Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 – kategoria do 57 kg w stylu wolnym

Zmagania mężczyzn do 57 kg to jedna z dziesięciu męskich konkurencji w zapasach w stylu wolnym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 1988. Pojedynki w tej kategorii wagowej odbyły się w dniach 291 października.

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1988
Zapasy
do 57 kg mężczyzn w stylu wolnym
Miejsce Seongnam
Termin 29 września – 1 października
Liczba ekip 25
Liczba sportowców 25
Obiekt rozgrywek Sangmu Gymnasium
Złoty medal Złoty medal Siergiej Biełogłazow
Srebrny medal Srebrny medal Askari Mohammadijan
Brązowy medal Brązowy medal Korea Południowa No Gyeong-seon


Klasyfikacja[1]Edytuj

Pozycja Nazwisko Kraj
1 Siergiej Biełogłazow   ZSRR
2 Askari Mohammadijan   Iran
3 No Gyeong-seon   Korea Południowa
4 Ahmet Ak   Turcja
5 Walentin Iwanow   Bułgaria
6 Béla Nagy   Węgry
7 Chaltmagiijn Battuul   Mongolia
8 Ryō Kanehama   Japonia
9 Lawrence Holmes   Kanada
9 Brent Hollamby   Nowa Zelandia
11 Zoran Šorov   Jugosławia
11 Jürgen Scheibe   RFN
13 Barry Davis   Stany Zjednoczone
13 Murad Zalfani   Tunezja
13 Jorge Olvera   Meksyk
16 Vinod Kumar   Indie
17 Josef-Georg Auer   Austria
17 Chen Yongliang   Chiny
19 Muhammad Azeem   Pakistan
19 Jesmond Giordemaina   Malta
19 Ramón Meña   Panama
22 Jozef Schwendtner   Czechosłowacja
23 David Ogden   Wielka Brytania
23 Dariusz Grzywiński   Polska
23 Waruingi Kimani   Kenia



ZasadyEdytuj

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Zawodnik który przegrał dwie walki odpadł z dalszej rywalizacji.

  • TF — Łopatki
  • ST — Przewaga (15 punktów różnicy, przewaga techniczna)
  • PP — Na punkty (Pokonany zdobył punkty)
  • P1 — Pasywność (Przy prowadzeniu różnicą 1-11 punktów)
  • DNA — Zawodnik nie przystąpił do walki


WynikiEdytuj

Rundy eliminacyjneEdytuj

Grupa AEdytuj

Liczba porażek Zawodnik Wynik Czas/Punkty Zawodnik Liczba porażek
Runda 1[2]
0   Barry Davis 3-1 PP 11-2   Jozef Schwendtner 1
0   Béla Nagy 4-0 TF 0:39   Vinod Kumar 1
0   Lawrence Holmes 3-1 PP 4-3   Dariusz Grzywiński 1
0   Siergiej Biełogłazow 3-1 PP 4-1   Jürgen Scheibe 1
1   David Ogden 0-4 ST 0-17   Ryō Kanehama 0
0   Muhammad Azeem 3-0 P1 4:35   Josef-Georg Auer 1
0   Ahmet Ak Bez walki
Runda 2[3]
0   Ahmet Ak 3-1 PP 11-5   Barry Davis 1
2   Jozef Schwendtner 1-3 PP 3-6   Béla Nagy 0
1   Vinod Kumar 3-1 PP 6-3   Lawrence Holmes 1
2   Dariusz Grzywiński 0-4 TF 1:31   Siergiej Biełogłazow 0
1   Jürgen Scheibe 3-1 PP 14-3   David Ogden 2
0   Ryō Kanehama 3-1 PP 9-6   Muhammad Azeem 1
1   Josef-Georg Auer Bez walki
Runda 3[4]
2   Josef-Georg Auer 0-4 ST 0-15   Ahmet Ak 0
2   Barry Davis 0-4 TF 2:00   Béla Nagy 0
2   Vinod Kumar 0-4 TF 1:44   Siergiej Biełogłazow 0
1   Lawrence Holmes 3-1 PP 8-6   Jürgen Scheibe 2
0   Ryō Kanehama Bez walki
1   Muhammad Azeem DNA
Runda 4[5]
1   Ryō Kanehama 1-3 PP 4-5   Ahmet Ak 0
0   Béla Nagy 4-0 TF 2:40   Lawrence Holmes 2
0   Siergiej Biełogłazow Bez walki
Runda 5[6]
0   Siergiej Biełogłazow 4-0 TF 2:04   Ryō Kanehama 2
0   Ahmet Ak 3-1 PP 11-4   Béla Nagy 1
Runda 6[7]
0   Siergiej Biełogłazow 3-1 PP 12-3   Ahmet Ak 1
1   Béla Nagy Bez walki
Runda 7[8]
2   Béla Nagy 0-4 TF 1:06   Siergiej Biełogłazow 0
1   Ahmet Ak Bez walki

KlasyfikacjaEdytuj

Zawodnik Przegrane Runda Punkty
  Siergiej Biełogłazow 0 - 22
  Ahmet Ak 1 - 14
  Béla Nagy 2 7 16
  Ryō Kanehama 2 5 8
  Lawrence Holmes 2 4 7
  Jürgen Scheibe 2 3 5
  Barry Davis 2 3 4
  Vinod Kumar 2 3 3
  Josef-Georg Auer 2 3 0
  Muhammad Azeem 1 2 4
  Jozef Schwendtner 2 2 2
  David Ogden 2 2 1
  Dariusz Grzywiński 2 2 1

Grupa BEdytuj

Liczba porażek Zawodnik Wynik Czas/Punkty Zawodnik Liczba porażek
Runda 1[9]
1   Jorge Olvera 1-3 PP 1-11   Zoran Šorov 0
1   Jesmond Giordemaina 0-4 ST 1-16   No Gyeong-seon 0
1   Chaltmagiijn Battuul 0-4 TF 2:47   Askari Mohammadijan 0
0   Murad Zalfani 4-0 ST 18-0   Waruingi Kimani 1
1   Chen Yongliang 0-4 ST 1-17   Walentin Iwanow 0
0   Brent Hollamby 3-1 PP 12-4   Ramón Meña 1
Runda 2[10]
1   Jorge Olvera 3-1 PP 10-5   Jesmond Giordemaina 2
1   Zoran Šorov 1-3 PP 5-9   No Gyeong-seon 0
1   Chaltmagiijn Battuul 4-0 ST 15-0   Murad Zalfani 1
0   Askari Mohammadijan 4-0 ST 15-0   Waruingi Kimani 2
1   Chen Yongliang 3-1 PP 14-4   Brent Hollamby 1
0   Walentin Iwanow 4-0 TF 2:09   Ramón Meña 2
Runda 3[11]
2   Jorge Olvera 0-4 ST 3-19   No Gyeong-seon 0
2   Zoran Šorov 1-3 PP 1-9   Chaltmagiijn Battuul 1
0   Askari Mohammadijan 4-0 TF 1:57   Chen Yongliang 2
2   Murad Zalfani 0-4 TF 1:04   Walentin Iwanow 0
1   Brent Hollamby Bez walki
Runda 4[12]
2   Brent Hollamby 0-4 ST 4-19   Chaltmagiijn Battuul 1
1   No Gyeong-seon 0-4 ST 1-16   Askari Mohammadijan 0
0   Walentin Iwanow Bez walki
Runda 5[13]
1   Walentin Iwanow 1-3 PP 4-5   Askari Mohammadijan 0
1   No Gyeong-seon 3-1 PP 6-4   Chaltmagiijn Battuul 2
Runda 6[14]
2   Walentin Iwanow 1-3 PP 5-7   No Gyeong-seon 1
0   Askari Mohammadijan Bez walki

KlasyfikacjaEdytuj

Zawodnik Przegrane Runda Punkty
  Askari Mohammadijan 0 - 19
  No Gyeong-seon 1 - 17
  Walentin Iwanow 2 6 14
  Chaltmagiijn Battuul 2 5 12
  Brent Hollamby 2 4 4
  Zoran Šorov 2 3 5
  Murad Zalfani 2 3 4
  Jorge Olvera 2 3 4
  Chen Yongliang 2 3 3
  Jesmond Giordemaina 2 2 1
  Ramón Meña 2 2 1
  Waruingi Kimani 2 2 0

Runda finałowa[15]Edytuj

Zawodnik Wynik Czas/Punkty Zawodnik
Pojedynek o 7 miejsce
  Ryō Kanehama 1-3 PP 3-4   Chaltmagiijn Battuul
Pojedynek o 5 miejsce
  Béla Nagy 1-3 PP 3-5   Walentin Iwanow
Pojedynek o brązowy medal
  Ahmet Ak 1-3 PP 8-9   No Gyeong-seon
Finał
  Siergiej Biełogłazow 3-1 PP 5-1   Askari Mohammadijan

PrzypisyEdytuj

  1. Men's Freestyle bantamweight - Wrestling (ang.). Olympiandatabase.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  2. Men's Bantamweight, Freestyle Group A - Round One (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  3. Men's Bantamweight, Freestyle Group A - Round Two (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  4. Men's Bantamweight, Freestyle Group A - Round Three (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  5. Men's Bantamweight, Freestyle Group A - Round Four (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  6. Men's Bantamweight, Freestyle Group A - Round Five (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  7. Men's Bantamweight, Freestyle Group A - Round Six (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  8. Men's Bantamweight, Freestyle Group A - Round Seven (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  9. Men's Bantamweight, Freestyle Group B - Round One (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  10. Men's Bantamweight, Freestyle Group B - Round Two (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  11. Men's Bantamweight, Freestyle Group B - Round Three (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  12. Men's Bantamweight, Freestyle Group B - Round Four (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  13. Men's Bantamweight, Freestyle Group B - Round Five (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  14. Men's Bantamweight, Freestyle Group B - Round Six (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  15. Men's Bantamweight, Freestyle Final Round (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].