Otwórz menu główne

Mistrzostwa Świata w Biathlonie 1991

26. Mistrzostwa Świata w Biathlonie odbywały się od 19 do 24 lutego 1991 w Lahti. Fińskie miasto było już wcześniej organizatorem biathlonowych mistrzostw w 1981 (tylko mężczyźni) oraz w 1987 (tylko kobiety).

Mistrzostwa Świata w Biathlonie 1991
1990 1992
Data 19 - 24 lutego 1991
Gospodarz Finlandia Lahti
Mężczyźni
Sprint Niemcy Mark Kirchner
Bieg indywidualny Niemcy Mark Kirchner
Sztafeta  Niemcy
Bieg drużynowy  Włochy
Kobiety
Sprint Norwegia Grete Ingeborg Nykkelmo
Bieg indywidualny Niemcy Petra Schaaf
Sztafeta  ZSRR
Bieg drużynowy  ZSRR

MężczyźniEdytuj

SprintEdytuj

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
  Mark Kirchner   Niemcy 0+0 30:48,1
  Frank Luck   Niemcy 1+0 +24,7
  Eirik Kvalfoss   Norwegia 2+0 +39,8
4. Andreas Zingerle   Włochy 1+1 +43,5
5. Geir Einang   Norwegia 0+0 +44,0
6. Fritz Fischer   Niemcy 1+1 +53,2
7. Walerij Miedwiedcew   ZSRR 0+0 +56,5
8. Aleksander Grajf   Jugosławia 0+1 +1:00,6
9. Sverre Istad   Norwegia 2 +1:01,0
10. Siergiej Tarasow   ZSRR 2+2 +1:06,1
...
25. Jan Ziemianin   Polska 0+2 +2:04,5
29. Krzysztof Sosna   Polska 1+2 +2:09,3
49. Piotr Pluta   Polska 1+2 +3:43,6
51. Jan Wojtas   Polska 2+1 +3:51,2

Bieg indywidualnyEdytuj

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
  Mark Kirchner   Niemcy 0+1+0+1 1:03:05,7
  Aleksandr Popow   ZSRR 0+0+1+0 +27,6
  Eirik Kvalfoss   Norwegia 0+1+1+0 +32,6
4. Mikael Löfgren   Szwecja 0+1+0+1 +1:19,4
5. Siergiej Czepikow   ZSRR 0+0+1+0 +1:23,3
6. Geir Einang   Norwegia 0+0+1+1 +1:48,3
7. Frank-Peter Roetsch   Niemcy 0+2+0+1 +1:53,1
8. Andreas Zingerle   Włochy 0+1+0+0 +2:09,1
9. Josh Thompson   Stany Zjednoczone 1+0+1+0 +2:10,6
10. Siergiej Tarasow   ZSRR 0+2+2+0 +2:13,4
...
25. Jan Ziemianin   Polska 0+1+1+1 +4:37,7
33. Krzysztof Sosna   Polska 1+1+2+1 +6:36,6
40. Józef Dąbrowski   Polska 2+1+1+0 +7:20,0
46. Jan Wojtas   Polska 0+2+0+1 +7:49,4

SztafetaEdytuj

Pozycja Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Wynik
    Niemcy Ricco Groß
Frank Luck
Mark Kirchner
Fritz Fischer
0+0
0+0
0+0
0+0
1:33:33,5
    ZSRR Jurij Kaszkarow
Aleksandr Popow
Siergiej Tarasow
Siergiej Czepikow
0+0
0+0
0+0
0+0
+1:28,3
    Norwegia Geir Einang
Eirik Kvalfoss
Jon Åge Tyldum
Gisle Fenne
0+0
0+0
0+0
0+0
+1:36,3
4.   Włochy Pieralberto Carrara
Johann Passler
Hubert Leitgeb
Andreas Zingerle
0+1
0+0
0+0
0+0
+2:51,0
5.   Szwecja Peter Sjödén
Ulf Johansson
Anders Mannelqvist
Mikael Löfgren
0+0
0+0
0+1
0+0
+2:59,7
6.   Francja Xavier Blond
Gilles Marguet
Christian Dumont
Hervé Flandin
0+0
0+1
0+0
0+2
+2:59,7
7.   Finlandia Vesa Hietalahti
Harri Eloranta
Ismo Mäkinen
Olli-Pekka Peltola
0+0
0+0
0+0
0+0
+4:45,6
8.   Polska Jan Wojtas
Jan Ziemianin
Krzysztof Sosna
Piotr Pluta
0+0
0+0
0+1
0+2
+5:03,3

Zawody drużynoweEdytuj

Pozycja Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Wynik
    Włochy Hubert Leitgeb
Gottlieb Taschler
Simon Demetz
Andreas Zingerle
0
0
0
1
1:00:59,8
    Norwegia Sverre Istad
Jon Åge Tyldum
Ivar Ulekleiv
Frode Løberg
0
1
1
1
+14,2
    ZSRR Anatolij Żdanowicz
Walerij Miedwiedcew
Siergiej Tarasow
Siergiej Czepikow
0
3
1
0
+41,0
4.   Niemcy André Sehmisch
Carsten Heymann
Frank-Peter Roetsch
Ricco Groß
0
1
1
1
+1:05,9
5.   Czechosłowacja Martin Rypl
Ivan Masařík
Jan Matouš
Jiří Holubec
1
1
0
0
+1:06,3
6.   Francja Thierry Gerbier
Stéphane Bouthiaux
Patrice Bailly-Salins
Hervé Flandin
1
2
0
0
+1:10,1
7.   Finlandia Ismo Mäkinen
Antero Lähde
Harri Eloranta
Olli-Pekka Peltola
0
1
0
1
+2:01,6
8.   Szwecja Anders Mannelqvist
Ulf Johansson
Lars Wiklund
Mikael Löfgren
1
1
1
0
+3:28,9
...
10.   Polska Dariusz Kozłowski
Józef Dąbrowski
Piotr Pluta
Jan Wojtas
0
1
1
0
+4:48,9

KobietyEdytuj

SprintEdytuj

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
  Grete Ingeborg Nykkelmo   Norwegia 0+1 30:01,9
  Swietłana Pieczorska   ZSRR 0+1 +30,8
  Jelena Gołowina   ZSRR 0+0 +33,2
4. Jiřina Adamičková   Czechosłowacja 0+1 +1:17,7
5. Uschi Disl   Niemcy 1+2 +1:22,8
6. Kerstin Moring   Niemcy 0+4 +1:23,2
7. Jelena Biełowa   ZSRR 2+1 +1:28,0
8. Iwa Szkodrewa   Bułgaria 1+0 +1:31,4
9. Myriam Bédard   Kanada 1+0 +1:47,7
10. Petra Schaaf   Niemcy 0+0 +1:48,4
...
38. Zofia Kiełpińska   Polska 2+3 +4:48,0
42. Agata Suszka   Polska 1+3 +5:17,4
46. Krystyna Liberda   Polska 4+1 +6:12,1
51. Józefa Fiala   Polska 1+3 +7:56,5

Bieg indywidualnyEdytuj

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
  Petra Schaaf   Niemcy 0+0+0+0 55:14,9
  Grete Ingeborg Nykkelmo   Norwegia 1+2+0+1 +1:58,5
  Iwa Szkodrewa   Bułgaria 0+0+1+0 +2:28,4
4. Jelena Gołowina   ZSRR 0+0+0+1 +2:43,7
5. Yoshiko Honda-Mikami   Japonia 0+1+0+0 +3:13,6
6. Swietłana Dawydowa   ZSRR 0+0+0+1 +3:22,5
7. Elin Kristiansen   Norwegia 0+1+0+0 +3:35,0
8. Uschi Disl   Niemcy 0+2+0+1 +3:59,2
9. Mia Stadig   Szwecja 1+0+0+1 +4:31,6
10. Anne Elvebakk   Norwegia 0+2+1+0 +4:32,7
...
32. Agata Suszka   Polska 0+1+2+2 +9:39,7
33. Zofia Kiełpińska   Polska 0+2+2+2 +9:42,9
44. Józefa Fiala   Polska 3+2+2+1 +15:52,4
46. Krystyna Liberda   Polska 3+3+1+3 +18:18,8

SztafetaEdytuj

Pozycja Reprezentacja Zawodniczki Strzelanie Wynik
    ZSRR Jelena Biełowa
Jelena Gołowina
Swietłana Dawydowa
0+2
0+0
0+0
1:24:54,3
    Norwegia Grete Ingeborg Nykkelmo
Anne Elvebakk
Elin Kristiansen
0+2
0+0
0+0
+57,7
    Niemcy Uschi Disl
Kerstin Moring
Antje Misersky
0+1
0+3
0+3
+3:21,6
4.   Francja Corinne Niogret
Sylvie Bailly-Salins
Véronique Claudel
0+0
0+1
0+0
+4:49,4
5.   Czechosłowacja Petra Červenková
Jiřina Pelcová
Jana Vápeníková
0+0
0+1
0+0
+5:13,6
6.   Bułgaria Marija Manołowa
Siłwana Błagoewa
Iwa Szkodrewa
0+0
0+1
0+0
+5:43,6
7.   Stany Zjednoczone Mary Ostergren
Anna Sonnerup
Joan Guetschow
0+0
0+0
0+1
+6:15,4
8.   Finlandia Johanna Saarinen
Seija Hyytiäinen
Tuija Sikiö
0+0
0+2
0+0
+6:34,5
...
11.   Polska Agata Suszka
Krystyna Liberda
Zofia Kiełpińska
0+0
0+6
0+3
+12:27,9

Zawody drużynoweEdytuj

Pozycja Reprezentacja Zawodniczki Strzelanie Wynik
    ZSRR Jelena Biełowa
Jelena Gołowina
Swietłana Paramygina
Swietłana Dawydowa
2
0
1
1
59:08,1
    Bułgaria Nadeżda Aleksiewa
Iwa Karagiozowa
Marija Manołowa
Siłwana Błagoewa
0
1
1
1
+15,0
    Norwegia Synnøve Thoresen
Signe Trosten
Hildegunn Mikkelsplass
Unni Kristiansen
1
1
0
2
+45,1
4.   Niemcy Uschi Disl
Martina Stede
Kerstin Moring
Petra Schaaf
0
1
2
0
+1:03,6
5.   Szwecja Carolin Hiden
Catarina Eklund
Inger Björkbom
Christina Eklund
0
1
0
0
+1:45,2
6.   Czechosłowacja Renata Novotná
Petra Červenková
Jiřina Pelcová
Jana Vápeníková
0
2
0
2
+3:35,1
7.   Finlandia Sari Lähde
Seija Hyytiäinen
Päivi Kallio
Tuija Sikiö
1
3
2
0
+3:58,6
8.   Francja Anne Briand
Sylvie Bailly-Salins
Véronique Claudel
Nathalie Beausire
1
1
0
2
+5:14,4
...
10.   Polska Zofia Kiełpińska
Józefa Fiala
Krystyna Liberda
Agata Suszka
0
2
4
3
+10:57,4

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Miejsce Państwo       Razem
1.   Niemcy 4 1 1 6
2.   ZSRR 2 3 2 7
3.   Norwegia 1 3 4 8
4.   Włochy 1 0 0 1
5.   Bułgaria 0 1 1 2

Linki zewnętrzneEdytuj