Metro w Hamburgu: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Usunięta treść Dodana treść
maly blad odnosnie dlugosci sieci |
|||
Linia 20:
'''Metro w Hamburgu''' ([[język niemiecki|niem.]] ''U-Bahn Hamburg'') – system szybkiej kolei miejskiej w [[Hamburg]]u. Posiada 91 [[stacja metra|stacji]] rozmieszczonych na 4 liniach o łącznej długości ponad 106 km. System U-Bahn, wraz z kolejami miejskimi [[S-Bahn w Hamburgu|S-Bahn]] i [[AKN Eisenbahn]], tworzą trzon transportu publicznego w mieście.
Budowę metra rozpoczęto 1 października 1906, a pierwszy odcinek oddano do użytku 15 lutego 1912. Najnowsza część sieci U-Bahn, linia U4, została otwarta w listopadzie 2012 roku<ref>{{Cytuj|autor=HafenCity Hamburg GmbH
== Linie ==
System U-Bahn w Hamburgu składa się z czterech linii<ref>{{Cytuj|tytuł=U-Bahn Hamburg|data dostępu=2017-07-02|opublikowany=hamburg.de|url=http://www.hamburg.de/u-bahn/|język=de}}</ref>:
{| class="wikitable"
Linia 34 ⟶ 33:
! Stacje
|-
| style="background-color:#0066FF;text-align:center;font-weight:bold"
| Norderstedt Mitte – Jungfernstieg – Hauptbahnhof Süd – Ohlstedt / Großhansdorf
| style="text-align:center;"
| style="text-align:center;"
| style="text-align:center;"
| style="text-align:center;"
|-
| style="background-color:#D71910;text-align:center;font-weight:bold"
| Niendorf Nord – Jungfernstieg – Hauptbahnhof Nord – Mümmelmannsberg
| style="text-align:center;"
| style="text-align:center;"
| style="text-align:center;"
| style="text-align:center;"
|-
| style="background-color:#FFFF00;text-align:center;font-weight:bold"
| Barmbek – ''Circle'' – Barmbek – Wandsbek-Gartenstadt
| style="text-align:center;"
| style="text-align:center;"
| style="text-align:center;"
| style="text-align:center;"
|-
| style="background-color:#029189;text-align:center;font-weight:bold"
| Elbbrücken – Jungfernstieg – Hauptbahnhof Nord – Billstedt
| style="text-align:center;"
| style="text-align:center;"
| style="text-align:center;"
| style="text-align:center;"
|-
| colspan="4" style="text-align:center;"
| style="text-align:center;"
| style="text-align:center;"
|}
|