Otwórz menu główne

Puchar Challenge w piłce siatkowej mężczyzn (2013/2014)

Puchar Challenge siatkarzy 2013/2014 - 7. sezon pucharu Challenge rozgrywanego od 2007 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Challenge siatkarzy 2013/2014
2014 CEV Volleyball Challenge Cup Men
2012/2013 2014/2015
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 19.10.2013 – 30.03.2014
Sezon 7.
Liczba drużyn 65
Zwycięzca Turcja Fenerbahçe Grundig
Strona internetowa

Spis treści

System rozgrywekEdytuj

Rozgrywki składały się z dwóch rund kwalifikacyjnych, 1/16 finału, 1/8 finału, 1/4 finału, półfinałów i finałów. Nie rozgrywane były mecze o 3. miejsce. W 1/16 finału do rozgrywek dołączyły drużyny, które odpadły w 1/16 finału Pucharu CEV.


We wszystkich rundach rozgrywa się dwumecze (mecz i rewanż). Według regulaminu o zwycięstwie w dwumeczu decyduje liczba zdobytych punktów. Punkty przyznawane są: przy wyniku 3:0 lub 3:1 - 3 punkty dla zwycięzcy, 0 punktów dla przegranego, zaś przy wyniku 3:2 - 2 punkty dla zwycięzcy, 1 punkt dla przegranego. W przypadku remisu punktowego o awansie decyduje dodatkowy "złoty" set rozegrany do 15 punktów. Set ten rozgrywa się bezpośrednio po zakończeniu ostatniego seta drugiego spotkania.

Drużyny uczestnicząceEdytuj

RozgrywkiEdytuj

I rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.10.2013 Gorter-Kecskeméti RC   3:1   OK Mladost Brčko 25:19, 20:25, 25:18, 25:19
26.10.2013 1:3 20:25, 25:21, 22:25, 23:25, (13:15)
26.10.2013 Nyborg VBK   0:3   Kommunalnik Grodno 21:25, 24:26, 19:25
27.10.2013 1:3 17:25, 21:25, 27:25, 24:26 [1]
19.10.2013 Fenerbahçe Grundig   3:0   Anorthosis Famagusta 25:18, 25:20, 25:15
26.10.2013 3:1 25:17, 25:15, 24:26, 25:21

II rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.11.2013 Andreoli Latina   3:0   ŠK Chemes Humenné 25:13, 25:18, 25:21
27.11.2013 3:0 26:24, 25:18, 28:26
07.11.2013 Pärnu VK   3:0   Chênois Genève Volleyball 25:23, 25:18, 25:18
28.11.2013 3:0 25:22, 25:22, 25:13
05.11.2013 UVC Holding Graz   3:0   Fino Kaposvár SE 25:20, 25:19, 25:21
27.11.2013 3:1 18:25, 25:23, 25:17, 25:18
06.11.2013 MOK Brčko-Jedinstvo   0:3   Calcit Kamnik 28:30, 23:25, 20:25
27.11.2013 2:3 29:27, 22:25, 25:22, 21:25, 9:15
06.11.2013 Maccabi Tel Awiw   1:3   İstanbul Büyükşehir Belediyesi 29:27, 10:25, 26:28, 22:25
27.11.2013 0:3 15:25, 23:25, 23:25
05.11.2013 Pokka AE Karava   1:3   TV Schönenwerd 22:25, 17:25, 25:19, 21:25
27.11.2013 1:3 19:25, 19:25, 25:23, 19:25
06.11.2013 Draisma Dynamo Apeldoorn   1:3   Kommunalnik Grodno 16:25, 25:19, 19:25, 22:25
27.11.2013 0:3 25:27, 16:25, 25:27
05.11.2013 AJ Fonte Bastardo   2:3   VC Euphony Asse-Lennik 25:23, 25:22, 22:25, 25:27, 9:15
27.11.2013 0:3 21:25, 22:25, 23:25
06.11.2013 Førde VBK   0:3   Fakieł Nowy Urengoj 18:25, 18:25, 14:25
27.11.2013 0:3 15:25, 11:25, 17:25
07.11.2013 Nea Salamina Famagusta   2:3   OK Mladost Brčko 25:17, 25:19, 14:25, 19:25, 8:15
28.11.2013 0:3 16:25, 13:25, 14:25
05.11.2013 Crvena zvezda Belgrad   3:1   Hurrikaani-Loimaa 25:21, 25:22, 23:25, 25:23
26.11.2013 2:3 21:25, 25:21, 19:25, 25:19, 14:16
05.11.2013 CHEV Diekirch   0:3   Chaumont VB 52 9:25, 16:25, 14:25
26.11.2013 0:3 14:25, 16:25, 19:25
06.11.2013 Szachcior Soligorsk   3:1   Foinikas Syros 25:19, 23:25, 25:21, 25:19
27.11.2013 3:0 25:22, 25:23, 25:22
06.11.2013 Ştiinţa Explorări Baia Mare   1:3   Stroitiel Mińsk 25:20, 12:25, 20:25, 19:25
27.11.2013 1:3 34:32, 25:27, 18:25, 18:25
06.11.2013 Ribnica Kraljevo   1:3   Vammalan Lentopallo 22:25, 24:26, 30:28, 20:25
28.11.2013 0:3 14:25, 16:25, 27:29
05.11.2013 AZS Politechnika Warszawska   0:3   Fenerbahçe Grundig 17:25, 17:25, 14:25
28.11.2013 1:3 18:25, 33:31, 17:25, 18:25

III rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.12.2013 Andreoli Latina   3:0   Precura Antwerpen 26:24, 25:19, 27:25
18.12.2013 0:3 25:27, 22:25, 16:25, (15:10)
12.12.2013 Pärnu VK   3:0   Volley Team UNICEF Bratislava walkower
18.12.2013 3:0 walkower
10.12.2013 UVC Holding Graz   2:3   Selver Tallinn 22:25, 23:25, 25:23, 26:24, 14:16
19.12.2013 0:3 14:25, 22:25, 11:25
11.12.2013 VCA Hypo Niederösterreich   0:3   Calcit Kamnik 13:25, 14:25, 26:28
18.12.2013 0:3 18:25, 20:25, 22:25
11.12.2013 İstanbul Büyükşehir Belediyesi   3:0   OK Mladost Marina Kaštela 25:23, 25:18, 25:20
17.12.2013 3:0 25:13, 25:20, 25:21
11.12.2013 aon hotVolleys Wiedeń   3:0   TV Schönenwerd 25:18, 25:23, 27:25
18.12.2013 2:3 25:17, 25:22, 15:25, 19:25, 11:15
11.12.2013 Ethnikos Aleksandropolis   3:1   Kommunalnik Grodno 25:22, 26:24, 20:25, 31:29
17.12.2013 2:3 24:26, 17:25, 25:19, 25:14, 12:15
10.12.2013 Volejbal Brno   2:3   VC Euphony Asse-Lennik 17:25, 25:20, 27:25, 18:25, 8:15
27.12.2013 2:3 27:25, 32:30, 17:25, 11:25, 9:15
10.12.2013 Fakieł Nowy Urengoj   3:2   Nantes Rezé MV 19:25, 22:25, 25:19, 25:23, 15:12
18.12.2013 1:3 21:25, 23:25, 25:22, 12:25
11.12.2013 Kokkolan Tiikerit   3:0   OK Mladost Brčko 25:20, 25:13, 25:14
18.12.2013 3:0 28:26, 25:22, 25:22
10.12.2013 ACS Volei Municipal Zalău   3:0   Crvena zvezda Belgrad 25:21, 25:21, 25:20
17.12.2013 0:3 13:25, 24:26, 22:25, (11:15)
12.12.2013 Krymsoda Krasnoperekopsk   2:3   Chaumont VB 52 26:28, 27:25, 22:25, 25:18, 13:15
18.12.2013 0:3 23:25, 22:25, 14:25
10.12.2013 Orion Volleybal Doetinchem   1:3   Szachcior Soligorsk 23:25, 18:25, 25:20, 19:25
19.12.2013 0:3 23:25, 18:25, 17:25
11.12.2013 Landstede Volleybal   0:3   Stroitiel Mińsk 19:25, 19:25, 12:25
18.12.2013 2:3 13:25, 25:23, 21:25, 25:17, 14:16
11.12.2013 MOK Osijek   0:3   Vammalan Lentopallo 16:25, 19:25, 16:25
18.12.2013 0:3 15:25, 16:25, 11:25
11.12.2013 Łokomotyw Charków   3:2   Fenerbahçe Grundig 25:16, 18:25, 17:25, 25:22, 15:6
19.12.2013 1:3 21:25, 25:23, 16:25, 19:25

1/8 finałuEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.01.2014 Pärnu VK   0:3   Andreoli Latina 19:25, 19:25, 11:25
22.01.2014 0:3 20:25, 28:30, 18:25
14.01.2014 Calcit Kamnik   3:1   Selver Tallinn 25:20, 25:22, 17:25, 25:20
23.01.2014 2:3 25:15, 16:25, 25:23, 21:25, 10:15
15.01.2014 İstanbul Büyükşehir Belediyesi   3:0   aon hotVolleys Wiedeń 25:14, 25:21, 25:13
21.01.2014 3:1 25:21, 25:17, 23:25, 25:19
15.01.2014 Ethnikos Aleksandropolis   3:0   VC Euphony Asse-Lennik 25:18, 25:17, 25:22
22.01.2014 1:3 21:25, 29:27, 16:25, 19:25, (12:15)
15.01.2014 Kokkolan Tiikerit   3:0   Nantes Rezé MV 25:19, 25:22, 25:20
22.01.2014 0:3 28:30, 20:25, 15:25, (13:15)
15.01.2014 Chaumont VB 52   2:3   Crvena zvezda Belgrad 25:20, 22:25, 25:22, 23:25, 13:15
22.01.2014 1:3 25:16, 19:25, 16:25 24:26
15.01.2014 Stroitiel Mińsk   3:1   Szachcior Soligorsk 25:23, 18:25, 26:24, 25:17
22.01.2014 3:1 25:19, 20:25, 27:25, 28:26
15.01.2014 Fenerbahçe Grundig   3:0   Vammalan Lentopallo 25:23, 32:30, 25:17
22.01.2014 2:3 16:25, 25:21, 25:17, 23:25, 15:17

ĆwierćfinałyEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.02.2014 Calcit Kamnik   1:3   Andreoli Latina 13:25, 21:25, 25:22, 17:25
12.02.2014 0:3 16:25, 18:25, 21:25
05.02.2014 VC Euphony Asse-Lennik   3:2   İstanbul Büyükşehir Belediyesi 20:25, 25:21, 21:25, 25:17, 15:13
13.02.2014 0:3 20:25, 23:25, 18:25
04.02.2014 Crvena zvezda Belgrad   1:3   Nantes Rezé MV 20:25, 21:25, 25:21, 24:26
12.02.2014 0:3 23:25, 20:25, 30:32
15.01.2014 Stroitiel Mińsk   2:3   Fenerbahçe Grundig 22:25, 25:22, 25:19, 14:25, 13:15
12.02.2014 0:3 23:25, 20:25, 13:25

PółfinałyEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
26.02.2014 Andreoli Latina   3:0   İstanbul Büyükşehir Belediyesi 25:18, 25:13, 25:22
02.03.2014 2:3 36:34, 16:25, 21:25, 25:19, 15:13
26.02.2014 Fenerbahçe Grundig   3:1   Nantes Rezé MV 25:21, 25:17, 20:25, 25:15
01.03.2014 3:0 25:13, 25:16, 25:18

FinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
26.03.2014 Andreoli Latina   3:2   Fenerbahçe Grundig 30:32, 18:25, 26:24, 25:21, 16:14
29.03.2014 0:3 22:25, 19:25, 17:25

Klasyfikacja końcowaEdytuj

PrzypisyEdytuj

  1. Oba mecze rozegrano w Bergen.

BibliografiaEdytuj