Puchar Narodów w saneczkarstwie 2011/2012

Sezon 2011/2012 Pucharu Narodów w saneczkarstwie rozpoczął się 25 listopada 2011 roku w austriackim mieście Igls. Ostatnie zawody z tego cyklu odbyły się 24 lutego 2012 roku na torze w Paramonowo.

Puchar Narodów w saneczkarstwie 2011/2012
2010/2011 2012/2013
Data

25.11.2011 - 22.02.2012

Miejsce rozpoczęcia

Igls

Miejsce zakończenia

Paramonowo

Zwycięzcy
Jedynki kobiet

Jedynki mężczyzn

Rosja Natalja Choriewa


Rosja Jewgienij Woskresenskij
Dwójki mężczyzn

Rosja Aleksander Denisjew
Rosja Władisław Antonow

Kalendarz Pucharu NarodówEdytuj

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚ 25 listopada 2011   Igls Jedynki kobiet   Erin Hamlin   Corinna Martini   Elīza Tīruma
Jedynki mężczyzn   Johannes Ludwig   Ralf Palik   Dominik Fischnaller
Dwójki mężczyzn   Austria
Peter Penz
Georg Fischler
  Stany Zjednoczone
Christian Niccum
Jayson Terdiman
  Czechy
Lukáš Brož
Antonín Brož
2. PŚ 8 grudnia 2011   Whistler Jedynki kobiet   Corinna Martini   Mona Wabnigg   Natalja Choriewa
Jedynki mężczyzn   Samuel Edney   Stepan Fedorow   Ralf Palik
Dwójki mężczyzn   Niemcy
Ronny Pietrasik
Christian Weise
  Rosja
Aleksander Denisjew
Władisław Antonow
  Stany Zjednoczone
Christian Niccum
Jayson Terdiman
3. PŚ 15 grudnia 2011   Calgary Jedynki kobiet   Sandra Gasparini   Emily Sweeney   Kimberley McRae
Jedynki mężczyzn   Jewgienij Woskresenskij   Taylor Morris   Ralf Palik
Dwójki mężczyzn   Niemcy
Ronny Pietrasik
Christian Weise
  Stany Zjednoczone
Christian Niccum
Jayson Terdiman
  Stany Zjednoczone
Jake Hyrns
Andrew Sherk
4. PŚ 4 stycznia 2012   Königssee Jedynki kobiet   Carina Schwab   Aleksandra Rodionowa   Dajana Eitberger
Jedynki mężczyzn   Gregory Carigiet   Robert Fischer   Julian von Schleinitz
Dwójki mężczyzn   Włochy
Hans Peter Fischnaller
Patrick Schwienbacher
  Włochy
Ludwig Rieder
Patrick Rastner
  Stany Zjednoczone
Christian Niccum
Jayson Terdiman
5. PŚ 13 stycznia 2012   Oberhof Jedynki kobiet   Dajana Eitberger   Aleksandra Rodionowa   Carina Schwab
Jedynki mężczyzn   Julian von Schleinitz   Chris Mazdzer   Inārs Kivlenieks
Dwójki mężczyzn   Niemcy
Daniel Rothamel
Chris Rohmeis
  Włochy
Hans Peter Fischnaller
Patrick Schwienbacher
  Czechy
Lukáš Brož
Antonín Brož
6. PŚ 20 stycznia 2012   Winterberg Jedynki kobiet   Arianne Jones   Maija Tīruma   Carina Schwab
Jedynki mężczyzn   Robert Fischer   Julian von Schleinitz   Gregory Carigiet
Dwójki mężczyzn   Włochy
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
  Włochy
Ronny Pietrasik
Christian Weise
  Austria
Hans Peter Fischnaller
Patrick Schwienbacher
7. PŚ 27 stycznia 2012   Sankt Moritz Jedynki kobiet   Sandra Gasparini   Natalja Choriewa   Ewa Kuls
Jedynki mężczyzn   Stepan Fedorow   Chris Mazdzer   Jewgienij Woskresenskij
Dwójki mężczyzn   Włochy
Ludwig Rieder
Patrick Rastner
  Niemcy
Ronny Pietrasik
Christian Weise
  Włochy
Hans Peter Fischnaller
Patrick Schwienbacher
8. PŚ 17 lutego 2012   Sigulda Jedynki kobiet   Natalja Choriewa   Carina Schwab   Arianne Jones
Jedynki mężczyzn   Inārs Kivlenieks   Mārtiņš Rubenis   Jewgienij Woskresenskij
Dwójki mężczyzn   Łotwa
Andris Šics
Juris Šics
  Rosja
Aleksander Denisjew
Władisław Antonow
  Włochy
Ludwig Rieder
Patrick Rastner
9. PŚ 24 lutego 2012   Paramonovo Jedynki kobiet   Tatjana Iwanowa   Carina Schwab   Jekatierina Baturina
Jedynki mężczyzn   Robert Fischer   Jewgienij Woskresenskij   David Mair
Dwójki mężczyzn   Austria
Peter Penz
Georg Fischler
  Rosja
Iwan Niewmierżycki
Władimir Prochorow
  Czechy
Lukáš Brož
Antonín Brož

KlasyfikacjeEdytuj

Jedynki kobietEdytuj

  • DNF - nie ukończyła, DNS - była zgłoszona, ale nie wystartowała, DSQ - dyskwalifikacja
Lp. Zawodnik  
Innsbruck
 
Whistler
 
Calgary
 
Königssee
 
Oberhof
 
Winterberg
 
Sankt Moritz
 
Sigulda
 
Paramonowo
Punkty
1.
  Natalja Choriewa
12
3
11
9
7
21
2
1
4
486
2.
  Sandra Gasparini
7
6
1
6
4
6
1
456
3.
  Carina Schwab
1
3
3
2
2
410
4.
  Mona Wabnigg
6
2
4
10
10
8
5
364
5.
  Elīza Tīruma
3
8
16
6
4
9
9
325
6.
  Jekatierina Baturina
8
4
9
11
8
20
3
308
7.
  Aleksandra Rodionowa
5
2
2
5
280
8.
  Raluca Strămăturaru
14
13
12
19
19
11
8
6
260
9.
  Arianne Jones
5
11
1
3
259
10.
  Ewa Kuls
19
12
DNF
12
18
18
3
6
252
11.
  Viera Gburova
11
13
14
16
7
10
7
245
12.
  Daria Obratov
22
15
14
22
DNS
19
7
14
8
230
13.
  Dajana Eitberger
3
1
5
225
14.
  Dayna Clay
10
9
8
8
15
9
224
15.
  Maryna Halajdżjan
13
4
13
24
4
197
16.
  Morgane Bonnefoy
20
17
21
17
6
7
185
16.
  Kimberley McRae
4
5
3
185
16.
  Corinna Martini
2
1
185
19.
  Birgit Platzer
9
10
7
13
23
169
20.
  Emily Sweeney
2
DNF
5
14
168
21.
  Tatjana Iwanowa
DNS
4
1
160
22.
  Kate Hansen
6
15
9
10
151
23.
  Ashley Walden
5
7
7
147
24.
  Ksenia Cyplakowa
27
11
10
5
139
25.
  Maija Tīruma
12
2
117
26.
  Erin Hamlin
1
100
27.
  Tatjana Newzorowa
15
14
15
80
28.
  Veronika Figliarova
13
25
12
78
29.
  Swietłana Tiunowa
20
17
13
75
30.
  Madalina Rosca
18
20
15
70
31.
  Anastasia Polusytok
23
23
16
61
32.
  Ołena Szumowa
21
DNF
22
25
55
33.
  Choi Eun-ju
25
12
48
34.
  Sung Eun-ryung
26
13
45
35.
  Nina Cebin
23
DNF
24
35
36.
  Saiva Dambite
11
34
37.
  Maija Linde
15
26
38.
  Violeta Stramaturaru
16
25
39.
  Melina Heinzelmaier
17
24
40.
  Hannah Campbell-Pegg
18
DNF
23
41.
  Vendula Kotenova
21
20
42.
  Natalia Wojtuściszyn
22
19
43.
  Sarah Oberhöller
24
17
44.
  Gergana Aleksandrowa
28
13
45.
  Mihaela Chiraș
DNS
0
45.
  Jeva Gudramovica
DNF
0

Jedynki mężczyznEdytuj

  • DNF - nie ukończył, DNS - była zgłoszony, ale nie wystartował, DSQ - dyskwalifikacja
Lp. Zawodnik  
Innsbruck
 
Whistler
 
Calgary
 
Königssee
 
Oberhof
 
Winterberg
 
Sankt Moritz
 
Sigulda
 
Paramonowo
Punkty
1.
  Jewgienij Woskresenskij
-
10
1
8
9
4
3
3
2
502
2.
  Robert Fischer
-
-
-
2
5
1
-
7
1
386
3.
  Chris Mazdzer
-
-
-
10
2
6
2
8
10
334
4.
  Gregory Carigiet
-
-
4
1
8
3
4
-
-
332
5.
  Maciej Kurowski
8
13
11
12
12
12
6
13
7
328
6.
  Stepan Fedorow
7
2
-
-
7
13
1
-
-
307
7.
  Inārs Kivlenieks
-
5
-
9
3
17
-
1
-
288
8.
  Jozef Ninis
-
11
14
15
10
8
-
6
4
276
9.
  Tonnes Stang Rolfsen
12
14
5
16
22
10
10
15
-
257
10.
  Julian von Schleinitz
-
-
-
3
1
2
-
-
-
255
11.
  Ondřej Hyman
11
-
-
11
14
6
5
-
6
251
12.
  Kevin Fischnaller
10
12
12
4
13
5
-
-
-
245
13.
  Jo Alexander Koppang
13
4
9
6
-
-
-
5
-
234
14.
  Ralf Palik
2
3
3
-
-
-
-
-
-
225
15.
  Samuel Edney
6
1
-
-
-
-
-
4
-
210
16.
  Wolfgang Kindl
5
8
6
-
-
4
-
-
-
207
17.
  Valentin Crețu
15
9
15
20
27
28
-
16
8
206
18.
  Siemion Pawliczenko
-
-
8
DNF
11
20
9
-
5
191
19.
  Adam Rosen
17
7
7
17
20
19
-
-
-
183
20.
  Kristaps Maurins
19
16
-
19
18
34
-
11
9
172
21.
  Taylor Morris
-
17
1
DNF
15
22
-
-
-
169
22.
  David Mair
-
-
-
5
-
-
-
9
3
164
23.
  Thor Haug Norbech
9.
-
-
-
23.
18.
7.
10.
-
162
24.
  Hidenari Kanayama
22
18
20
25
33
26
11
20
-
157
25.
  Danej Navrboc
16
24
16
24
28
24
8
-
-
156
26.
  Bruno Banani
25
19
18
26
31
30
12
19
-
151
27.
  Andriej Kis
14
-
-
28
16
14
-
14
-
122
28.
  Emanuel Rieder
-
-
-
14
6
11
-
-
-
112
29.
  Reinhard Egger
4
6
-
-
-
-
-
-
-
110
30.
  Władimir Pitilimow
-
-
-
7
19
9
-
-
-
107
31.
  Paweł Angelow
29
20
19
-
35
32
13
-
-
100
31.
  Johannes Ludwig
1
-
-
-
-
-
-
-
-
100
33.
  Mārtiņš Rubenis
-
-
-
-
-
-
-
2
-
85
34.
  Isaac Underwood
24
15
10
-
-
-
-
-
-
79
35.
  Andrij Mandzij
21
-
-
DNS
25
23
-
17
-
78
36.
  Aleksandr Pierietiagin
-
-
-
13
26
15
-
-
-
71
37.
  Dominik Fischnaller
3
-
-
-
-
-
-
-
-
70
38.
  Trent Matheson
20
23
13
-
-
-
-
-
-
69
39.
  Joe Mortensen
-
-
-
18
17
21
-
-
-
67
40.
  Jakub Hyman
18
-
-
-
29
16
-
-
-
60
41.
  Tilen Sirše
26
21
17
-
-
-
-
-
-
59
42.
  Artūrs Dārznieks
-
-
-
21
21
27
-
-
-
54
43.
  Imre Pulai
32
22
-
27
DNS
35
DNS
-
-
48
44.
  Ołeksandr Obołonczyk
23
-
-
23
30
DSQ
-
-
-
47
45.
  Bogdan Macovei
27
-
-
DNF
34
25
-
-
-
37
46.
  Robbie Huerbin
-
-
-
22
24
-
-
-
-
36
47.
  Georgij Talypow
-
-
-
-
-
-
-
12
-
32
48.
  Kim Dong-hyeon
30
-
-
-
-
-
-
23
-
29
49.
  Harry Foulkes
34
-
21
-
-
-
-
-
-
27
50.
  Kirił Kiriłow
33
-
-
-
36
31
DNS
-
-
23
50.
  Zintis Saicans
-
-
-
-
-
-
-
18
-
23
52.
  Martin Krkoska
-
-
-
-
32
29
-
-
-
21
53.
  Lewan Gureszidze
-
-
-
-
-
-
-
21
-
20
54.
  Artur Bajbaczinow
-
-
-
-
-
-
-
22
-
19
55.
  Dirk Jongkind
35
-
-
-
-
33
-
-
-
14
56.
  Park Jin-Yong
28
-
-
-
-
-
-
-
-
13
57.
  Ryu Sung-hyun
31
-
-
-
-
-
-
-
-
10
58.
  Nick Mides
DNF
-
-
-
-
-
-
-
-
0

Dwójki mężczyznEdytuj

  • DNF - nie ukończyli, DNS - byli zgłoszoneni, ale nie wystartowali, DSQ - dyskwalifikacja
Lp. Zawodnik  
Innsbruck
 
Whistler
 
Calgary
 
Königssee
 
Oberhof
 
Winterberg
 
Sankt Moritz
 
Sigulda
 
Paramonowo
Punkty
1.
  Rosja
Aleksander Denisjew
Władisław Antonow
7
2
6
9
13
17
5
2
4
474
2.
  Włochy
Ludwig Rieder
Patrick Rastner
5
6
5
2
-
7
1
3
-
461
3.
  Niemcy
Ronny Pietrasik
Christian Weise
6
1
1
-
-
2
2
-
-
420
4.
  Włochy
Hans Peter Fischnaller
Patrick Schwienbacher
-
-
4
1
2
3
3
-
-
385
5.
  Czechy
Lukáš Brož
Antonín Brož
3
10
-
8
3
18
-
4
3
371
6.
  Stany Zjednoczone
Christian Niccum
Jayson Terdiman
2
3
2
3
6
-
-
-
-
360
7.
  Rumunia
Paul Ifrim
Andrei Anghel
10
5
8
11
17
8
-
11
11
301
8.
  Łotwa
Andrejs Berze
Uldis Logins
9
9
-
7
14
9
-
5
8
288
9.
  Słowacja
Ján Harniš
Branislav Regec
8
-
9
12
11
14
-
8
5
272
10.
  Słowacja
Marek Solčanský
Karol Stuchlák
11
-
7
6
10
11
-
10
12
268
11.
  Polska
Artur Petyniak
Adam Wanielista
16
DNS
12
14
16
13
-
12
7
218
12.
  Stany Zjednoczone
Matthew Mortensen
Preston Griffall
4
-
-
-
4
-
4
-
10
216
13.
  Łotwa
Andris Šics
Juris Šics
-
-
-
-
8
4
-
1
-
202
14.
  Austria
Peter Penz
Georg Fischler
1
-
-
-
-
-
-
-
1
200
15.
  Łotwa
Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
-
-
-
4
7
6
-
9
-
195
16.
  Rumunia
Cosmin Chetroiu
Ionuț Țăran
17
8
11
15
15
12
-
-
-
184
17.
  Niemcy
Daniel Rothamel
Chris Rohmeis
-
-
-
-
1
5
-
-
-
155
18.
  Kanada
Tristan Walker
Justin Snith
-
4
-
-
-
-
-
7
9
145
19.
  Czechy
Matěj Kvíčala
Jaromír Kudera
12
-
-
13
9
10
-
-
-
137
20.
  Stany Zjednoczone
Shane Hook
Zachary Clark
14
7
10
-
-
-
-
-
-
110
20.
  Rosja
Michaił Kuzmicz
Stanisław Michejew
-
-
-
5
5
DNS
-
-
-
110
22.
  Włochy
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
-
-
-
-
-
1
-
-
-
100
23.
  Rosja
Andriej Bogdanow
Andriej Miedwiediew
-
-
-
10
12
16
-
-
-
93
24.
  Rosja
Paweł Kuzmicz
Boris Kuryszkin
13
-
-
-
-
-
-
5
-
85
24.
  Rosja
Iwan Niewmierżycki
Władimir Prochorow
-
-
-
-
-
-
-
-
2
85
26.
  Stany Zjednoczone
Jake Hyrns
Andrew Sherk
-
-
3
DNS
-
-
-
-
-
70
27.
  Ukraina
Iwan Wynnytskyj
Oleg Fitel
15
-
-
DNF
DNS
15
-
-
-
52
28.
  Rosja
Denis Groszew
Jurij Prochorow
-
-
-
-
-
-
-
-
6
50
29.
  Szwajcaria
Luca Hunziker
Christian Maag
22
-
-
16
-
-
-
-
-
44
30.
  Łotwa
Christaps Berze
Toms Mezotnis
-
-
-
-
-
-
-
13
-
30
31.
  Rumunia
Nicolae Sovaiala
Alexandru Teodorescu
18
-
-
-
-
-
-
-
-
23
32.
  Austria
David Trojer
Phillip Knoll
19
-
-
-
-
-
-
-
-
22
33.
  Rumunia
Ioan Codarcea
Gabriel Barbu
20
-
-
-
-
-
-
-
-
21
34.
  Korea Południowa
Park Jin-yong
Ryu Sung-hyun
21
-
-
-
-
-
-
DNF
-
20
35.
  Bułgaria
Paweł Angelow
Kirił Kiriłow
23
-
-
-
-
-
-
-
-
18

BibliografiaEdytuj