Otwórz menu główne

Puchar Świata w Kolarstwie Górskim 2004

Puchar Świata w kolarstwie górskim
Cycling (mountain biking) pictogram.svg
200320042005
Mężczyźni
Cross-country Szwajcaria Christoph Sauser
Downhill Wielka Brytania Steve Peat
Fourcross Czechy Michal Prokop
Kobiety
Cross-country Norwegia Gunn-Rita Dahle
Downhill Francja Céline Gros
Fourcross Francja Sabrina Jonnier

Puchar Świata w kolarstwie górskim w sezonie 2004 to 14. edycja tej imprezy. Organizowany przez UCI, obejmował zawody dla kobiet i mężczyzn w cross-country, downhillu oraz fourcrossie. Pierwsze zawody odbyły się 23 maja w stolicy Hiszpanii, Madrycie, a ostatnie 19 września 2004 roku we włoskim Livigno.

Pucharu Świata w cross-country bronili: Norweżka Gunn-Rita Dahle wśród kobiet oraz Francuz Julien Absalon wśród mężczyzn, w downhillu: Francuzka Sabrina Jonnier wśród kobiet oraz Australijczyk Nathan Rennie wśród mężczyzn, a w fourcrossie: Australijka Katrina Miller wśród kobiet oraz Amerykanin Eric Carter wśród mężczyzn.

W tym sezonie w cross-country triumfowali: Szwajcar Christoph Sauser wśród mężczyzn oraz ponownie Gunn-Rita Dahle wśród kobiet, w downhillu najlepsi byli: Francuzka Céline Gros wśród kobiet oraz Brytyjczyk Steve Peat wśród mężczyzn, a w fourcrossie zwyciężyli: Francuzka Sabrina Jonnier wśród kobiet oraz Czech Michal Prokop wśród mężczyzn.

Spis treści

WynikiEdytuj

Cross-countryEdytuj

Data Miejsce Podium (mężczyźni) Podium (kobiety)
23 maja 2004   Madryt       Filip Meirhaeghe       Gunn-Rita Dahle
      Roel Paulissen       Irina Kalentjewa
      Julien Absalon       Ivonne Kraft
30 maja 2004   Houffalize       Roel Paulissen       Gunn-Rita Dahle
      Christoph Sauser       Alison Dunlap
      Julien Absalon       Annabella Stropparo
5 czerwca 2004   Fort William       Christoph Sauser       Gunn-Rita Dahle
      Roel Paulissen       Marie-Hélène Prémont
      Filip Meirhaeghe       Kiara Bisaro
20 czerwca 2004   Schladming       Julien Absalon       Irina Kalentjewa
      Bart Brentjens       Maja Włoszczowska
      José Antonio Hermida       Anna Szafraniec
27 czerwca 2004   Mont-Sainte-Anne       Filip Meirhaeghe       Gunn-Rita Dahle
      Christoph Sauser       Marie-Hélène Prémont
      José Antonio Hermida       Willow Koerber
3 lipca 2004   Calgary       Filip Meirhaeghe       Gunn-Rita Dahle
      Christoph Sauser       Mary McConneloug
      José Antonio Hermida       Annabella Stropparo
19 września 2004   Livigno       Roel Paulissen       Gunn-Rita Dahle
      Christoph Sauser       Marie-Hélène Prémont
      Iñaki Lejarreta       Maja Włoszczowska
Podium (mężczyźni) Podium (kobiety)
Klasyfikacja końcowa Puchar Świata XC       Christoph Sauser       Gunn-Rita Dahle
      Roel Paulissen       Marie-Hélène Prémont
      Filip Meirhaeghe       Annabella Stropparo

DownhillEdytuj

Data Miejsce Podium (mężczyźni) Podium (kobiety)
6 czerwca 2004   Fort William       Greg Minnaar       Anne-Caroline Chausson
      Cédric Gracia       Sabrina Jonnier
      Samuel Hill       Helen Gaskell
13 czerwca 2004   Les Deux Alpes       Steve Peat       Tracy Moseley
      Cédric Gracia       Anne-Caroline Chausson
      Mickaël Pascal       Sabrina Jonnier
19 czerwca 2004   Schladming       Gee Atherton       Marielle Saner
      Nathan Rennie       Sabrina Jonnier
      Samuel Hill       Vanessa Quin
26 czerwca 2004   Mont-Sainte-Anne       Steve Peat       Sabrina Jonnier
      Samuel Hill       Kathleen Pruitt
      Nathan Rennie       Céline Gros
2 lipca 2004   Calgary       David Vazquez       Céline Gros
      Markolf Berchtold       Sabrina Jonnier
      Steve Peat       Tracy Moseley
18 września 2004   Livigno       Fabien Barel       Céline Gros
      Nathan Rennie       Kathleen Pruitt
      Samuel Hill       Marielle Saner
Podium (mężczyźni) Podium (kobiety)
Klasyfikacja końcowa Puchar Świata DH       Steve Peat       Céline Gros
      Samuel Hill       Sabrina Jonnier
      Nathan Rennie       Marielle Saner

FourcrossEdytuj

Data Miejsce Podium (mężczyźni) Podium (kobiety)
5 czerwca 2004   Fort William       Guido Tschugg       Anne-Caroline Chausson
      Samuel Hill       Tara Llanes
      Romain Saladini       Sabrina Jonnier
13 czerwca 2004   Les Deux Alpes       Wade Bootes       Katrina Miller
      Michal Prokop       Sabrina Jonnier
      Cédric Gracia       Vanessa Quin
19 czerwca 2004   Schladming       Karim Amour       Sabrina Jonnier
      Kamil Tatarkovič       Anneke Beerten
      Cédric Gracia       Tracy Moseley
26 czerwca 2004   Mont-Sainte-Anne       Michal Prokop       Sabrina Jonnier
      Bas de Bever       Jill Kintner
      Brian Schmith       Tara Llanes
2 lipca 2004   Calgary       Michal Prokop       Sabrina Jonnier
      Roger Rinderknecht       Jill Kintner
      Eric Carter       Tara Llanes
18 września 2004   Livigno       Michal Prokop       Jill Kintner
      Brian Lopes       Tara Llanes
      Cédric Gracia       Katrina Miller
Podium (mężczyźni) Podium (kobiety)
Klasyfikacja końcowa Puchar Świata 4X       Michal Prokop       Sabrina Jonnier
      Cédric Gracia       Tara Llanes
      Guido Tschugg       Jill Kintner

KlasyfikacjeEdytuj

MężczyźniEdytuj

CROSS-COUNTRY
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Christoph Sauser 1265
2.   Roel Paulissen 1215
3.   Filip Meirhaeghe 1165
4.   Jean-Christophe Péraud 740
5.   José Antonio Hermida 719
6.   Julien Absalon 590
7.   Lado Fumic 546
8.   Liam Killeen 533
9.   Bart Brentjens 531
10.   Iñaki Lejarreta 420
DOWNHILL
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Steve Peat 1085
2.   Samuel Hill 907
3.   Nathan Rennie 858
4.   Cédric Gracia 764
5.   Mickaël Pascal 751
6.   David Vazquez 695
7.   Gee Atherton 619
8.   Fabien Barel 560
9.   Greg Minnaar 519
10.   Markolf Berchtold 421
FOURCROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Michal Prokop 220
2.   Cédric Gracia 118
3.   Guido Tschugg 109
4.   Wade Bootes 95
5.   Kamil Tatarkovič 80
6.   Bas de Bever 73
7.   Samuel Hill 72
7.   Roger Rinderknecht 72
9.   Karim Amour 68
10.   Brian Lopes 61

KobietyEdytuj

CROSS-COUNTRY
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Gunn-Rita Dahle 1500
2.   Marie-Hélène Prémont 920
3.   Annabella Stropparo 843
4.   Irina Kalentjewa 746
5.   Alison Sydor 745
6.   Mary McConneloug 605
7.   Barbara Blatter 595
8.   Alison Dunlap 565
9.   Kiara Bisaro 529
10.   Ivonne Kraft 527
DOWNHILL
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Céline Gros 1045
2.   Sabrina Jonnier 977
3.   Marielle Saner 862
4.   Tracy Moseley 762
5.   Vanessa Quin 719
6.   Helen Gaskell 644
7.   Mio Suemasa 533
8.   Rachel Atherton 515
9.   Kathleen Pruitt 475
10.   Anne-Caroline Chausson 460
FOURCROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Sabrina Jonnier 220
2.   Tara Llanes 140
3.   Jill Kintner 130
4.   Katrina Miller 115
5.   Anneke Beerten 100
6.   Céline Gros 65
7.   Anne-Caroline Chausson 50
8.   Vanessa Quin 49
9.   Mio Suemasa 48
10.   Diana Marggraff 45

Linki zewnętrzneEdytuj