Otwórz menu główne

Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. białostockiego, łomżyńskiego, suwalskiego (1976/1977)

43. Edycja okręgowych rozgrywek w piłce nożnej województwa białostockiego
1. Edycja okręgowych rozgrywek w piłce nożnej województwa łomżyńskiego i suwalskiego
Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej województwa białostockiego, łomżyńskiego, suwalskiego prowadzone są przez okręgowe związki piłki nożnej: białostocki, łomżyński i suwalski.

Okręgowe rozgrywki
w piłce nożnej
województwa białostockiego,
łomżyńskiego,
suwalskiego 1976/1977
1975/1976 1977/1978
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Polska
Liczba zespołów OZPN Białystok
Klasa A – 12
Klasa B – 12
Klasa C – 21
OZPN Łomża
Klasa A (Ł/O)- 12
Klasa B (Ł)- 9
OZPN Suwałki
Klasa A – 10
Klasa B – 10
Mistrz Okręgu Gwardia Białystok (biał.)
ŁKS Łomża (łom.)
Mamry Giżycko (suw.)
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 23 maja 2017

Mistrzostwo okręgu:

Puchar Polski okręgu:

Drużyny z województwa białostockiego, łomżyńskiego i suwalskiego występujące w centralnych i makroregionalnych poziomach rozgrywkowych:

Rozgrywki Poziomy rozgrywkowe w sezonie 1976/77
Centralne I poziom ligowy I Liga
II poziom ligowy II Liga – gr.I II Liga – gr.II
Makroregionalne III poziom ligowy III Liga – 8 grup
(tzw. klasa „M” międzywojewódzka)
OZPN Białystok OZPN Łomża OZPN Suwałki
Okręgowe IV poziom ligowy Klasa A
(białostocka)
Klasa A
(łomża+ostroł.)
Klasa A
(suwalska)
V poziom ligowy Klasa B
(białostocka)
Klasa B
(łomżyńska)
Klasa B
(suwalska)
VI poziom ligowy Klasa C – gr.I
Klasa C – gr.II
Klasa C – gr.III

Klasa A – IV poziom rozgrywkowyEdytuj

Grupa białostocka

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Gwardia Białystok 22 18 0 4 69-20 36 baraż-przegrany
2 Sokół Sokółka 22 12 6 4 48-20 30
3 Puszcza Hajnówka 22 12 5 5 57-30 29
4 Pogoń Łapy 22 10 8 4 47-25 28
5 Włókniarz II Białystok (b) 22 10 5 7 38-30 25
6 Ognisko-Starosielce Białystok 22 9 5 8 42-26 23
7 Jagiellonia II Białystok 22 9 3 10 35-35 21
8 Skra Czarna Białostocka (b) 22 6 7 9 32-52 19
9 Husar Nurzec 22 6 5 11 25-33 17
10 Łoś Wasilków (b) 22 6 4 12 29-48 16
11 Lampart Nowe Aleksandrowo (b) 22 3 7 12 21-59 13
12 Tur Bielsk Podlaski 22 1 5 16 21-86 5
  • Zmiana nazwy Społem na Tur Bielsk Podlaski.

Grupa łomżyńsko-ostrołęcka

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty Ł/O
1 ŁKS Łomża (b) 22 18 3 1 69-9 39 Ł baraż-awans
2 Orzeł Kolno (b) 22 14 5 3 50-28 33 Ł
3 ZWAR Przasnysz 21 63-16 32 O
4 ZWAC Małkinia 22 44-31 24 O
5 Bug Wyszków 22 29-35 24 O
6 Sparta Szepietowo (b) 22 9 3 10 58-61 21 Ł
7 Narew II Ostrołęka 20 34-40 19 O
8 Makowianka Maków Mazowiecki 21 33-41 18 O
9 Olimpia Zambrów (b) 20 8 1 11 36-41 17 Ł
10 Ruch Wysokie Mazowieckie (b) 22 6 3 13 38-61 15 Ł
11 Wissa Szczuczyn (b) 22 3 5 14 22-64 11 Ł
12 Orzyc Chorzele 22 18-77 5 O
  • Oficjalna nazwa klubu z Łomży MŁKS Start Łomża (Międzyzakładowy ŁKS).
  • Zmiana nazwy LZS na Sparta Szepietowo.
  • Tabela niekompletna brak wyników 3 meczów.

Grupa suwalska

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Mamry Giżycko 18 14 2 2 57-11 30 baraż-przegrany
2 Jurand Bemowo Piskie 18 13 3 2 37-11 29
3 Czarni Olecko (b) 18 10 3 5 44-20 23
4 LKS Baranowo 18 9 3 6 32-28 21
5 Mazur Pisz 18 9 2 7 36-28 20
6 Rominta Gołdap 18 6 6 6 22-24 18
7 Mazur II Ełk (b) 18 6 3 9 26-42 15
8 Wigry II Suwałki (b) 18 4 5 9 29-27 13
9 Pomorzan Prostki (b) 18 2 3 13 20-46 7
10 Węgoria Węgorzewo 18 1 2 15 8-74 4

Eliminacje do III ligi

  • ŁKS Łomża: Gwardia Białystok 2:0
  • Gwardia Białystok: ŁKS Łomża 3:2, awans ŁKS-u.
  • Mamry Giżycko: Hortex Płońsk 1:3
  • Hortex Płońsk: Mamry Giżycko 1:0 awans Hortex.

Klasa B – V poziom rozgrywkowyEdytuj

Grupa białostocka

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Cresovia Siemiatycze (b) 22 70-28 36
2 LZS Turośń Kościelna (b) 22 77-34 35
3 Błękitni Suchowola (b) 22 63-29 32
4 Kora Korycin (b) 22 53-40 23
5 Start Białystok (b) 22 56-50 23
6 Gwardia II Białystok (s) 22 43-47 22
7 Kolejarz Czeremcha (b) 22 57-9 21
8 Relax Uhowo (b) 22 42-54 20
9 Iskra Narew (b) 22 43-56 17
10 LZS Szudziałowo (b) 22 47-56 16
11 LZS Krynki (s) 22 34-75 11
12 Żubr Białowieża (s) 22 b.d. b.d.
  • Zmiana nazwy LZS na Relax Uhowo.
  • Żubr Białowieża wycofał się z rozgrywek, przyznawano walkowery.

Grupa łomżyńska

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Smolniki Jedwabne 16 59-36 24
2 Mechanik Czyżew (b) 16 43-28 22
3 Biebrza Goniądz (b) 16 42-31 20
4 ŁKS II Łomża (b) 16 51-25 19
5 Unia Ciechanowiec 16 33-34 15
6 Sokół Sokoły (b) 16 39-39 14
7 Ruch II Wysokie Mazowieckie (b) 16 23-39 11
7 Sparta II Szepietowo (b) 16 28-60 11
7 Warmia II Grajewo (b) 16 22-51 8
  • Zmiana nazwy LZS na Sokół Sokoły.
  • W związku z awansem ŁKS do III ligi, decyzją władz OZPN Łomża dołączono drużynę rezerw do klasy A.
  • Po sezonie z rozgrywek wycofały się drużyny rezerw Ruchu, Sparty oraz Warmii.

Grupa suwalska

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Śniardwy II Orzysz 15 80-3 30
2 Nida Ruciane-Nida 15 55-17 25
3 Orzeł Orla Jucha (b) 15 50-18 22
4 Sparta Augustów (b) 15 49-33 18
5 LZS Woźnice 15 30-31 13
6 Polonia Raczki (b) 15 34-48 13
7 LZS Ryn 15 36-44 12
8 LZS Sterławki Małe 15 24-53 9
9 Pomorzanka Sejny 15 21-54 8
10 WPGR II Baranowo 15 19-97 0
  • Tabela szczątkowa, po 15 kolejkach.
  • Zmiana nazwy AKS na Sparta Augustów.
  • w związku ze spadkiem Śniardw do klasy A drużyna rezerw pozostała w B klasie.
  • Po sezonie z rozgrywek wycofał się WPGR II Baranowo.

Klasa C – VI poziom rozgrywkowyEdytuj

Białostocka grupa I

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Husar II Nurzec 16 b.d. b.d.
2 LZS Stary Kornin (b) 16 b.d. b.d.
? LZS Brańsk 16 b.d. b.d.
? Dąb Nowosady 16 b.d. b.d.
? Jagiellonia III Białystok 16 b.d. b.d.
? LZS Piliki 16 b.d. b.d.
? Orzeł Kleszczele 16 b.d. b.d.
? LZS Las Narewka 16 b.d. b.d.
? Żubr Drohiczyn 16 b.d. b.d.
  • Zmiana nazwy Kolejarz na LZS Narewka.
  • Brak wyników, pewność co do pozycji 1-2, pozostałe kolejność przypadkowa.
  • Po sezonie z rozgrywek wycofała się III drużyna Jagiellonii.

Białostocka grupa II

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Telza Białystok (b) 10 b.d. 12
2 Promień Mońki 10 b.d. 9
3 LZS Poświętne 10 b.d. 8
4 Hetman Tykocin (b) 10 b.d. 7
5 Pogoń II Łapy 10 b.d. 4
6 Znicz Suraż 10 b.d. b.d.
  • Znicz Suraż wycofał się z rozgrywek, przyznawano walkowery.
  • Drużyna Promienia nie wystąpi w przyszłorocznych rozgrywkach klasy C, gdyż w grupie III rezerw Promienia awansowały do klasy B. W następnym sezonie Promień Mońki wystawi jedną drużynę w klasie B.
  • Po sezonie z rozgrywek wycofały się rezerwy Pogoni Łapy.

Białostocka grupa III

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Promień II Mońki (b) 8 b.d. 14
2 Narew Żółtki 8 b.d. 10
3 LZS Kuźnica Białostocka 8 b.d. 8
4 Podlasiak Knyszyn 8 b.d. 5
5 Czarni Gródek 8 b.d. 3
6 Orzeł Janowszczyzna
  • Zmiana nazwy LZS na Orzeł Janowszczyzna.
  • LZS Saczkowce przeniósł się do Kuźnicy.
  • Orzeł Janowszczyzna wycofał się z rozgrywek, wyniki anulowano.
  • Promień Mońki wystawił dwie drużyny w różnych grupach klasy C, chociaż awansowała drużyna rezerw to w przyszłorocznych rozgrywkach wystąpi I drużyna.
  • Po sezonie z rozgrywek wycofały się drużyny Podlasiak Knyszyn oraz Orła Janowszczyzna.

Puchar Polski – rozgrywki okręgoweEdytuj

BibliografiaEdytuj