Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 – sztafeta

Sztafeta – jedna z konkurencji, w której zostały rozdane medale w saneczkarstwie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie.

Sztafeta
ZIO 2018 ZIO 2026
Data

10 lutego 2022

Gospodarz

Pekin

Miejscowość

Yanqing National Sliding Centre

Liczba zawodników

14

Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce

 Niemcy


 Austria

 Łotwa
Strona internetowa

Zawodnicy o medale olimpijskie walczyli 9 lutego na torze Yanqing National Sliding Centre umiejscowionym w Pekinie.

TerminarzEdytuj

Data Godzina rozpoczęcia
UTC+08:00 CET
10 lutego 21:30 14:30

WynikiEdytuj

Poz. Nr Reprezentacja Kobieta Mężczyzna Dwójka Suma Strata
  14   Niemcy
Natalie Geisenberger
Johannes Ludwig
Tobias Wendl / Tobias Arlt
1:00,090 1:01,407 1:01,909 3:03,406
  13   Austria
Madeleine Egle
Wolfgang Kindl
Thomas Steu / Lorenz Koller
1:00,054 1:01,342 1:02,090 3:03,486 +0,080
  12   Łotwa
Elīza Tīruma
Kristers Aparjods
Mārtiņš Bots / Roberts Plūme
1:00,578 1:01,451 1:02,325 3:04,354 +0,948
4. 10   Rosyjski Komitet Olimpijski
Tatjana Iwanowa
Roman Riepiłow
Aleksandr Dienisjew / Władisław Antonow
1:00,147 1:01,757 1:02,763 3:04,667 +1,261
5. 11   Włochy
Andrea Vötter
Leon Felderer
Emanuel Rieder / Simon Kainzwaldner
1:00,618 1:01,960 1:02,274 3:04,852 +1,446
6. 8   Kanada
Trinity Ellis
Reid Watts
Tristan Walker / Justin Snith
1:00.880 1:02,222 1:02,133 3:05,235 +1,829
7. 9   Stany Zjednoczone
Ashley Farquharson
Chris Mazdzer
Zachary Di Gregorio / Sean Hollander
1:00,332 1:02,077 1:03,332 3:05,741 +2,335
8. 6   Polska
Klaudia Domaradzka
Mateusz Sochowicz
Wojciech Chmielewski / Jakub Kowalewski
1:01,448 1:02,727 1:02,961 3:07,136 +3,730
9. 2   Rumunia
Raluca Strămăturaru
Valentin Crețu
Marian Gîtlan / Darius Şerban
1:01,402 1:02,743 1:03,547 3:07,692 +4,286
10. 1   Czechy
Anna Čežíková
Michael Lejsek
Filip Vejdělek / Zdeněk Pěkný
1:01,852 1:03,545 1:04,159 3:09,556 + 6,150
11. 5   Ukraina
Julianna Tunijtska
Anton Dukach
Ihor Stachiw / Andrij Łysećkyj
1:01,123 1:04,244 1:04,237 3:09,604 + 6,198
12. 3   Chińska Republika Ludowa
Wang Peixuan
Fan Duoyao
Huang Yebo / Peng Junyue
1:01,947 1:03,467 1:04,768 3:10,182 +6,776
13. 4   Korea Południowa
Aileen Frisch
Lim Nam-kyu
Park Jin-yong / Cho Jung-myung
1:02,682 1:05,265 1:03,291 3:11,238 +7,832
7   Słowacja
Katarína Šimoňáková
Jozef Ninis
Tomáš Vaverčák / Matej Zmij
1:01,579 1:02,338 DNF

BibliografiaEdytuj