Otwórz menu główne

Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 1972

III Halowe Mistrzostwa Europy odbyły się 11–12 marca 1972 w Grenoble w hali Palais des Sports.

Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 1972
1971 1973
Data 11–12 marca 1972
Gospodarz Francja Grenoble
Hala Palais des Sports

Wyniki zawodówEdytuj

MężczyźniEdytuj

Konkurencje biegoweEdytuj

konkurencja złoto srebro brąz
Bieg na 50 m
(szczegóły)
Wałerij Borzow
     ZSRR
5,75 WR Aleksandr Kornieluk
     ZSRR
5,81 Wasilis Papajeorgopulos
     Grecja
5,82
Bieg na 400 m
(szczegóły)
Georg Nückles
     RFN
47,24 Ulrich Reich
     RFN
47,42 Wolfgang Müller
     NRD
47,42
Bieg na 800 m
(szczegóły)
Jozef Plachý
     Czechosłowacja
1:48,84 Iwan Iwanow
     ZSRR
1:49,05 Francis Gonzalez
     Francja
1:49,17
Bieg na 1500 m
(szczegóły)
Jacky Boxberger
     Francja
3:45,66 Spilios Zacharopulos
     Grecja
3:46,08 Jürgen May
     RFN
3:46,62
Bieg na 3000 m
(szczegóły)
Juris Grustiņš
     ZSRR
8:02,85 Jurij Aleksaszin
     ZSRR
8:03,20 Ulrich Brugger
     RFN
8:05,07
Bieg na 50 m przez płotki
(szczegóły)
Guy Drut
     Francja
6,51 WR Manfred Schumann
     RFN
6,58 Anatolij Mosziaszwili
     ZSRR
6,59
Sztafeta 4 × 2 okrążenia
(szczegóły)
  Polska
   Jan Werner
   Waldemar Korycki
   Jan Balachowski
   Andrzej Badeński
2:46,4   RFN
   Peter Bernreuther
   Rolf Krüsmann
   Georg Nückles
   Ulrich Reich
2:46,9   Francja
   Patrick Salvador
   André Paoli
   Michel Dach
   Gilles Bertould
2:50,2
Sztafeta 4 × 4 okrążenia
(szczegóły)
  RFN
   Thomas Wessinghage
   Harald Norpoth
   Paul-Heinz Wellmann
   Franz-Josef Kemper
6:26,4   ZSRR
   Aleksiej Taranow
   Walentin Taratynow
   Iwan Iwanow
   Stanisław Mieszczerskich
6:27,0   Polska
   Zenon Szordykowski
   Krzysztof Linkowski
   Stanisław Waśkiewicz
   Andrzej Kupczyk
6:27,6

Konkurencje techniczneEdytuj

konkurencja złoto srebro brąz
Skok wzwyż
(szczegóły)
István Major
     Węgry
2,24 CR Kęstutis Šapka
     ZSRR
2,22 Jüri Tarmak
     ZSRR
2,22
Skok o tyczce
(szczegóły)
Wolfgang Nordwig
     NRD
5,40 Hans Lagerqvist
     Szwecja
5,40 Antti Kalliomäki
     Finlandia
5,30
Skok w dal
(szczegóły)
Max Klauß
     NRD
8,02 Hans Baumgartner
     RFN
7,99 Jaroslav Brož
     Czechosłowacja
7,88
Trójskok
(szczegóły)
Wiktor Saniejew
     ZSRR
16,97 WR Carol Corbu
     Rumunia
16,89 Wałentyn Szewczenko
     ZSRR
16,73
Pchnięcie kulą
(szczegóły)
Hartmut Briesenick
     NRD
20,67 CR Władysław Komar
     Polska
20,32 Jaroslav Brabec
     Czechosłowacja
19,94

KobietyEdytuj

Konkurencje biegoweEdytuj

konkurencja złoto srebro brąz
Bieg na 50 m
(szczegóły)
Renate Stecher
     NRD
6,25 WR Annegret Richter
     RFN
6,28 Sylviane Telliez
     Francja
6,31
Bieg na 400 m
(szczegóły)
Christel Frese
     RFN
53,36 Inge Bödding
     RFN
54,60 Erika Weinstein
     RFN
54,73
Bieg na 800 m
(szczegóły)
Gunhild Hoffmeister
     NRD
2:04,83 CR Ileana Silai
     Rumunia
2:05,17 Swetła Złatewa
     Bułgaria
2:06,6
Bieg na 1500 m
(szczegóły)
Tamara Pangełowa
     ZSRR
4:14,62 WR Ludmiła Bragina
     ZSRR
4:18,35 Wasiłena Amzina
     Bułgaria
4:18,84
Bieg na 50 m przez płotki
(szczegóły)
Annelie Ehrhardt
     NRD
6,85 WR Teresa Sukniewicz
     Polska
6,94 Grażyna Rabsztyn
     Polska
7,05
Sztafeta 4 × 1 okrążenie
(szczegóły)
  RFN
   Elfgard Schittenhelm
   Christine Tackenberg
   Annegret Kroniger
   Rita Wilden
1:24,1   Francja
   Michèle Beugnet
   Christiane Marlet
   Claudine Meire
   Nicole Pani
1:27,6   Austria
   Christa Kepplinger
   Maria Sykora
   Carmen Mähr
   Monika Holzschuster
1:29,5
Sztafeta 4 × 2 okrążenia
(szczegóły)
  RFN
   Rita Wilden
   Erika Weinstein
   Christel Frese
   Inge Bödding
3:10,4   ZSRR
   Natalja Czistiakowa
   Ludmyła Aksionowa
   Lubow Zawjałowa
   Nadieżda Kolesnikowa
3:11,2   Francja
   Madeleine Thomas
   Bernadette Martin
   Nicole Duclos
   Colette Besson
3:11,3

Konkurencje techniczneEdytuj

konkurencja złoto srebro brąz
Skok wzwyż
(szczegóły)
Rita Schmidt
     NRD
1,90 WR Rita Gildemeister
     NRD
1,84 Jordanka Błagoewa
     Bułgaria
1,84
Skok w dal
(szczegóły)
Brigitte Roesen
     RFN
6,58 Meta Antenen
     Szwajcaria
6,42 Jarmila Nygrýnová
     Czechosłowacja
6,39
Pchnięcie kulą
(szczegóły)
Nadieżda Cziżowa
     ZSRR
19,41 Antonina Iwanowa
     ZSRR
18,54 Marianne Adam
     NRD
18,30

Występy PolakówEdytuj

Objaśnienia skrótówEdytuj

WR – rekord świata
CR – rekord mistrzostw Europy

BibliografiaEdytuj