Puchar Europy Mistrzów Klubowych w piłce siatkowej (1976/1977)

Puchar Europy Mistrzów Krajowych 1976/1977 - 18. sezon Pucharu Europy Mistrzów Krajowych rozgrywanego od 1959 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Puchar Europy Mistrzów Krajowych siatkarzy 1976/1977
European Champion Clubs' Cup 1976/1977
1975/1976 1977/1978
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 4.11.1976 - 20.02.1977
Sezon 18.
Zwycięzca CSKA Moskwa

Drużyny uczestnicząceEdytuj

Państwo Drużyna
  Austria ASKO DTJ Wiedeń
Rapid Wiedeń
  Belgia Rembert Torhout
  Bułgaria CSKA Sofia
  Czechosłowacja Dukla Liberec
  Dania Middelfart VBX
  Finlandia NMKY Pieksämäki
  Francja VGA Saint-Maur
  Hiszpania Real Madryt
  Jugosławia Wardar Skopje
  Holandia Starlift Blokkeer Rijswijk
  Norwegia Bergen BSI
  NRD SC Lipsk
  RFN Hamburger SV
  Rumunia Dinamo Bukareszt
  Szwajcaria FC Basel
  Szwecja Lidingö SK
  Turcja Eczacibasi Stambuł
  ZSRR CSKA Moskwa

Runda wstępnaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Real Madryt   2:3   Hamburger SV  
Hamburger SV   0:3   Real Madryt  
Bergen BSI   0:3   Middelfart VBX  
Middelfart VBX     Bergen BSI  
ASKO DTJ Wiedeń   3:2   Eczacibasi Stambuł  
Eczacibasi Stambuł   3:0   ASKO DTJ Wiedeń  
Lidingö SK   3:2   NMKY Pieksämäki  
NMKY Pieksämäki   3:0   Lidingö SK  

Faza finałowaEdytuj

Runda 1/8Edytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
CSKA Moskwa    
  CSKA Moskwa  
Real Madryt   3:1   Starlift Blokkeer Rijswijk  
Starlift Blokkeer Rijswijk   3:0   Real Madryt  
Dinamo Bukareszt     Dukla Liberec  
Dukla Liberec   3:1   Dinamo Bukareszt  
SC Lipsk    
  SC Lipsk  
Rapid Wiedeń    
  Rapid Wiedeń  
Saint Maure     CSKA Sofia  
CSKA Sofia   3:1   Saint Maure  
Rembert Torhout     FC Basel  
FC Basel   3:2   Rembert Torhout  
Vardar Skopje   3:0   NMKY Pieksämäki  
NMKY Pieksämäki   3:2   Vardar Skopje  

ĆwierćfinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.01 Starlift Blokkeer Rijswijk   0:3   CSKA Moskwa  
17.01 CSKA Moskwa   3:0   Starlift Blokkeer Rijswijk  
10.01 Dinamo Bukareszt   3:0   SC Lipsk  
17.01 SC Lipsk     Dinamo Bukareszt  
10.01 CSKA Sofia   3:0   Rapid Wiedeń  
17.01 Rapid Wiedeń   1:3   CSKA Sofia  
10.01 Vardar Skopje   3:0   Rembert Torhout  
17.01 Rembert Torhout     Vardar Skopje  

FinałEdytuj

  Pieksämäki

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
18.02 CSKA Sofia   3:2   Vardar Skopje 9:15, 15:10, 10:15, 15:12, 15:11
18.02 CSKA Moskwa   3:1   Dinamo Bukareszt 11:15, 12:15, 15:10, 15:9, 15:13
19.02 Dinamo Bukareszt   3:0   CSKA Sofia 15:9, 15:9, 15:13
19.02 CSKA Moskwa   3:2   Vardar Skopje  
20.02 Dinamo Bukareszt   3:1   Vardar Skopje 15:4, 9:15, 15:6, 15:4
20.02 CSKA Moskwa   3:0   CSKA Sofia 15:13, 15:2, 15:2

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   CSKA Moskwa 6 3 3 0 9 4 5
2   Dinamo Bukareszt 5 3 2 1 8 4 4
3   CSKA Sofia 4 3 1 2 3 8 −5
4   Vardar Skopje 3 3 0 3 5 9 −4

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Miejsce Drużyna
    CSKA Moskwa
    Dinamo Bukareszt
    CSKA Sofia
4.   Wardar Skopje


BibliografiaEdytuj