Książęta sandomierscy: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Usunięta treść Dodana treść
→Dynastia Piastów: drobne redakcyjne |
drobne techniczne |
||
Linia 4:
''Pogrubioną czcionką oznaczono książąt zwierzchnich (krakowskich)''
=== Dynastia Piastów ===
{| class="wikitable" width=95%
| style="width:
| style="width:
| style="width:
| style="width:
|-
|[[1166]]-[[1173]]
Linia 101:
|}
=== Dynastia Przemyślidów ===
{| class="wikitable" width=95%
| style="width:
| style="width:
| style="width:
| style="width:
* od [[1291]] '''[[książęta krakowscy|książę krakowski]]''',
* od [[1299]] na [[Kujawy|Kujawach]], [[Wielkopolska|Wielkopolsce]] i [[Pomorze|Pomorzu]],
Linia 111:
|}
=== Dynastia Piastów ===
{| class="wikitable" width=95%
| style="width:
| style="width:
| style="width:
| style="width:
* od [[1305]] '''[[książęta krakowscy|książę krakowski]]''',
* od [[1306]] '''[[Władcy Kujaw|książę kujawski]]''',
|