Giro di Lombardia 2020

Giro di Lombardia 2020, znany również jako Il Lombardia 2020 – 114. edycja wyścigu kolarskiego Giro di Lombardia, która odbyła się 15 sierpnia 2020; wyścig był częścią UCI World Tour 2020.

Giro di Lombardia 2020
Informacje ogólne
Wyścig114. Giro di Lombardia
KategoriaUCI World Tour 2020 1.UWT
Data15 sierpnia 2020
Dystans231 km
PaństwoITA Włochy
StartBergamo
MetaComo
Drużyn25
Startujących174
Ukończyło86
Średnia prędkość41,634 km/h
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsceDEN Jakob Fuglsang (Astana)
Drugie miejsceNZL George Bennett (Jumbo-Visma)
Trzecie miejsceRUS Aleksandr Własow (Astana)
◀20192021▶
Dokumentacja

Wyścig początkowo miał odbyć się 31 października 2020, jednak, ze względu na pandemię COVID-19, Międzynarodowa Unia Kolarska dokonała znaczących zmian w kalendarzu cyklu UCI World Tour 2020, w wyniku których zmagania w Lombardii zostały przeniesione na 15 sierpnia 2020[1].

Uczestnicy

edytuj

Drużyny

edytuj
WorldTeams (19)ProTeams (6)

Lista startowa

edytuj
  Lista startowa
Trek-Segafredo
TFS
NrKolarzMiejsce
1  Bauke Mollema (NED) 4.
2  Gianluca Brambilla (ITA) 27.
3  Giulio Ciccone (ITA) 5.
4  Nicola Conci (ITA) 37.
5  Koen de Kort (NED) DNF
6  Jacopo Mosca (ITA) 26.
7  Vincenzo Nibali (ITA) 6.
AG2R La Mondiale
ALM
NrKolarzMiejsce
11  Geoffrey Bouchard (FRA) 71.
12  Clément Champoussin (FRA) DNF
13  Axel Domont (FRA) OTL
14  Mathias Frank (SUI) 44.
15  Ben Gastauer (LUX) DNF
16  Jaakko Hänninen (FIN) 25.
17  Larry Warbasse (USA) 54.
Alpecin-Fenix
AFC
NrKolarzMiejsce
21  Mathieu van der Poel (NED) 10.
22  Floris De Tier (BEL) 76.
23  Jimmy Janssens (BEL) 38.
24  Kristian Sbaragli (ITA) DNF
25  Petr Vakoč (CZE) 51.
26  Louis Vervaeke (BEL) 69.
27  Philipp Walsleben (GER) DNF
Androni Giocattoli-Sidermec
ANS
NrKolarzMiejsce
31  Nicola Bagioli (ITA) DNF
32  Alessandro Bisolti (ITA) DNF
33  Luca Chirico (ITA) DNF
34  Miguel Flórez López (COL) 35.
35  Davide Gabburo (ITA) 75.
36  Simon Pellaud (SUI) DNF
37  Simone Ravanelli (ITA) OTL
Astana
AST
NrKolarzMiejsce
41  Jakob Fuglsang (DEN) 1.
42  Alex Aranburu (ESP) 80.
43  Manuele Boaro (ITA) DNF
44  Davide Martinelli (ITA) DNF
45  Ion Izagirre (ESP) 79.
46  Harold Tejada (COL) 52.
47  Aleksandr Własow (RUS)  (szosa) 3.
Bahrain McLaren
TBM
NrKolarzMiejsce
51  Enrico Battaglin (ITA) 42.
52  Grega Bole (SLO) DNF
53  Eros Capecchi (ITA) DNF
54  Scott Davies (GBR) DNF
55  Domen Novak (SLO) DNF
56  Mark Padun (UKR) DNF
57  Hermann Pernsteiner (AUT) 36.
Bardiani CSF Faizanè
BCF
NrKolarzMiejsce
61  Giovanni Carboni (ITA) 49.
62  Luca Covili (ITA) 67.
63  Filippo Fiorelli (ITA) DNF
64  Francesco Romano (ITA) DNF
65  Daniel Savini (ITA) DNF
66  Manuel Senni (ITA) OTL
67  Filippo Zana (ITA) OTL
Bora-Hansgrohe
BOH
NrKolarzMiejsce
71  Rafał Majka (POL) 24.
72  Cesare Benedetti (ITA) 48.
73  Jean-Pierre Drucker (LUX) DNF
74  Patrick Konrad (AUT)  (szosa) 31.
75  Paweł Poljański (POL) DNF
76  Maximilian Schachmann (GER)  (szosa) 7.
77  Ide Schelling (NED) 86.
CCC Team
CCC
NrKolarzMiejsce
81  Attila Valter (HUN) OTL
82  Alessandro De Marchi (ITA) 11.
83  Simon Geschke (GER) 20.
84  Kamil Małecki (POL) 67.
85  Michał Paluta (POL)  (szosa) OTL
86  Joseph Rosskopf (USA) 28.
87  Georg Zimmermann (GER) 56.
Circus-Wanty Gobert
CWG
NrKolarzMiejsce
91  Jasper De Plus (BEL) DNF
92  Théo Delacroix (FRA) OTL
93  Tom Devriendt (BEL) DNF
94  Odd Christian Eiking (NOR) 33.
96  Andrea Pasqualon (ITA) OTL
97  Simone Petilli (ITA) 30.
Cofidis
COF
NrKolarzMiejsce
101  Jesús Herrada (ESP) 15.
102  Fernando Barceló (ESP) DNF
103  Jesper Hansen (DEN) 34.
104  José Herrada (ESP) 73.
105  Mathias Le Turnier (FRA) OTL
106  Emmanuel Morin (FRA) DNF
107  Attilio Viviani (ITA) DNF
Deceuninck-Quick Step
DQT
NrKolarzMiejsce
111  Remco Evenepoel (BEL) DNF
112  João Almeida (POR) DNF
113  Andrea Bagioli (ITA) DNF
114  Mattia Cattaneo (ITA) DNF
115  Dries Devenyns (BEL) DNF
116  Mikkel Frølich Honoré (DEN) 58.
117  Pieter Serry (BEL) DNF
EF Pro Cycling
EF1
NrKolarzMiejsce
121  Alberto Bettiol (ITA) DNF
122  Jonathan Caicedo (ECU) 78.
123  Simon Clarke (AUS) 14.
124  Ruben Guerreiro (POR) 17.
125  Lachlan Morton (AUS) DNF
126  Magnus Cort Nielsen (DEN) OTL
127  Michael Woods (CAN) 29.
Gazprom-RusVelo
GAZ
NrKolarzMiejsce
131  Anton Kuzmin (KAZ) DNF
132  Siergiej Czerniecki (RUS) 47.
133  Dienis Niekrasow (RUS) DNF
134  Artiom Nycz (RUS) 74.
135  Iwan Rowny (RUS) 59.
136  Aleksiej Rybałkin (RUS) 63.
137  Simone Velasco (ITA) 64.
Groupama-FDJ
GFC
NrKolarzMiejsce
141  Alexys Brunel (FRA) DNF
142  Kilian Frankiny (SUI) OTL
143  Rudy Molard (FRA) 21.
144  Anthony Roux (FRA) 41.
145  Romain Seigle (FRA) OTL
146  Benjamin Thomas (FRA) OTL
147  Simon Guglielmi (FRA) 45.
Israel Start-Up Nation
ISN
NrKolarzMiejsce
151  Matteo Badilatti (SUI) 23.
152  Guillaume Boivin (CAN) DNF
153  Alexander Cataford (CAN) DNF
154  Omer Goldstein (ISR) OTL
155  Ben Hermans (BEL) 9.
156  Daniel Navarro (ESP) 22.
157  James Piccoli (CAN) OTL
Lotto-Soudal
LTS
NrKolarzMiejsce
161  Tim Wellens (BEL) OTL
162  Steff Cras (BEL) 49.
163  Kobe Goossens (BEL) 71.
164  Adam Hansen (AUS) DNF
165  Nikolas Maes (BEL) DNF
166  Tomasz Marczyński (POL) DNF
167  Tosh Van der Sande (BEL) DNF
Mitchelton-Scott
MTS
NrKolarzMiejsce
171  Mikel Nieve (ESP) DNF
172  Michael Albasini (SUI) DNF
173  Tsgabu Grmay (ETH) 82.
174  Lucas Hamilton (AUS) DNF
175  Cameron Meyer (AUS)  (szosa) DNF
176  Callum Scotson (AUS) DNF
177  Robert Stannard (AUS) 54.
Movistar Team
MOV
NrKolarzMiejsce
181  Dario Cataldo (ITA) 16.
182  Juan Diego Alba (COL) 85.
183  Héctor Carretero (ESP) DNF
184  Juri Hollmann (GER) OTL
185  Einer Rubio (COL) 60.
186  Eduardo Sepúlveda (ARG) 83.
187  Davide Villella (ITA) DNF
NTT Pro Cycling
NTT
NrKolarzMiejsce
191  Stefan de Bod (RSA) 78.
192  Benjamin Dyball (AUS) DNF
193  Enrico Gasparotto (SUI) DNF
194  Ben King (USA) OTL
195  Gino Mäder (SUI) DNF
196  Matteo Sobrero (ITA) DNF
197  Danilo Wyss (SUI) DNF
Team Ineos
INS
NrKolarzMiejsce
201  Richard Carapaz (ECU) 13.
202  Edward Dunbar (IRL) 40.
203  Tao Geoghegan Hart (GBR) DNF
204  Gianni Moscon (ITA) 56.
205  Salvatore Puccio (ITA) DNF
206  Iván Sosa (COL) DNF
207  Ben Swift (GBR)  (szosa) DNF
Jumbo-Visma
TJV
NrKolarzMiejsce
211  George Bennett (NZL) 2.
212  Koen Bouwman (NED) 68.
213  Chris Harper (AUS) 72.
214  Lennard Hofstede (NED) DNF
215  Paul Martens (GER) DNF
216  Jonas Vingegaard (DEN) DNF
217  Antwan Tolhoek (NED) 12.
Team Sunweb
SUN
NrKolarzMiejsce
221  Wilco Kelderman (NED) 19.
222  Nico Denz (GER) DNF
223  Chad Haga (USA) 32.
224  Chris Hamilton (AUS) 50.
225  Jai Hindley (AUS) 64.
226  Martijn Tusveld (NED) DNF
227  Florian Stork (GER) 65.
UAE Team Emirates
UAD
NrKolarzMiejsce
231  Diego Ulissi (ITA) 8.
232  Fabio Aru (ITA) DNF
233  Valerio Conti (ITA) DNF
234  Alessandro Covi (ITA) DNF
235  Brandon McNulty (USA) 61.
236  Edward Ravasi (ITA) 60.
237  Alaksandr Rabuszenka (BLR) DNF
Vini Zabù-KTM
THR
NrKolarzMiejsce
241  Giovanni Visconti (ITA) DNF
242  Lorenzo Fortunato (ITA) 43.
243  Marco Frapporti (ITA) DNF
244  Andrea Garosio (ITA) 39.
245  James Mitri (NZL) DNF
246  Lorenzo Rota (ITA) 18.
247  Matteo Spreafico (ITA) 83.

Legenda: DNF – nie ukończył, OTL – przekroczył limit czasu, DNS – nie wystartował, DSQ – zdyskwalifikowany.

Klasyfikacja generalna

edytuj
 Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Jakob Fuglsang   DaniaAstana5h 32' 54"
2. George Bennett   Nowa ZelandiaJumbo-Visma+ 31"
3. Aleksandr Własow   RosjaAstana+ 51"
4. Bauke Mollema   HolandiaTrek-Segafredo+ 1' 19"
5. Giulio Ciccone   WłochyTrek-Segafredo+ 1' 40"
6. Vincenzo Nibali   WłochyTrek-Segafredo+ 3' 31"
7. Maximilian Schachmann   NiemcyBora-Hansgrohe+ 4' 31"
8. Diego Ulissi   WłochyUAE Team Emirates+ 5' 20"
9. Ben Hermans   BelgiaIsrael Start-Up Nation+ 6' 00"
10. Mathieu van der Poel   HolandiaAlpecin-Fenix+ 6' 28"
11. Alessandro De Marchi   WłochyCCC Team+ 6' 51"
12. Antwan Tolhoek   HolandiaJumbo-Visma+ 8' 15"
13. Richard Carapaz   EkwadorTeam Ineos+ 8' 15"
14. Simon Clarke   AustraliaEF Pro Cycling+ 10' 05"
15. Jesús Herrada   HiszpaniaCofidis+ 10' 09"
16. Dario Cataldo   WłochyMovistar Team+ 10' 18"
17. Ruben Guerreiro   PortugaliaEF Pro Cycling+ 10' 25"
18. Lorenzo Rota   WłochyVini Zabù-KTM+ 10' 25"
19. Wilco Kelderman   HolandiaTeam Sunweb+ 10' 25"
20. Simon Geschke   NiemcyCCC Team+ 10' 25"
Źródło: ProCyclingStats


Przypisy

edytuj
  1. Kirsten Frattini: Il Lombardia moves to August 15 in revised 2020 calendar. cyclingnews.com, 2020-06-12. [dostęp 2020-08-13]. (ang.).

Bibliografia

edytuj