Otwórz menu główne

Południowa Afryka na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2009

Południowa Afryka na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2009 – reprezentacja Republiki Południowej Afryki podczas czempionatu w Berlinie liczyła 28 zawodników. Zdobyła 3 medale, w tym 2 złote.

Republika Południowej Afryki na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2009
Południowa Afryka
Kod IAAF RSA
Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2009
Berlin
Liczba zawodników 28
Medale Złoto
2
Srebro
1
Brąz
0
Razem
3

Spis treści

MedaleEdytuj

Występy reprezentantów Republiki Południowej AfrykiEdytuj

MężczyźniEdytuj

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Poz. Wynik Poz. Wynik Poz. Wynik Poz.
Bieg na 100 m Simon Magakwe 10,54 53. 10,71 38. Nie awansował
Bieg na 200 m Thuso Mpuang 20,91 25. 20,87 23. Nie awansował
Bieg na 400 m Pieter Smith 48,15 45. Nie awansował
Bieg na 800 m Mbulaeni Mulaudzi 1:46,40 7. 1:45,26 4. 1:45,29 1.
Samson Ngoepe 1:46,54 11. 1:49,03 18. Nie awansował
Bieg na 1500 m Peter van der Westhuizen 3:42,33 16. 3:40,00 22. Nie awansował
Johan Cronje 3:46,45 41. Nie awansował
Maraton Norman Dlomo 2:14:39 SB[1] 12.
Johannes Kekana 2:15:28 SB[1] 17.
Coolboy Ngamole 2:16:20 SB[1] 22.
Bieg na 110 m przez płotki Lehann Fourie 13,67 24. Nie awansował
Bieg na 400 m przez płotki Louis Jacob van Zyl 49,48 13. 48,80 9. Nie awansował
Bieg na 3000 m z przeszkodami Ruben Ramolefi 8:18,24 7. 8:32,54 13.
Sztafeta 4 × 100 m Hannes Dreyer
Leigh Julius
Thuso Mpuang
Louis Jacob van Zyl
39,71 14. Nie awansowała
Sztafeta 4 × 400 m Ofentse Mogawane
Jacob Mothsodi Ramokoka
Sibusiso Sish
Pieter Smith
3:07,88 12. Nie awansowała
Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Finał
Wynik Poz. Wynik Poz.
Skok w dal Godfrey Khotso Mokoena 8,29 3. 8,47 2.
Rzut młotem Chris Harmse NM[2] Nie awansował
Rzut oszczepem John Robert Oosthuizen 67,86 44. Nie awansował
Dziesięciobój Willem Coertzen 8146 NR[3] 14.

KobietyEdytuj

Konkurencja Zawodniczka Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Poz. Wynik Poz. Wynik Poz.
Bieg na 200 m Isabel Le Roux 23,61 32. Nie awansowała
Bieg na 800 m Caster Semenya 2:02,51 8. 1:58,66 1. 1:55,45 WL[4] 1.
Maraton Tanith Maxwell 2:41:48 SB[1] 45.
Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Finał
Wynik Poz. Wynik Poz.
Skok w dal Janice Josephs 6,22 30. Nie awansowała
Rzut dyskiem Elizna Naudé 59,67 SB[1] 16. Nie awansowała
Rzut oszczepem Sunette Viljoen 58,63 18. Nie awansowała

PrzypisyEdytuj

  1. a b c d e SB – najlepszy wynik w sezonie
  2. NM – wszystkie próby nieudane
  3. NR – rekord RPA
  4. WL – najlepszy wynik na świecie w sezonie

Linki zewnętrzneEdytuj