Otwórz menu główne

Mistrzostwa Świata U-19 w Rugby Union Mężczyzn 2001

Mistrzostwa Świata U-19 w Rugby Union Mężczyzn 2001 – trzydzieste trzecie mistrzostwa świata U-19 w rugby union mężczyzn zorganizowane przez IRB i FIRA-AER, które odbyły się w Chile w dniach od 5 do 15 kwietnia 2001 roku.

rugby union Mistrzostwa Świata U-19 w Rugby Union Mężczyzn 2001
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2000 2002 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina rugby union
Organizator IRB i FIRA-AER
Szczegóły turnieju
Gospodarz  Chile
Otwarcie 5 kwietnia 2001
Zamknięcie (finał) 15 kwietnia 2001
Liczba drużyn 32
I miejsce  Nowa Zelandia U-19
II miejsce  Francja U-19
III miejsce  Australia U-19

Spis treści

Informacje ogólneEdytuj

Zawody zostały rozegrane na piętnastu obiektach w środkowym Chile[1][2], a nad ich przebiegiem czuwało dwudziestu dwóch arbitrów[3].

W finale spotkały się zespoły Nowej Zelandii[4] i Francji[5], a lepsi w nim okazali się młodzi zawodnicy z południowej półkuli[6]. Cztery najsłabsze zespoły grupy B zostały relegowane z mistrzostw, natomiast jej finaliści – Rosja i Gruzja – zyskali awans do grupy A[7], zastępując Koreańczyków i Samoańczyków[8][9].

Grupa AEdytuj

Zawody odbyły się w ciągu czterech meczowych dni pomiędzy 6 a 15 kwietnia 2001 roku[10][11].

Mecze o miejsca 1–4Edytuj

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
6 kwietnia 2001            
   Francja U-19 94
9 kwietnia 2001
   Korea Południowa U-19 11  
   Francja U-19 34
6 kwietnia 2001
     Anglia U-19 17  
   Szkocja U-19 5
12 kwietnia 2001
   Anglia U-19 37

 
   Francja U-19 28
6 kwietnia 2001
     Walia U-19 13  
   Walia U-19 56
9 kwietnia 2001
   Chile U-19 10  
   Walia U-19 30
6 kwietnia 2001
     Urugwaj U-19 3  
   Irlandia U-19 9
15 kwietnia 2001
   Urugwaj U-19 10

 
   Francja U-19 23
6 kwietnia 2001
     Nowa Zelandia U-19 36

   Nowa Zelandia U-19 85
9 kwietnia 2001
   Rumunia U-19 12  
   Nowa Zelandia U-19 34
6 kwietnia 2001
     Południowa Afryka U-19 20  
   Południowa Afryka U-19 53
12 kwietnia 2001
   Włochy U-19 0  
   Nowa Zelandia U-19 35
6 kwietnia 2001
     Australia U-19 18   Mecz o 3. miejsce
   Argentyna U-19 60
9 kwietnia 2001 15 kwietnia 2001
   Japonia U-19 15  
   Argentyna U-19 17    Walia U-19 24
6 kwietnia 2001
     Australia U-19 51

     Australia U-19 43

   Australia U-19 31
   Samoa U-19 10  
6 kwietnia 2001
15:30
sędzia:   Mircea Paraschivescu
Francja U-19   94-11   Korea Południowa U-19 Stade Français, Las Condes, Santiago


6 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   Hugh Watkins
Szkocja U-19   5-37   Anglia U-19 Grange School, La Reina, Santiago


6 kwietnia 2001
19:30
sędzia:   Lyndon Bray
Walia U-19   56-10   Chile U-19 Estadio San Carlos de Apoquindo, Las Condes, Santiago


6 kwietnia 2001
15:30
sędzia:   Giulio De Santis
Irlandia U-19   9-10   Urugwaj U-19 Estadio Municipal De Las Condes, Las Condes, Santiago


6 kwietnia 2001
13:15
sędzia:   David Changieng
Nowa Zelandia U-19   85-12   Rumunia U-19 Prince of Wales Country Club, La Reina, Santiago


6 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   James Dickson
Południowa Afryka U-19   53-0   Włochy U-19 Estadio Municipal De Las Condes, Las Condes, Santiago


6 kwietnia 2001
13:15
sędzia:   Marciello Franck
Argentyna U-19   60-15   Japonia U-19 Stade Français, Las Condes, Santiago
Relacja


6 kwietnia 2001
15:30
sędzia:   Shaun Veldsman
Australia U-19   31-10   Samoa U-19 Prince of Wales Country Club, La Reina, Santiago

9 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   Lyndon Bray
Francja U-19   34-17   Anglia U-19 Prince of Wales Country Club, La Reina, Santiago


9 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   James Dickson
Walia U-19   30-3   Urugwaj U-19 Estadio Municipal De Las Condes, Las Condes, Santiago


9 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   Marciello Franck
Nowa Zelandia U-19   34-20   Południowa Afryka U-19 Centro de Alto Rendimiento del Rugby, La Reina, Santiago


9 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   Martin Fox
Argentyna U-19   17-51   Australia U-19 Stade Français, Las Condes, Santiago
Relacja

12 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   Giulio De Santis
Francja U-19   28-13   Walia U-19 Estadio Municipal De Las Condes, Las Condes, Santiago


12 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   Shaun Veldsman
Nowa Zelandia U-19   35-18   Australia U-19 Stade Français, Las Condes, Santiago

15 kwietnia 2001
16:15
sędzia:   Martin Fox
Francja U-19   23-36   Nowa Zelandia U-19 Estadio San Carlos de Apoquindo, Las Condes, Santiago

15 kwietnia 2001
14:15
sędzia:   Lyndon Bray
Walia U-19   24-43   Australia U-19 Estadio San Carlos de Apoquindo, Las Condes, Santiago


Mecze o miejsca 5–8Edytuj

  Półfinały Finał
             
12 kwietnia 2001
   Anglia U-19 20  
   Urugwaj U-19 5  
 
15 kwietnia 2001
       Anglia U-19 12
     Południowa Afryka U-19 45
 
 
Mecz o 3. miejsce
12 kwietnia 2001 15 kwietnia 2001
   Południowa Afryka U-19 26    Urugwaj U-19  6
   Argentyna U-19 10      Argentyna U-19  46
12 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Simon MacDowell
Anglia U-19   20-5   Urugwaj U-19 Prince of Wales Country Club, La Reina, Santiago


12 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Hugh Watkins
Południowa Afryka U-19   26-10   Argentyna U-19 Stade Français, Las Condes, Santiago
Relacja

15 kwietnia 2001
11:45
sędzia:   Giulio De Santis
Anglia U-19   12-45   Południowa Afryka U-19 Prince of Wales Country Club, La Reina, Santiago

15 kwietnia 2001
11:45
sędzia:   David Mew
Urugwaj U-19   6-46   Argentyna U-19 Stade Français, Las Condes, Santiago
Relacja


Mecze o miejsca 9–12Edytuj

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
9 kwietnia 2001        
   Korea Południowa U-19 19
12 kwietnia 2001
   Szkocja U-19 64  
   Szkocja U-19 19
9 kwietnia 2001
     Irlandia U-19 30  
   Chile U-19 3
15 kwietnia 2001
   Irlandia U-19 29  
   Irlandia U-19 39
9 kwietnia 2001
     Włochy U-19 5
   Rumunia U-19 18
12 kwietnia 2001
   Włochy U-19 18  
   Włochy U-19 27 Mecz o 3. miejsce
9 kwietnia 2001
     Japonia U-19 25  
   Japonia U-19 28    Szkocja U-19 84
   Samoa U-19 27      Japonia U-19 19
15 kwietnia 2001
9 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Giulio De Santis
Korea Południowa U-19   19-64   Szkocja U-19 Stade Français, Las Condes, Santiago


9 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Shaun Veldsman
Chile U-19   3-29   Irlandia U-19 Prince of Wales Country Club, La Reina, Santiago


9 kwietnia 2001
13:15
sędzia:   Hugh Watkins
Rumunia U-19   18-18   Włochy U-19 Estadio Municipal De Las Condes, Las Condes, Santiago


9 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Simon MacDowell
Japonia U-19   28-27   Samoa U-19 Centro de Alto Rendimiento del Rugby, La Reina, Santiago

12 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   David Mew
Szkocja U-19   19-30   Irlandia U-19 Prince of Wales Country Club, La Reina, Santiago


12 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   David Changieng
Włochy U-19   27-25   Japonia U-19 Old Grangonian Club, Peñalolén, Santiago

15 kwietnia 2001
10:00
sędzia:   Hugh Watkins
Irlandia U-19   39-5   Włochy U-19 Prince of Wales Country Club, La Reina, Santiago

15 kwietnia 2001
11:45
sędzia:   Shaun Veldsman
Szkocja U-19   84-19   Japonia U-19 Estadio Municipal De Las Condes, Las Condes, Santiago


Mecze o miejsca 13–16Edytuj

  Półfinały Finał
             
12 kwietnia 2001
   Korea Południowa U-19 22  
   Chile U-19 41  
 
15 kwietnia 2001
       Chile U-19 7
     Rumunia U-19 34
 
 
Mecz o 3. miejsce
12 kwietnia 2001 15 kwietnia 2001
   Rumunia U-19 30    Korea Południowa U-19  0
   Samoa U-19 19      Samoa U-19  49
12 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Marciello Franck
Korea Południowa U-19   22-41   Chile U-19 Estadio Municipal De Las Condes, Las Condes, Santiago


12 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   James Dickson
Rumunia U-19   30-19   Samoa U-19 Old Grangonian Club, Peñalolén, Santiago

15 kwietnia 2001
10:00
sędzia:   Simon MacDowell
Chile U-19   7-34   Rumunia U-19 Stade Français, Las Condes, Santiago

15 kwietnia 2001
10:00
sędzia:   David Changieng
Korea Południowa U-19   0-49   Samoa U-19 Estadio Municipal De Las Condes, Las Condes, Santiago


Klasyfikacja końcowaEdytuj

Miejsce Reprezentacja Składy/wyniki
    Nowa Zelandia U-19 [1][2]
    Francja U-19 [3][4]
    Australia U-19 [5][6]
4   Walia U-19 [7][8]
5   Południowa Afryka U-19 [9]
6   Anglia U-19 [10][11]
7   Argentyna U-19 [12][13]
8   Urugwaj U-19 [14][15]
9   Irlandia U-19 [16][17]
10   Włochy U-19 [18][19]
11   Szkocja U-19 [20][21]
12   Japonia U-19 [22][23]
13   Rumunia U-19 [24]
14   Chile U-19 [25][26]
15   Samoa U-19 [27][28]
16   Korea Południowa U-19 [29][30]

Grupa BEdytuj

Zawody odbyły się w ciągu czterech meczowych dni pomiędzy 5 a 14 kwietnia 2001 roku[12][13].

Mecze o miejsca 1–4Edytuj

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
5 kwietnia 2001            
   Hiszpania U-19 34
8 kwietnia 2001
   Tunezja U-19 14  
   Hiszpania U-19 11
5 kwietnia 2001
     Polska U-19 8  
   Czechy U-19 3
11 kwietnia 2001
   Polska U-19 41

 
   Hiszpania U-19 8
5 kwietnia 2001
     Gruzja U-19 31

 
   Sri Lanka U-19 5
8 kwietnia 2001
   Stany Zjednoczone U-19 30

 
   Stany Zjednoczone U-19 7
5 kwietnia 2001
     Gruzja U-19 24

 
   Gruzja U-19 29
14 kwietnia 2001
   Niemcy U-19 0  
   Gruzja U-19 37
5 kwietnia 2001
     Rosja U-19 8
   Rosja U-19 49
8 kwietnia 2001
   Maroko U-19 16  
   Rosja U-19 58
5 kwietnia 2001
     Litwa U-19 3  
   Paragwaj U-19 6
11 kwietnia 2001
   Litwa U-19 11

 
   Rosja U-19 16
5 kwietnia 2001
     Kanada U-19 13   Mecz o 3. miejsce
   Portugalia U-19 3
8 kwietnia 2001 14 kwietnia 2001
   Ukraina U-19 10

 
   Ukraina U-19 0    Hiszpania U-19 0
5 kwietnia 2001
     Kanada U-19 30

     Kanada U-19 34

   Kanada U-19 22
   Belgia U-19 7  
5 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   David Mew
Hiszpania U-19   34-14   Tunezja U-19 Club Deportivo Universidad Católica, Las Condes, Santiago


5 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   Santiago Slinger
Czechy U-19   3-41   Polska U-19 Craighouse School, Lo Barnechea, Santiago


5 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   Sean Mallon
Sri Lanka U-19   5-30   Stany Zjednoczone U-19 Old Grangonian Club, Peñalolén, Santiago


5 kwietnia 2001
15:00
Gruzja U-19   29-0   Niemcy U-19 Centro de Alto Rendimiento del Rugby, La Reina, Santiago


5 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   Martin Fox
Rosja U-19   49-16   Maroko U-19 Club Deportivo Universidad Católica, Las Condes, Santiago


5 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Klaus Blank
Paragwaj U-19   6-11   Litwa U-19 Craighouse School, Lo Barnechea, Santiago


5 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Simon MacDowell
Portugalia U-19   3-10   Ukraina U-19 Centro de Alto Rendimiento del Rugby, La Reina, Santiago


5 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Chicharro Manuel
Kanada U-19   22-7   Belgia U-19 Old Grangonian Club, Peñalolén, Santiago

8 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   David Changieng
Hiszpania U-19   11-8   Polska U-19 Mackay School, Viña del Mar


8 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Santiago Slinger
Stany Zjednoczone U-19   7-24   Gruzja U-19 Mackay School, Viña del Mar


8 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   Mircea Paraschivescu
Rosja U-19   58-3   Litwa U-19 Estadio Municipal Ángel Navarrete Candia, Limache


8 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Ricardo Ponce de León
Ukraina U-19   0-30   Kanada U-19 Estadio Municipal Ángel Navarrete Candia, Limache

11 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   Martin Fox
Hiszpania U-19   8-31   Gruzja U-19 Santiago College, Lo Barnechea, Santiago


11 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   Lyndon Bray
Rosja U-19   16-13   Kanada U-19 Greenland School, Estación Central, Santiago

14 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Marciello Franck
Gruzja U-19   37-8   Rosja U-19 Centro de Alto Rendimiento del Rugby, La Reina, Santiago

14 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   James Dickson
Hiszpania U-19   0-34   Kanada U-19 Centro de Alto Rendimiento del Rugby, La Reina, Santiago


Mecze o miejsca 5–8Edytuj

  Półfinały Finał
             
11 kwietnia 2001
   Polska U-19 38  
   Stany Zjednoczone U-19 9  
 
14 kwietnia 2001
       Polska U-19 35
     Ukraina U-19 5
 
 
Mecz o 3. miejsce
11 kwietnia 2001 14 kwietnia 2001
   Litwa U-19 10    Stany Zjednoczone U-19  25
   Ukraina U-19 15      Litwa U-19  20
11 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Chicharro Manuel
Polska U-19   38-9   Stany Zjednoczone U-19 Santiago College, Lo Barnechea, Santiago


11 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Santiago Slinger
Litwa U-19   10-15   Ukraina U-19 Greenland School, Estación Central, Santiago

14 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Sean Mallon
Polska U-19   35-5   Ukraina U-19 Santiago College, Lo Barnechea, Santiago

14 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   Hugo Palacios
Stany Zjednoczone U-19   25-20   Litwa U-19 Santiago College, Lo Barnechea, Santiago


Mecze o miejsca 9–12Edytuj

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
8 kwietnia 2001        
   Tunezja U-19 6
11 kwietnia 2001
   Czechy U-19 6  
   Tunezja U-19 15
8 kwietnia 2001
     Niemcy U-19 22  
   Sri Lanka U-19 11
14 kwietnia 2001
   Niemcy U-19 38  
   Niemcy U-19 25
8 kwietnia 2001
     Maroko U-19 30
   Maroko U-19 13
11 kwietnia 2001
   Paragwaj U-19 3  
   Maroko U-19 24 Mecz o 3. miejsce
8 kwietnia 2001
     Portugalia U-19 22  
   Portugalia U-19 26    Tunezja U-19 13
   Belgia U-19 21      Portugalia U-19 19
14 kwietnia 2001
8 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   Chicharro Manuel
Tunezja U-19   6-6   Czechy U-19 Estadio Saint Gabriel's School, Las Condes, Santiago


8 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Ferdinando de Sousa
Sri Lanka U-19   11-38   Niemcy U-19 Estadio Saint Gabriel's School, Las Condes, Santiago


8 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   Sean Mallon
Maroko U-19   13-3   Paragwaj U-19 Old Grangonian Club, Peñalolén, Santiago


8 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Hugo Palacios
Portugalia U-19   26-21   Belgia U-19 Old Grangonian Club, Peñalolén, Santiago

11 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   Mircea Paraschivescu
Tunezja U-19   15-22   Niemcy U-19 St. George's College, Vitacura, Santiago


11 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   Ricardo Ponce de León
Maroko U-19   24-22   Portugalia U-19 Club Deportivo Universidad Católica, Las Condes, Santiago

14 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Mircea Paraschivescu
Niemcy U-19   25-30   Maroko U-19 Club Deportivo Universidad Católica, Las Condes, Santiago

14 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   Santiago Slinger
Tunezja U-19   13-19   Portugalia U-19 Club Deportivo Universidad Católica, Las Condes, Santiago


Mecze o miejsca 13–16Edytuj

  Półfinały Finał
             
11 kwietnia 2001
   Czechy U-19 13  
   Sri Lanka U-19 12  
 
14 kwietnia 2001
       Czechy U-19 15
     Paragwaj U-19 8
 
 
Mecz o 3. miejsce
11 kwietnia 2001 14 kwietnia 2001
   Paragwaj U-19 16    Sri Lanka U-19  22
   Belgia U-19 7      Belgia U-19  15
11 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Badri Khalid
Czechy U-19   13-12   Sri Lanka U-19 St. George's College, Vitacura, Santiago


11 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Bouchemel Mohsen
Paragwaj U-19   16-7   Belgia U-19 Club Deportivo Universidad Católica, Las Condes, Santiago

14 kwietnia 2001
16:45
sędzia:   Ferdinando de Sousa
Czechy U-19   15-8   Paragwaj U-19 Greenland School, Estación Central, Santiago

14 kwietnia 2001
15:00
sędzia:   Chicharro Manuel
Sri Lanka U-19   22-15   Belgia U-19 Greenland School, Estación Central, Santiago


Klasyfikacja końcowaEdytuj

Miejsce Reprezentacja Składy/wyniki
1   Gruzja U-19 [31][32]
2   Rosja U-19 [33]
3   Kanada U-19 [34]
4   Hiszpania U-19 [35][36]
5   Polska U-19 [37][38]
6   Ukraina U-19 [39]
7   Stany Zjednoczone U-19 [40][41]
8   Litwa U-19 [42]
9   Maroko U-19 [43]
10   Niemcy U-19 [44]
11   Portugalia U-19 [45]
12   Tunezja U-19 [46][47]
13   Czechy U-19 [48][49]
14   Paragwaj U-19 [50]
15   Sri Lanka U-19 [51][52]
16   Belgia U-19 [53]

PrzypisyEdytuj

  1. Locations (ang.). irb-fira.irb.org @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  2. Stade (ang.). fira-aer-rugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  3. IRB/FIRA-AER World Junior Championship 2001 Referees (ang.). irb-fira.irb.org @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  4. New Zealand Triumph (ang.). irb-fira.irb.org @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  5. France through to Finals (ang.). irb-fira.irb.org @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  6. NEW ZEALAND WIN FINAL (ang.). irb-fira.irb.org @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  7. FINAL Results & Rankings - Group B (ang.). irb-fira.irb.org @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  8. Samoa 49 Korea 0 (ang.). irb-fira.irb.org @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  9. Los Pumitas, séptimos tras vencer a Uruguay (hiszp.). lanacion.com.ar. [dostęp 2013-10-06].
  10. Group A (ang.). fira-aer-rugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  11. Group A (ang.). irb-fira.irb.org @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  12. Group B (ang.). fira-aer-rugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].
  13. Group B (ang.). irb-fira.irb.org @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-20].

BibliografiaEdytuj