Puchar Top Teams w piłce siatkowej mężczyzn (2003/2004)

Puchar Top Teams 2003/2004 – 4. sezon Pucharu Top Teams rozgrywanego od 2000 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich Starego Kontynentu.

Puchar Top Teams siatkarzy 2003/2004
Top Teams Cup 2003/2004
2002/2003 2004/2005
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 5.10.2003 - 14.03.2004
Sezon 4.
Miejsce finału Austria Innsbruck
Liczba drużyn 39
Zwycięzca Ukraina Łokomotyw Charków
Strona internetowa

System rozgrywekEdytuj

  • Faza kwalifikacyjna składała się z I rundy, gdzie drużyny grały dwumecz, oraz 7 turniejów. Każdy turniej składał się z rozgrywek grupowych. W każdej grupie znalazły się po 4 drużyny. Rozegrały one pomiędzy sobą po jednym spotkaniu. Zwycięzcy grup awansowali do 1/8 finału.
  • W 1/8 finału do zwycięzców turniejów kwalifikacyjnych na podstawie rankingu CEV dołączyły pozostałe uczestniczące drużyny, tworząc pary. W każdej parze rozgrywano dwumecz, a jego zwycięzca awansował do kolejnej fazy.
  • 1/4 finału rozgrywana była analogicznie do 1/8 finału.
  • Turniej finałowy składał się z meczów półfinałowych, meczu o 3. miejsce oraz finału.

Drużyny uczestnicząceEdytuj

RozgrywkiEdytuj

Faza kwalifikacyjnaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.10 APOEL Nikozja   3:1  Volley 80 Pétange 25:19, 21:25, 25:18, 25:20
11.10 Volley 80 Pétange   0:3  APOEL Nikozja 19:25, 19:25, 14:25
05.10 Dinamo Tyraspol   3:0  Szkendija Tetowo 25:20, 26:24, 25:20
11.10 Szkendija Tetowo   3:0  Dinamo Tyraspol 25:22, 25:11, 25:18

Faza grupowaEdytuj

Turniej 1Edytuj

  Guimarães

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1   Vitória SC 6 3 3 0 9 0 MAX 225 171 1.316
2   Concordia MTV Näfels 5 3 2 1 6 3 2 219 170 1.288
3   MOK Osijek 4 3 1 2 3 6 0.5 176 205 0.859
4   APOEL Nikozja 3 3 0 3 0 9 0 151 225 0.671

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.10.03 MOK Osijek   0:3  Concordia MTV NÄfels 15:25, 15:25, 16:25
Vitória SC   3:0  APOEL Nikozja 25:15, 25:15, 25:17
25.10.03 MOK Osijek   3:0  APOEL Nikozja 25:21, 25:20, 25:14
Concordia MTV NÄfels   0:3  Vitória SC 23:25, 23:25, 23:25
26.10.03 APOEL Nikozja   0:3  Concordia MTV NÄfels 15:25, 16:25, 18:25
Vitória SC   3:0  MOK Osijek 25:19, 25:14, 25:22

Turniej 2Edytuj

  Genewa

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1   Chênois Genewa 6 3 3 0 9 2 4.5 267 218 1.225
2   Kométa Kaposvár SE 5 3 2 1 6 4 1.5 237 201 1.179
3   OK Kakanj 4 3 1 2 5 6 0.833 228 257 0.887
4   DHG Odense 3 3 0 3 1 9 0.111 194 250 0.776

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.10.03 Kométa Kaposvár SE   3:1  DHG Odense 25:23, 25:27, 25:16, 25:12
OK Kakanj   2:3  Chênois Genewa 25:23, 19:25, 18:25, 31:29, 12:15
25.10.03 Kométa Kaposvár SE   3:0  OK Kakanj 25:17, 25:13, 25:18
Chênois Genewa   3:0  DHG Odense 25:11, 25:20, 25:20
26.10.03 DHG Odense   0:3  OK Kakanj 21:25, 22:25, 22:25
Chênois Genewa   3:0  Kométa Kaposvár SE 25:23, 25:23, 25:16

Turniej 3Edytuj

  Tampere

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1   Tampereen Isku-Volley 6 3 3 0 9 0 MAX 225 145 1.552
2   BK Tromsø 5 3 2 1 6 3 2 212 184 1.152
3   Speranţa-USM Kiszyniów 4 3 1 2 3 6 0.5 178 190 0.937
4   Aer Lingus 3 3 0 3 0 9 0 129 225 0.573

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.10.03 Tampereen Isku-Volley   3:0  Speranţa-USM Kiszyniów 25:17, 25:14, 25:9
BK Tromsø   3:0  Aer Lingus 25:16, 25:21, 25:9
25.10.03 Aer Lingus   0:3  Speranţa-USM Kiszyniów 16:25, 14:25, 9:25
BK Tromsø   0:3  Tampereen Isku-Volley 21:25, 20:25, 20:25
26.10.03 Speranţa-USM Kiszyniów   0:3  BK Tromsø 19:25, 24:26, 20:25
Tampereen Isku-Volley   3:0  Aer Lingus 25:12, 25:16, 25:16

Turniej 4Edytuj

  Ozolnieki

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1   Vegyész Kazincbarcika 6 3 3 0 9 1 9 258 200 1.29
2   Poliurs Ozolnieki 5 3 2 1 6 5 1.2 243 229 1.061
3   Örkelljunga VK 4 3 1 2 6 7 0.857 284 300 0.947
4   Holte IF 3 3 0 3 1 9 0.111 196 252 0.778

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.10.03 Örkelljunga VK   1:3  Vegyész Kazincbarcika 13:25, 32:30, 20:25, 18:25
Poliurs Ozolnieki   3:0  Holte IF 25:15, 25:23, 25:14
25.10.03 Poliurs Ozolnieki   3:2  Örkelljunga VK 17:25, 25:20, 25:21, 22:25, 15:8
Holte IF   0:3  Vegyész Kazincbarcika 9:25, 21:25, 23:25
26.10.03 Holte IF   1:3  Örkelljunga VK 20:25, 19:25, 28:26, 24:26
Vegyész Kazincbarcika   3:0  Poliurs Ozolnieki 26:24, 25:15, 27:25

Turniej 5Edytuj

  Zagrzeb

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1   LĀSE-R/Ryga 6 3 3 0 9 0 MAX 225 165 1.364
2   Mladost Zagrzeb 5 3 2 1 6 3 2 215 177 1.215
3   Studenti Tirana 4 3 1 2 3 6 0.5 178 207 0.86
4   Szkendija Tetowo 3 3 0 3 0 9 0 156 225 0.693

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.10.03 Szkendija Tetowo   0:3  Mladost Zagrzeb 11:25, 20:25, 15:25
LĀSE-R/Ryga   3:0  Studenti Tirana 25:9, 25:19, 25:19
25.10.03 Mladost Zagrzeb   3:0  Studenti Tirana 25:16, 25:22, 25:18
LĀSE-R/Ryga   3:0  Szkendija Tetowo 25:16, 25:22, 25:15
26.10.03 Mladost Zagrzeb   0:3  LĀSE-R/Ryga 23:25, 23:25, 19:25
Studenti Tirana   3:0  Szkendija Tetowo 25:20, 25:18, 25:19

Turniej 6Edytuj

  Burgas

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1   Łukoil Neftochimik Burgas 6 3 3 0 9 3 3 279 233 1.197
2   Perungan Pojat Rovaniemi 5 3 2 1 8 3 2.667 251 201 1.249
3   Nea Salamina Famagusta 4 3 1 2 3 7 0.429 201 233 0.863
4   Metro Baku 3 3 0 3 2 9 0.222 202 266 0.759

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.10.03 Perungan Pojat Rovaniemi   3:0  Metro Baku 25:21, 25:14, 25:11
Łukoil Neftochimik Burgas   3:0  Nea Salamina Famagusta 25:20, 25:16, 25:23
25.10.03 Nea Salamina Famagusta   3:1  Metro Baku 25:14, 25:23, 19:25, 25:21
Łukoil Neftochimik Burgas   3:2  Perungan Pojat Rovaniemi 27:29, 25:13, 29:27, 11:25, 15:7
26.10.03 Perungan Pojat Rovaniemi   3:0  Nea Salamina Famagusta 25:17, 25:19, 25:12
Metro Baku   1:3  Łukoil Neftochimik Burgas 25:22, 23:25, 11:25, 14:25

Turniej 7Edytuj

  Kanal

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1   Salonit Anhovo Kanal 6 3 3 0 9 2 4.5 265 219 1.21
2   Petrom Ploeszti 5 3 2 1 8 3 2.667 261 209 1.249
3   Azerneft Baku 4 3 1 2 3 6 0.5 182 212 0.858
4   Dinamo Tirana 3 3 0 3 0 9 0 162 230 0.704

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.10.03 Petrom Ploeszti   3:0  Dinamo Tirana 25:15, 25:17, 25:20
Azerneft Baku   0:3  Salonit Anhovo Kanal 22:25, 19:25, 19:25
25.10.03 Salonit Anhovo Kanal   3:0  Dinamo Tirana 25:14, 25:14, 25:20
Petrom Ploeszti   3:0  Azerneft Baku 25:12, 25:15, 25:15
26.10.03 Dinamo Tirana   0:3  Azerneft Baku 14:25, 28:30, 20:25
Salonit Anhovo Kanal   3:2  Petrom Ploeszti 25:20, 20:25, 25:21, 25:27, 20:18

1/8 finałuEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.12.2003 CV Elche   2:3  Chênois Genewa 25:18, 13:25, 21:25, 25:15, 11:15
17.12.2003 Chênois Genewa   1:3  CV Elche 24:26, 25:20, 16:25, 16:25
10.12.2003 Jihostroj Czeskie Budziejowice   2:3  Łokomotyw Charków 25:22, 25:22, 30:32, 21:25, 25:23
16.12.2003 Łokomotyw Charków   3:0  Jihostroj Czeskie Budziejowice 25:14, 25:14, 25:16
09.12.2003 Castelo Maia GC   3:0  Tampereen Isku-Volley 25:16, 25:23, 25:21
17.12.2003 Tampereen Isku-Volley   1:3  Castelo Maia GC 20:25, 25:20, 15:25, 20:25
10.12.2003 Vegyész Kazincbarcika   3:1  Piet Zoomers/D Apeldoorn 25:17, 25:23, 21:25, 25:19
17.12.2003 Piet Zoomers/D Apeldoorn   3:2  Vegyész Kazincbarcika 25:13, 25:20, 28:30, 21:25, 15:13
10.12.2003 Calcit Kamnik   3:0  Salonit Anhovo Kanal 25:18, 25:20, 25:15
17.12.2003 Salonit Anhovo Kanal   3:0  Calcit Kamnik 26:24, 25:19, 25:20
10.12.2003 Vitória SC   3:2  Wasserkraft Innsbruck 25:19, 25:23, 21:25, 20:25, 15:12
17.12.2003 Wasserkraft Innsbruck   3:1  Vitória SC 24:26, 25:21, 25:15, 25:19
10.12.2003 Deltacons Tulcza   3:0  LĀSE-R/Rīga 25:16, 25:11, 25:14
17.12.2003 LĀSE-R/Rīga   1:3  Deltacons Tulcza 12:25, 20:25, 25:19, 23:25
11.12.2003 Łukoil Neftochimik Burgas   3:1  Erdemirspor 25:15, 25:19, 23:25, 25:17
17.12.2003 Erdemirspor   3:2  Łukoil Neftochimik Burgas 25:18, 25:21, 23:25, 18:25, 15:12

1/4 finałuEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
22.01.2004 CV Elche   1:3  Łokomotyw Charków 26:28, 25:21, 21:25, 21:25
27.01.2004 Łokomotyw Charków   3:1  CV Elche 25:23, 21:25, 25:16, 25:21
21.01.2004 Castelo Maia GC   3:0  Vegyész Kazincbarcika 25:17, 25:19, 25:11
27.01.2004 Vegyész Kazincbarcika   0:3  Castelo Maia GC 21:25, 22:25, 25:27
21.01.2004 Calcit Kamnik   0:3  Wasserkraft Innsbruck 16:25, 21:25, 22:25
28.01.2004 Wasserkraft Innsbruck   3:0  Calcit Kamnik 25:16, 25:15, 25:22
21.01.2004 Deltacons Tulcza   3:0  Łukoil Neftochimik Burgas 25:22, 25:19, 25:21
29.01.2004 Łukoil Neftochimik Burgas   3:0  Deltacons Tulcza 25:23, 25:23, 25:23

Final FourEdytuj

  Innsbruck

PółfinałyEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.03.2004 Łokomotyw Charków   3:1  Castelo Maia GC 25:23, 25:18, 21:25, 26:24
13.03.2004 Wasserkraft Innsbruck   1:3  Deltacons Tulcza 21:25, 24:26, 25:19, 20:25

Mecz o 3. miejsceEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.03.2004 Castelo Maia GC   2:3  Wasserkraft Innsbruck 25:17, 25:22, 21:25, 18:25, 8:15

FinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.03.2004 Łokomotyw Charków   3:1  Deltacons Tulcza 25:18, 22:25, 25:16, 25:20

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Miejsce Drużyna
    Łokomotyw Charków
    Deltacons Tulcza
    VT Tiroler Wasserkraft Innsbruck
4.   Castelo Maia GC


BibliografiaEdytuj