Presidential Cycling Tour of Turkey 2017

53. edycja wyścigu kolarskiego Presidential Cycling Tour of Turkey
Presidential Cycling Tour of Turkey 2017 Cycling (road) pictogram.svg
Informacje ogólne
Wyścig53. Presidential Cycling Tour of Turkey
KategoriaUCI World Tour 2017 2.UWT
Etapów6
Daty10 – 15 października 2017
Dystans1026,3 km
PaństwoTUR Turcja
StartAlanya
MetaStambuł
Drużyn13
Startujących104
Ukończyło93
Średnia prędkość38,674 km/h
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsceITA Diego Ulissi (UAE Team Emirates)
Drugie miejsceDEN Jesper Hansen (Astana)
Trzecie miejsceITA Fausto Masnada (Androni-Sidermec-Bottecchia)
PunktowaBEL Edward Theuns (Trek-Segafredo)
GórskaITA Mirco Maestri (Bardiani CSF)
MłodzieżowaCOL Daniel Felipe Martínez (Wilier Triestina-Selle Italia)
DrużynowaITA Wilier Triestina-Selle Italia
20162018 ▶
Dokumentacja Wikidata-logo S.svg

Presidential Cycling Tour of Turkey 2017 – 53. edycja wyścigu kolarskiego Presidential Cycling Tour of Turkey, która odbyła się w dniach od 10 do 15 października 2017 na liczącej ponad 1026 kilometrów trasie składającej się z 6 etapów, biegnącej z Alanyi do Stambułu. Impreza kategorii 2.UWT była częścią UCI World Tour 2017.

EtapyEdytuj

 EtapDataStart – MetatypeDystans (km)Zwycięzca etapuLider
1 10 października 2017AlanyaKemer176,7  Sam Bennett   Sam Bennett
2 11 października 2017Kumluca – Fethiye206  Sam Bennett   Sam Bennett
3 12 października 2017FethiyeMarmaris128,6  Sam Bennett   Sam Bennett
4 13 października 2017MarmarisSelçuk205,3  Diego Ulissi  Diego Ulissi
5 14 października 2017SelçukIzmir166  Sam Bennett   Diego Ulissi
6 15 października 2017StambułStambuł143,7  Edward Theuns  Diego Ulissi

DrużynyEdytuj

WorldTeams (4)Professional continental teams (8)Reprezentacja

Wyniki etapówEdytuj

Etap 1Edytuj

Alanya - Kemer(176,7 km)
 Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Sam Bennett   IrlandiaBora-Hansgrohe3h 57' 26"
2. Marco Benfatto   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 0"
3. Edward Theuns   BelgiaTrek-Segafredo+ 0"
4. Federico Zurlo   WłochyUAE Team Emirates+ 0"
5. Matteo Pelucchi   WłochyBora-Hansgrohe+ 0"
6. Riccardo Minali   WłochyAstana+ 0"
7. Simone Consonni   WłochyUAE Team Emirates+ 0"
8. Jonas Koch   NiemcyCCC Sprandi Polkowice+ 0"
9. Eduard Prades   HiszpaniaCaja Rural-Seguros RGA+ 0"
10. Manuel Belletti   WłochyWilier Triestina-Selle Italia+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
 Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Sam Bennett     IrlandiaBora-Hansgrohe3h 57' 16"
2. Marco Benfatto   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 4"
3. Edward Theuns   BelgiaTrek-Segafredo+ 6"
4. Vincenzo Albanese   WłochyBardiani CSF+ 7"
5. Francesco Gavazzi   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 7"
6. Diego Ulissi   WłochyUAE Team Emirates+ 8"
7. Flavio dos Santos   BrazyliaSoul Brasil+ 8"
8. Alex Turrin   WłochyWilier Triestina-Selle Italia+ 9"
9. Muhammet Atalay   TurcjaTurcja+ 9"
10. Federico Zurlo   WłochyUAE Team Emirates+ 10"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 2Edytuj

Kumluca - Fethiye(206 km)
 Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Sam Bennett     IrlandiaBora-Hansgrohe6h 02' 06"
2. Edward Theuns   BelgiaTrek-Segafredo+ 0"
3. Riccardo Minali   WłochyAstana+ 0"
4. Marco Benfatto   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 0"
5. Simone Consonni   WłochyUAE Team Emirates+ 0"
6. Manuel Belletti   WłochyWilier Triestina-Selle Italia+ 0"
7. Davide Ballerini   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 0"
8. Ahmet Örken   TurcjaTurcja+ 0"
9. Paolo Simion   WłochyBardiani CSF+ 0"
10. František Sisr   CzechyCCC Sprandi Polkowice+ 2"
Źródło: ProCyclingStats
 Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Sam Bennett     IrlandiaBora-Hansgrohe9h 59' 12"
2. Edward Theuns   BelgiaTrek-Segafredo+ 10"
3. Marco Benfatto   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 14"
4. Riccardo Minali   WłochyAstana+ 16"
5. Diego Ulissi   WłochyUAE Team Emirates+ 19"
6. Vincenzo Albanese   WłochyBardiani CSF+ 19"
7. Mirco Maestri    WłochyBardiani CSF+ 19"
8. Francesco Gavazzi   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 19"
9. Simone Consonni   WłochyUAE Team Emirates+ 20"
10. Manuel Belletti   WłochyWilier Triestina-Selle Italia+ 20"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 3Edytuj

Fethiye - Marmaris(128,6 km)
 Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Sam Bennett     IrlandiaBora-Hansgrohe3h 25' 26"
2. Edward Theuns   BelgiaTrek-Segafredo+ 0"
3. Simone Consonni   WłochyUAE Team Emirates+ 0"
4. Manuel Belletti   WłochyWilier Triestina-Selle Italia+ 0"
5. Andrea Vendrame   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 0"
6. Francesco Gavazzi   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 0"
7. Vincenzo Albanese   WłochyBardiani CSF+ 0"
8. Eduard Prades   HiszpaniaCaja Rural-Seguros RGA+ 0"
9. Jonas Koch   NiemcyCCC Sprandi Polkowice+ 0"
10. Ahmet Örken   TurcjaTurcja+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
 Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Sam Bennett     IrlandiaBora-Hansgrohe13h 24' 28"
2. Edward Theuns   BelgiaTrek-Segafredo+ 14"
3. Simone Consonni   WłochyUAE Team Emirates+ 26"
4. Vincenzo Albanese   WłochyBardiani CSF+ 29"
5. Diego Ulissi   WłochyUAE Team Emirates+ 29"
6. Francesco Gavazzi   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 29"
7. Mirco Maestri    WłochyBardiani CSF+ 29"
8. Manuel Belletti   WłochyWilier Triestina-Selle Italia+ 30"
9. Ahmet Örken   TurcjaTurcja+ 30"
10. Enrico Barbin   WłochyBardiani CSF+ 32"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 4Edytuj

Marmaris - Selçuk(205,3 km)
 Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Diego Ulissi   WłochyUAE Team Emirates5h 36' 03"
2. Jesper Hansen   DaniaAstana+ 5"
3. Daniel Felipe Martínez   KolumbiaWilier Triestina-Selle Italia+ 9"
4. Fausto Masnada   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 11"
5. Yonder Godoy   WenezuelaWilier Triestina-Selle Italia+ 17"
6. Ildar Arsłanow   RosjaGazprom-RusVelo+ 17"
7. Francesco Gavazzi   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 32"
8. Gregor Mühlberger   AustriaBora-Hansgrohe+ 32"
9. Przemysław Niemiec   PolskaUAE Team Emirates+ 34"
10. Andriej Zejc   KazachstanAstana+ 37"
Źródło: ProCyclingStats
 Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Diego Ulissi    WłochyUAE Team Emirates19h 00' 50"
2. Jesper Hansen   DaniaAstana+ 12"
3. Fausto Masnada   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 24"
4. Daniel Felipe Martínez   KolumbiaWilier Triestina-Selle Italia+ 29"
5. Yonder Godoy   WenezuelaWilier Triestina-Selle Italia+ 30"
6. Ildar Arsłanow   RosjaGazprom-RusVelo+ 30"
7. Francesco Gavazzi   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 42"
8. Gregor Mühlberger   AustriaBora-Hansgrohe+ 45"
9. Przemysław Niemiec   PolskaUAE Team Emirates+ 47"
10. Andriej Zejc   KazachstanAstana+ 50"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 5Edytuj

Selçuk - Izmir(166 km)
 Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Sam Bennett    IrlandiaBora-Hansgrohe4h 06' 51"
2. Ahmet Örken   TurcjaTurcja+ 0"
3. Simone Consonni   WłochyUAE Team Emirates+ 0"
4. Edward Theuns   BelgiaTrek-Segafredo+ 0"
5. Michał Paluta   PolskaCCC Sprandi Polkowice+ 0"
6. Riccardo Minali   WłochyAstana+ 0"
7. Boy van Poppel   HolandiaTrek-Segafredo+ 0"
8. Davide Ballerini   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 0"
9. Francesco Gavazzi   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 0"
10. Grégory Habeaux   BelgiaWB-Veranclassic-Aqua Protect+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
 Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Diego Ulissi    WłochyUAE Team Emirates23h 07' 41"
2. Jesper Hansen   DaniaAstana+ 12"
3. Fausto Masnada   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 24"
4. Daniel Felipe Martínez   KolumbiaWilier Triestina-Selle Italia+ 29"
5. Yonder Godoy   WenezuelaWilier Triestina-Selle Italia+ 30"
6. Ildar Arsłanow   RosjaGazprom-RusVelo+ 30"
7. Francesco Gavazzi   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 42"
8. Przemysław Niemiec   PolskaUAE Team Emirates+ 47"
9. Andriej Zejc   KazachstanAstana+ 50"
10. Jarlinson Pantano   KolumbiaTrek-Segafredo+ 1' 03"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 6Edytuj

Stambuł - Stambuł(143,7 km)
 Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Edward Theuns   BelgiaTrek-Segafredo3h 24' 32"
2. Matteo Pelucchi   WłochyBora-Hansgrohe+ 0"
3. Francesco Gavazzi   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 0"
4. Jarlinson Pantano   KolumbiaTrek-Segafredo+ 0"
5. Davide Ballerini   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 0"
6. Diego Ulissi   WłochyUAE Team Emirates+ 0"
7. Riccardo Minali   WłochyAstana+ 0"
8. Vincenzo Albanese   WłochyBardiani CSF+ 0"
9. Manuel Belletti   WłochyWilier Triestina-Selle Italia+ 0"
10. Simone Consonni   WłochyUAE Team Emirates+ 0"
Źródło: ProCyclingStats


KlasyfikacjeEdytuj

Klasyfikacja generalnaEdytuj

 Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Diego Ulissi    WłochyUAE Team Emirates26h 32' 13"
2. Jesper Hansen   DaniaAstana+ 12"
3. Fausto Masnada   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 24"
4. Daniel Felipe Martínez    KolumbiaWilier Triestina-Selle Italia+ 29"
5. Ildar Arsłanow   RosjaGazprom-RusVelo+ 30"
6. Yonder Godoy   WenezuelaWilier Triestina-Selle Italia+ 30"
7. Francesco Gavazzi   WłochyAndroni-Sidermec-Bottecchia+ 38"
8. Przemysław Niemiec   PolskaUAE Team Emirates+ 47"
9. Andriej Zejc   KazachstanAstana+ 50"
10. Jarlinson Pantano   KolumbiaTrek-Segafredo+ 1' 03"
Źródło: ProCyclingStats


Liderzy klasyfikacjiEdytuj

 EtapPierwsze miejsce
_
Klasyfikacja generalna
 
Punktowa
 
Górska
 
Młodzieżowa
 
Drużynowa
_
1  Sam Bennett   Sam Bennett   Sam Bennett   Enrico Barbin  Marco Benfatto  Androni-Sidermec-Bottecchia
2  Sam Bennett   Mirco Maestri  Riccardo Minali
3  Sam Bennett   Vincenzo Albanese
4  Diego Ulissi  Diego Ulissi  Danilo Celano  Daniel Felipe Martínez  Wilier Triestina-Selle Italia
5  Sam Bennett   Mirco Maestri
6  Edward Theuns  Edward Theuns
Koniec  Diego Ulissi  Edward Theuns  Mirco Maestri  Daniel Felipe Martínez  Wilier Triestina-Selle Italia

BibliografiaEdytuj