Otwórz menu główne

UczestnicyEdytuj

Na starcie wyścigu stanęło 25 drużyn. Wśród nich znalazło się wszystkie osiemnaście ekip UCI World Tour 2017 oraz siedem zaproszonych przez organizatorów.

Numery Kod Drużyna
1-8 MOV   Movistar Team
11-18 SKY   Team Sky
21-28 BMC   BMC Racing Team
31-38 ORS   Orica-Scott
41-48 KAT   Team Katusha-Alpecin
51-58 QST   Quick-Step Floors
61-68 CDT   Cannondale-Drapac
71-78 TFS   Trek-Segafredo
81-88 AST   Astana Pro Team
91-98 FDJ   FDJ
101-108 TLJ   Team LottoNL-Jumbo
111-118 ALM   Ag2r-La Mondiale
121-128 LTS   Lotto Soudal
Numery Kod Drużyna
131-138 TBM   Bahrain-Merida
141-148 SUN   Team Sunweb
151-158 DDD   Dimension Data
161-168 BOH   Bora-Hansgrohe
171-178 UAD   UAE Team Emirates
181-188 CJR   Caja Rural-Seguros RGA
191-198 CCC   CCC Sprandi Polkowice
201-208 COF   Cofidis
211-218 MZN   Manza Postobon Team
221-228 RNL   Roompot-Nederlandse Loterij
231-238 SOU   Soul Brasil Pro Cycling Team
241-248 WGG   Wanty-Groupe Gobert

EtapyEdytuj

Etap Data Start – Meta Dystans Typ Zwycięzca etapu Lider
1. 20 marca CalellaCalella 178,9 km   Pagórkowaty   Davide Cimolai   Davide Cimolai
2. 21 marca BanyolesBanyoles 41,3 km   TTT   BMC Racing Team   Ben Hermans
3. 22 marca MataróLa Molina 188,3 km   Górski   Alejandro Valverde   Tejay van Garderen
4. 23 marca MontferrerIgualada 136,1 km   Pagórkowaty   Nacer Bouhanni   Tejay van Garderen
5. 24 marca VallsTortosa 182 km   Górski   Alejandro Valverde   Alejandro Valverde
6. 25 marca TortosaReus 189,7 km   Pagórkowaty   Daryl Impey   Alejandro Valverde
7. 26 marca BarcelonaBarcelona 138,7 km   Pagórkowaty   Alejandro Valverde   Alejandro Valverde

Etap 1 – 20.03 : Calella > Calella, 178,9 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Davide Cimolai   FDJ 4h 28' 21"
2.   Nacer Bouhanni   COF + 0"
3.   Kristian Sbaragli   DDD + 0"
32.   Paweł Poljański   BOH + 0"
42.   Maciej Paterski   CCC + 0"
52.   Rafał Majka   BOH + 0"
72.   Łukasz Owsian   CCC + 0"
96.   Leszek Pluciński   CCC + 0"
116.   Przemysław Niemiec   UAD + 0"
160.   Piotr Brożyna   CCC + 3' 30"
182.   Patryk Stosz   CCC + 10' 53"
190.   Mateusz Taciak   CCC + 10' 53"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Davide Cimolai   FDJ 4h 28' 11"
2.   Nacer Bouhanni   COF + 4"
3.   Kristian Sbaragli   DDD + 6"
32.   Paweł Poljański   BOH + 10"
42.   Maciej Paterski   CCC + 10"
52.   Rafał Majka   BOH + 10"
72.   Łukasz Owsian   CCC + 10"
96.   Leszek Pluciński   CCC + 10"
116.   Przemysław Niemiec   UAD + 10"
162.   Piotr Brożyna   CCC + 3' 40"
182.   Patryk Stosz   CCC + 11' 03"
190.   Mateusz Taciak   CCC + 11' 03"

Etap 2 - 21.03 : Banyoles > Banyoles, 41,3 kmEdytuj

Wyniki
# Zespół Czas
1.   BMC Racing Team 48' 57"
2.   Team Sky + 44"
3.   Movistar Team + 58"
13.   CCC Sprandi Polkowice + 2' 35"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Ben Hermans   BMC 5h 17' 18"
2.   Brent Bookwalter   BMC + 0"
3.   Tejay van Garderen   BMC + 0"
64.   Paweł Poljański   BOH + 2' 23"
65.   Rafał Majka   BOH + 2' 23"
69.   Maciej Paterski   CCC + 2' 33"
70.   Leszek Pluciński   CCC + 2' 33"
83.   Przemysław Niemiec   UAD + 2' 54"
134.   Łukasz Owsian   CCC + 4' 30"
153.   Piotr Brożyna   CCC + 6' 03"
180.   Patryk Stosz   CCC + 13' 26"
190.   Mateusz Taciak   CCC + 21' 15"

Etap 3 – 22.03 : Mataró > La Molina, 188,3 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Alejandro Valverde   MOV 5h 07' 12"
2.   Daniel Martin   QST + 0"
3.   Adam Yates   ORS + 3"
14.   Rafał Majka   BOH + 13"
69.   Łukasz Owsian   CCC + 11' 29"
80.   Przemysław Niemiec   UAD + 12' 37"
90.   Paweł Poljański   BOH + 15' 23"
109.   Leszek Pluciński   CCC + 23' 12"
138.   Maciej Paterski   CCC + 24' 44"
162.   Piotr Brożyna   CCC + 24' 44"
174.   Patryk Stosz   CCC + 24' 44"
175.   Mateusz Taciak   CCC + 24' 44"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Tejay van Garderen   BMC 10h 24' 33"
2.   Samuel Sánchez   BMC + 41"
3.   Geraint Thomas   SKY + 44"
21.   Rafał Majka   BOH + 2' 35"
76.   Przemysław Niemiec   UAD + 15' 30"
80.   Łukasz Owsian   CCC + 15' 58"
84.   Paweł Poljański   BOH + 17' 45"
109.   Leszek Pluciński   CCC + 25' 44"
126.   Maciej Paterski   CCC + 27' 16"
155.   Piotr Brożyna   CCC + 30' 46"
173.   Patryk Stosz   CCC + 38' 09"
181.   Mateusz Taciak   CCC + 45' 58"

Etap 4 – 23.03 : Montferrer > Igualada, 136,1 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Nacer Bouhanni   COF 3h 04' 27"
2.   Davide Cimolai   FDJ + 0"
3.   Daryl Impey   ORS + 0"
18.   Rafał Majka   BOH + 0"
63.   Paweł Poljański   BOH + 41"
94.   Przemysław Niemiec   UAD + 1' 12"
100.   Leszek Pluciński   CCC + 1' 12"
103.   Łukasz Owsian   CCC + 1' 12"
126.   Piotr Brożyna   CCC + 2' 27"
136.   Maciej Paterski   CCC + 2' 43"
141.   Patryk Stosz   CCC + 3' 55"
149.   Mateusz Taciak   CCC + 5' 29"
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Tejay van Garderen   BMC 13h 29' 00"
2.   Samuel Sánchez   BMC + 41"
3.   Geraint Thomas   SKY + 44"
20.   Rafał Majka   BOH + 2' 35"
74.   Przemysław Niemiec   UAD + 16' 42"
75.   Łukasz Owsian   CCC + 17' 10"
81.   Paweł Poljański   BOH + 18' 26"
103.   Leszek Pluciński   CCC + 26' 56"
126.   Maciej Paterski   CCC + 29' 59"
143.   Piotr Brożyna   CCC + 33' 13"
172.   Patryk Stosz   CCC + 42' 04"
179.   Mateusz Taciak   CCC + 51' 27"

Etap 5 – 24.03 : Valls > Tortosa, 182 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Alejandro Valverde   MOV 4h 14' 52"
2.   Chris Froome   SKY + 13"
3.   Alberto Contador   TFS + 13"
13.   Rafał Majka   BOH + 1' 17"
54.   Paweł Poljański   BOH + 5' 54"
68.   Łukasz Owsian   CCC + 7' 48"
69.   Leszek Pluciński   CCC + 7' 48"
83.   Maciej Paterski   CCC + 10' 50"
146.   Piotr Brożyna   CCC + 19' 45"
151.   Przemysław Niemiec   UAD + 19' 45"
160.   Mateusz Taciak   CCC + 19' 45"
165.   Patryk Stosz   CCC + 20' 49"
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Alejandro Valverde   MOV 17h 44' 27"
2.   Chris Froome   SKY + 21"
3.   Alberto Contador   TFS + 47"
17.   Rafał Majka   BOH + 3' 17"
60.   Paweł Poljański   BOH + 23' 45"
63.   Łukasz Owsian   CCC + 24' 23"
87.   Leszek Pluciński   CCC + 34' 09"
92.   Przemysław Niemiec   UAD + 35' 52"
106.   Maciej Paterski   CCC + 40' 14"
152.   Piotr Brożyna   CCC + 52' 23"
165.   Patryk Stosz   CCC + 1h 02' 18"
168.   Mateusz Taciak   CCC + 1h 10' 37"

Etap 6 – 25.03 : Tortosa > Reus, 189,7 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Daryl Impey   ORS 4h 34' 14"
2.   Alejandro Valverde   MOV + 0"
3.   Arthur Vichot   FDJ + 0"
12.   Rafał Majka   BOH + 0"
64.   Paweł Poljański   BOH + 26' 38"
72.   Łukasz Owsian   CCC + 26' 38"
84.   Maciej Paterski   CCC + 26' 38"
98.   Przemysław Niemiec   UAD + 26' 38"
  Patryk Stosz   CCC HD
  Piotr Brożyna   CCC HD
  Leszek Pluciński   CCC HD
  Mateusz Taciak   CCC HD
Klasyfikacja generalna po 6. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Alejandro Valverde   MOV 22h 18' 35"
2.   Alberto Contador   TFS + 53"
3.   Marc Soler   MOV + 1' 06"
11.   Rafał Majka   BOH + 3' 23"
71.   Paweł Poljański   BOH + 50' 29"
74.   Łukasz Owsian   CCC + 51' 07"
92.   Przemysław Niemiec   UAD + 1h 02' 36"
106.   Maciej Paterski   CCC + 1h 06' 58"

Etap 7 – 26.03 : Barcelona > Barcelona, 138,7 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Alejandro Valverde   MOV 3h 08' 50"
2.   Jarlinson Pantano   TFS + 0"
3.   Arthur Vichot   FDJ + 0"
4.   Rafał Majka   BOH + 0"
44.   Paweł Poljański   BOH + 1' 04"
83.   Łukasz Owsian   CCC + 5' 31"
90.   Maciej Paterski   CCC + 6' 45"
92.   Przemysław Niemiec   UAD + 8' 26"
Klasyfikacja generalna po 7. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Alejandro Valverde   MOV 25h 27' 15"
2.   Alberto Contador   TFS + 1' 03"
3.   Marc Soler   MOV + 1' 16"
11.   Rafał Majka   BOH + 3' 33"
62.   Paweł Poljański   BOH + 51' 43"
72.   Łukasz Owsian   CCC + 56' 48"
91.   Przemysław Niemiec   UAD + 1h 11' 12"
94.   Maciej Paterski   CCC + 1h 13' 53"

Liderzy klasyfikacji po etapachEdytuj

Klasyfikacje końcoweEdytuj

Klasyfikacja generalnaEdytuj

M-ce Zawodnik Zespół Czas
1.   Alejandro Valverde     Movistar Team 25h 27' 15"
2.   Alberto Contador Trek-Segafredo + 1' 03"
3.   Marc Soler   Movistar Team + 1' 16"
4.   Adam Yates Orica-Scott + 1' 31"
5.   Tejay van Garderen BMC Racing Team + 1' 34"
6.   Daniel Martin Quick-Step Floors + 2' 29"
7.   Steven Kruijswijk Team LottoNL-Jumbo + 2' 56"
8.   Carlos Verona Orica-Scott + 3' 00"
9.   George Bennett Team LottoNL-Jumbo + 3' 01"
10.   Romain Bardet Ag2r-La Mondiale + 3' 05"
11.   Rafał Majka Bora-Hansgrohe + 3' 33"
62.   Paweł Poljański Bora-Hansgrohe + 51' 43"
72.   Łukasz Owsian CCC Sprandi Polkowice + 56' 48"
91.   Przemysław Niemiec UAE Team Emirates + 1h 11' 12"
94.   Maciej Paterski CCC Sprandi Polkowice + 1h 13' 53"

Klasyfikacja górskaEdytuj

M-ce Zawodnik Zespół Punkty
1.   Alejandro Valverde     Movistar Team 105
2.   Chris Froome Team Sky 50
3.   Marc Soler   Movistar Team 49
4.   Alberto Contador Trek-Segafredo 49
5.   Daniel Martin Quick-Step Floors 46
26.   Rafał Majka Bora-Hansgrohe 8
30.   Przemysław Niemiec UAE Team Emirates 7
50.   Maciej Paterski CCC Sprandi Polkowice 2
54.   Paweł Poljański Bora-Hansgrohe 1

Klasyfikacja młodzieżowaEdytuj

M-ce Zawodnik Zespół Czas
1.   Marc Soler   Movistar Team 25h 28' 31"
2.   Adam Yates Orica-Scott + 15"
3.   Carlos Verona Orica-Scott + 1' 44"
4.   Davide Formolo Cannondale-Drapac + 3' 58"
5.   Felix Großschartner CCC Sprandi Polkowice + 12' 23"

Klasyfikacja sprinterskaEdytuj

M-ce Zawodnik Zespół Punkty
1.   Pierre Rolland   Cannondale-Drapac 13
2.   Pieter Serry Quick-Step Floors 5
3.   Thomas De Gendt Lotto Soudal 3
4.   Julien Simon Cofidis 2
5.   George Bennett Team LottoNL-Jumbo 2

Klasyfikacja drużynowaEdytuj

M-ce Zespół Czas
1.   Movistar Team 76h 29' 25"
2.   Cannondale-Drapac + 13' 28"
3.   Team LottoNL-Jumbo + 16' 27"
4.   Orica-Scott + 18' 01"
5.   Astana Pro Team + 23' 14"
18.   CCC Sprandi Polkowice + 1h 38' 14"

Linki zewnętrzneEdytuj