Otwórz menu główne

Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. białostockiego (1974/1975)

41. Edycja okręgowych rozgrywek w piłce nożnej województwa białostockiego
Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej województwa białostockiego prowadzone są przez Białostocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej, rozgrywane są w trzech ligach, najwyższym poziomem jest klasa wojewódzka, następnie klasa międzypowiatowa (2 grupy) i klasa powiatowa (7 grup).

Okręgowe rozgrywki
w piłce nożnej
województwa białostockiego 1974/1975
1973/1974 1975/1976
Szczegóły rozgrywek
Liczba zespołów Klasa Woj. – 12
Klasa MP – 20
Klasa P – 32
Razem – (64)
Mistrz Okręgu Jagiellonia Białystok
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 20 maja 2017

Mistrzostwo Okręgu zdobyła Jagiellonia Białystok.
Okręgowy Puchar Polski zdobyła Jagiellonia Białystok.

Drużyny z województwa białostockiego występujące w centralnych i makroregionalnych poziomach rozgrywkowych:

  • I Liga – brak
  • II Liga – brak

Reorganizacja ligi
Klasa okręgowa > Klasa Wojewódzka
Klasa A > Klasa Międzypowiatowa
Klasa B > Klasa Powiatowa

Rozgrywki Poziomy rozgrywkowe w sezonie 1974/75
Centralne I poziom ligowy I Liga
II poziom ligowy II Liga – gr.I II Liga – gr.II
Okręgowe III poziom ligowy Klasa Wojewódzka
IV poziom ligowy Klasa Międzypowiatowa – gr.I Klasa Międzypowiatowa – gr.I
V poziom ligowy Klasa Powiatowa – (7 grup)

Spis treści

Klasa Wojewódzka – III poziom rozgrywkowyEdytuj

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Jagiellonia Białystok 22 17 3 2 68-12 37
2 Włókniarz Białystok (s) 22 14 6 2 59-14 34
3 Wigry Suwałki 22 13 4 5 42-20 30
4 Gwardia Białystok 22 12 6 4 36-19 30
5 Husar Nurzec 22 12 3 7 41-34 27
6 Mazur Ełk 22 7 5 10 29-34 19
7 Ognisko-Starosielce Białystok 22 7 5 10 23-35 19
8 Sokół Sokółka 22 6 6 10 36-34 18
9 Pogoń Łapy 22 5 6 11 16-35 16
10 Puszcza Hajnówka 22 4 7 11 27-47 22
11 Warmia Grajewo (b) 22 4 4 14 20-60 12
12 Pomorzan Prostki (b) 22 1 5 16 13-66 7

Eliminacje do II ligi

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Jagiellonia Białystok 6 13-6 9
2 Wisła Tczew 6 6-4 9
3 Wisła Płock 6 9-7 5
4 Gwardia Olsztyn 8 5-16 1

Klasa Międzypowiatowa – IV poziom rozgrywkowyEdytuj

Grupa I

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Jagiellonia II Białystok 18 57-22 31
2 Łoś Wasilków 18 59-31 25
3 Skra Czarna Białostocka 18 35-27 21
4 Cresovia Siemiatycze (s) 18 47-35 20
5 LZS Szepietowo (b) 18 38-44 20
6 Społem Bielsk Podlaski 18 66-39 19
7 Włókniarz II Białystok 18 42-29 19
8 Gwardia II Białystok 18 41-33 17
9 Ruch Wysokie Mazowieckie 18 26-68 6
10 Mechanik Czyżew (b) 18 9-92 2
  • Mechanik Czyżew wycofał się z rozgrywek po sezonie.

Grupa II

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Rominta Gołdap (s) 18 47-15 28
2 SŁKS Start Łomża (s) 18 40-26 22
3 Czarni Olecko (s) 18 39-30 20
4 Wissa Szczuczyn (b) 18 36-32 20
5 Orzeł Kolno (b) 18 42-41 19
6 ZKS Zambrów 18 27-32 17
7 Mazur II Ełk 18 35-35 16
8 Wigry II Suwałki 18 29-51 13
9 Pomorzanka Sejny 18 29-51 13
10 AKS Augustów 18 22-45 10
  • Zmiana nazwy Cresovia na Rominta Gołdap.
  • AKS Augustów wycofał się z rozgrywek po sezonie.

Klasa Powiatowa – V poziom rozgrywkowyEdytuj

Grupa I

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Husar II Nurzec 16 45-32 21
2 LZS Brańsk 16 33-27 19
3 Żubr Drohiczyn 16 43-32 16
4 Jagiellonia III Białystok 16 27-38 14
5 LZS Piliki 16 26-45 10

Grupa II

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Żubr Białowieża 20 106-38 37
2 Dąb Nowosady 20 85-32 26
3 Kolejarz Czeremcha (b) 20 48-38 21
4 Kolejarz Narewka (b) 20 56-69 16
5 Puszcza II Hajnówka 20 57-67 14
6 Orzeł Kleszczele 20 19-107 4
  • Zmiana nazwy Las Narewka na Kolejarz Narewka.
  • Puszcza II Hajnówka wycofała się z rozgrywek po sezonie.

Grupa III

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 LZS Krynki 12 51-24 19
2 Czarni Gródek 12 31-30 12
3 LZS Szudziałowo (b) 12 25-27 10
4 Iskra Narew 12 18-44 7

Grupa IV

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Lampart Nowe Aleksandrowo 16 53-36 20
2 Błękitni Suchowola 16 39-39 19
3 Kora Korycin 16 45-42 15
4 Promień Mońki 16 30-31 13
5 Podlasiak Knyszyn (b) 16 33-52 13

Grupa V

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 LZS Uhowo 16 50-26 23
2 Narew Żółtki 16 40-26 21
3 Start Białystok (b) 16 36-31 17
4 LZS Sokoły (b) 16 36-39 15
5 Znicz Suraż 16 10-50 2

Grupa VI

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Junak Gołdap 8 28-5 15
2 Polonia Raczki 8 13-19 5
3 Orzeł Orla Jucha 8 12-29 4
4 Mazur III Ełk (b)
  • Mazur III Ełk wycofał się po I rundzie, wyniki anulowano.
  • Junak Gołdap w następnym sezonie połączył się z Romintą Gołdap, rezerwy Rominty-Junaka będą występować w klasie B (powiatowej).

Grupa VII

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 LZS POM Smolniki 8 8 0 0 25-2 16
2 Czarni Wąsosz (b) 8 4 0 4 20-17 8
3 Warmia II Grajewo (b) 8 0 0 8 7-53 0
  • Warmia II Grajewo wycofała się z rozgrywek po sezonie.

Puchar Polski – rozgrywki okręgoweEdytuj

BibliografiaEdytuj