Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet 2022 (III Dywizja)

Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet III Dywizji 2022 rozegrane zostały w dniach 4–9 kwietnia (Dywizja IIIA) oraz 22-25 marca (Dywizja IIIB).

Do mistrzostw III Dywizji przystąpiło 7 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy: jedną trzyzespołową, oraz drugą cztero. Dywizja III Grupa A swoje mecze rozgrywała w (Sofii) w Bułgarii, natomiast Dywizja III Grupa B w Belgradzie w Serbii. Reprezentacje rywalizowały systemem każdy z każdym.

Hale, w których zorganizowano zawody:

Grupa AEdytuj

Do mistrzostw świata II dywizji w 2023 z Dywizji IIIA awansowała najlepsza reprezentacja

4 kwietnia 2022 Belgia   2:3   Litwa Zimowy Pałac Sportu, Sofia
5 kwietnia 2022 Litwa   8:3   Bułgaria Zimowy Pałac Sportu, Sofia
6 kwietnia 2022 Belgia   8:0   Bułgaria Zimowy Pałac Sportu, Sofia
7 kwietnia 2022 Litwa   0:8   Belgia Zimowy Pałac Sportu, Sofia
8 kwietnia 2022 Bułgaria   2:3   Litwa Zimowy Pałac Sportu, Sofia
9 kwietnia 2022 Bułgaria   0:8   Belgia Zimowy Pałac Sportu, Sofia

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/−
1   Belgia 4 9 3 0 0 1 26 3 +23
2   Litwa 4 9 3 0 0 1 14 15 -1
3   Bułgaria 4 0 0 0 0 4 5 27 -22
4   Rumunia[a] 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5   Ukraina[b] 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6   Hongkong[c] 0 0 0 0 0 0 0 0 0

    = awans do Dywizji IIB     = utrzymanie w Dywizji IIIA

Statystyki indywidualne
Nagrody indywidualne

Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników, po jednym na każdej pozycji[8]:

Grupa BEdytuj

Do dywizji A z Dywizji B awansowała najlepsza reprezentacja.

22 marca 2022 Bośnia i Hercegowina   5:1   Izrael Pionir Ice Hall, Belgrad
22 marca 2022 Estonia   4:0   Serbia Pionir Ice Hall, Belgrad
23 marca 2022 Izrael   0:10   Estonia Pionir Ice Hall, Belgrad
23 marca 2022 Bośnia i Hercegowina   1:5   Serbia Pionir Ice Hall, Belgrad
25 marca 2022 Estonia   10:1   Bośnia i Hercegowina Pionir Ice Hall, Belgrad
25 marca 2022 Serbia   6:0   Izrael Pionir Ice Hall, Belgrad

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z Zd Pd P G+ G- +/−
1   Estonia 3 9 3 1 0 0 24 1 +23
2   Serbia 3 6 2 0 0 1 11 5 +6
3   Bośnia i Hercegowina 3 3 1 0 0 2 7 16 -9
4   Izrael 3 0 0 0 0 3 1 21 -20
5   Iran[d] 0 0 0 0 0 0 0 0 0

    = awans do III dywizji grupy A    = utrzymanie w Dywizji IIIB

Statystyki indywidualne

punktów[12]

Nagrody indywidualne

Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników, po jednym na każdej pozycji[16]:

UwagiEdytuj

  1. Reprezentacja Rumunii wycofała się z powodu pandemii COVID-19 [1].
  2. Reprezentacja Ukrainy wycofała się z powodu inwazji Rosji na jej terytorium.
  3. Reprezentacja Korei Północnej wycofała się z powodu pandemii COVID-19, oraz obowiązujących w związku z tym restrykcji [2].
  4. Reprezentacja Iranu wycofała się z powodu uczestnictwa reprezentacji Izraela w mistrzostwach [3].

PrzypisyEdytuj

BibliografiaEdytuj