Rumunia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994

Rumunię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 reprezentowało 23 zawodników: trzynastu mężczyzn i dziesięć kobiet. Był to piętniasty start reprezentacji Rumunii na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Rumunia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Rumunia
Kod MKOl ROU
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1994
Lillehammer
Chorąży Ioan Apostol
Liczba zawodników 23 w 7 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Skład reprezentacjiEdytuj

  Narciarstwo alpejskieEdytuj

Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Wyścig 1 Wyścig 2 Łącznie
Czas Czas Czas Miejsce
Maria Zaruc Zjazd 1:45.73 40
Mihaela Fera 1:41.07 36
Mihaela Fera Supergigant 1:28.47 39

Kombinacja kobiet

Zawodniczka Zjazd Slalom Łącznie
Czas Czas 1 Czas 2 Łączny czas Miejsce
Maria Zaruc Nie ukończył Nie ukończył Nie ukończył
Mihaela Fera 1:31.69 59.19 55.22 3:26.10 20

  BiathlonEdytuj

Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Pudła Czas Miejsce
10 km Sprint Gheorghe Vasile 2 31:05.3 34
Konkurencja Zawodnik Czas Pudła Skorygowany czas Miejsce
Bieg na 20 km Gheorghe Vasile 58:33.7 2 1'00:33.7 21
Kobiety
Konkurencja Zawodniczka Pudła Czas Miejsce
7,5 km Sprint Adina Ţuţulan-Şotropa 3 29:34.8 55
Ileana Ianoşiu-Hangan 2 28:37.1 43
Konkurencja Zawodniczka Czas Pudła Skorygowany czas Miejsce
Bieg na 15 km Mihaela Cârstoi 54:15.0 7 1'01:15.0 63
Adina Ţuţulan-Şotropa 54:27.4 1 55:27.4 18
Sztafeta kobiet 4 x 7,5 km
Zawodniczki Wyścig
Pudła Czas Miejsce
Adina Ţuţulan-Şotropa
Mihaela Cârstoi
Ana Roman
Ileana Ianoşiu-Hangan
4 2'02:36.8 16

  BobslejeEdytuj

Osada Zawodnicy Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
ROU-1 Florian Enache
Mihai Dumitraşcu
Dwójki 54.35 32 54.38 31 54.47 31 54.85 34 3:38.05 30
Osada Zawodnicy Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
ROU-1 Florian Enache
Marian Chiţescu
Iulian Păcioianu
Mihai Dumitraşcu
Czwórki 52.92 24 53.02 24 53.19 23 53.05 21 3:32.18 23

  Biegi narciarskieEdytuj

Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Wyścig
Czas Miejsce
Bieg na 10 km stylem klasycznym Zsolt Antal 29:13.3 80
Elemer-György Tanko 28:30.5 73
Bieg łączony na 15 km stylem dowolnym Zsolt Antal 44:44.2 62
Elemer-György Tanko 44:27.1 59
Bieg na 30 km stylem dowolnym Zsolt Antal 1'23:49.7 54
Elemer-György Tanko 1'23:22.6 52
Bieg na 50 km stylem klasycznym Elemer-György Tanko Nie ukończył

  Łyżwiarstwo figuroweEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja SP FS TFP Miejsce
Marius Negrea Soliści 19 19 28.5 19
Cornel Gheorghe Soliści 16 14 22.0 14

  SaneczkarstwoEdytuj

(Mężczyźni) Dwójki

Zawodnicy Ślizg 1 Ślizg 2 Łącznie
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Ioan Apostol
Liviu Cepoi
48.647 6 48.676 5 1:37.323 6
Kobiety
Zawodniczka Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Sorina Grigore 51.324 23 50.800 22 50.572 23 50.508 22 3:23.204 22
Adriana Turea 50.324 20 50.588 21 50.393 22 50.556 23 3:21.861 21

  Łyżwiarstwo szybkieEdytuj

Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Wyścig
Czas Miejsce
Bieg na 500 m Zsolt Baló 38.56 38
Bieg na 1000 m Zsolt Baló 1:16.16 36
Bieg na 1500 m Dezideriu Horvath 1:57.07 31
Zsolt Baló 1:56.44 26
Bieg na 5000 m Dezideriu Horvath 6:59.04 20
Kobiety
Konkurencja Zawodniczka Wyścig
Czas Miejsce
Bieg na 500 m Cerasela Hordobeţiu 42.15 29
Mihaela Dascălu 41.13 23
Bieg na 1000 m Cerasela Hordobeţiu 1:23.19 28
Mihaela Dascălu 1:21.94 17
Bieg na 1500 m Cerasela Hordobeţiu 2:08.50 23
Mihaela Dascălu 2:04.02 8
Bieg na 3000 m Cerasela Hordobeţiu 4:29.31 17
Mihaela Dascălu 4:22.42 8
Bieg na 5000 m Cerasela Hordobeţiu 7:41.65 14

BibliografiaEdytuj