Skoki do wody na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2017 – trampolina 3 m synchronicznie mężczyzn

Trampolina 3 m synchronicznie mężczyzn – jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach skoków do wody, podczas mistrzostw świata w pływaniu w 2017. Eliminacje oraz finał odbyły się 15 lipca.

Trampolina 3 m synchronicznie mężczyzn
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2017
2015 2019
Miejsce

 Węgry
Budapeszt

Termin

15 lipca 2017

Liczba ekip

21

Liczba sportowców

42

Obiekt rozgrywek

Duna Aréna

Złoty medal Złoty medal

 Rosja
Jewgienij Kuzniecow
Ilja Zacharow

Srebrny medal Srebrny medal

 Chiny
Cao Yuan
Xie Siyi

Brązowy medal Brązowy medal

 Ukraina
Ołeh Kołodij
Illa Kwasza

Mistrzostwa Świata w Pływaniu
Budapeszt 2017
Skoki do wody
Indywidualne
1 m mężczyźni kobiety
3 m mężczyźni kobiety
10 m mężczyźni kobiety
Synchronicznie
3 m mężczyźni kobiety
10 m mężczyźni kobiety
Mieszane 3 m 10 m
zespół
Skoki z klifów
Pływanie na otwartym akwenie
5 km mężczyźni kobiety
10 km mężczyźni kobiety
25 km mężczyźni kobiety
Zespół zespół
Pływanie
Styl dowolny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
800 m mężczyźni kobiety
1500 m mężczyźni kobiety
Styl grzbietowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl klasyczny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl motylkowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl zmienny
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl dowolny
4 × 100 m mężczyźni kobiety
4 × 200 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl zmienny
4 × 100 m mężczyźni kobiety
Sztafety mieszane
4 × 100 m styl dowolny styl zmienny
Pływanie synchroniczne
Solo technicznie dowolnie
Duety technicznie dowolnie
Zespół technicznie dowolnie
kombinacja
Duety mieszane technicznie dowolnie
Piłka wodna

mężczyźnikobiety

Do eliminacji zgłoszonych zostało 21 par. Dwanaście najlepszych duetów awansowało do finałowej rywalizacji.

Zwycięzcami konkurencji zostali reprezentanci Rosji Jewgienij Kuzniecow i Ilja Zacharow. Drugą pozycję zajęli zawodnicy z Chin Cao Yuan i Xie Siyi, trzecią zaś zawodnicy reprezentujący Ukrainę Ołeh Kołodij i Illa Kwasza.

Wyniki edytuj

Miejsce Zawodnicy Państwo Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
  Jewgienij Kuzniecow
Ilja Zacharow
  Rosja 436,86 2. 450,30 1.
  Cao Yuan
Xie Siyi
  Chiny 438,84 1. 443,40 2.
  Ołeh Kołodij
Illa Kwasza
  Ukraina 398,91 6. 429,99 3.
4. Jack Laugher
Chris Mears
  Wielka Brytania 401,88 5. 418,20 4.
5. Stephan Feck
Patrick Hausding
  Niemcy 397,65 7. 415,35 5.
6. Sam Dorman
Michael Hixon
  Stany Zjednoczone 410,10 3. 409,05 6.
7. Rodrigo Diego
Adan Zúñiga
  Meksyk 383,88 9. 397,17 7.
8. Kim Yeong-nam
Woo Ha-ram
  Korea Południowa 378,75 10. 396,90 8.
9. Philippe Gagné
François Imbeau-Dulac
  Kanada 404,43 4. 390,06 9.
10. Chew Yiwei
Ooi Tze Liang
  Malezja 384,69 8. 370,77 10.
11. Gabriele Auber
Lorenzo Marsaglia
  Włochy 374,40 12. 368,64 11.
12. Matthew Carter
Kevin Chávez
  Australia 377,91 11. 357,33 12.
13. Nicolás García
Héctor García
  Hiszpania 372,30 13. NQ
14. Guillaume Dutoit
Simon Rieckhoff
  Szwajcaria 369,45 14.
15. Kacper Lesiak
Andrzej Rzeszutek
  Polska 351,93 15.
16. Jauhenij Karaliou
Mikita Tkaczou
  Białoruś 341,01 16.
17. Mark Lee
Timothy Lee
  Singapur 335,52 17.
18. Alejandro Arias
Sebastián Morales
  Kolumbia 326,79 18.
19. Sandro Melikidze
Tornike Onikaszwili
  Gruzja 316,14 19.
20. Diego Carquin
Donato Neglia
  Chile 295,23 20.
21. Lei Wai Shing
Leong Kam Cheong
  Makau 274,17 21.

Bibliografia edytuj