Otwórz menu główne

Medaliści mistrzostw świata w kolarstwie górskim - Cross-country

MężczyźniEdytuj

EliteEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
1990   Ned Overend   Thomas Frischknecht   Tim Gould
1991   John Tomac   Thomas Frischknecht   Ned Overend
1992   Henrik Djernis   Thomas Frischknecht   David Baker
1993   Henrik Djernis   Marcel Gerritsen   Jan Østergaard
1994   Henrik Djernis   Tinker Juarez   Bart Brentjens
1995   Bart Brentjens   Miguel Martinez   Jan Østergaard
1996   Thomas Frischknecht   Rune Høydahl   Hubert Pallhuber
1997   Hubert Pallhuber   Henrik Djernis   Luca Bramati
1998   Christophe Dupouey   Jérôme Chiotti   Filip Meirhaeghe
1999   Michael Rasmussen   Miguel Martinez   Filip Meirhaeghe
2000   Miguel Martinez   Roland Green   Bart Brentjens
2001   Roland Green   Thomas Frischknecht   Christoph Sauser
2002   Roland Green   Filip Meirhaeghe   Thomas Frischknecht
2003   Filip Meirhaeghe   Ryder Hesjedal   Roel Paulissen
2004   Julien Absalon   Cédric Ravanel   Thomas Frischknecht
2005   Julien Absalon   Christoph Sauser   José Antonio Hermida
2006   Julien Absalon   Christoph Sauser   Fredrik Kessiakoff
2007   Julien Absalon   Ralph Näf   Florian Vogel
2008   Christoph Sauser   Florian Vogel   Ralph Näf
2009   Nino Schurter   Julien Absalon   Florian Vogel
2010   José Antonio Hermida   Jaroslav Kulhavý   Burry Stander
2011   Jaroslav Kulhavý   Nino Schurter   Julien Absalon
2012   Nino Schurter   Lukas Flückiger   Matthias Flückiger
2013   Nino Schurter   Manuel Fumic   José Antonio Hermida
2014   Julien Absalon   Nino Schurter   Marco Aurelio Fontana
2015   Nino Schurter   Julien Absalon   Ondřej Cink
2016   Nino Schurter   Jaroslav Kulhavý   Julien Absalon
2017   Nino Schurter   Jaroslav Kulhavý   Thomas Litscher
2018   Nino Schurter   Gerhard Kerschbaumer   Mathieu van der Poel

U-23Edytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
1996   Dario Acquaroli   Miguel Martinez   Cadel Evans
1997   Miguel Martinez   Cadel Evans   Dario Acquaroli
1998   Miguel Martinez   Christoph Sauser   Roel Paulissen
1999   Marco Bui   Cadel Evans   Martino Fruet
2000   José Antonio Hermida   Marti Gispert   Kashi Leuchs
2001   Julien Absalon   Ryder Hesjedal   Walker Ferguson
2002   Julien Absalon   Ralph Näf   Ryder Hesjedal
2003   Balz Weber   Manuel Fumic   Iván Álvarez
2004   Manuel Fumic   Liam Killeen   Florian Vogel
2005   Jurij Trofimow   Lukas Flückiger   Nino Schurter
2006   Nino Schurter   Tony Longo   Max Plaxton
2007   Jakob Fuglsang   Nino Schurter   Jaroslav Kulhavý
2008   Nino Schurter   Burry Stander   Matthias Flückiger
2009   Burry Stander   Alexis Vuillermoz   Thomas Litscher
2010   Matthias Flückiger   Thomas Litscher   Patrik Gallati
2011   Thomas Litscher   Marek Konwa   Henk Jaap Moorlag
2012   Ondřej Cink   Michiel van der Heijden   Daniele Braidot
2013   Gerhard Kerschbaumer   Julian Schelb   Michiel van der Heijden
2014   Michiel van der Heijden   Jordan Sarrou   Howard Grotts
2015   Anton Cooper   Victor Koretzky   Grant Ferguson
2016   Samuel Gaze   Victor Koretzky   Marcel Guerrini
2017   Samuel Gaze   Alan Hatherly   Maximilian Brandl
2018   Alan Hatherly   Christopher Blevins   David Nordemann

JuniorzyEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
1996   José Antonio Hermida   Mickaël Reynaud   Håkon Austad
1997   Franz Kehl   Mathias Mende   Marián Masný
1998   Julien Absalon   Ryder Hesjedal   Fredrik Modin
1999   Nicolas Filippi   Carlos Coloma   Florian Vogel
2000   Walker Ferguson   Iñaki Lejarreta   Florian Vogel
2001   Iñaki Lejarreta   Lars Petter Nordhaug   Trent Lowe
2002   Trent Lowe   Jurij Trofimow   Tony Longo
2003   Jaroslav Kulhavý   Nino Schurter   Ołeksandr Jakymenko
2004   Nino Schurter   Stéphane Tempier   Maxime Marotte
2005   Robert Gehbauer   Olivier Sarrazin   Tim Wijnants
2006   Matthias Flückiger   Martin Fanger   Pascal Meyer
2007   Thomas Litscher   Piotr Brzózka   David Fletcher
2008   Peter Sagan   Arnaud Jouffroy   Matthias Rupp
2009   Gerhard Kerschbaumer   Ricardo Marinheiro   Reto Indergand
2010   Michiel van der Heijden   Julien Trarieux   Julian Schelb
2011   Victor Koretzky   Anton Cooper   Andrey Fonseca
2012   Anton Cooper   Victor Koretzky   Titouan Carod
2013   Lukas Baum   Peter Disera   Gioele Bertolini
2014   Simon Andreassen   Egan Bernal   Luca Schwarzbauer
2015   Simon Andreassen   Maximilian Brandl   Egan Bernal
2016   Thomas Bonnet   Vital Albin   Tobias Halland Johannessen
2017   Cameron Wright   Joel Roth   Holden Jones
2018   Alexandre Balmer   Leon Kaiser   Mathis Azzaro

KobietyEdytuj

EliteEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
1990   Juli Furtado   Sara Ballantyne   Ruthie Matthes
1991   Ruthie Matthes   Eva Orvošová   Silvia Fürst
1992   Silvia Fürst   Alison Sydor   Ruthie Matthes
1993   Paola Pezzo   Jeannie Longo   Ruthie Matthes
1994   Alison Sydor   Susan DeMattei   Sara Ballantyne
1995   Alison Sydor   Silvia Fürst   Chantal Daucourt
1996   Alison Sydor   Ruthie Matthes   Maria Paola Turcutto
1997   Paola Pezzo   Nadia De Negri   Margarita Fullana
1998   Laurence Leboucher   Gunn-Rita Dahle   Alison Sydor
1999   Margarita Fullana   Alison Sydor   Paola Pezzo
2000   Margarita Fullana   Alison Sydor   Paola Pezzo
2001   Alison Dunlap   Alison Sydor   Sabine Spitz
2002   Gunn-Rita Dahle   Anna Szafraniec   Sabine Spitz
2003   Sabine Spitz   Alison Sydor   Irina Kalentjewa
2004   Gunn-Rita Dahle   Maja Włoszczowska   Alison Sydor
2005   Gunn-Rita Dahle   Maja Włoszczowska   Petra Henzi
2006   Gunn-Rita Dahle   Irina Kalentjewa   Marie-Hélène Prémont
2007   Irina Kalentjewa   Sabine Spitz   Wang Jingjing
2008   Margarita Fullana   Sabine Spitz   Irina Kalentjewa
2009   Irina Kalentjewa   Lene Byberg   Willow Koerber
2010   Maja Włoszczowska   Irina Kalentjewa   Willow Koerber
2011   Catherine Pendrel   Maja Włoszczowska   Eva Lechner
2012   Julie Bresset   Gunn-Rita Dahle Flesjå   Georgia Gould
2013   Julie Bresset   Maja Włoszczowska   Esther Süss
2014   Catharine Pendrel   Irina Kalentjewa   Lea Davison
2015   Pauline Ferrand-Prévot   Irina Kalentjewa   Jana Bełomoina
2016   Annika Langvad   Lea Davison   Emily Batty
2017   Jolanda Neff   Annie Last   Pauline Ferrand-Prévot
2018   Kate Courtney   Annika Langvad   Emily Batty

U-23Edytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
2006   Ren Chengyuan   Liu Ying   Sarah Koba
2007   Liu Ying   Ren Chengyuan   Elisabeth Osl
2008   Tanja Žakelj   Nathalie Schneitter   Aleksandra Dawidowicz
2009   Aleksandra Dawidowicz   Alexandra Engen   Julie Bresset
2010   Alexandra Engen   Annie Last   Paula Gorycka
2011   Julie Bresset   Annie Last   Pauline Ferrand-Prevot
2012   Jolanda Neff   Jana Bełomoina   Paula Gorycka
2013   Jolanda Neff   Pauline Ferrand-Prevot   Jana Bełomoina
2014   Jolanda Neff   Margot Moschetti   Linda Indergand
2015   Ramona Forchini   Olga Tierientiewa   Jenny Rissveds
2016   Jenny Rissveds   Sina Frei   Alessandra Keller
2017   Sina Frei   Kate Courtney   Alessandra Keller
2018   Alessandra Keller   Sina Frei   Marika Tovo

JuniorkiEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
1996   Helena Eriksson   Emelie Öhrstig   Sonja Morf
1997   Cecilia Potts   Helena Eriksson   Anna Szafraniec
1998   Cécile Rode   Séverine Hansen   Sandrine Guironnet
1999   Anna Szafraniec   Lea Flückiger   Sonja Traxel
2000   Sonja Traxel   Maja Włoszczowska   Nicole Cooke
2001   Nicole Cooke   Maja Włoszczowska   Julie Pesenti
2002   Lisa Mathison   Elisabeth Osl   Petra Bublová
2003   Lisa Mathison   Eva Lechner   Almut Grieb
2004   Nathalie Schneitter   Laura Metzler   Tereza Huříková
2005   Tereza Huříková   Hanna Klein   Tanja Žakelj
2006   Tanja Žakelj   Julie Krasniak   Nadja Roschi
2007   Ałła Bojko   Jitka Škarnitzlová   Julie Bresset
2008   Laura Abril   Barbara Benkó   Mona Eiberweiser
2009   Pauline Ferrand-Prevot   Michelle Hediger   Candice Neethling
2010   Pauline Ferrand-Prevot   Jana Bełomoina   Helen Grobert
2011   Linda Indergand   Lena Putz   Julia Innerhofer
2012   Andrea Waldis   Sofia Wiedenroth   Lena Putz
2013   Alessandra Keller   Emilie Collomb   Sarah Bauer
2014   Nicole Koller   Malene Degn   Sina Frei
2015   Martina Berta   Evie Richards   Nicole Koller
2016   Ida Jansson   Lisa Pasteiner   Martina Berta
2017   Laura Stigger   Loana Lecomte   Nadia Grod
2018   Laura Stigger   Tereza Sásková   Harriet Harnden

Linki zewnętrzneEdytuj