Otwórz menu główne

Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. białostockiego (1972/1973)

39. Edycja okręgowych rozgrywek w piłce nożnej województwa białostockiego
Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej województwa białostockiego prowadzone są przez Białostocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej, rozgrywane są w trzech ligach, najwyższym poziomem jest klasa okręgowa, następnie klasa A (2 grupy) i klasa B (4 grupy).

Okręgowe rozgrywki
w piłce nożnej
województwa białostockiego 1972/1973
1971/1972 1973/1974
Szczegóły rozgrywek
Liczba zespołów Klasa Okr. - 12
Klasa A - 16
Klasa B - 36
Razem - (64)
Mistrz Okręgu Jagiellonia Białystok
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 17 maja 2017

Mistrzostwo Okręgu zdobyła Jagiellonia Białystok.
Okręgowy Puchar Polski zdobył Włókniarz Białystok.

Drużyny z województwa białostockiego występujące w centralnych i makroregionalnych poziomach rozgrywkowych:

Rozgrywki Poziomy rozgrywkowe w sezonie 1972/73
Centralne I poziom ligowy I Liga
II poziom ligowy II Liga
Makroregionlne III poziom ligowy III Liga - gr.I III Liga - gr.II III Liga - gr.III III Liga - gr.IV
Okręgowe IV poziom ligowy Klasa Okręgowa
V poziom ligowy Klasa A - gr.I Klasa A - gr.II
VI poziom ligowy Klasa B - gr.I Klasa B - gr.II Klasa B - gr.III Klasa B - gr.IV

Spis treści

Klasa Okręgowa - IV poziom rozgrywkowyEdytuj

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty Opis
1 Jagiellonia Białystok 22 19 1 2 91-17 39
2 Wigry Suwałki (s) 22 17 4 1 68-17 38
3 Gwardia Białystok 22 16 1 5 61-24 33
4 Husar Nurzec 22 9 7 6 54-30 25
5 Puszcza Hajnówka 22 10 3 9 47-48 23
6 SŁKS Start Łomża 22 9 2 11 36-52 20
7 Włókniarz II Białystok 22 8 3 11 43-33 19
8 Cresovia Gołdap 22 7 5 10 41-54 19
9 Sokół Sokółka 22 7 5 10 25-47 19
10 Cresovia Siemiatycze (b) 22 7 3 12 31-51 17
11 ZKS Zambrów 22 3 2 17 24-75 8 Baraż-spadek
12 Pomorzanka Sejny (b) 22 2 0 20 20-93 4 baraż-spadek
  • W związku ze reorganizacją ligi (likwidacją III ligi w następnym sezonie) Jagiellonia pozostała w klasie okręgowej.

Baraże o klasę okręgową
Turniej barażowy:

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Czarni Olecko 3 2 1 0 7-2 5
2 Skra Czarna Białostocka 3 2 0 1 6-5 4
3 ZKS Zambrów 3 1 0 2 5-8 2
4 Pomorzanka Sejny 3 0 1 2 5-8 1

Klasa A - V poziom rozgrywkowyEdytuj

Grupa I

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Pogoń Łapy (s) 14 12 1 1 60-11 25
2 Gwardia II Białystok 14 10 2 2 40-11 22
3 Skra Czarna Białostocka 14 9 1 4 28-12 19 baraż
4 Ruch Wysokie Mazowieckie 14 8 0 6 41-37 16
5 Jagiellonia II Białystok (b) 14 5 0 9 26-31 10
6 Supraślanka Supraśl 14 5 0 9 28-46 10 baraż-spadek
7 Żubr Białowieża (b) 14 4 1 9 36-48 9
8 LZS Ciechanowiec 14 0 1 13 7-70 8

Grupa II

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty Opis
1 Ognisko-Starosielce Białystok 14 37-13 22
2 Czarni Olecko (s) 14 36-27 19 baraż-awans
3 Warmia Grajewo (b) 14 44-23 18
4 AKS Augustów 14 39-26 18
5 Mazur II Ełk 14 39-26 15
6 Pomorzan Prostki 14 23-28 10 baraż-utrzymanie
7 Orzeł Orla Jucha 14 25-56 6
8 Strzała Nowa Wieś (b) 14 14-53 4

Baraże o klasę A

  • Supraślanka : Pomorzan 6:5 ; Pomorzan : Supraślanka 2:0, spadek Supraślanka.

Klasa B - VI poziom rozgrywkowyEdytuj

Grupa I

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Victoria Jedwabne 10 41-23 15
2 Orzeł Kolno 10 40-17 14
3 Promień Mońki 10 24-25 13
4 LZS Uhowo (b) 10 23-25 9
5 LZS Łyse 10 21-48 5
6 LZS POM Zambrów (b) 10 17-29 2
  • LZS Uhowo oraz POM Zambrów wycofały się z rozgrywek po sezonie.

Grupa II

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Społem Bielsk Podlaski (s) 18 86-19 27
2 LZS Piliki 18 56-29 26
3 Żubr Drohiczyn 18 51-25 25
4 Iskra Narew (b) 18 44-62 20
5 LZS Szepietowo 18 42-34 19
6 Dąb Nowosady 18 54-55 18
7 Husar II Nurzec (s) 18 37-38 15
8 LZS Brańsk 18 41-55 14
9 LZS Kleszczele (b) 18 26-66 10
9 Ruch II Wysokie Mazowieckie (b) 18 33-90 4
  • Zmiana nazwy Orzeł na LZS Kleszczele.
  • Rezerwy Ruchu wycofały się z rozgrywek po sezonie.

Grupa III

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Łoś Wasilków 18 69-19 31
2 Garbarnia Krynki 18 59-29 26
3 Lampart Bohdan (b) 18 55-31 26
4 Skra II Czarna Białostocka 18 44-29 23
5 Narew Żółtki (b) 18 36-43 17
6 Ognisko-Starosielce II Białystok 18 34-51 15
7 Znicz Suraż 18 30-49 13
8 Motor Dojlidy 18 40-58 12
9 LZS Kuźnica 18 23-45 11
10 Gryf Choroszcz 18 18-54 6
  • Zmiana nazwy LZS na Garbarnia Krynki.
  • Po sezonie z rozgrywek wycofały się zespoły: Gryfa Choroszcz, Motoru Dojlidy, Skra II Czarna Białostocka.

Grupa IV

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Wigry II Suwałki (s) 16 45-16 25
2 Wissa Szczuczyn (s) 16 51-26 24
3 Polonia Raczki (b) 16 54-26 23
4 Star Olecko 16 39-24 21
5 Junak Gołdap 16 29-37 16
6 LZS POM Augustów 16 22-35 12
7 Hutnik Kowale Oleckie 16 21-51 9
8 Jegrznia Rajgród (b) 16 29-47 6
9 LZS Ciche (b) 16 23-57 6
10 Dąb Dąbrowa Białostocka
  • Zmiana nazwy LZS na Hutnik Kowale Oleckie.
  • Zmiana nazwy LZS POM na Star Olecko.
  • Dąb Dąbrowa Białostocka wycofał się po I rundzie.
  • Po sezonie z rozgrywek wycofały się zespoły: POM Augustów i Hutnika Kowale Oleckie.

Puchar Polski - rozgrywki okręgoweEdytuj

BibliografiaEdytuj