy 25    Włochy 45
     Ukraina 45      Węgry 44
 wolny los
   Ukraina  

Floret indywidualnieEdytuj

17 lipca

Lp. Państwo Zawodniczka
1.   Włochy Valentina Vezzali
2.   Rosja Jewgienija Łamonowa
3.   Rosja Inna Dierigłazowa
3.   Włochy Elisa Di Francisca
5.   Francja Corinne Maîtrejean
6.   Ukraina Olga Lelejko
7.   Włochy Arianna Errigo
8.   Francja Astrid Guyart
...
10.   Polska Sylwia Gruchała
19.   Polska Karolina Chlewińska
21.   Polska Małgorzata Wojtkowiak
32.   Polska Martyna Synoradzka
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
   Corinne Maîtrejean  13
   Inna Dierigłazowa  15  
   Inna Dierigłazowa  4
     Valentina Vezzali  14  
   Olga Lelejko  6
   Valentina Vezzali  15  
   Valentina Vezzali  15
      Jewgienija Łamonowa  4
   Elisa Di Francisca  15
   Arianna Errigo  6  
   Elisa Di Francisca  8
     J. Łamonowa  13  
   Astrid Guyart  9
   J. Łamonowa  10  

Floret drużynowoEdytuj

20 lipca

Lp. Drużyna Zawodniczki (miejsce indywidualnie)
1.   Włochy Valentina Vezzali (1), Arianna Errigo (7), Ilaria Salvatori (11), Elisa Di Francisca (3)
2.   Niemcy Katja Wächter (14), Carolin Golubytskyi (12), Sandra Bingenheimer (28), Martina Zacke (30)
3.   Rosja Aida Szanajewa (9), Inna Dierigłazowa (3), Jewgienija Łamonowa (2), Łarisa Korobiejnikowa (17)
4.   Polska Sylwia Gruchała (10), Karolina Chlewińska (19), Małgorzata Wojtkowiak (21), Martyna Synoradzka (32)
5.   Francja Astrid Guyart (8), Corinne Maîtrejean (5), Virginie Ujlaky (25), Gaelle Gebet (13)
6.   Węgry Gabriella Varga (31), Aida Mohamed (18), Edina Knapek (15), Fanny Kreiss (–)
7.   Ukraina Olena Chizmatulina (27), Katerina Chentsowa (23), Olga Lelejko (6), Anastasija Moskowska (24)
8.   Wielka Brytania Hannah Bryars (38), Natalia Sheppard (33), Martina Emanuel (34), Anna Bentley (39)
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
   Włochy 45
   Ukraina 24  
   Włochy 45
     Polska 33  
   Francja 40
   Polska 45  
   Włochy 45
     Niemcy 26
   Niemcy 32
   Węgry 31  
   Niemcy 37 Mecz o 3. miejsce
     Rosja 25  
   Wielka Brytania 15    Polska 29
   Rosja 40      Rosja 30

Szpada indywidualnieEdytuj

18 lipca

Lp. Państwo Zawodniczka
1.   Niemcy Imke Duplitzer
2.   Polska Magdalena Piekarska
3.   Izrael No’am Mills
3.   Francja Laura Flessel-Colovic
5.   Francja Hajnalka Kiraly-Picot
6.   Szwajcaria Tiffany Geroudet
7.   Włochy Francesca Quondamcarlo
8.   Ukraina Jana Szemiakina
...
13.   Polska Beata Tereba-Zawrotniak
20.   Polska Ewa Nelip
23.   Polska Danuta Dmowska-Andrzejuk
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
   No’am Mills  15
   F. Quondamcarlo  8  
   No’am Mills  8
     Imke Duplitzer  15  
   Jana Szemiakina  13
   Imke Duplitzer  15  
   Imke Duplitzer  15
     Magdalena Piekarska  10
   Magdalena Piekarska  15
   Hajnalka Kiraly-Picot  8  
   Magdalena Piekarska  13
     Laura Flessel-Colovic  12  
   Tiffany Geroudet  14
   Laura Flessel-Colovic  15  


Szpada drużynowoEdytuj

21 lipca

Lp. Drużyna Zawodniczki (miejsce indywidualnie)
1.   Polska Ewa Nelip (20), Magdalena Piekarska (2), Danuta Dmowska-Andrzejuk (23), Małgorzata Stroka (-)
2.   Włochy Mara Navarria (29), Nathalie Moellhausen (36), Bianca Del Carrello (14), Francesca Quondamcarlo (7)
3.   Francja Hajnalka Kiraly-Picot (5), Maureen Nisima (24), Laura Flessel-Colovic (3), Nathalie Alibert (43)
4.   Niemcy Imke Duplitzer (1), Britta Heidemann (26), Monika Sozanska (33), Ricarda Multerer (68)
5.   Rumunia Anca Maroiu (9), Iuliana Maceseanu (22), Simona Alexandru (35), Ana Maria Brânză (21)
6.   Szwecja Nina Westman (40), Emma Samuelsson (39), Kinka Barvestad (62), Johanna Bergdahl (16)
7.   Węgry Dorina Budai (11), Emese Szász (19), Emese Takacs (54), Edina Antal (15)
8.   Wielka Brytania Hannah Lawrence (50), Mary Cohen (43), Corinna Lawrence (25), Elisa Albini (60)
1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
   Polska
 wolny los  
   Polska 45
     Szwecja 36  
   Szwecja 45
   Szwajcaria 41  
   Polska 27
     Niemcy 26  
   Rosja 43
   Wielka Brytania 44  
   Wielka Brytania 19
     Niemcy 25  
   Czechy 26
   Niemcy 45  
   Polska 35
     Włochy 30
   Rumunia 45
   Izrael 29  
   Rumunia 40
     Francja 44  
   Estonia 34
   Francja 45  
   Francja 35
     Włochy 36   Mecz o 3. miejsce
   Węgry 34
   Ukraina 25  
   Węgry 31    Niemcy 34
     Włochy 33      Francja 45
 wolny los
   Włochy  


Linki zewnętrzneEdytuj