NASCAR Grand National Series 1958

NASCAR
Sprint Cup Series

NASCAR.svg
195719581959
3 listopada 195726 października 1958
Zwycięzca
Stany Zjednoczone Lee Petty

Sezon 1958 w wyścigach NASCAR rozpoczął się 3 listopada 1957 a zakończył 26 października 1958. Zwyciężył Lee Petty, który zdobył 12232 punktów w klasyfikacji generalnej (zwyciężał 7-krotnie).

Kalendarz i wynikiEdytuj

# Data Nazwa wyścigu Tor      
1 3 listopada Wyścig 1 Champion Speedway Rex White Lee Petty Tiny Lund
2 23 lutego Wyścig 2 Daytona Beach & Road Course Paul Goldsmith Curtis Turner Jack Smith
3 2 marca Wyścig 3 Concord Speedway Lee Petty Curtis Turner Speedy Thompson
4 15 marca Wyścig 4 Champion Speedway Curtis Turner Gwyn Staley Buck Baker
5 16 marca Wyścig 5 Wilson Speedway Lee Petty Buck Baker Marvin Panch
6 23 marca Wyścig 6 Occoneechee Speedway Buck Baker Marvin Panch Speedy Thompson
7 5 kwietnia Wyścig 7 Champion Speedway Bob Welborn Frankie Schneider Speedy Thompson
8 10 kwietnia Wyścig 8 Columbia Speedway Speedy Thompson Jack Smith Tiny Lund
9 12 kwietnia Wyścig 9 Piedmont Interstate Fairgrounds Speedy Thompson Jack Smith Junior Johnson
10 13 kwietnia Wyścig 10 Lakewood Speedway Curtis Turner Joe Weatherly Fireball Roberts
11 18 kwietnia Wyścig 11 Southern States Fairgrounds Curtis Turner Jack Smith Johnny Allen
12 20 kwietnia Virginia 500 Martinsville Speedway Bob Welborn Rex White Jim Reed
13 25 kwietnia Wyścig 13 Old Dominion Speedway Frankie Schneider Jack Smith Rex White
14 27 kwietnia Wyścig 14 Old Bridge Stadium Jim Reed Eddie Pagan Rex White
15 3 maja Wyścig 15 Greenville-Pickens Speedway Jack Smith Buck Baker Junior Johnson
16 11 maja Wyścig 16 Greensboro Fairgrounds Bob Welborn Lee Petty Junior Johnson
17 15 maja Wyścig 17 Starkey Speedway Jim Reed Rex White Eddie Pagan
18 18 maja Wilkes County 160 North Wilkesboro Speedway Junior Johnson Jack Smith Rex White
19 24 maja Wyścig 19 Bowman Gray Stadium Bob Welborn Rex White Jim Reed
20 30 maja Northern 500 Trenton Speedway Fireball Roberts Junior Johnson Lee Petty
21 1 czerwca Crown America 500 Riverside International Raceway Eddie Gray Lloyd Dane Jack Smith
22 5 czerwca Wyścig 22 Columbia Speedway Junior Johnson George Dunn Fred Harb
23 12 czerwca Wyścig 23 New Bradford Speedway Junior Johnson Lee Petty Bob Duell
24 15 czerwca Wyścig 24 Reading Fairgrounds Junior Johnson Eddie Pagan Buck Baker
25 25 czerwca Wyścig 25 Lincoln Speedway Lee Petty Buck Baker Bob Welborn
26 28 czerwca Buddy Shuman 250 Hickory Motor Speedway Lee Petty Junior Johnson Speedy Thompson
27 29 czerwca Wyścig 27 Asheville-Weaverville Speedway Rex White Buck Baker Speedy Thompson
28 4 lipca Raleigh 250 Raleigh Speedway Fireball Roberts Buck Baker Rex White
29 12 lipca Wyścig 29 McCormick Field Jim Paschal Cotton Owens Rex White
30 16 lipca Wyścig 30 State Line Speedway Shorty Rollins Bob Duell Ken Johnson
31 18 lipca Wyścig 31 Canadian Exposition Stadium Lee Petty Cotton Owens Jim Reed
32 19 lipca Wyścig 32 Civic Stadium Jim Reed Cotton Owens Johnny Mackison
33 25 lipca Wyścig 33 Monroe County Fairgrounds Cotton Owens Buck Baker Speedy Thompson
34 26 lipca Wyścig 34 Wall Stadium Jim Reed Rex White Buck Baker
35 2 sierpnia Wyścig 35 Bridgehampton Raceway Jack Smith Cotton Owens Jim Reed
36 7 sierpnia Wyścig 36 Columbia Speedway Speedy Thompson Bob Welborn Cotton Owens
37 10 sierpnia Nashville 200 Music City Motorplex Joe Weatherly Bob Welborn Larry Frank
38 17 sierpnia Western North Carolina 500 Asheville-Weaverville Speedway Fireball Roberts Bob Welborn Lee Petty
39 22 sierpnia Wyścig 39 Bowman Gray Stadium Lee Petty Shorty Rollins Jim Reed
40 23 sierpnia Wyścig 40 Rambi Raceway Bob Welborn Buck Baker Shorty Rollins
41 1 września Southern 500 Darlington Raceway Fireball Roberts Buck Baker Shorty Rollins
42 5 września Wyścig 42 Southern States Fairgrounds Buck Baker Speedy Thompson Shorty Rollins
43 7 września Wyścig 43 Fairgrounds Raceway Fireball Roberts Buck Baker Lee Petty
44 7 września Wyścig 44 California State Fairgrounds Parnelli Jones Bob Ross Danny Weinberg
45 12 września Wyścig 45 Gastonia Fairgrounds Buck Baker Lee Petty Bob Welborn
46 14 września Richmond 200 Richmond International Raceway Speedy Thompson Lee Petty Tommy Irwin
47 28 września Wyścig 47 Occoneechee Speedway Joe Eubanks Doug Cox Buck Baker
48 5 października Wyścig 48 Salisbury Speedway Lee Petty Buck Baker Cotton Owens
49 12 października Old Dominion 500 Martinsville Speedway Fireball Roberts Speedy Thompson Rex White
50 19 października Wilkes 160 North Wilkesboro Speedway Junior Johnson Glen Wood Speedy Thompson
51 26 października Wyścig 51 Lakewood Speedway Junior Johnson Fireball Roberts Lee Petty

Klasyfikacja końcowa – najlepsza 10Edytuj

Poz. Kierowca Pkt
  Lee Petty 12232
  Buck Baker 11588
  Speedy Thompson 8792
4 Shorty Rollins 8124
5 Jack Smith 7666
6 L.D. Austin 6972
7 Rex White 6552
8 Junior Johnson 6380
9 Eddie Pagan 4910
10 Jim Reed 4762

BibliografiaEdytuj