Otwórz menu główne

Mistrzostwa Strefy Pacyfiku w Curlingu 2010

Mistrzostwa Strefy Pacyfiku w Curlingu 2010 rozegrano między 15 a 23 listopada 2010, w koreańskim mieście Uiseong.

W zawodach brało udział 11 reprezentacji (5 kobiecych i 6 męskich). Drużyny zakwalifikowane do finału wystąpią na Mistrzostwach Świata Kobiet 2010 i Mężczyzn.

Mistrzostwa rozgrywane były podwójnym systemem kołowym. Do półfinałów wyłoniono 4 drużyny, w parach 1-4 i 2-3 rozgrywano mecze do 3 wygranych przy czym do tej klasyfikacji liczyły się mecze z Round Robin. Drużyny, które przegrały półfinał zmierzyły się w meczu o brązowy medal.

Tytułów mistrzowskich broniły reprezentacje Chin.

W finale kobiet Koreanki (Kim Ji-sun) przełamały czteroletnią dominację Chinek (Wang Bingyu), finał zakończył się wynikiem 10:7 i był jedynym meczem przegranym przez Chinki. Brązowe medale zdobyły Japonki (Mayo Yamaura) po wygraniu 7:4 nad Nowo Zelandkami (Brydie Donald).

W rywalizacji mężczyzn do finału awansowały te same reprezentacje co w przypadku kobiet. Chińczycy (Wang Fengchun) obronili jednak tytuł z poprzedniego roku wygrywając nad Koreą (Lee Dong-keun) 9:3. Brązowe medale wywalczyli Australijczycy (Hugh Millikin) którzy pokonali Nową Zelandię (Sean Becker) 9:4.

Spis treści
Kobiety
Reprezentacje
Klasyfikacja końcowa
PlayoffPółfinałyMały finałFinał
Round Robin12345678910
Mężczyźni
Reprezentacje
Klasyfikacja końcowa
PlayoffPółfinałyMały finałFinał
Round Robin12345678910
Linki zewnętrzneZobacz też
2009 2010 2011

KobietyEdytuj

ReprezentacjeEdytuj

Kraj Skip Trzecia Druga Otwierająca Rezerwowa
  Australia Kim Forge Laurie Weeden Lyn Gill Madeleine Wilson
  Chiny Wang Bingyu Liu Yin Yue Qinghuang Liu Sijia Sun Yue
  Japonia Mayo Yamaura Shinobu Aota Anna Ōmiya Kotomi Ishizaki Natsuki Saito
  Korea Południowa Kim Ji-sun Lee Seul-bee Shin Mi-sung Gim Un-chi Lee Hyun-jung
  Nowa Zelandia Brydie Donald Bridget Becker Marisa Jones Natalie Campbell Katie Bauer

Klasyfikacja końcowaEdytuj

# Kraj Mecze Endy Kamienie
W P W P R Prz W P
1   Korea Południowa 8 2 47 43 9 20 80 48
2   Chiny 9 1 50 31 5 20 83 46
3   Japonia 5 5 37 41 12 8 69 65
4   Nowa Zelandia 2 8 30 51 2 5 51 78
5   Australia 0 8 24 32 4 6 29 78

PlayoffEdytuj

  Półfinały Finał
             
   Chiny 3W  
   Nowa Zelandia 0W  
 
       Chiny 7
     Korea Południowa 10
 
 
Mecz o 3. miejsce
   Korea Południowa 3W    Nowa Zelandia  4
   Japonia 0W      Japonia  7


FinałEdytuj

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Chiny   2 0 2 0 0 0 2 0 1 0 7
  Korea Południowa 0 1 0 1 1 2 0 3 0 2 10

Mały finałEdytuj

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Nowa Zelandia 1 0 0 1 0 1 0 0 1 0 4
  Japonia   0 0 1 0 3 0 1 1 0 1 7

PółfinałyEdytuj

1-4Edytuj

22 listopada 2010; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Nowa Zelandia 0 0 0 0 0 0 0 0 x x 0
  Chiny   1 1 1 1 1 1 1 1 x x 8

2-3Edytuj

22 listopada 2010; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Korea Południowa   1 0 0 0 1 1 0 2 2 x 7
  Japonia 0 0 1 3 0 0 1 0 0 x 5

Round RobinEdytuj

# Kraj Mecze Endy Kamienie
W P W P R Prz W P
1   Chiny 8 0 38 25 5 13 68 36
2   Korea Południowa 6 2 36 36 8 16 63 36
3   Japonia 4 4 29 32 10 6 57 54
4   Nowa Zelandia 2 6 26 38 1 4 47 63
5   Australia 0 8 24 32 4 6 29 78

Sesja 1.Edytuj

16 listopada 2010; 14:30

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Japonia   3 0 0 0 3 0 2 0 1 x 9
  Australia 0 1 1 1 0 1 0 2 0 x 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Nowa Zelandia   1 0 1 0 0 2 0 1 0 x 5
  Chiny 0 2 0 2 1 0 3 0 1 x 9

Sesja 2.Edytuj

17 listopada 2010; 8:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Australia   0 0 1 1 1 0 1 1 0 x 5
  Korea Południowa 3 0 0 0 0 4 0 0 2 x 9
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Japonia   0 0 0 2 0 2 0 1 0 1 6
  Chiny 1 0 0 0 2 0 4 0 1 0 8

Sesja 3.Edytuj

17 listopada 2010; 16:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Korea Południowa   0 1 0 1 0 1 0 0 1 x 4
  Chiny 1 0 2 0 2 0 1 1 0 x 7
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Japonia   0 1 1 0 0 0 3 1 0 3 9
  Nowa Zelandia 2 0 0 1 1 1 0 0 2 0 7

Sesja 4.Edytuj

18 listopada 2010; 10:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Chiny   2 0 4 0 5 0 x x x x 11
  Australia 0 2 0 1 0 2 x x x x 5
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Korea Południowa   1 1 3 0 2 0 3 x x x 10
  Nowa Zelandia 0 0 0 2 0 1 0 x x x 3

Sesja 5.Edytuj

18 listopada 2010; 19:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Australia   1 0 1 0 1 0 1 x x x 4
  Nowa Zelandia 0 4 0 2 0 4 0 x x x 10
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Korea Południowa   2 0 1 1 0 0 2 1 0 x 7
  Japonia 0 2 0 0 0 2 0 0 1 x 5

Sesja 6.Edytuj

19 listopada 2010; 12:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Chiny   2 1 0 0 1 1 2 0 x x 7
  Nowa Zelandia 0 0 1 1 0 0 0 1 x x 3
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Australia   0 0 1 0 1 0 0 x x x 2
  Japonia 1 5 0 2 0 0 0 x x x 8

Sesja 7.Edytuj

19 listopada 2010; 20:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Chiny   2 0 0 0 2 2 0 4 x x 10
  Japonia 0 0 1 0 0 0 2 0 x x 3
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Korea Południowa   1 2 2 1 0 1 4 x x x 11
  Australia 0 0 0 0 0 0 0 x x x 0

Sesja 8.Edytuj

20 listopada 2010; 14:30

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Nowa Zelandia   0 1 0 0 2 0 2 0 x x 5
  Japonia 2 0 3 2 0 3 0 2 x x 12
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Chiny   2 0 0 1 0 1 0 1 1 1 7
  Korea Południowa 0 0 1 0 1 0 3 0 0 0 5

Sesja 9.Edytuj

21 listopada 2010; 8:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Nowa Zelandia   0 0 0 0 0 2 0 0 1 x 3
  Korea Południowa 0 1 1 1 1 0 3 1 0 x 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Australia   0 0 2 0 0 1 0 0 x x 3
  Chiny 1 2 0 1 1 0 1 3 x x 9

Sesja 10.Edytuj

21 listopada 2010; 16:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Japonia   1 0 0 2 0 0 0 0 2 0 5
  Korea Południowa 0 1 0 0 0 1 0 3 0 4 9
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Nowa Zelandia   1 0 0 3 0 4 3 x x x 11
  Australia 0 2 1 0 1 0 0 x x x 4

MężczyźniEdytuj

ReprezentacjeEdytuj

Kraj Skip Trzeci Drugi Otwierający Rezerwowy
  Australia Hugh Millikin Ian Palangio John Theriaul Matt Panoussi Vaughan Rosier
  Chiny Wang Fengchun Zang Jialiang Xu Xiaoming Ba Dexin Chen Lu’an
  Chińskie Tajpej Randie Shen Nick Wei-Ming Hsu Brendon Bor-Kai Liu Yu Jan-quinn Steve Koo
  Japonia Makoto Tsruruga Yuki Sawamuaki Yusaku Shibaya Ryosuke Haneishi Taichi Teramachi
  Korea Południowa Kim Chang-min Kim Min-chan Lim Myung-sup Jeong Tae-yeon Seong Se-hyeon
  Nowa Zelandia Sean Becker Warren Kearney Kris Miller Warren Dobson Kenny Thomson

Klasyfikacja końcowaEdytuj

# Kraj Mecze Endy Kamienie
W P W P R S W P
1   Chiny 12 0 54 30 11 23 109 35
2   Korea Południowa 8 5 53 50 17 15 82 80
3   Australia 4 8 39 49 12 9 75 78
4   Nowa Zelandia 5 8 52 56 13 13 85 92
5   Chińskie Tajpej 3 7 36 42 10 11 46 76
6   Japonia 2 8 31 38 3 8 46 82

PlayoffEdytuj

  Półfinały Finał
             
   Chiny 3W  
   Australia 0W  
 
       Chiny 9
     Korea Południowa 3
 
 
Mecz o 3. miejsce
   Korea Południowa 3W    Australia  9
   Nowa Zelandia 1W      Nowa Zelandia  4


FinałEdytuj

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Korea Południowa 0 0 2 0 0 0 1 0 x x 3
  Chiny   2 0 0 1 3 0 0 3 x x 9

Mały finałEdytuj

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Nowa Zelandia   2 0 0 0 0 1 0 1 0 x 4
  Australia 0 2 0 1 1 0 2 0 3 x 9

PółfinałyEdytuj

1-4Edytuj

22 listopada 2010; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Chiny   2 0 1 0 2 1 1 1 x x 8
  Australia 0 1 0 1 0 0 0 0 x x 2

2-3Edytuj

22 listopada 2010; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
D   Korea Południowa   2 0 0 1 0 1 0 3 0 0 1 8
  Nowa Zelandia 0 0 2 0 2 0 0 0 2 1 0 7

22 listopada 2010; 14:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
C   Korea Południowa 0 2 0 0 0 0 3 0 0 0 1 6
  Nowa Zelandia   1 0 1 0 1 1 0 0 0 1 0 5

Round RobinEdytuj

# Kraj Mecze Endy Kamienie
W P W P R S W P
1   Chiny 10 0 44 26 9 19 92 30
2   Korea Południowa 6 4 43 37 10 14 65 59
3   Nowa Zelandia 5 5 40 43 7 10 69 69
4   Australia 3 7 32 40 11 7 64 66
5   Chińskie Tajpej 3 7 36 42 10 11 46 76
6   Japonia 2 8 31 38 3 8 46 82

Sesja 1.Edytuj

16 listopada 2010; 10:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Japonia   0 2 0 1 0 1 1 0 1 8
  Nowa Zelandia 0 2 0 1 0 2 0 0 1 0 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Korea Południowa   0 2 0 2 0 1 1 0 0 1 7
  Australia 0 0 1 0 2 0 0 2 1 0 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Chiny   0 2 3 0 2 5 x x x x 12
  Chińskie Tajpej 1 0 0 1 0 0 x x x x 2

Sesja 2.Edytuj

16 listopada 2010; 10:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Nowa Zelandia   1 0 2 0 0 1 0 0 0 x 4
  Chiny 0 2 0 0 0 0 2 1 3 x 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Japonia   0 0 0 0 0 x 4
  Australia 0 2 0 0 1 2 0 2 1 x 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Korea Południowa   1 0 2 0 1 2 1 0 x x 7
  Chińskie Tajpej 0 1 0 0 0 0 0 1 x x 2

Sesja 3.Edytuj

17 listopada 2010; 12:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Korea Południowa   1 0 0 0 1 0 3 0 0 x 5
  Chiny 0 0 2 3 0 1 0 2 1 x 9
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Chińskie Tajpej   0 1 0 0 1 2 0 3 0 0 7
  Japonia 1 0 0 1 0 0 2 0 1 1 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Nowa Zelandia   0 2 0 0 0 0 2 0 2 2 8
  Australia 0 0 1 3 1 1 0 1 0 0 7

Sesja 4.Edytuj

17 listopada 2010; 20:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Nowa Zelandia   2 0 0 2 1 0 4 0 0 0 9
  Chińskie Tajpej 0 2 1 0 0 1 0 2 1 1 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Australia   0 0 1 0 1 0 0 0 x x 2
  Chiny 1 2 0 2 0 2 0 3 x x 10
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Japonia   1 0 1 0 0 0 1 1 0 x 4
  Korea Południowa 0 2 0 0 2 2 0 0 1 x 7

Sesja 5.Edytuj

18 listopada 2010; 14:30

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Chiny   0 3 0 3 4 2 x x x x 12
  Japonia 1 0 1 0 0 0 x x x x 2
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Australia   3 0 0 1 0 0 3 0 2 x 9
  Chińskie Tajpej 0 1 1 0 1 0 0 1 0 x 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Nowa Zelandia   3 2 1 0 0 2 0 x x x 8
  Korea Południowa 0 0 0 1 0 0 1 x x x 2

Sesja 6.Edytuj

19 listopada 2010; 8:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Australia   0 1 0 2 0 0 0 0 0 x 3
  Korea Południowa 2 0 1 0 2 1 1 0 1 x 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Nowa Zelandia   1 0 1 0 1 0 0 2 0 x 5
  Japonia 0 2 0 2 0 3 0 0 2 x 9
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Chińskie Tajpej   0 1 0 0 1 0 0 1 0 x 3
  Chiny 1 0 2 0 0 0 3 0 1 x 7

Sesja 7.Edytuj

19 listopada 2010; 16:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Chiny   3 0 1 1 0 1 0 3 x x 9
  Nowa Zelandia 0 1 0 0 1 0 1 0 x x 3
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Chińskie Tajpej   0 1 0 1 0 1 0 0 0 2 5
  Korea Południowa 0 0 2 0 1 0 1 0 0 0 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Australia   3 0 4 0 0 0 3 x x x 10
  Japonia 0 1 0 0 0 2 0 x x x 3

Sesja 8.Edytuj

20 listopada 2010; 10:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Japonia   0 1 0 2 0 0 0 0 1 x 4
  Chińskie Tajpej 1 0 2 0 1 1 1 1 0 x 7
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Chiny   2 0 0 2 2 0 0 1 3 x 10
  Korea Południowa 0 0 1 0 0 1 1 0 0 x 3
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Australia   0 2 0 0 0 1 0 3 0 0 6
  Nowa Zelandia 0 0 1 1 1 0 3 0 1 2 9

Sesja 9.Edytuj

20 listopada 2010; 19:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Chińskie Tajpej   0 0 0 0 2 0 x x x x 2
  Nowa Zelandia 0 2 5 1 0 1 x x x x 9
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Korea Południowa   0 4 1 0 2 1 0 4 x x 12
  Japonia 1 0 0 2 0 0 1 0 x x 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Chiny   2 0 2 0 2 0 0 1 0 x 7
  Australia 0 2 0 0 0 1 0 0 1 x 4

Sesja 10.Edytuj

21 listopada 2010; 12:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
A   Chińskie Tajpej   0 1 0 2 0 0 0 2 1 0 0 6
  Australia 0 0 2 0 1 1 1 0 0 1 3 9
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Japonia   0 0 0 1 0 1 x x x x 2
  Chiny 1 2 2 0 3 0 x x x x 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
D   Korea Południowa   1 1 0 1 0 1 1 0 3 0 2 10
  Nowa Zelandia 0 0 2 0 3 0 0 2 0 1 0 8

Zobacz teżEdytuj

BibliografiaEdytuj