Superliga rosyjska w piłce siatkowej mężczyzn (2020/2021)

Superliga 2020/2021 – 30. sezon walki o mistrzostwo Rosji w piłce siatkowej zorganizowany przez Ogólnorosyjską Federację Piłki Siatkowej. Zainaugurowany został 25 września 2020 roku.

Superliga 2020/2021
2019/2020 2021/2022
Szczegóły rozgrywek
Organizator Ogólnorosyjska Federacja Piłki Siatkowej
Termin 25.09.2020 – 11.04.2021
Sezon XXX
Liczba drużyn 14
Beniaminki Nieftjanik Orenburg
Mistrz Dinamo Moskwa
MVP Final Six Rosja Pawieł Pankow
Udział w europejskich pucharach
Liga Mistrzów Lokomotiw Nowosybirsk
Kuzbass Kemerowo
Zenit Kazań
Eliminacje Ligi Mistrzów Dinamo Moskwa
Puchar CEV Zenit Petersburg
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 214
Liczba setów 815 (3,81 na mecz)
Liczba małych punktów 36218 (44,44 na set)
Oglądalność 139146 (650 na mecz)

W rozgrywkach uczestniczyło 14 drużyn. Rywalizowały one w fazie zasadniczej, meczach o miejsca 11-14 oraz fazie finałowej składającej się z rundy kwalifikacyjnej i Final Six. Do rozgrywek z wyższej ligi dołączył Nieftjanik Orenburg.

W fazie zasadniczej drużyny rozgrywały między sobą po dwa spotkania. Dwa najlepsze zespoły uzsykiwały bezpośredni awans do Final Six, natomiast te z miejsc 3-10 grały o udział w Final Six w rundzie kwalifikacyjnej. Mecz pomiędzy Lokomotiwem Nowosybirsk a Zenitem Kazań rozegrany w ramach 2. kolejki stanowił jednocześnie spotkanie o Superpuchar Rosji.

Final Six odbyło się w dniach 5-10 kwietnia 2021 roku w kompleksie sportowym "Dinamo" w Moskwie. W ramach turnieju odbyły się rozgrywki grupowe, mecz o 5. miejsce, półfinały, mecz o 3. miejsce oraz finał.

Po raz trzeci mistrzostwo Rosji zdobył klub Dinamo Moskwa, który w finale pokonał Zenit Petersburg. Trzecie miejsce zajął Lokomotiw Nowosybirsk. MVP Final Six został Pawieł Pankow[1].

W sezonie 2020/2021 w Lidze Mistrzów Rosję reprezentowały kluby Lokomotiw Nowosybirsk, Kuzbass Kemerowo i Zenit Kazań, w eliminacjach do Ligi MistrzówDinamo Moskwa, natomiast w Pucharze CEVZenit Petersburg.

System rozgrywekEdytuj

Superliga w sezonie 2020/2021 składa się z fazy zasadniczej, fazy finałowej oraz meczów o miejsca 11-14[2].

Faza zasadniczaEdytuj

W fazie zasadniczej uczestniczy 14 drużyn. Rozgrywają one między sobą po dwa spotkania systemem kołowym (mecz u siebie i rewanż na wyjeździe), z tym że z powodu pandemii COVID-19 w niektórych przypadkach pierwszy mecz i rewanż rozgrywane są w jednym miejscu, aby ograniczyć przemieszczanie się.

Dwie najlepszy drużyny fazy zasadniczej uzyskują bezpośredni awans do Final Six, drużyny z miejsc 3-10 rywalizują w rundzie kwalifikacyjnej fazy finałowej, natomiast pozostałe drużyny grają o miejsca 11-14.

Faza finałowaEdytuj

Faza finałowa składa się z rundy kwalifikacyjnej oraz Final Six.

W rundzie kwalifikacyjnej uczestniczą drużyny, które w fazie zasadniczej zajęły miejsca 3-10. Pary tworzone są według klucza: 3-10, 4-9, 5-8, 6-7. Rywalizacja w parach toczy się do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym spotkaniu. Gospodarzem pierwszego meczu jest drużyna, która w fazie zasadniczej zajęła wyższe miejsce. Zwycięzcy w parach uzyskują awans do Final Six, natomiast przegrani kończą rozgrywki odpowiednio na pozycjach 7-10 zgodnie z tabelą fazy zasadniczej.

Gospodarzem Final Six jest zwycięzca fazy zasadniczej. Drużyny podzielone zostają na dwie grupy. Do grupy A trafia zwycięzca fazy zasadniczej, natomiast do grupy B – drużyna, która zajęła 2. miejsce w fazie zasadniczej. Pozostałe drużyny zostają dolosowane, z tym że dwie drużyny z rundy kwalifikacyjnej, które zajęły najwyższe miejsca w fazie zasadniczej, muszą znaleźć się w oddzielnych grupach.

W ramach grup drużyny rozgrywają między sobą po jednym spotkaniu. Do półfinałów awans uzyskują dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Drużyny, które zajęły 3. miejsce w grupie, rozgrywają mecz o 5. miejsce.

Pary półfinałowe tworzone są według klucza: A1 – B2, B1 – A2. Zespoły w ramach par rozgrywają jedno spotkanie decudjące o awansie. Zwycięzcy półfinałów grają mecz o mistrzostwo Rosji, natomiast przegrani – mecz o 3. miejsce.

Mecze o miejsca 11-14Edytuj

Rywalizacja o miejsca 11-14 odbywa się w ramach dwóch turniejów. Pierwszy turniej odbywa się w hali drużyny, która zajęła 12. miejsce w fazie zasadniczej, natomiast drugi turniej w hali zespołu, który zajął 11. miejsce w fazie zasadniczej.

Drużyny w ramach turnieju rozgrywają między sobą po jednym spotkaniu. Do tabeli wliczane są wszystkie mecze rozegrane w fazie zasadniczej.

Żadna drużyna nie spada do niższej ligi.

Drużyny uczestnicząceEdytuj

 
Lokalizacja klubów grających w Superlidze 2020/2021
  Superliga 2020/2021  
LNO Lokomotiw Nowosybirsk   1 LM
KUZ Kuzbass Kemerowo 2 LM
KAZ Zenit Kazań   3 LM
DMO Dinamo Moskwa 4 el. LM
ZPE Zenit Petersburg 5 CEV
FAK Fakieł Nowy Urengoj 6
JEN Jenisiej Krasnojarsk 7
BIE Biełogorje Biełgorod 8
SUR Gazprom-Jugra Surgut 9
DLO Dinamo-LO 10
ASK ASK Niżny Nowogród 11
UFA Ural Ufa 12
SAM Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 13
  Awans z wyższej ligi A
ORE Nieftjanik Orenburg 2

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Uwagi:

  • Dinamo Moskwa został zgłoszony do eliminacji do Ligi Mistrzów na podstawie decyzji Zarządu CEV z dnia 7 lipca 2020 roku, zgodnie z którą każda federacja mogła zgłosić jedną dodatkową drużynę, o ile spełniła regulaminowe warunki.
  • Decyzją Zarządu Ogólnorosyjskiego Związku Piłki Siatkowej do Superligi z wyższej ligi dołączył Nieftjanik Orenburg.

Faza zasadniczaEdytuj

Tabela wynikówEdytuj

Gospodarz \ Gość1 LNO KUZ KAZ DMO ZPE FAK JEN BIE SUR DLO ASK UFA SAM ORE
Lokomotiw Nowosybirsk - 1:3 2:3 2:3 0:3 1:3 3:0 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0
Kuzbass Kemerowo 3:0 - 3:0 1:3 3:1 3:2 3:1 3:0 3:2 3:0 3:0 3:0 3:1 3:1
Zenit Kazań 1:3 3:0 - 1:3 3:0 3:2 3:1 2:3 3:0 3:0 3:2 3:1 3:1 3:0
Dinamo Moskwa 3:0 3:1 3:0 - 3:1 1:3 3:0 3:0 3:0 3:2 3:0 3:1 3:0 3:0
Zenit Petersburg 3:1 1:3 3:1 0:3 - 0:3 3:1 3:0 3:1 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0
Fakieł Nowy Urengoj 3:2 2:3 2:3 3:1 3:2 - 2:3 3:0 3:0 0:3 3:1 0:3 3:1 3:0
Jenisiej Krasnojarsk 0:3 2:3 1:3 0:3 3:0 1:3 - 3:0 1:3 3:0 2:3 0:3 3:0 3:1
Biełogorje Biełgorod 0:3 1:3 1:3 1:3 1:3 3:0 3:1 - 3:1 1:3 2:3 1:3 0:3 2:3
Gazprom-Jugra Surgut 0:3 1:3 0:3 0:3 1:3 0:3 0:3 3:0 - 3:1 2:3 0:3 3:2 2:3
Dinamo-LO 1:3 1:3 0:3 0:3 1:3 2:3 0:3 1:3 2:3 - 2:3 3:0 3:0 3:0
ASK Niżny Nowogród 2:3 0:3 0:3 2:3 0:3 2:3 3:1 3:0 3:2 3:1 - 0:3 3:1 3:1
Ural Ufa 0:3 2:3 0:3 0:3 1:3 0:3 3:1 3:1 3:2 3:1 3:1 - 3:2 3:0
Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 0:3 3:1 3:0 2:3 0:3 2:3 3:1 3:0 3:1 3:1 2:3 0:3 - 3:1
Nieftjanik Orenburg 1:3 1:3 1:3 2:3 0:3 1:3 3:0 3:2 1:3 3:2 3:1 2:3 1:3 -

Źródło: ВФВ (ros.) / ВФВ – Data Project (ros.)
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkańEdytuj

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów
1. KOLEJKA
25.09.2020 19:00 Zenit Petersburg 1:3 (23:25, 25:18, 21:25, 23:25) Kuzbass Kemerowo 208
25.09.2020 19:00 Dinamo Moskwa 3:0 (25:16, 25:17, 25:17) Nieftjanik Orenburg 1200
26.09.2020 18:00 Dinamo-LO 2:3 (28:26, 18:25, 25:11, 22:25, 26:28) ASK Niżny Nowogród 500
26.09.2020 18:00 Gazprom-Jugra Surgut 0:3 (13:25, 20:25, 16:25) Ural Ufa 500
26.09.2020 17:30 Biełogorje Biełgorod 0:3 (20:25, 22:25, 23:25) Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 980
26.09.2020 17:00 Zenit Kazań 3:2 (24:26, 25:22, 25:23, 23:25, 15:13) Fakieł Nowy Urengoj 1080
26.09.2020 17:00 Jenisiej Krasnojarsk 0:3 (19:25, 17:25, 15:25) Lokomotiw Nowosybirsk 661
2. KOLEJKA
03.10.2020 18:00 Gazprom-Jugra Surgut 0:3 (13:25, 21:25, 23:25) Jenisiej Krasnojarsk 300
03.10.2020 18:00 ASK Niżny Nowogród 0:3 (11:25, 25:27, 23:25) Zenit Petersburg 0
03.10.2020 17:00 Kuzbass Kemerowo 3:1 (20:25, 25:15, 25:22, 25:16) Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 0
03.10.2020 17:30 Lokomotiw Nowosybirsk 2:3 (18:25, 25:22, 23:25, 25:23, 9:15) Zenit Kazań 2439
03.10.2020 17:30 Biełogorje Biełgorod 2:3 (25:20, 20:25, 25:14, 22:25, 14:16) Nieftjanik Orenburg 870
04.10.2020 19:00 Fakieł Nowy Urengoj 0:3 (22:25, 19:25, 22:25) Dinamo-LO 963
05.10.2020 18:00 Ural Ufa 0:3 (17:25, 19:25, 17:25) Dinamo Moskwa 374
3. KOLEJKA
07.10.2020 19:00 Jenisiej Krasnojarsk 3:0 (25:20, 25:22, 25:19) Biełogorje Biełgorod 506
07.10.2020 18:00 Fakieł Nowy Urengoj 3:0 (25:23, 25:17, 25:15) Gazprom-Jugra Surgut 387
07.10.2020 19:00 Dinamo-LO 1:3 (24:26, 16:25, 25:20, 17:25) Zenit Petersburg 0
07.10.2020 19:00 Zenit Kazań 3:1 (25:19, 25:19, 23:25, 25:21) Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 800
07.10.2020 19:00 Lokomotiw Nowosybirsk 3:0 (25:15, 25:21, 25:17) Nieftjanik Orenburg 545
08.10.2020 19:00 Kuzbass Kemerowo 3:0 (25:18, 25:22, 25:21) Ural Ufa 635
01.12.2020 19:00 Dinamo Moskwa 3:0 (27:25, 25:17, 25:15) ASK Niżny Nowogród 120
4. KOLEJKA
11.10.2020 19:00 Jenisiej Krasnojarsk 3:0 (25:15, 25:17, 25:22) Dinamo-LO 615
11.10.2020 18:00 Zenit Petersburg 3:0 (25:14, 25:12, 25:18) Ural Ufa 300
11.10.2020 18:00 Dinamo Moskwa 3:0 (25:14, 25:16, 27:25) Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 900
11.10.2020 16:00 Kuzbass Kemerowo 3:0 (25:14, 25:23, 25:17) Lokomotiw Nowosybirsk 748
11.10.2020 17:00 Zenit Kazań 3:0 (25:12, 25:19, 25:18) Nieftjanik Orenburg 635
11.10.2020 17:30 Biełogorje Biełgorod 3:1 (25:20, 25:17, 25:27, 25:22) Gazprom-Jugra Surgut 730
23.12.2020 17:30 Fakieł Nowy Urengoj 3:1 (23:25, 25:19, 25:22, 25:13) ASK Niżny Nowogród 0
5. KOLEJKA
17.10.2020 17:00 Ural Ufa 0:3 (18:25, 21:25, 21:25) Fakieł Nowy Urengoj 0
17.10.2020 17:00 Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 0:3 (18:25, 21:25, 20:25) Zenit Petersburg 0
17.10.2020 17:00 Zenit Kazań 3:0 (25:19, 25:21, 28:26) Kuzbass Kemerowo 2100
22.12.2020 19:00 Dinamo Moskwa 3:0 (28:26, 25:15, 25:22) Lokomotiw Nowosybirsk 750
09.01.2021 19:00 Dinamo-LO 1:3 (27:25, 21:25, 22:25, 23:25) Biełogorje Biełgorod 500
09.01.2021 19:00 Jenisiej Krasnojarsk 2:3 (14:25, 27:29, 36:34, 25:20, 15:17) ASK Niżny Nowogród 0
10.01.2021 18:00 Gazprom-Jugra Surgut 2:3 (25:20, 20:25, 25:22, 22:25, 13:15) Nieftjanik Orenburg 500
6. KOLEJKA
21.10.2020 19:00 Jenisiej Krasnojarsk 0:3 (29:31, 23:25, 23:25) Ural Ufa 575
21.10.2020 19:00 Fakieł Nowy Urengoj 3:1 (24:26, 25:15, 25:17, 25:19) Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 520
24.11.2020 19:30 Zenit Petersburg 3:1 (25:21, 25:21, 19:25, 25:16) Lokomotiw Nowosybirsk 0
14.01.2021 19:00 Kuzbass Kemerowo 3:1 (23:25, 25:20, 25:21, 25:20) Nieftjanik Orenburg 906
15.01.2021 19:30 Zenit Kazań 1:3 (22:25, 22:25, 25:23, 19:25) Dinamo Moskwa 865
16.01.2021 18:00 Gazprom-Jugra Surgut 3:1 (25:19, 19:25, 25:17, 25:22) Dinamo-LO 500
10.02.2021 19:00 Biełogorje Biełgorod 2:3 (25:22, 22:25, 25:27, 25:23, 10:15) ASK Niżny Nowogród 350
7. KOLEJKA
24.10.2020 19:00 Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 3:1 (25:22, 25:18, 34:36, 25:23) Jenisiej Krasnojarsk 0
24.10.2020 17:00 Kuzbass Kemerowo 1:3 (26:24, 22:25, 20:25, 26:28) Dinamo Moskwa 694
25.10.2020 19:00 Zenit Kazań 3:0 (27:25, 25:20, 28:26) Zenit Petersburg 2238
24.12.2020 19:00 Ural Ufa 3:1 (21:25, 25:19, 25:22, 25:22) Biełogorje Biełgorod 0
21.01.2021 18:00 Dinamo-LO 3:0 (25:19, 26:24, 25:23) Nieftjanik Orenburg 200
24.01.2021 18:00 Gazprom-Jugra Surgut 2:3 (25:21, 25:18, 15:25, 20:25, 10:15) ASK Niżny Nowogród 150
24.01.2021 19:00 Fakieł Nowy Urengoj 3:2 (25:21, 16:25, 16:25, 25:19, 18:16) Lokomotiw Nowosybirsk 582
8. KOLEJKA
28.10.2020 19:00 Kuzbass Kemerowo 3:2 (23:25, 22:25, 25:20, 25:15, 15:13) Fakieł Nowy Urengoj 0
29.10.2020 19:00 Jenisiej Krasnojarsk 1:3 (17:25, 17:25, 25:22, 22:25) Zenit Kazań 715
31.10.2020 18:00 Ural Ufa 3:1 (25:15, 25:21, 20:25, 25:21) Dinamo-LO 0
31.10.2020 17:00 Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 3:1 (25:22, 14:25, 25:17, 25:22) Gazprom-Jugra Surgut 0
31.10.2020 18:00 Nieftjanik Orenburg 3:1 (25:23, 25:21, 19:25, 26:24) ASK Niżny Nowogród 64
03.02.2021 19:00 Lokomotiw Nowosybirsk 3:0 (25:20, 25:23, 25:22) Biełogorje Biełgorod 1149
07.02.2021 18:00 Zenit Petersburg 0:3 (22:25, 21:25, 16:25) Dinamo Moskwa 1750
9. KOLEJKA
14.11.2020 18:00 ASK Niżny Nowogród 0:3 (18:25, 18:25, 16:25) Ural Ufa 0
14.11.2020 18:00 Dinamo-LO 3:0 (25:22, 25:20, 26:24) Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 0
14.11.2020 18:00 Gazprom-Jugra Surgut 0:3 (13:25, 21:25, 15:25) Lokomotiw Nowosybirsk 0
15.11.2020 17:00 Biełogorje Biełgorod 1:3 (22:25, 19:25, 25:19, 22:25) Zenit Kazań 0
15.11.2020 19:00 Zenit Petersburg 3:0 (25:20, 25:18, 25:17) Nieftjanik Orenburg 900
07.12.2020 19:00 Fakieł Nowy Urengoj 3:1 (25:19, 25:20, 21:25, 25:21) Dinamo Moskwa 534
10.03.2021 19:00 Kuzbass Kemerowo 3:1 (25:14, 22:25, 25:12, 27:25) Jenisiej Krasnojarsk 1750
10. KOLEJKA
07.11.2020 17:00 Zenit Kazań 3:0 (25:18, 25:17, 25:22) Gazprom-Jugra Surgut 654
21.11.2020 17:00 Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 2:3 (20:25, 25:22, 25:20, 23:25, 11:15) ASK Niżny Nowogród 0
21.11.2020 19:00 Lokomotiw Nowosybirsk 3:0 (25:21, 25:20, 25:20) Dinamo-LO 1218
21.11.2020 17:00 Kuzbass Kemerowo 3:0 (25:17, 25:19, 25:23) Biełogorje Biełgorod 0
21.11.2020 18:00 Zenit Petersburg 0:3 (20:25, 20:25, 17:25) Fakieł Nowy Urengoj 700
21.11.2020 18:00 Nieftjanik Orenburg 2:3 (17:25, 18:25, 29:27, 25:19, 17:19) Ural Ufa 285
21.02.2021 17:00 Jenisiej Krasnojarsk 0:3 (25:27, 17:25, 17:25) Dinamo Moskwa 450
11. KOLEJKA
27.11.2020 18:00 ASK Niżny Nowogród 2:3 (29:27, 22:25, 19:25, 25:22, 13:15) Lokomotiw Nowosybirsk 0
27.11.2020 19:00 Gazprom-Jugra Surgut 1:3 (22:25, 22:25, 25:20, 18:25) Kuzbass Kemerowo 0
27.11.2020 19:00 Jenisiej Krasnojarsk 3:0 (25:18, 26:24, 25:20) Zenit Petersburg 0
28.11.2020 18:00 Ural Ufa 3:2 (25:10, 23:25, 21:25, 25:23, 15:11) Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 0
28.11.2020 17:30 Biełogorje Biełgorod 1:3 (19:25, 20:25, 28:26, 19:25) Dinamo Moskwa 0
28.11.2020 19:00 Fakieł Nowy Urengoj 3:0 (25:16, 25:21, 25:14) Nieftjanik Orenburg 423
15.02.2021 19:00 Zenit Kazań 3:0 (25:18, 25:18, 25:21) Dinamo-LO 589
12. KOLEJKA
21.10.2020 18:00 Dinamo Moskwa 3:0 (25:14, 25:19, 25:21) Gazprom-Jugra Surgut 0
05.12.2020 17:00 Zenit Kazań 3:2 (25:23, 17:25, 25:14, 23:25, 15:12) ASK Niżny Nowogród 837
05.12.2020 17:00 Zenit Petersburg 3:0 (25:16, 25:23, 25:17) Biełogorje Biełgorod 0
05.12.2020 19:00 Fakieł Nowy Urengoj 2:3 (25:20, 22:25, 25:23, 16:25, 18:20) Jenisiej Krasnojarsk 572
05.12.2020 18:00 Nieftjanik Orenburg 1:3 (20:25, 25:18, 19:25, 30:32) Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 210
07.12.2020 19:00 Lokomotiw Nowosybirsk 3:0 (26:24, 25:16, 25:23) Ural Ufa 1730
07.12.2020 18:00 Dinamo-LO 1:3 (20:25, 26:24, 20:25, 22:25) Kuzbass Kemerowo 0
13. KOLEJKA
18.11.2020 19:00 Kuzbass Kemerowo 3:0 (25:13, 25:21, 25:18) ASK Niżny Nowogród 0
11.12.2020 19:00 Gazprom-Jugra Surgut 1:3 (25:23, 15:25, 24:26, 24:26) Zenit Petersburg 0
12.12.2020 18:00 Dinamo-LO 0:3 (14:25, 23:25, 17:25) Dinamo Moskwa 0
12.12.2020 16:00 Biełogorje Biełgorod 3:0 (25:20, 25:23, 25:23) Fakieł Nowy Urengoj 840
12.12.2020 17:00 Jenisiej Krasnojarsk 3:1 (18:25, 25:22, 25:21, 25:21) Nieftjanik Orenburg 0
14.12.2020 19:00 Ural Ufa 0:3 (21:25, 16:25, 22:25) Zenit Kazań 0
12.03.2021 19:00 Lokomotiw Nowosybirsk 3:0 (25:22, 25:22, 25:22) Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 1322
14. KOLEJKA
19.12.2020 17:30 Biełogorje Biełgorod 3:1 (25:16, 25:17, 25:27, 25:23) Jenisiej Krasnojarsk 780
19.12.2020 18:00 Gazprom-Jugra Surgut 0:3 (22:25, 22:25, 21:25) Fakieł Nowy Urengoj 0
19.12.2020 17:00 Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 3:0 (25:23, 25:21, 25:22) Zenit Kazań 0
19.12.2020 18:00 Nieftjanik Orenburg 1:3 (20:25, 19:25, 25:22, 18:25) Lokomotiw Nowosybirsk 250
20.12.2020 18:00 Zenit Petersburg 3:1 (25:16, 25:21, 20:25, 25:19) Dinamo-LO 0
21.12.2020 19:00 Ural Ufa 2:3 (31:29, 20:25, 17:25, 25:21, 9:15) Kuzbass Kemerowo 0
10.03.2021 19:00 ASK Niżny Nowogród 2:3 (26:24, 25:27, 13:25, 26:24, 12:15) Dinamo Moskwa 650
15. KOLEJKA
25.12.2020 19:00 Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 3:1 (25:23, 25:21, 20:25, 25:23) Kuzbass Kemerowo 0
27.12.2020 18:00 Nieftjanik Orenburg 3:2 (25:20, 21:25, 25:22, 24:26, 15:12) Biełogorje Biełgorod 380
28.12.2020 17:00 Dinamo-LO 2:3 (21:25, 25:23, 25:21, 19:25, 7:15) Fakieł Nowy Urengoj 140
29.12.2020 19:00 Jenisiej Krasnojarsk 1:3 (25:23, 15:25, 19:25, 15:25) Gazprom-Jugra Surgut 0
29.12.2020 16:30 Zenit Petersburg 3:0 (25:19, 25:17, 25:22) ASK Niżny Nowogród 0
29.12.2020 19:00 Dinamo Moskwa 3:1 (25:20, 25:21, 19:25, 25:23) Ural Ufa 600
29.12.2020 19:00 Zenit Kazań 1:3 (41:43, 25:18, 20:25, 23:25) Lokomotiw Nowosybirsk 987
16. KOLEJKA
24.12.2020 18:00 Fakieł Nowy Urengoj 3:2 (25:17, 22:25, 25:17, 21:25, 15:13) ASK Niżny Nowogród 0
04.01.2021 18:00 Gazprom-Jugra Surgut 3:0 (25:18, 25:21, 25:22) Biełogorje Biełgorod 250
04.01.2021 18:00 Dinamo-LO 0:3 (18:25, 22:25, 22:25) Jenisiej Krasnojarsk 500
05.01.2021 18:00 Ural Ufa 1:3 (25:21, 21:25, 14:25, 20:25) Zenit Petersburg 220
05.01.2021 18:00 Nieftjanik Orenburg 1:3 (25:22, 22:25, 17:25, 19:25) Zenit Kazań 500
06.01.2021 17:00 Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 2:3 (25:23, 25:21, 20:25, 31:33, 13:15) Dinamo Moskwa 0
06.01.2021 19:00 Lokomotiw Nowosybirsk 1:3 (18:25, 25:20, 13:25, 23:25) Kuzbass Kemerowo 1817
17. KOLEJKA
10.01.2021 17:00 Jenisiej Krasnojarsk 1:3 (25:22, 23:25, 22:25, 21:25) ASK Niżny Nowogród 0
10.01.2021 19:00 Fakieł Nowy Urengoj 0:3 (22:25, 19:25, 23:25) Ural Ufa 520
10.01.2021 17:00 Kuzbass Kemerowo 3:0 (29:27, 25:23, 25:19) Zenit Kazań 1182
11.01.2021 18:00 Dinamo-LO 3:1 (25:22, 25:13, 20:25, 28:26) Biełogorje Biełgorod 500
11.01.2021 19:30 Zenit Petersburg 3:0 (25:14, 25:19, 25:17) Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 0
11.01.2021 19:00 Gazprom-Jugra Surgut 3:1 (25:20, 21:25, 26:24, 29:27) Nieftjanik Orenburg 180
17.02.2021 19:00 Lokomotiw Nowosybirsk 2:3 (25:16, 22:25, 23:25, 25:20, 11:15) Dinamo Moskwa 1893
18. KOLEJKA
16.01.2021 19:00 Lokomotiw Nowosybirsk 0:3 (20:25, 12:25, 15:25) Zenit Petersburg 1500
17.01.2021 18:00 Gazprom-Jugra Surgut 3:2 (23:25, 25:23, 22:25, 25:21, 17:15) Dinamo-LO 500
17.01.2021 18:00 ASK Niżny Nowogród 3:0 (25:20, 25:20, 25:22) Biełogorje Biełgorod 285
17.01.2021 18:00 Ural Ufa 3:1 (27:25, 22:25, 25:23, 25:18) Jenisiej Krasnojarsk 205
17.01.2021 17:00 Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 2:3 (16:25, 22:25, 25:23, 25:22, 12:15) Fakieł Nowy Urengoj 0
17.01.2021 18:00 Zenit Kazań 0:3 (22:25, 24:26, 18:25) Dinamo Moskwa 985
17.01.2021 18:00 Nieftjanik Orenburg 1:3 (22:25, 25:20, 22:25, 27:29) Kuzbass Kemerowo 541
19. KOLEJKA
23.01.2021 18:00 Gazprom-Jugra Surgut 2:3 (25:18, 20:25, 25:18, 20:25, 13:15) ASK Niżny Nowogród 150
23.01.2021 17:30 Biełogorje Biełgorod 1:3 (25:23, 21:25, 15:25, 17:25) Ural Ufa 830
23.01.2021 17:00 Jenisiej Krasnojarsk 3:0 (25:17, 25:19, 25:22) Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 350
23.01.2021 19:00 Fakieł Nowy Urengoj 3:1 (25:23, 25:21, 20:25, 25:15) Lokomotiw Nowosybirsk 640
23.01.2021 16:30 Zenit Petersburg 3:1 (21:25, 25:17, 25:17, 27:25) Zenit Kazań 2100
23.01.2021 18:00 Dinamo Moskwa 3:1 (25:22, 25:23, 27:29, 25:16) Kuzbass Kemerowo 1500
23.01.2021 18:00 Dinamo-LO 2:3 (23:25, 25:19, 25:20, 18:25, 10:15) Nieftjanik Orenburg 500
20. KOLEJKA
30.01.2021 18:00 ASK Niżny Nowogród 3:1 (25:18, 25:23, 15:25, 25:20) Dinamo-LO 240
30.01.2021 18:00 Ural Ufa 3:2 (25:21, 21:25, 21:25, 25:16, 18:16) Gazprom-Jugra Surgut 170
30.01.2021 19:00 Fakieł Nowy Urengoj 2:3 (23:25, 25:23, 11:25, 26:24, 13:15) Zenit Kazań 837
30.01.2021 17:00 Kuzbass Kemerowo 3:1 (27:25, 21:25, 25:18, 29:27) Zenit Petersburg 1300
30.01.2021 19:00 Lokomotiw Nowosybirsk 3:0 (25:19, 25:16, 25:11) Jenisiej Krasnojarsk 1997
30.01.2021 18:00 Nieftjanik Orenburg 2:3 (18:25, 25:23, 24:26, 25:22, 15:17) Dinamo Moskwa 495
31.01.2021 17:00 Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 3:0 (25:16, 25:21, 25:20) Biełogorje Biełgorod 0
21. KOLEJKA
04.02.2021 19:00 Zenit Kazań 3:1 (22:25, 25:17, 25:12, 28:26) Jenisiej Krasnojarsk 560
05.02.2021 19:00 Lokomotiw Nowosybirsk 3:0 (25:18, 25:16, 25:16) Biełogorje Biełgorod 1385
05.02.2021 19:00 Fakieł Nowy Urengoj 2:3 (25:17, 23:25, 17:25, 25:18, 18:20) Kuzbass Kemerowo 1200
06.02.2021 18:00 Dinamo-LO 3:0 (25:16, 25:21, 25:12) Ural Ufa 600
06.02.2021 18:00 Gazprom-Jugra Surgut 3:2 (25:13, 25:14, 17:25, 22:25, 15:13) Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 300
06.02.2021 18:00 Zenit Petersburg 1:3 (25:27, 33:31, 18:25, 16:25) Dinamo Moskwa 1750
06.02.2021 19:00 ASK Niżny Nowogród 3:1 (25:19, 27:25, 21:25, 25:21) Nieftjanik Orenburg 450
22. KOLEJKA
16.11.2020 19:00 Biełogorje Biełgorod 3:2 (25:20, 17:25, 25:21, 21:25, 15:13) Zenit Kazań 0
13.02.2021 18:00 Ural Ufa 3:1 (25:23, 25:23, 24:26, 25:15) ASK Niżny Nowogród 500
13.02.2021 17:00 Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 3:1 (31:33, 25:23, 25:18, 25:22) Dinamo-LO 200
13.02.2021 18:00 Dinamo Moskwa 1:3 (23:25, 23:25, 25:20, 23:25) Fakieł Nowy Urengoj 1500
13.02.2021 18:00 Nieftjanik Orenburg 0:3 (13:25, 17:25, 16:25) Zenit Petersburg 550
14.02.2021 19:00 Lokomotiw Nowosybirsk 3:1 (19:25, 25:23, 25:21, 25:20) Gazprom-Jugra Surgut 1710
11.03.2021 19:00 Kuzbass Kemerowo 3:2 (26:24, 25:17, 21:25, 19:25, 20:18) Jenisiej Krasnojarsk 1600
23. KOLEJKA
16.02.2021 19:00 Biełogorje Biełgorod 1:3 (22:25, 25:14, 21:25, 19:25) Kuzbass Kemerowo 730
20.02.2021 18:00 ASK Niżny Nowogród 3:1 (26:24, 23:25, 27:25, 25:21) Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 460
20.02.2021 18:00 Dinamo-LO 1:3 (25:23, 19:25, 15:25, 19:25) Lokomotiw Nowosybirsk 500
20.02.2021 18:00 Gazprom-Jugra Surgut 0:3 (22:25, 22:25, 19:25) Zenit Kazań 500
20.02.2021 18:00 Jenisiej Krasnojarsk 0:3 (23:25, 18:25, 14:25) Dinamo Moskwa 700
20.02.2021 18:00 Fakieł Nowy Urengoj 3:2 (14:25, 25:20, 25:23, 18:25, 15:9) Zenit Petersburg 800
20.02.2021 18:00 Ural Ufa 3:0 (25:14, 25:20, 25:23) Nieftjanik Orenburg 483
24. KOLEJKA
17.02.2021 19:00 Zenit Kazań 3:0 (25:18, 25:16, 25:14) Dinamo-LO 573
27.02.2021 17:00 Kuzbass Kemerowo 3:2 (25:23, 25:15, 21:25, 26:28, 15:9) Gazprom-Jugra Surgut 2000
27.02.2021 18:00 Dinamo Moskwa 3:0 (25:15, 25:17, 25:18) Biełogorje Biełgorod 1500
27.02.2021 20:00 Zenit Petersburg 3:1 (25:21, 21:25, 25:17, 25:19) Jenisiej Krasnojarsk 2400
27.02.2021 18:00 Nieftjanik Orenburg 1:3 (23:25, 25:20, 13:25, 18:25) Fakieł Nowy Urengoj 450
27.02.2021 19:00 Lokomotiw Nowosybirsk 3:0 (25:17, 25:21, 25:19) ASK Niżny Nowogród 2319
28.02.2021 17:00 Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 0:3 (13:25, 16:25, 20:25) Ural Ufa 300
25. KOLEJKA
04.03.2021 19:00 Kuzbass Kemerowo 3:0 (25:21, 25:20, 25:19) Dinamo-LO 1999
06.03.2021 18:00 Ural Ufa 0:3 (14:25, 23:25, 18:25) Lokomotiw Nowosybirsk 700
06.03.2021 16:00 ASK Niżny Nowogród 0:3 (20:25, 19:25, 22:25) Zenit Kazań 470
06.03.2021 17:00 Biełogorje Biełgorod 1:3 (25:22, 17:25, 14:25, 20:25) Zenit Petersburg 1650
06.03.2021 17:00 Jenisiej Krasnojarsk 1:3 (25:22, 20:25, 21:25, 14:25) Fakieł Nowy Urengoj 600
06.03.2021 17:00 Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 3:1 (25:23, 21:25, 25:21, 27:25) Nieftjanik Orenburg 300
07.03.2021 18:00 Gazprom-Jugra Surgut 0:3 (23:25, 30:32, 20:25) Dinamo Moskwa 650
26. KOLEJKA
06.11.2020 19:00 Zenit Kazań 3:1 (25:22, 27:29, 25:18, 25:19) Ural Ufa 796
12.03.2021 19:30 Zenit Petersburg 3:1 (25:15, 25:20, 23:25, 25:19) Gazprom-Jugra Surgut 1100
13.03.2021 18:00 Dinamo Moskwa 3:2 (25:20, 21:25, 22:25, 25:22, 15:10) Dinamo-LO 2000
14.03.2021 19:00 Lokomotiw Nowosybirsk 3:0 (25:19, 25:17, 25:16) Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 2088
14.03.2021 18:00 ASK Niżny Nowogród 0:3 (13:25, 19:25, 23:25) Kuzbass Kemerowo 500
14.03.2021 19:00 Fakieł Nowy Urengoj 3:0 (25:14, 25:17, 25:16) Biełogorje Biełgorod 1100
14.03.2021 18:00 Nieftjanik Orenburg 3:0 (25:23, 25:19, 25:20) Jenisiej Krasnojarsk 380

TabelaEdytuj

Lp. Drużyna Mecze Pkt Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 Dinamo Moskwa 26 24 2 67 13 6 5 0 2 0 74 22 3.36 2330 2007 1.16
2 Kuzbass Kemerowo 26 22 4 61 7 10 5 0 3 1 69 32 2.16 2388 2168 1.1
3 Zenit Kazań 26 19 7 54 9 6 4 1 3 3 62 35 1.77 2294 2081 1.1
4 Zenit Petersburg 26 18 8 55 9 9 0 1 3 4 59 33 1.79 2177 1915 1.14
5 Fakieł Nowy Urengoj 26 18 8 54 6 7 5 5 0 3 64 41 1.56 2361 2192 1.08
6 Lokomotiw Nowosybirsk 26 17 9 53 12 4 1 3 3 3 60 33 1.82 2137 1957 1.09
7 Ural Ufa 26 14 12 40 6 5 3 1 3 8 47 47 1 2080 2083 1
8 ASK Niżny Nowogród 26 11 15 31 1 4 6 4 3 8 44 61 0.72 2241 2407 0.93
9 Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 26 9 17 32 3 6 0 5 4 8 41 57 0.72 2113 2292 0.92
10 Jenisiej Krasnojarsk 26 8 18 25 6 1 1 2 10 6 38 57 0.67 2068 2235 0.93
11 Gazprom-Jugra Surgut 26 6 20 21 1 3 2 5 6 9 34 67 0.51 2127 2305 0.92
12 Nieftjanik Orenburg 26 6 20 16 1 1 4 2 10 8 32 69 0.46 2120 2377 0.89
13 Dinamo-LO 26 5 21 20 4 1 0 5 9 7 34 64 0.53 2093 2276 0.92
14 Biełogorje Biełgorod 26 5 21 17 1 3 1 3 7 11 28 68 0.41 2018 2252 0.9

Źródło: ВФВ (ros.) / ВФВ – Data Project
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. mecze bezpośrednie.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     Faza finałowa – Final Six

     Faza finałowa – runda kwalifikacyjna

     Mecze o miejsca 11-14

Faza finałowaEdytuj

Runda kwalifikacyjnaEdytuj

(do dwóch zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów
Zenit Kazań (3) 2 – 0 (10) Jenisiej Krasnojarsk
21.03.2021 18:00 Zenit Kazań 3:0 (25:14, 25:13, 25:19) Jenisiej Krasnojarsk 852
28.03.2021 17:00 Jenisiej Krasnojarsk 1:3 (31:29, 21:25, 13:25, 22:25) Zenit Kazań 1150
Zenit Petersburg (4) 2 – 0 (9) Jugra-Samotłor Niżniewartowsk
20.03.2021 20:00 Zenit Petersburg 3:0 (25:14, 25:17, 25:17) Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 800
28.03.2021 16:00 Jugra-Samotłor Niżniewartowsk 2:3 (25:19, 25:22, 18:25, 13:25, 12:15) Zenit Petersburg 350
Fakieł Nowy Urengoj (5) 2 – 1 (8) ASK Niżny Nowogród
20.03.2021 19:00 Fakieł Nowy Urengoj 3:1 (26:28, 25:20, 25:18, 25:21) ASK Niżny Nowogród 1434
28.03.2021 17:00 ASK Niżny Nowogród 3:0 (25:22, 25:23, 25:19) Fakieł Nowy Urengoj 1434
31.03.2021 19:00 Fakieł Nowy Urengoj 3:0 (25:18, 25:16, 25:18) ASK Niżny Nowogród 1223
Lokomotiw Nowosybirsk (6) 2 – 0 (7) Ural Ufa
20.03.2021 19:00 Lokomotiw Nowosybirsk 3:1 (25:20, 25:21, 25:19) Ural Ufa 3157
28.03.2021 18:00 Ural Ufa 2:3 (21:25, 28:26, 32:30, 17:25, 16:18) Lokomotiw Nowosybirsk 762

Final SixEdytuj

Miejsce: Kompleks sportowy "Dinamo", Moskwa

Grupa AEdytuj

Tabela

Lp. Drużyna Mecze Pkt Sety Małe punkty
M W (3:2) P (2:3) wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Dinamo Moskwa 2 2 (1) 0 (0) 5 6 3 2.000 213 193 1.104
2 Zenit Petersburg 2 1 (0) 1 (0) 3 4 4 1.000 178 179 0.994
3 Fakieł Nowy Urengoj 2 0 (0) 2 (1) 1 3 6 0.500 194 213 0.911

Źródło: ВФВ (ros.) / ВФВ – Data Project
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. mecze bezpośrednie.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     półfinał

     mecz o 5. miejsce

Wyniki spotkań

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów
05.04.2021 19:00 Zenit Petersburg 3:1 (20:25, 25:19, 25:23, 25:17) Fakieł Nowy Urengoj 576
06.04.2021 19:00 Dinamo Moskwa 3:1 (20:25, 25:21, 25:16, 25:21) Zenit Petersburg 995
07.04.2021 19:00 Fakieł Nowy Urengoj 2:3 (28:26, 27:25, 18:25, 22:25, 15:17) Dinamo Moskwa 885

Grupa BEdytuj

Tabela

Lp. Drużyna Mecze Pkt Sety Małe punkty
M W (3:2) P (2:3) wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Kuzbass Kemerowo 2 2 (1) 0 (0) 5 6 3 2.000 206 191 1.079
2 Lokomotiw Nowosybirsk 2 1 (1) 1 (0) 2 4 5 0.800 204 212 0.962
3 Zenit Kazań 2 0 (0) 2 (2) 2 4 6 0.667 210 217 0.968

Źródło: ВФВ (ros.) / ВФВ – Data Project
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. mecze bezpośrednie.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     półfinał

     mecz o 5. miejsce

Wyniki spotkań

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów
05.04.2021 16:30 Zenit Kazań 2:3 (25:19, 25:23, 22:25, 27:29, 13:15) Lokomotiw Nowosybirsk 445
06.04.2021 16:30 Kuzbass Kemerowo 3:2 (21:25, 25:17, 20:25, 25:18, 15:13) Zenit Kazań 752
07.04.2021 16:30 Lokomotiw Nowosybirsk 1:3 (19:25, 23:25, 25:22, 26:28) Kuzbass Kemerowo 458

Mecz o 5. miejsceEdytuj

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów
09.04.2021 14:00 Fakieł Nowy Urengoj 1:3 (21:25, 25:23, 15:25, 19:25) Zenit Kazań 445

PółfinałyEdytuj

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów
09.04.2021 16:30 Kuzbass Kemerowo 2:3 (24:26, 25:22, 26:24, 22:25, 11:15) Zenit Petersburg 851
09.04.2021 19:00 Dinamo Moskwa 3:1 (25:17, 25:13, 16:25, 25:23) Lokomotiw Nowosybirsk 1223

Mecz o 3. miejsceEdytuj

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów
10.04.2021 16:30 Kuzbass Kemerowo 1:3 (26:24, 23:25, 13:25, 21:25) Lokomotiw Nowosybirsk 1039

FinałEdytuj

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów
10.04.2021 19:00 Zenit Petersburg 1:3 (21:25, 18:25, 25:23, 24:26) Dinamo Moskwa 1296

Mecze o miejsca 11-14Edytuj

Tabela wynikówEdytuj

Gospodarz \ Gość1 SUR ORE DLO BIE
Gazprom-Jugra Surgut - 3:0 3:1 2:3
Nieftjanik Orenburg 3:1 - 2:3 3:1
Dinamo-LO 3:2 3:0 - 3:1
Biełogorje Biełgorod 0:3 3:1 0:3 -

Źródło: ВФВ (ros.) / ВФВ – Data Project (ros.)
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkańEdytuj

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów
TURNIEJ 1 (Orenburg)
02.04.2021 16:00 Gazprom-Jugra Surgut 2:3 (25:15, 21:25, 25:17, 21:25, 16:18) Biełogorje Biełgorod 55
02.04.2021 18:30 Nieftjanik Orenburg 2:3 (13:25, 25:17, 22:25, 25:21, 12:15) Dinamo-LO 315
03.04.2021 16:00 Biełogorje Biełgorod 0:3 (16:25, 15:25, 15:25) Dinamo-LO 72
03.04.2021 18:30 Gazprom-Jugra Surgut 3:0 (25:23, 25:19, 25:20) Nieftjanik Orenburg 390
04.04.2021 16:00 Dinamo-LO 3:2 (29:31, 25:27, 25:19, 25:23, 16:14) Gazprom-Jugra Surgut 110
04.04.2021 18:30 Nieftjanik Orenburg 3:1 (25:20, 25:18, 16:25, 25:18) Biełogorje Biełgorod 460
TURNIEJ 2 (Surgut)
09.04.2021 16:00 Nieftjanik Orenburg 0:3 (18:25, 22:25, 23:25) Dinamo-LO 50
09.04.2021 18:30 Gazprom-Jugra Surgut 3:0 (25:19, 25:19, 25:19) Biełogorje Biełgorod 1300
10.04.2021 16:00 Biełogorje Biełgorod 1:3 (25:20, 20:25, 24:26, 21:25) Dinamo-LO 42
10.04.2021 18:30 Gazprom-Jugra Surgut 1:3 (25:17, 19:25, 20:25, 19:25) Nieftjanik Orenburg 1150
11.04.2021 16:00 Nieftjanik Orenburg 1:3 (24:26, 25:23, 20:25, 22:25) Biełogorje Biełgorod 130
11.04.2021 18:30 Dinamo-LO 1:3 (25:21, 23:25, 21:25, 11:25) Gazprom-Jugra Surgut 3000

TabelaEdytuj

Lp. Drużyna Mecze Pkt Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 Dinamo-LO 32 10 22 33 6 2 2 5 10 7 50 72 0.69 2642 2782 0.95
2 Gazprom-Jugra Surgut 32 9 23 32 3 4 2 7 7 9 48 77 0.62 2678 2816 0.95
3 Nieftjanik Orenburg 32 8 24 23 1 3 4 3 11 10 41 83 0.49 2616 2893 0.9
4 Biełogorje Biełgorod 32 7 25 22 1 4 2 3 9 13 36 83 0.43 2491 2788 0.89

Źródło: ВФВ (ros.) / ВФВ – Data Project
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. mecze bezpośrednie.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Lp. Drużyna
1. Dinamo Moskwa
2. Zenit Petersburg
3. Lokomotiw Nowosybirsk
4. Kuzbass Kemerowo
5. Zenit Kazań
6. Fakieł Nowy Urengoj
7. Ural Ufa
8. ASK Niżny Nowogród
9. Jugra-Samotłor Niżniewartowsk
10. Jenisiej Krasnojarsk
11. Dinamo-LO
12. Gazprom-Jugra Surgut
13. Nieftjanik Orenburg
14. Biełogorje Biełgorod

     Liga Mistrzów 2021/2022

     Puchar CEV 2021/2022

     Puchar Challenge 2021/2022

StatystykiEdytuj

Sety, małe punkty i liczba widzówEdytuj

Kolejka/
Runda
Mecze Sety
(średnio na mecz)
Małe punkty
(średnio na set)
Liczba widzów
(średnio na mecz)
Kolejka
Runda
Mecze Sety
(średnio na mecz)
Małe punkty
(średnio na set)
Liczba widzów
(średnio na mecz)
Faza zasadnicza
1 7 26 3,71 1155 44,42 5129 733 14 7 28 4,00 1253 44,75 1680 240
2 7 26 3,71 1123 43,19 4946 707 15 7 29 4,14 1316 45,38 2107 301
3 7 23 3,29 1024 44,52 2993 428 16 7 28 4,00 1239 44,25 3287 470
4 7 23 3,29 996 43,30 3928 561 17 7 26 3,71 1188 45,69 4275 611
5 7 26 3,71 1201 46,19 3850 550 18 7 27 3,86 1215 45,00 4016 574
6 7 28 4,00 1275 45,54 3716 531 19 7 29 4,14 1271 43,83 6070 867
7 7 28 4,00 1286 45,93 3864 552 20 7 29 4,14 1269 43,76 5039 720
8 7 27 3,86 1200 44,44 3678 525 21 7 28 4,00 1224 43,71 6245 892
9 7 24 3,43 1061 44,21 3184 455 22 7 29 4,14 1308 45,10 6060 866
10 7 25 3,57 1102 44,08 3307 472 23 7 26 3,71 1147 44,12 4173 596
11 7 27 3,86 1190 44,07 1012 145 24 7 25 3,57 1068 42,72 9542 1363
12 7 27 3,86 1203 44,56 3349 478 25 7 24 3,43 1098 45,75 6369 910
13 7 23 3,29 1042 45,30 2162 309 26 7 25 3,57 1093 43,72 7964 1138
Podsumowanie rundy pierwszej (po 13 kolejkach) Podsumowanie rundy rewanżowej
1-13 91 333 3,66 14 858 44,62 45 118 496 14-26 91 353 3,88 15 689 44,44 66 827 734
Faza finałowa
Runda kwal. 9 34 3,78 1461 42,97 11 162 1240 Final Six 11 48 4,36 2141 44,60 8965 815
Mecze o miejsca 11-14
Turniej 1 6 25 4,17 1072 42,88 1402 234 Turniej 2 6 22 3,67 997 45,32 5672 945
Podsumowanie sezonu
Faza zasadnicza 182 686 3,77 30 547 44,53 111 945 615
Faza finałowa 20 82 4,10 3602 43,93 20 127 1006
Mecze o miejsca 11-14 12 47 3,92 2069 44,02 7074 590
Razem 214 815 3,81 36 218 44,44 139 146 650

Statystyki indywidualneEdytuj

Ranking najlepiej punktujących zawodnikówEdytuj

Ranking najlepiej punktujących zawodników
Rk Zawodnik Mecze Sety A B S Pkt
1   Dmitrij Wołkow
(Fakieł Nowy Urengoj)
31 125 442 58 53 553
2   Dražen Luburić
(Lokomotiw Nowosybirsk)
31 113 425 16 77 518
3   Maksim Michajłow
(Zenit Kazań)
30 112 400 48 41 489
4   Ivan Zaytsev
(Kuzbass Kemerowo)
28 109 420 31 34 485
5   Rażabdibir Szachbanmirzajew
(Gazprom-Jugra Surgut)
32 117 410 32 38 480
6   Witalij Papazow
(Jugra-Samotłor Niżniewartowsk)
28 104 417 42 14 473
7   Maksim Żygałow
(Fakieł Nowy Urengoj)
32 123 352 46 65 463
8   Dmytro Wijecki
(ASK Niżny Nowogród)
28 99 416 12 24 452
9   Maksim Purin
(Nieftjanik Orenburg)
30 117 390 25 33 448
10   Cwetan Sokołow
(Dinamo Moskwa)
24 83 360 30 41 431
A – liczba punktów zdobytych atakiem
B – liczba punktów zdobytych blokiem
S – liczba punktów zdobytych zagrywką
 
Ranking najlepiej punktujących zawodników na set
Rk Zawodnik Sety Pkt Pkt/S
1   Cwetan Sokołow
(Dinamo Moskwa)
83 431 5,19
2   Maciej Muzaj
(Ural Ufa)
55 273 4,96
3   Kiriłł Klec
(Jenisiej Krasnojarsk)
70 335 4,79
4   Dražen Luburić
(Lokomotiw Nowosybirsk)
113 518 4,58
5   Dmytro Wijecki
(ASK Niżny Nowogród)
99 452 4,57
6   Witalij Papazow
(Jugra-Samotłor Niżniewartowsk)
104 473 4,55
7   Ivan Zaytsev
(Kuzbass Kemerowo)
109 485 4,45
8   Dmitrij Wołkow
(Fakieł Nowy Urengoj)
125 553 4,42
9   Wiktor Poletajew
(Zenit Petersburg)
80 351 4,39
10   Maksim Michajłow
(Zenit Kazań)
112 489 4,37
Pkt/S – liczba punktów zdobytych na set
Ranking najlepiej punktujących zawodników w ataku
Rk Zawodnik Mecze Sety Pkt
1   Dmitrij Wołkow
(Fakieł Nowy Urengoj)
31 125 442
2   Dražen Luburić
(Lokomotiw Nowosybirsk)
31 113 425
3   Ivan Zaytsev
(Kuzbass Kemerowo)
28 109 420
4   Witalij Papazow
(Jugra-Samotłor Niżniewartowsk)
28 104 417
5   Dmytro Wijecki
(ASK Niżny Nowogród)
28 99 416
6   Rażabdibir Szachbanmirzajew
(Gazprom-Jugra Surgut)
32 117 410
7   Maksim Michajłow
(Zenit Kazań)
30 112 400
8   Maksim Purin
(Nieftjanik Orenburg)
30 117 390
9   Cwetan Sokołow
(Dinamo Moskwa)
24 83 360
10   Maksim Żygałow
(Fakieł Nowy Urengoj)
32 123 352
 
Ranking najlepiej punktujących zawodników w ataku na set
Rk Zawodnik Sety Pkt Pkt/S
1   Cwetan Sokołow
(Dinamo Moskwa)
83 360 4,34
2   Maciej Muzaj
(Ural Ufa)
55 235 4,27
3   Kiriłł Klec
(Jenisiej Krasnojarsk)
70 296 4,23
4   Dmytro Wijecki
(ASK Niżny Nowogród)
99 416 4,20
5   Witalij Papazow
(Jugra-Samotłor Niżniewartowsk)
104 417 4,01
6   Ivan Zaytsev
(Kuzbass Kemerowo)
109 420 3,85
7   Dražen Luburić
(Lokomotiw Nowosybirsk)
113 425 3,76
8   Wiktor Poletajew
(Zenit Petersburg)
80 288 3,60
9   Maksim Michajłow
(Zenit Kazań)
112 400 3,57
10   Dmitrij Wołkow
(Fakieł Nowy Urengoj)
125 442 3,54
Ranking najlepiej punktujących zawodników w bloku
Rk Zawodnik Mecze Sety Pkt
1   Iwan Jakowlew
(Zenit Petersburg)
32 117 95
2   Michaił Szczerbakow
(Kuzbass Kemerowo)
27 103 78
3   Ilja Własow
(Dinamo Moskwa)
30 109 78
4   Artiom Wolwicz
(Zenit Kazań)
26 99 78
5   Aleksandr Abrosimow
(Dinamo-LO)
32 117 73
6   Dienis Czeriejski
(Gazprom-Jugra Surgut)
31 119 68
7   Wadym Lichoszerstow
(Dinamo Moskwa)
30 95 64
8   Dmitrij Kolenkowski
(Ural Ufa)
28 102 63
9   Andriej Ananjew
(Nieftjanik Orenburg)
27 101 62
10   Siergiej Czerwiakow
(Biełogorje Biełgorod)
28 99 59

Źródło: [3]

PrzypisyEdytuj

BibliografiaEdytuj