Otwórz menu główne

Drugie zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2016/2017 odbyły się w norweskiej miejscowości Lillehammer. Jednocześnie była to druga edycja cyklu Lillehammer Tour. Konkurencje zostały rozegrane 2, 3 i 4 grudnia 2016. Zawodnicy rywalizowali w biegach sprinterskich stylem klasycznym, następnie 5 km (kobiety) i 10 km (mężczyźni) stylem dowolnym oraz biegach pościgowych na 10 km (kobiety) i 15 km (mężczyźni) stylem klasycznym.

Puchar Świata w biegach narciarskich – Lillehammer Tour 2016
Kuusamo Davos
Data 2–4 grudnia
Gospodarz Norwegia Lillehammer
Organizator FIS
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sprint s. klasycznym

Sprint s. klasycznym
Norwegia H. Weng

Szwecja C. Halfvarsson
5 km s. dowolnym

10 km s. dowolnym
Stany Zjednoczone J. Diggins

Szwecja C. Halfvarsson
10 km s. klasycznym
(bieg pościgowy)

15 km s. klasycznym
(bieg pościgowy)
Finlandia K. Pärmäkoski

Finlandia M. Heikkinen
Łącznie Norwegia H. Weng

Norwegia M. J. Sundby
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Lillehammer
Lillehammer
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Spis treści

Program zawodówEdytuj

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
2 grudnia Sprint kobiet s. klasycznym 12:00 CET 77
Sprint mężczyzn s. klasycznym 12:00 CET 98
3 grudnia 10 km mężczyzn s. dowolnym 10:00 CET 97
5 km kobiet s. dowolnym 12:50 CET 76
4 grudnia 10 km kobiet (bieg pościgowy) s. klasycznym 10:15 CET 66
15 km kobiet (bieg pościgowy) s. klasycznym 12:00 CET 84

Klasyfikacja końcowaEdytuj

KobietyEdytuj

Miejsce Imię i nazwisko Narodowość Sprint C 5 km F 10 km C Czas Strata
1. Heidi Weng   Norwegia 1. 2. 3. 44:21,1
2. Ingvild Flugstad Østberg   Norwegia 4. 5. 2. 44:37,2 +16,1
3. Krista Pärmäkoski   Finlandia 9. 6. 1. 44:42,1 +21,0
4. Marit Bjørgen   Norwegia 8. 3. 6. 45:18,6 +57,5
5. Stina Nilsson   Szwecja 13. 39. 4. 45:47,2 +1:26,1
6. Julija Czekalowa   Rosja 47. 7. 5. 45:52,1 +1:31,0
7. Maiken Caspersen Falla   Norwegia 2. 17. 13. 45:54,5 +1:33,4
8. Jessica Diggins   Stany Zjednoczone 14. 1. 20. 46:00,5 +1:39,4
9. Laura Mononen   Finlandia 26. 10. 8. 46:04,4 +1:43,3
10. Ragnhild Haga   Norwegia 12. 8. 17. 46:11,8 +1:50,7
...
19. Justyna Kowalczyk   Polska 16. 53. 9. 46:51,1 +2:30,0
64. Urszula Łętocha   Polska 73. 76. 64. 53:43,4 +9:22,3

MężczyźniEdytuj

Miejsce Imię i nazwisko Narodowość Sprint C 10 km F 15 km C Czas Strata
1. Martin Johnsrud Sundby   Norwegia 21. 6. 2. 1:05:40,1
2. Johannes Høsflot Klæbo   Norwegia 11. 13. 4. 1:05:42,4 +2,3
3. Matti Heikkinen   Finlandia 36. 8. 1. 1:05:42,8 +2,7
4. Emil Iversen   Norwegia 2. 15. 5. 1:05:43,7 +3,6
5. Calle Halfvarsson   Szwecja 1. 1. 21. 1:05:46,4 +6,3
6. Marcus Hellner   Szwecja 20. 2. 7. 1:05:46,9 +6,8
7. Pål Golberg   Norwegia 6. 20. 3. 1:05:50,0 +9,9
8. Finn Hågen Krogh   Norwegia 29. 4. 8. 1:05:55,1 +15,0
9. Alex Harvey   Kanada 10. 10. 6. 1:05:56,3 +16,2
10. Iivo Niskanen   Finlandia 4. 27. 10. 1:06:32,1 +52,0
...
65. Dominik Bury   Polska 82. 71. 60. 1:11:13,0 +5:32,9
75. Jan Antolec   Polska 84. 79. 78. 1:13:05,9 +7:25,8

WynikiEdytuj

KobietyEdytuj

Sprint s. klasycznymEdytuj

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
  Heidi Weng   Norwegia Finał 3:15,76
  Maiken Caspersen Falla   Norwegia Finał +0,48
  Hanna Falk   Szwecja Finał +1,06
4. Ingvild Flugstad Østberg   Norwegia Finał +2,99
5. Anna Svendsen   Norwegia Finał +6,27
6. Julija Biełorukowa   Rosja Finał +16,75
7. Kathrine Rolsted Harsem   Norwegia Półfinał (2)
8. Marit Bjørgen   Norwegia Półfinał (2)
9. Krista Pärmäkoski   Finlandia Półfinał (1)
10. Kari Vikhagen Gjeitnes   Norwegia Półfinał (2)
11. Ida Ingemarsdotter   Szwecja Półfinał (2)
12. Ragnhild Haga   Norwegia Półfinał (1)
...
16. Justyna Kowalczyk   Polska Ćwierćfinał (5)
73. Urszula Łętocha   Polska Kwalifikacje
77. Martyna Galewicz   Polska Kwalifikacje

5 km s. dowolnymEdytuj

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
 
Jessica Diggins   Stany Zjednoczone 12:40,3
 
Heidi Weng   Norwegia 12:45,1 +4,8
 
Marit Bjørgen   Norwegia 12:56,1 +15,8
4.
Astrid Jacobsen   Norwegia 12:56,7 +16,4
5.
Ingvild Flugstad Østberg   Norwegia 12:57,5 +17,2
6.
Krista Pärmäkoski   Finlandia 13:07,2 +26,9
7.
Julija Czekalowa   Rosja 13:08,0 +27,7
8.
Ragnhild Haga   Norwegia 13:11,5 +31,2
9.
Kari Øyre Slind   Norwegia 13:12,3 +32,0
10.
Laura Mononen   Finlandia 13:16,4 +36,1
...
53.
Justyna Kowalczyk   Polska 14:00,6 +1:20,3
75.
Martyna Galewicz   Polska 14:51,7 +2:11,4
76.
Urszula Łętocha   Polska 15:13,2 +2:32,9

10 km s. klasycznym (bieg pościgowy)Edytuj

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
 
Krista Pärmäkoski   Finlandia 28:28,8
 
Ingvild Flugstad Østberg   Norwegia 28:41,5 +12,7
 
Heidi Weng   Norwegia 28:46,1 +17,3
4.
Stina Nilsson   Szwecja 28:48,7 +19,9
5.
Julija Czekalowa   Rosja 29:13,3 +44,5
6.
Marit Bjørgen   Norwegia 29:16,7 +47,9
7.
Teresa Stadlober   Austria 29:23,5 +54,7
8.
Laura Mononen   Finlandia 29:25,3 +56,5
9.
Justyna Kowalczyk   Polska 29:29,7 +1:00,9
10.
Anna Haag   Szwecja 29:31,2 +1:02,4
...
64.
Urszula Łętocha   Polska 34:45,8 +6:17,0

MężczyźniEdytuj

Sprint s. klasycznymEdytuj

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
  Calle Halfvarsson   Szwecja Finał 3:31,83
  Emil Iversen   Norwegia Finał +0,12
  Teodor Peterson   Szwecja Finał +0,54
4. Iivo Niskanen   Finlandia Finał +4,01
5. Emil Jönsson   Szwecja Finał +41,96
6. Pål Golberg   Norwegia Finał +1:57,20
7. Siergiej Ustiugow   Rosja Półfinał (1)
8. Eirik Brandsdal   Norwegia Półfinał (1)
9. Petter Northug   Norwegia Półfinał (2)
10. Alex Harvey   Kanada Półfinał (1)
11. Johannes Høsflot Klæbo   Norwegia Półfinał (1)
12. Oskar Svensson   Szwecja Półfinał (2)
...
54. Maciej Staręga   Polska Kwalifikacje
82. Dominik Bury   Polska Kwalifikacje
84. Jan Antolec   Polska Kwalifikacje
94. Paweł Klisz   Polska Kwalifikacje

10 km s. dowolnymEdytuj

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
 
Calle Halfvarsson   Szwecja 23:04,9
 
Marcus Hellner   Szwecja 23:05,7 +0,8
 
Siergiej Ustiugow   Rosja 23:11,6 +6,7
4.
Finn Hågen Krogh   Norwegia 23:12,3 +7,4
5.
Simen Hegstad Krüger   Norwegia 23:18,1 +13,2
6.
Martin Johnsrud Sundby   Norwegia 23:18,4 +13,5
7.
Dario Cologna   Szwajcaria 23:19,2 +14,3
8.
Matti Heikkinen   Finlandia 23:23,4 +18,5
9.
Maurice Manificat   Francja 23:25,3 +20,4
10.
Alex Harvey   Kanada 23:28,4 +23,5
...
71.
Dominik Bury   Polska 25:13,1 +2:08,2
79.
Jan Antolec   Polska 25:34,5 +2:29,6
84.
Maciej Staręga   Polska 25:47,3 +2:42,4
92.
Paweł Klisz   Polska 26:17,4 +3:12,5

15 km s. klasycznym (bieg pościgowy)Edytuj

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
 
Matti Heikkinen   Finlandia 38:37,8
 
Martin Johnsrud Sundby   Norwegia 38:47,0 +9,2
 
Pål Golberg   Norwegia 38:49,7 +11,9
4.
Johannes Høsflot Klæbo   Norwegia 38:51,9 +14,1
5.
Emil Iversen   Norwegia 38:55,5 +17,7
6.
Alex Harvey   Kanada 39:01,6 +23,8
7.
Marcus Hellner   Szwecja 39:05,7 +27,9
8.
Finn Hågen Krogh   Norwegia 39:08,9 +31,1
9.
Niklas Dyrhaug   Norwegia 39:16,7 +38,9
10.
Iivo Niskanen   Finlandia 39:21,1 +43,3
...
60.
Dominik Bury   Polska 42:05,6 +3:27,8
78.
Jan Antolec   Polska 43:36,5 +4:58,7

Klasyfikacja PŚ po zawodachEdytuj

KobietyEdytuj

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1.   Heidi Weng 459
2.   Ingvild Flugstad Østberg 369
3.   Krista Pärmäkoski 357
4.   Marit Bjørgen 333
5.   Stina Nilsson 286
6.   Maiken Caspersen Falla 232
7.   Laura Mononen 191
8.   Julija Czekalowa 171
9.   Jessica Diggins 168
10.   Sadie Bjornsen 130
...
12.   Justyna Kowalczyk 111
DYSTANSOWA
Lp. Zawodniczka Punkty
1.   Marit Bjørgen 177
2.   Krista Pärmäkoski 164
3.   Heidi Weng 149
4.   Ingvild Flugstad Østberg 133
5.   Laura Mononen 96
6.   Julija Czekalowa 91
7.   Jessica Diggins 81
8.   Stina Nilsson 76
9.   Nicole Fessel 69
10.   Astrid Jacobsen 66
11.   Justyna Kowalczyk 57
SPRINT
Lp. Zawodniczka Punkty
1.   Maiken Caspersen Falla 126
2.   Stina Nilsson 120
3.   Heidi Weng 110
4.   Ingvild Flugstad Østberg 76
5.   Julija Biełorukowa 74
6.   Krista Pärmäkoski 73
7.   Hanna Falk 72
8.   Marit Bjørgen 56
9.   Natalja Matwiejewa 50
10.   Ida Ingemarsdotter 48
...
15.   Justyna Kowalczyk 30
HELVETIA U–23
Lp. Zawodniczka Punkty
1.   Julija Biełorukowa 103
2.   Jonna Sundling 61
3.   Anastasija Siedowa 38
4.   Victoria Carl 36
5.   Natalja Niepriajewa 29
6.   Katharina Hennig 25
7.   Lotta Udnes Weng 9
8.   Nadine Fähndrich 8
9.   Andrea Julin 3

MężczyźniEdytuj

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Martin Johnsrud Sundby 350
2.   Calle Halfvarsson 316
3.   Johannes Høsflot Klæbo 304
4.   Emil Iversen 281
5.   Pål Golberg 260
6.   Matti Heikkinen 229
7.   Iivo Niskanen 222
8.   Finn Hågen Krogh 216
9.   Marcus Hellner 176
10.   Alex Harvey 174
DYSTANSOWA
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Martin Johnsrud Sundby 140
2.   Emil Iversen 133
3.   Iivo Niskanen 130
4.   Finn Hågen Krogh 110
5.   Matti Heikkinen 109
6.   Calle Halfvarsson 96
7.   Marcus Hellner 85
8.   Alex Harvey 84
9.   Simen Hegstad Krüger 65
10.   Johannes Høsflot Klæbo 60
SPRINT
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Pål Golberg 134
2.   Calle Halfvarsson 130
3.   Teodor Peterson 93
4.   Johannes Høsflot Klæbo 84
5.   Emil Jönsson 73
6.   Emil Iversen 48
7.   Aleksandr Panżynski 45
8.   Finn Hågen Krogh 42
9.   Iivo Niskanen 40
10.   Anton Gafarow 32
  Siergiej Ustiugow 32
  Alex Harvey 32
HELVETIA U–23
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Johannes Høsflot Klæbo 304
2.   Oskar Svensson 31
3.   Richard Jouve 13
4.   Mattis Stenshagen 7
5.   Jens Burman 3

BibliografiaEdytuj