Andreas Vilberg: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Usunięta treść Dodana treść
m Wycofano edycje użytkownika 77.237.0.165 (dyskusja). Autor przywróconej wersji to Alfons6669. |
rozbudowa, drobne redakcyjne, infobox, źródła/przypisy |
||
Linia 1:
{{Zawodnik zima infobox|Andreas Vilberg}}
{{Zawodnik zima infobox/grafika|Andreas Vilberg 1 - WC Zakopane - 27-01-2008.JPG}}
{{Zawodnik zima infobox/wiersz|Data urodzenia|[[14 listopada]] [[1985]]}}
{{Zawodnik zima infobox/wiersz|Miejsce urodzenia|{{flaga|NOR}} [[Bærum]]}}
{{Zawodnik zima infobox/wiersz|Klub|Jardar IL}}
{{Zawodnik zima infobox/wiersz|Debiut w [[Puchar Świata w skokach narciarskich|PŚ]]|10 marca 2006 w [[Lillehammer]] (49. miejsce)}}
{{Zawodnik zima infobox/wiersz|Pierwsze punkty [[Puchar Świata w skokach narciarskich|PŚ]]|8 grudnia 2007 w [[Trondheim]] (18. miejsce)}}
{{Zawodnik zima infobox/wiersz|Najdłuższy skok|220,5 m na [[Vikersundbakken]] w [[Vikersund]] (10 lutego 2011)}}
{{Zawodnik zima infobox/koniec}}
[[Plik:Andreas Vilberg 2 - WC Zakopane - 27-01-2008.JPG|thumb|250px|Andreas Vilberg]]
'''Andreas Vilberg''' (ur. [[14 listopada]] [[1985]]
W
W maju 2011 ogłosił zakończenie kariery<ref>{{cytuj stronę|url=http://skijumping.pl/wiadomosci/13419/Rowniez-Andreas-Vilberg-konczy-kariere/|tytuł=Również Andreas Vilberg kończy karierę|nazwisko=Kaniewski|imię=Sebastian|data=2011-05-31|opublikowany=Skijumping.pl|język=pl|data dostępu=2012-02-02}}</ref>.
== Osiągnięcia ==
=== [[Puchar Świata w skokach narciarskich|Puchar Świata]] ===
==== Miejsca w klasyfikacji generalnej ====
* sezon [[Puchar Świata w skokach narciarskich 2007/2008|2007/2008]]: 53.
==== Miejsca w poszczególnych konkursach [[Puchar Świata w skokach narciarskich|Pucharu Świata]] ====
{| class=wikitable style="text-align: center"
|colspan=30 bgcolor=F0FFFF|'''[[Puchar Świata w skokach narciarskich 2005/2006|Sezon 2005/2006]]
|-
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Kuusamo]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Kuusamo]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Lillehammer]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Lillehammer]]
! [[Plik:Flag of the Czech Republic (bordered).svg|15px|Harrachov]]
! [[Plik:Flag of the Czech Republic (bordered).svg|15px|Harrachov]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|Engelberg]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Oberstdorf]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Garmisch-Partenkirchen]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Innsbruck]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Bischofshofen]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Zakopane]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Zakopane]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Willingen]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Lahti]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Kuopio]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Lillehammer]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Oslo]]
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px|Planica]]
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px|Planica]]
! colspan=9|punkty
|-bgcolor=bfbfbf
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
|bgcolor=cfcfff|49
|bgcolor=cfcfff|49
||-
||-
|colspan=9 bgcolor=f9f9f9|'''0
|-
|colspan=30 bgcolor=F0FFFF|'''[[Puchar Świata w skokach narciarskich 2007/2008|Sezon 2007/2008]]
|-
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Kuusamo]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Trondheim]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Trondheim]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Villach]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Villach]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|Engelberg]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|Engelberg]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Oberstdorf]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Garmisch-Partenkirchen]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Bischofshofen]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Bischofshofen]]
! [[Plik:Flag of Italy.svg|15px|Predazzo]]
! [[Plik:Flag of Italy.svg|15px|Predazzo]]
! [[Plik:Flag of the Czech Republic (bordered).svg|15px|Harrachov]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Zakopane]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Zakopane]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of the Czech Republic (bordered).svg|15px|Liberec]]
! [[Plik:Flag of the Czech Republic (bordered).svg|15px|Liberec]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Willingen]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Kuopio]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Kuopio]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Lillehammer]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Oslo]]
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px|Planica]]
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px|Planica]]
! punkty
|-bgcolor=bfbfbf
||-
|bgcolor=dfffdf|18
|bgcolor=dfffdf|25
||-
||-
||-
||-
|bgcolor=cfcfff|31
|bgcolor=cfcfff|34
||q
||q
||-
||-
||-
|bgcolor=dfffdf|26
|bgcolor=dfffdf|29
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
|bgcolor=f9f9f9|'''26
|-
|colspan=30 bgcolor=F0FFFF|'''Legenda
|-
|colspan=30|<span style="background-color: #ffffbf">'''1'''</span> <span style="background-color: #dfdfdf">'''2'''</span> <span style="background-color: #ffdf9f">'''3'''</span> <span style="background-color: #efffdf">'''4-10'''</span> <span style="background-color: #dfffdf">'''11-30'''</span> <span style="background-color: #cfcfff">'''poniżej 30'''</span><br />
<span style="background-color: #bfbfbf"> q </span> – zawodnik nie zakwalifikował się</span>
<span style="background-color: #bfbfbf"><big> - </big></span> – zawodnik nie wystartował
|}
====
===== Miejsca w klasyfikacji generalnej =====
* [[56. Turniej Czterech Skoczni|2007/2008]] – 52.
==== [[Turniej Nordycki]] (Skandynawski) ====
===== Miejsca w klasyfikacji generalnej =====
* [[Turniej Nordycki 2006|2006]] – 59.
=== [[Letnie Grand Prix w skokach narciarskich|Letnie Grand Prix]] ===
==== Miejsca w poszczególnych konkursach [[Letnie Grand Prix w skokach narciarskich|LGP]] ====
{| class=wikitable style="text-align: center"
|colspan=27 bgcolor=F0FFFF|'''[[Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2006|2006]]
|-
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Hinterzarten]]
! [[Plik:Flag of Italy.svg|15px|Predazzo]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|Einsiedeln]]
! [[Plik:Flag of France.svg|15px|Courchevel]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Zakopane]]
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px|Kranj]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Hakuba]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Hakuba]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Klingenthal]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Oberhof]]
! punkty
|-bgcolor=bfbfbf
||-
||-
||-
||-
||-
|bgcolor=red|-
||-
||-
||-
||-
|bgcolor=f9f9f9|'''0
|-
|colspan=27 bgcolor=F0FFFF|'''[[Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2007|2007]]
|-
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Hinterzarten]]
! [[Plik:Flag of France.svg|15px|Courchevel]]
! [[Plik:Flag of Italy.svg|15px|Pragelato]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|Einsiedeln]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Zakopane]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Zakopane]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Hakuba]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Hakuba]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Oberhof]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Klingenthal]]
! punkty
|-bgcolor=bfbfbf
|bgcolor=cfcfff|35
||-
||-
||-
|bgcolor=cfcfff|45
|bgcolor=cfcfff|38
||-
||-
||-
||-
|bgcolor=f9f9f9|'''0
|-
|colspan=27 bgcolor=F0FFFF|'''Legenda
|-
|colspan=27|<span style="background-color: #ffffbf">'''1'''</span> <span style="background-color: #dfdfdf">'''2'''</span> <span style="background-color: #ffdf9f">'''3'''</span> <span style="background-color: #efffdf">'''4-10'''</span> <span style="background-color: #dfffdf">'''11-30'''</span> <span style="background-color: #cfcfff">'''poniżej 30'''</span><br />
<span style="background-color: red"><big> - </big></span> – dyskwalifikacja<br />
<span style="background-color: #bfbfbf"> q </span> – zawodnik nie zakwalifikował się<br />
<span style="background-color: #bfbfbf"><big> - </big></span> – zawodnik nie wystartował
|}
=== [[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich|Puchar Kontynentalny]] ===
==== Miejsca w klasyfikacji generalnej ====
* sezon [[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2001/2002|2001/2002]]: 254.
* sezon [[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2004/2005|2004/2005]]: 147.
* sezon [[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2005/2006|2005/2006]]: 122.
* sezon [[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2006/2007|2006/2007]]: 50.
* sezon [[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2007/2008|2007/2008]]: 13.
* sezon [[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2008/2009|2008/2009]]: 83.
* sezon [[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2009/2010|2009/2010]]: 99.
==== Miejsca na podium w konkursach [[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich|PK]] ====
# {{Flaga|FIN}} [[Rovaniemi]] – 12 grudnia 2007 (3. miejsce)
# {{Flaga|FIN}} [[Rovaniemi]] – 13 grudnia 2007 (2. miejsce)
# {{Flaga|DEU}} [[Garmisch-Partenkirchen]] – 22 grudnia 2007 '''(1. miejsce)'''
# {{Flaga|USA}} [[Iron Mountain]] – 16 lutego 2008 (3. miejsce)
==== Miejsca w poszczególnych konkursach [[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich|Pucharu Kontynentalnego]] ====
{| class=wikitable style="text-align: center"
|colspan=38 bgcolor=F0FFFF|'''[[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2001/2002|Sezon 2001/2002]]
|-
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Kuusamo]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Kuusamo]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Lahti]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Lahti]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|St Moritz]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|Engelberg]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Innsbruck]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Bischofshofen]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Bischofshofen]]
! [[Plik:Flag of France.svg|15px|Courchevel]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Ishpeming]]
! [[Plik:Flag of France.svg|15px|Courchevel]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Ishpeming]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Lauscha]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Westby]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Westby]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Braunlage]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Braunlage]]
! [[Plik:Flag of Italy.svg|15px|Gallio]]
! [[Plik:Flag of Italy.svg|15px|Gallio]]
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px|Planica]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Iron Mountain]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Iron Mountain]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Schönwald]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Schönwald]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Zaō]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Zaō]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Vikersund]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Vikersund]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Vikersund]]
! punkty
|-bgcolor=bfbfbf
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
|bgcolor=dfffdf|25
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
|bgcolor=f9f9f9|'''6
|-
|colspan=38 bgcolor=F0FFFF|'''[[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2004/2005|Sezon 2004/2005]]
|-
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Rovaniemi]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Rovaniemi]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Lahti]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Lahti]]
! [[Plik:Flag of the Czech Republic (bordered).svg|15px|Harrachov]]
! [[Plik:Flag of the Czech Republic (bordered).svg|15px|Harrachov]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|St Moritz]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|Engelberg]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|Engelberg]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Seefeld]]
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px|Planica]]
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px|Planica]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Bischofshofen]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Bischofshofen]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Lauscha]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Lauscha]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Braunlage]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Braunlage]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Brotterode]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Brotterode]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Westby]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Westby]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Iron Mountain]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Iron Mountain]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Vikersund]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Vikersund]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Zakopane]]
! colspan=7|punkty
|-bgcolor=bfbfbf
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
|bgcolor=cfcfff|32
|bgcolor=dfffdf|25
||-
|colspan=7 bgcolor=f9f9f9|'''6
|-
|colspan=38 bgcolor=F0FFFF|'''[[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2005/2006|Sezon 2005/2006]]
|-
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Rovaniemi]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Rovaniemi]]
! [[Plik:Flag of the Czech Republic (bordered).svg|15px|Harrachov]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|St Moritz]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|Engelberg]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|Engelberg]]
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px|Planica]]
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px|Planica]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Neustadt]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Neustadt]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Braunlage]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Braunlage]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Villach]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Villach]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Zakopane]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Zakopane]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Iron Mountain]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Iron Mountain]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Brotterode]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Vikersund]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Vikersund]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Bischofshofen]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Bischofshofen]]
! colspan=12|punkty
|-bgcolor=bfbfbf
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
|bgcolor=cfcfff|42
|bgcolor=dfffdf|27
||-
||-
|colspan=12 bgcolor=f9f9f9|'''4
|-
|colspan=38 bgcolor=F0FFFF|'''[[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2006/2007|Sezon 2006/2007]]
|-
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Rovaniemi]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Rovaniemi]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Rovaniemi]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Rovaniemi]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|Engelberg]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|Engelberg]]
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px|Planica]]
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px|Planica]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Italy.svg|15px|Pragelato]]
! [[Plik:Flag of Italy.svg|15px|Pragelato]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Westby]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Westby]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Iron Mountain]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Iron Mountain]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Oberhof]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Oberhof]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Trondheim]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Trondheim]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Vikersund]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Vikersund]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Zakopane]]
! colspan=13|punkty
|-bgcolor=bfbfbf
||-
||-
||-
||-
|bgcolor=cfcfff|42
|bgcolor=cfcfff|34
|bgcolor=cfcfff|43
|bgcolor=dfffdf|24
|bgcolor=dfffdf|21
|bgcolor=dfffdf|15
|bgcolor=dfffdf|12
|bgcolor=dfffdf|29
|bgcolor=cfcfff|38
|bgcolor=efffdf|8
|bgcolor=dfffdf|23
|bgcolor=dfffdf|27
|bgcolor=dfffdf|19
||-
||-
|bgcolor=cfcfff|46
|bgcolor=dfffdf|26
|bgcolor=cfcfff|37
|bgcolor=cfcfff|37
||-
|colspan=13 bgcolor=f9f9f9|'''118
|-
|colspan=38 bgcolor=F0FFFF|'''[[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2007/2008|Sezon 2007/2008]]
|-
! [[Plik:Flag of Italy.svg|15px|Pragelato]]
! [[Plik:Flag of Italy.svg|15px|Pragelato]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Rovaniemi]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Rovaniemi]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Rovaniemi]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Garmisch-Partenkirchen]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Garmisch-Partenkirchen]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|Engelberg]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|Engelberg]]
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px|Kranj]]
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px|Kranj]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Brotterode]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Zakopane]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Zakopane]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Hinterzarten]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Hinterzarten]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Iron Mountain]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Ramsau]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Ramsau]]
! [[Plik:Flag of Canada.svg|15px|Vancouver]]
! [[Plik:Flag of Canada.svg|15px|Vancouver]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Trondheim]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Trondheim]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Vikersund]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Vikersund]]
! colspan=12|punkty
|-bgcolor=bfbfbf
|bgcolor=efffdf|7
|bgcolor=dfffdf|12
|bgcolor=efffdf|10
|bgcolor=ffdf9f|3
|bgcolor=dfdfdf|2
|bgcolor=efffdf|5
|bgcolor=ffffbf|1
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
|bgcolor=dfffdf|26
||-
||-
|bgcolor=cfcfff|31
|bgcolor=cfcfff|39
|bgcolor=ffdf9f|3
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
|colspan=12 bgcolor=f9f9f9|'''434
|-
|colspan=50 bgcolor=F0FFFF|'''[[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2008/2009|Sezon 2008/2009]]
|-
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Rovaniemi]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Rovaniemi]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Vikersund]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Vikersund]]
! [[Plik:Flag of the Czech Republic (bordered).svg|15px|Liberec]]
! [[Plik:Flag of the Czech Republic (bordered).svg|15px|Liberec]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|Engelberg]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|Engelberg]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Braunlage]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Braunlage]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Bischofshofen]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Bischofshofen]]
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px|Kranj]]
! [[Plik:Flag of Slovenia (bordered).svg|15px|Kranj]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Neustadt]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Neustadt]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Zakopane]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Zakopane]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Iron Mountain]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Iron Mountain]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Brotterode]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Brotterode]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Wisła]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Wisła]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Trondheim]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Trondheim]]
! [[Plik:Flag of Italy.svg|15px|Pragelato]]
! [[Plik:Flag of Italy.svg|15px|Pragelato]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Kuusamo]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Kuusamo]]
! punkty
|-bgcolor=bfbfbf
||-
||-
|bgcolor=cfcfff|45
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
|bgcolor=cfcfff|43
|bgcolor=cfcfff|33
|bgcolor=dfffdf|23
|bgcolor=cfcfff|34
||-
||-
||-
||-
||-
||-
|bgcolor=dfffdf|23
|bgcolor=dfffdf|17
||-
||-
|bgcolor=dfffdf|22
|bgcolor=dfffdf|16
|bgcolor=cfcfff|49
|bgcolor=dfffdf|26
||-
||-
|bgcolor=f9f9f9|'''59
|-
|colspan=38 bgcolor=F0FFFF|'''[[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2009/2010|Sezon 2009/2010]]
|-
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Rovaniemi]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Rovaniemi]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Vikersund]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Vikersund]]
! [[Plik:Flag of Estonia (bordered).svg|15px|Otepää]]
! [[Plik:Flag of Estonia (bordered).svg|15px|Otepää]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|Engelberg]]
! [[Plik:Civil Ensign of Switzerland.svg|15px|Engelberg]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Japan (bordered).svg|15px|Sapporo]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Titisee-Neustadt]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Bischofshofen]]
! [[Plik:Flag of Austria.svg|15px|Bischofshofen]]
! [[Plik:Flag of the United States.svg|15px|Iron Mountain]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Zakopane]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Zakopane]]
! [[Plik:Flag of Slovenia.svg|15px|Kranj]]
! [[Plik:Flag of Slovenia.svg|15px|Kranj]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Brotterode]]
! [[Plik:Flag of Germany.svg|15px|Brotterode]]
! [[Plik:Flag of Poland (bordered).svg|15px|Wisła]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Oslo]]
! [[Plik:Flag of Norway.svg|15px|Oslo]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Kuusamo]]
! [[Plik:Flag of Finland (bordered).svg|15px|Kuusamo]]
! colspan=12|punkty
|-bgcolor=bfbfbf
|bgcolor=cfcfff|41
|bgcolor=cfcfff|59
|bgcolor=cfcfff|66
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
|bgcolor=dfffdf|12
|bgcolor=dfffdf|28
|bgcolor=cfcfff|46
|bgcolor=cfcfff|32
|bgcolor=cfcfff|31
|colspan=12 bgcolor=f9f9f9|'''25
|-
|colspan=50 bgcolor=F0FFFF|'''Legenda
|-
|colspan=50|<span style="background-color: #ffffbf">'''1'''</span> <span style="background-color: #dfdfdf">'''2'''</span> <span style="background-color: #ffdf9f">'''3'''</span> <span style="background-color: #efffdf">'''4-10'''</span> <span style="background-color: #dfffdf">'''11-30'''</span> <span style="background-color: #cfcfff">'''poniżej 30'''</span>
<span style="background-color: #bfbfbf"><big> - </big></span> – zawodnik nie wystartował
|}
== Rekordy skoczni ==
{| class=wikitable style="font-size: 90%" width=75%
!Data
!Miejsce
!Skocznia
![[Punkt konstrukcyjny|Punkt K]]
![[Rozmiar skoczni|HS]]
!Rekord
!Uwagi
|-
|rowspan=2|20 grudnia 2007
|rowspan=2|{{flaga|DEU}} [[Garmisch-Partenkirchen]]
|rowspan=2|[[Große Olympiaschanze]]
|rowspan=2|K-125
|rowspan=2|HS-140
|131,5 m
|Rekord nieoficjalny, pobity w tym samym dniu.
|-
|136,5 m
|Rekord nieoficjalny. Nieaktualny od 1 stycznia 2008<ref>{{cytuj stronę|url=http://www.skisprungschanzen.com/DE/Schanzen/GER-Deutschland/BY-Bayern/Garmisch-Partenkirchen/0593-Olympiaschanze/|tytuł=Olympiaschanze, Garmisch-Partenkirchen||opublikowany=skisprungschanzen.com|język=de|data dostępu=2012-02-02}}</ref>.
|-
|10 lutego 2011
|{{flaga|NOR}} [[Vikersund]]
|[[Vikersundbakken]]
|K-195
|HS-225
|220,5 m<ref name=vik/>
|Rekord nieoficjalny. Nieaktualny od 11 lutego 2011.
|}
{{przypisy}}
== Źródła ==
* {{cytuj stronę|url=http://www.fis-ski.com/uk/604/613.html?sector=JP&competitorid=75179&type=result|tytuł=FIS-Ski - biographie - VILBERG Andreas|opublikowany=fis-ski.com|język=en|data dostępu=2012-02-01}}
{{DEFAULTSORT:Vilberg, Andreas}}
|