Zlatá Přilba w Pardubicach 2006

LVIII Turniej żużlowy – Zlatá Přilba odbył się 14-15 października 2006 roku.

Zwycięzca turnieju

Lista startowaEdytuj

  1.   Scott Nicholls
  2.   Joachim Kugelmann
  3.   Attila Stefani
  4.   Richard Wolff
  5.   Leigh Adams
  6.   Jason Crump
  7.   Steve Johnston
  8.   Hans Niklas Andersen
  9.   Kenneth Bjerre
  10.   Nicki Pedersen
  11.   Jannick de Jong
  12.   Jurica Pavlic
  13.   Mattia Carpanese
  14.   Alessandro Milanesse
  15.   Guglielmo Franchetti
  16.   Sándor Tihanyi
  17.   Jaroslav Petrák
  18.   Christian Hefenbrock
  19.   Krzysztof Kasprzak
  20.   Sebastian Ułamek
  21.   Roberto Haupt
  22.   Fritz Wallner
  23.   Izak Šantej
  24.   Jernej Kolenko
  25.   Fredrik Lindgren
  26.   Matěj Kůs
  27.   Jesper Bruun Jensen
  28.   Andrij Karpow
  29.   Robert Barth
  30.   Marian Jirout
  31.   Josef Franc
  32.   Stanisław Burza
  33.   Filip Šitera
  34.   Hynek Štichauer
  35.   Luboš Tomíček
  36.   Zbigniew Suchecki

Rezerwowy:

  1.   Pavel Fuksa

Biegi eliminacyjneEdytuj

Grupa 1Edytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Filip Šitera   Czechy 10 (5,5,-)
2 Izak Šantej   Słowenia 9 (1,4,5)
3 Alessandro Milanesse   Włochy 7 (4,2,3)
4 Attila Stefani   Węgry 7 (3,1,4)
5 Roberto Haupt   Niemcy 5 (2,3,2)
6 Jaroslav Petrák   Czechy 0 (0,-,-)

Awans: 3 do Ćwierćfinałów

Grupa 2Edytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Stanisław Burza   Polska 10 (5,3,5)
2 Marian Jirout   Czechy 8 (3,5,-)
3 Fredrik Lindgren   Szwecja 8 (4,4,-)
4 Zbigniew Suchecki   Polska 6 (2,1,4)
5 Jannick de Jong   Holandia 5 (0,2,3)
6 Fritz Wallner   Austria 1 (1,0,0)

Awans: 3 do Ćwierćfinałów

Grupa 3Edytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Krzysztof Kasprzak   Polska 10 (3,5,5)
2 Jernej Kolenko   Słowenia 9 (5,4,2)
3 Robert Barth   Niemcy 6 (2,3,3)
4 Josef Franc   Czechy 5 (4,1,0)
5 Mattia Carpanesse   Włochy 4 (-,0,4)
6 Joachim Kugelmann   Niemcy 3 (1,2,1)

Awans: 3 do Ćwierćfinałów

Grupa 4Edytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Jurica Pavlic   Chorwacja 10 (5,5,0)
2 Luboš Tomíček   Czechy 8 (4,4,-)
3 Sándor Tihanyi   Węgry 7 (2,2,5)
4 Steve Johnston   Australia 7 (3,3,4)
5 Andrij Karpow   Ukraina 4 (1,1,3)
6 Guglielmo Franchetti   Włochy 2 (0,0,2)

Awans: 3 do Ćwierćfinałów

ĆwierćfinałyEdytuj

Grupa 1Edytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Hans Niklas Andersen   Dania 8 (3,5,-)
2 Scott Nicholls   Wielka Brytania 8 (5,3,-)
3 Marian Jirout   Czechy 8 (4,4,-)
4 Robert Barth   Niemcy 7 (1,2,5)
5 Filip Šitera   Czechy 5 (2,1,3)
6 Christian Hefenbrock   Niemcy 4 (0,0,4)

Awans: 3 do Półfinałów

Grupa 2Edytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Nicki Pedersen   Dania 10 (5,5,-)
2 Fredrik Lindgren   Szwecja 9 (4,4,5)
3 Jurica Pavlic   Chorwacja 7 (3,2,4)
4 Hynek Štichauer   Czechy 5 (2,1,3)
5 Izak Šantej   Słowenia 4 (1,3,1)
6 Richard Wolff   Czechy 2 (0,0,2)

Awans: 3 do Półfinałów

Grupa 3Edytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Leigh Adams   Australia 10 (5,5,4)
2 Kenneth Bjerre   Dania 9 (2,4,5)
3 Krzysztof Kasprzak   Polska 7 (4,3,3)
4 Luboš Tomíček   Czechy 5 (3,2,2)
5 Alessandro Milanesse   Włochy 2 (1,0,1)
6 Matěj Kůs   Czechy 1 (0,1,0)

Awans: 3 do Półfinałów

Grupa 4Edytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Jason Crump   Australia 10 (5,5,5)
2 Jesper Bruun Jensen   Dania 7 (2,4,3)
3 Sebastian Ułamek   Polska 6 (1,2,4)
4 Jernej Kolenko   Słowenia 6 (3,3,d)
5 Stanisław Burza   Polska 5 (4,1,-)
6 Sándor Tihanyi   Węgry 2 (0,0,2)

Awans: 3 do Półfinałów

PółfinałyEdytuj

Grupa 1Edytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Jason Crump   Australia 9 (4,2,5)
2 Sebastian Ułamek   Polska 9 (0,5,4)
3 Hans Niklas Andersen   Dania 9 (5,4,-)
4 Kenneth Bjerre   Dania 6 (3,1,3)
5 Fredrik Lindgren   Szwecja 5 (1,3,2)
6 Marian Jirout   Czechy 3 (2,0,1)

Awans: 3 do Wielkiego Finału
Awans: 3 do Małego Finału

Grupa 2Edytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Nicki Pedersen   Dania 9 (5,3,4)
2 Leigh Adams   Australia 9 (4,5,-)
3 Krzysztof Kasprzak   Polska 7 (2,1,5)
4 Scott Nicholls   Wielka Brytania 7 (3,4,3)
5 Jesper Bruun Jensen   Dania 4 (1,2,2)
6 Jurica Pavlic   Chorwacja 1 (0,0,1)

Awans: 3 do Wielkiego Finału
Awans: 3 do Małego Finału

Mały FinałEdytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Kenneth Bjerre   Dania
2 Fredrik Lindgren   Szwecja
3 Marian Jirout   Czechy
4 Jurica Pavlic   Chorwacja
5 Scott Nicholls   Wielka Brytania
6 Jesper Bruun Jensen   Dania

Wielki FinałEdytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Jason Crump   Australia
2 Hans Niklas Andersen   Dania
3 Nicki Pedersen   Dania
4 Sebastian Ułamek   Polska
5 Krzysztof Kasprzak   Polska
6 Leigh Adams   Australia

Zobacz teżEdytuj