Otwórz menu główne

The House – czwarty album studyjny wokalistki Katie Meluy[5]. Wydawnictwo ukazało się 24 maja 2010 roku nakładem wytwórni muzycznej Dramatico[5]. Płytę poprzedził wydany 17 maja 2010 roku singel w formie digital download pt. The Flood. Do utworu został zrealizowany również teledysk[6].

The House
Album studyjny Katie Meluy
Wydany 24 maja 2010
Nagrywany Air Studios, Londyn
Gatunek pop
Długość 45:44
Wydawnictwo Dramatico (#1635019)
Producent William Ørbit
Oceny
Album po albumie
Single z albumu The House
  1. The Flood
    Wydany: 17 maja 2010
  2. „A Happy Place”
    Wydany: 17 lipca 2010

Nagrania Melua zrealizowała w londyńskich Air Studios we współpracy z producentem muzycznym Williamem Ørbitem[7][8]. 8 września 2010 roku album uzyskał w Polsce status platynowej płyty sprzedając się w nakładzie 20 000 egzemplarzy[9][10].

Lista utworówEdytuj

Opracowano na podstawie materiału źródłowego[11].

  1. "I'd Love to Kill You" (Katie Melua, Guy Chambers) - 2:57
  2. "The Flood" (Melua, Chambers, Lauren Christy) - 4:03
  3. "A Happy Place" (Melua, Chambers) - 3:27
  4. "A Moment of Madness" (Melua, Chambers) - 3:47
  5. "Red Balloons" (Melua, Polly Scattergood) - 4:20
  6. "Tiny Alien" (Melua, Chambers) - 4:36
  7. "No Fear of Heights" (Melua) - 2:53
  8. "The One I Love Is Gone" (Bill Monroe) - 3:38
  9. "Plague of Love" (Melua, Rick Nowels) - 3:26
  10. "God on the Drums, Devil on the Bass" (Melua, Mike Batt) - 3:48
  11. "Twisted" (Melua, Nowels) - 3:44
  12. "The House" (Melua) - 5:00

TwórcyEdytuj

Opracowano na podstawie materiału źródłowego[12].

Pozycja na listachEdytuj

PrzypisyEdytuj

  1. Michael Cragg: The House review (ang.). www.guardian.co.uk. [dostęp 2010-06-19].
  2. Neil McCormick: The House review (ang.). www.telegraph.co.uk. [dostęp 2010-06-19].
  3. Simon Gage: The House review (ang.). www.express.co.uk. [dostęp 2010-06-19].
  4. Andy Gill: The House review (ang.). www.independent.co.uk. [dostęp 2010-06-19].
  5. a b Katie Melua - The House (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2010-06-19].
  6. Katie Melua: Oderwanie, tajemniczość i groza (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2010-06-19].
  7. Katie Melua Biography (ang.). www.katiemelua.com. [dostęp 2010-06-19].
  8. Katie Melua przygotowuje płytę z producentem Madonny (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-06-19].
  9. ZPAV: platynowe plyty (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2010-09-08].
  10. ZPAV:regulamin (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2010-06-19].
  11. Katie Melua - The House (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2010-06-19].
  12. KATIE MELUA – “The House”….. A change of style for better or worse ? (ang.). www.adventuresinhifiaudio.com. [dostęp 2010-06-19].
  13. OLiS - sprzedaż w okresie 07.06.2010 - 13.06.2010 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2010-06-18].
  14. Katie Melua Swedish Charts (szw.). swedishcharts.com. [dostęp 2010-06-18].
  15. Katie Melua Les Charts (fr.). lescharts.com. [dostęp 2010-06-18].
  16. Katie Melua Dutch Charts (niderl.). dutchcharts.nl. [dostęp 2010-06-18].
  17. Katie Melua Finnish Charts (fiń.). finnishcharts.com. [dostęp 2010-06-18].
  18. Katie Melua Hitparade (niem.). hitparade.ch. [dostęp 2010-06-18].
  19. Katie Melua Belgian Charts (ang.). www.ultratop.be. [dostęp 2010-06-19].
  20. Katie Melua Norwegian Charts (norw.). norwegiancharts.com. [dostęp 2010-06-18].
  21. Katie Melua Spanish Charts (ang.). spanishcharts.com. [dostęp 2010-06-19].
  22. Katie Melua Austrian Charts (niem.). austriancharts.at. [dostęp 2010-06-18].
  23. UK Charts > Katie Melua. Official Charts Company. [dostęp 6 lutego 2010].

Linki zewnętrzneEdytuj