Otwórz menu główne

Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004

Rosję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach reprezentowało 444 zawodników, w tym 202 kobiet w 29 dyscyplinach. Najmłodszym zawodnikiem była Julija Kołtunowa (15 lat). Najstarszym zawodnikiem był Siergiej Alifirienko (45 lat). Rosjanie zdobyli 93 medale plasując się na 3. pozycji.

Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Rosja
Kod MKOl RUS
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004
Ateny
Chorąży Aleksandr Popow
Medale
Pozycja: 3.
Złoto
28
Srebro
27
Brąz
38
Razem
93

MedaleEdytuj

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
  złoto Aleksiej Tiszczenko Boks Waga piórkowa (do 57 kg
  złoto Gajdarbek Gajdarbekow Boks Waga średnia (do 75 kg)
  złoto Aleksandr Powietkin Boks Waga superciężka (powyżej 91 kg)
  złoto Alina Kabajewa Gimnastyka Gimnastyka artystyczna
wielobój indywidualnie
  złoto Olesia Bieługina
Olga Głatskich
Tatiana Kurbakowa
Natalia Ławrowa
Elena Murzina
Elena Posewina
Gimnastyka Gimnastyka artystyczna
układ zbiorowy
  złoto Michaił Ignatjew Kolarstwo Jazda na punkty (mężczyźni)
  złoto Olga Slusarewa Kolarstwo Jazda na punkty (kobiety)
  złoto Jurij Borzakowski Lekkoatletyka Bieg na 800 m
  złoto Jelena Isinbajewa Lekkoatletyka Skok o tyczce
  złoto Natalja Sadowa Lekkoatletyka Rzut dyskiem
  złoto Olga Kuzienkowa Lekkoatletyka Rzut młotem
  złoto Tatjana Lebiediewa Lekkoatletyka Skok w dal
  złoto Jelena Slesarienko Lekkoatletyka Skok wzwyż
  złoto Andriej Moisiejew Pięciobój nowoczesny
  złoto Anastasija Dawydowa
Anastasija Jermakowa
Pływanie synchroniczne Duet
  złoto Elena Azarova
Olga Brusnikina
Anastasija Dawydowa
Anastasija Jermakowa
Elwira Chasianowa
Maria Kiseleva
Olga Novokshchenova
Anna Shorina
Pływanie Pływanie synchroniczne
drużynowo
  złoto Dmitrij Bieriestow Podnoszenie ciężarów
  złoto Michaił Niestrujew Strzelectwo Pistolet dowolny 50 m
  złoto Aleksiej Alipow Strzelectwo Rzutki – trap
  złoto Lubow Gałkina Strzelectwo Karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m
  złoto Tatiana Łogunowa
Karina Aznawurian
Oksana Ermakowa
Szermierka Floret kobiet (drużynowo)
  złoto Nikołaj Spiniew
Igor Krawcow
Aleksiej Swirin
Siergiej Fiodorowcew
Wioślarstwo Czwórka podwójna
  złoto Aleksiej Miszyn Zapasy Styl klasyczny (84 Kg)
  złoto Hasan Barojew Zapasy Styl klasyczny (120 kg)
  złoto Mawlet Batirow Zapasy Styl wolny (55 Kg)
  złoto Buwajsa Sajtijew Zapasy Styl wolny (74 kg)
  złoto Chadżimurat Gacałow Zapasy Styl wolny (96 kg)
  srebro Swietłana Chorkina Gimnastyka Gimnastyka sportowa
wielobój indywidualnie
  srebro Irina Czaczina Gimnastyka Gimnastyka sportowa
wielobój indywidualnie
  srebro Aleksander Moskalenko Gimnastyka Trampolina
  srebro Witalij Makarow Judo 73 kg mężczyzn
  srebro Tamerlan Tmenow Judo Pow. 100 kg mężczyzn
  srebro Aleksandr Kostogłod
Aleksandr Kowalow
Kajakarstwo C-2 1000 metrów
  srebro Wiaczesław Jekimow Kolarstwo Kolarstwo szosowe
Jazda indywidualna na czas
  srebro Tamilla Abassowa Kolarstwo Kolarstwo torowe
Sprint
  srebro Dienis Niżegorodow Lekkoatletyka Chód 50 km
  srebro Tatjana Tomaszowa Lekkoatletyka Bieg na 1500 m
  srebro Olimpiada Iwanowa Lekkoatletyka Chód 20 km
  srebro Olga Fiodorowa
Julija Tabakowa
Irina Chabarowa
Łarisa Krugłowa
Lekkoatletyka Sztafeta 4 × 100 m
  srebro Irina Simagina Lekkoatletyka Skok w dal
  srebro Swietłana Fieofanowa Lekkoatletyka Skok o tyczce
  srebro Stanisława Komarowa Pływanie 200 m stylem grzbietowym kobiet
  srebro Chadżimurat Akkajew Podnoszenie ciężarów Waga do 94 kg
  srebro Natalja Zabołotnaja Podnoszenie ciężarów waga do 75 kg
  srebro Irina Tiebienichina
Jelena Tiurina
Lubow Sokołowa
Natalja Safronowa
Jewgienija Artamonowa
Elizaweta Tiszczenko
Olga Czukanowa
Jekatierina Gamowa
Marina Szeszenina
Aleksandra Korukowiec
Jelena Płotnikowa
Olga Nikołajewa
Piłka siatkowa
  srebro Wiera Iljina
Julia Pachalina
Skoki do wody Trampolina 3 metrowa
skoki synchroniczne
  srebro Natalja Gonczarowa
Julija Kołtunowa
Skoki do wody Trampolina 10 metrowa
skoki synchroniczne
  srebro Aleksander Blinow Strzelectwo Strzelanie do ruchomej tarczy 10 m
  srebro Siergiej Poliakow Strzelectwo Pistolet szybkostrzelny 25 m
  srebro Michaił Niestrujew Strzelectwo Pistolet pneumatyczny 10 m
  srebro Lubow Gałkina Strzelectwo Pistolet pneumatyczny 10 m
  srebro Gouzel Maniurowa Zapasy Styl wolny
72 kg
  srebro Gueidar Mamedaliew Zapasy Styl klasyczny
55 kg
  Brąz Siergiej Kazakow Boks Waga papierowa (do 48 kg)
  Braz Murat Chraczow Boks Waga lekka (do 60 kg)
  Brąz Oleg Saitow Boks Waga półśrednia (do 69 kg)
  Braz Ludmiła Eszowa
Swietłana Chorkina
Maria Kriuczkowa
Anna Pawłowa
Elena Zamołodżikowa
Natalia Ziganczina
Gimnastyka Gimnastyka sportowa
wielobój drużynowy
  Brąz Dimitri Nosow Judo 81 kg mężczyzn
  Braz Kasanbi Tajow Judo 90 kg mężczyzn
  Brąz Tea Dongusaschwili Judo Pow.78 kg kobiet
  Braz Maksim Opalew Kajakarstwo C-1 500 metrów
  Brąz Aleksandr Kostogłod
Aleksandr Kowalow
Kajakarstwo C-2 500 metrów
  Brąz Olga Slusarewa Kolarstwo Kolarstwo szosowe kobiety
Wyścig ze startu wspólnego
  Brąz Maria Kałmykowa
Tatiana Szegolewa
Maria Stefanowa
Olga Arteszyna
Elena Baranowa
Irina Osipowa
Natalja Wodopjanowa
Anna Archipowa
Diana Gustilina
Ilona Korstin
Oxana Rachmatulina
Koszykówka
  Brąz Aleksiej Wojewodin Lekkoatletyka Chód 50 km
  Brąz Daniił Burkienia Lekkoatletyka Trójskok
  Brąz Siergiej Makarow Lekkoatletyka Rzut oszczepem
  Brąz Natalia Antiuch Lekkoatletyka Bieg na 400 m
  Brąz Tatjana Kotowa Lekkoatletyka Skok w dal
  Brąz Tatjana Lebiediewa Lekkoatletyka Trójskok
  Brąz Swietłana Kriwielowa Lekkoatletyka Pchnięcie kulą
  Brąz Andrey Lavrov
Alexey Kostygov
Oleg Kuleschow
Denis Krivoshlykov
Alexandre Tuchkin
Vasily Kudinov
Pavel Bashkin
Dmitri Torgovanov
Alexander Gorbatikov
Aleksiej Rastworczew
Viatcheslav Gorpichin
Sergey Pogorelov
Mikhail Chipurin
Eduard Kokszarow
Piłka ręczna
  Brąz Roman Balashov
Revaz Chomakhidze
Alexander Eryshov
Alexander Fedorov
Sergey Garbuzov
Dmitry Gorshkov
Nikolay Kozlov
Nikolay Maksimov
Andrey Rekechinsky
Dmitry Stratan
Vitaly Yurchik
Marat Zakirov
Irek Zinnurov
Piłka wodna
  Brąz Oleg Pieriepieczenow Podnoszenie ciężarów Waga do 77 kg
  Brąz Eduard Tiukin Podnoszenie ciężarów Waga do 94 kg
  Brąz Gleb Pisariewskij Podnoszenie ciężarów Waga do 105 kg
  Brąz Zarema Kasajewa Podnoszenie ciężarów Waga do 69 kg
  Brąz Walentina Popowa Podnoszenie ciężarów waga do 75 kg
  Brąz Stanisław Diniejkin
Siergiej Baranow
Pawieł Abramow
Aleksiej Kazakow
Siergiej Tietiuchin
Wadim Chamutckich
Aleksandr Kosariew
Konstantin Uszakow
Taras Chtiej
Andriej Jegorczew
Aleksiej Wierbow
Aleksiej Kuleszow
Piłka siatkowa
  Brąz Dmitri Sautin Skoki do wody Trampolina 3 metrowa
  Brąz Julia Pachalina Skoki do wody Trampolina 3 metrowa
  Brąz Dimitrij Łykin Strzelectwo Strzelanie do ruchomej tarczy 10 m
  Brąz Siergiej Alifirienko Strzelectwo Pistolet szybkostrzelny 25 m
  Brąz Władimir Issakow Strzelectwo Pistolet pneumatyczny 10 m
  Brąz Renal Ganejew
Juri Mołlczan
Wiaczesław Pozdniakow
Szermierka Floret mężczyzn
drużynowo
  Brąz Pawieł Kołobkow Szermierka Szpada
  Brąz Sergiej Czarikow
Stanisław Pozdniakow
Aleksiej Jakimienko
Szermierka Szabla mężczyzn
  Brąz Varteres Samourgachev Szermierka 74 kg
  Brąz Makhach Murtazaliev Szermierka 66 kg
  Brąz Sahid Sachidow Szermierka 84 kg

BibliografiaEdytuj