Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 w Antwerpii reprezentowało 174 zawodników, 173 mężczyzn i jedna kobieta. Reprezentacja wywalczyła 23 medale. Najmłodszym zawodnikiem w reprezentacji był wioślarz Guido De Felip (15 lat 342 dni), a najstarszym szermierz Pietro Speciale (43 lata 322 dni).

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Królestwo Włoch (1861–1946)
Kod MKOl ITA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Antwerpia
Chorąży Nedo Nadi
Liczba zawodników 174 w 18 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 7.
Złoto
13
Srebro
5
Brąz
5
Razem
23

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
  Złoto Giorgio Zampori   Gimnastyka Wielobój indywidualnie 88,35 pkt[1]
  Złoto Giorgio Zampori
Arnaldo Andreoli
Ettore Bellotto
Pietro Bianchi
Fernando Bonatti
Luigi Cambiaso
Luigi Contessi
Carlo Costigliolo
Luigi Costigliolo
Giuseppe Domenichelli
Roberto Ferrari
Carlo Fregosi
Romualdo Ghiglione
Ambrogio Levati
Francesco Loy
Vittorio Lucchetti
Luigi Maiocco
Ferdinando Mandrini
Renzo Mangiante
Antonio Marovelli
Michele Mastromarino
Giuseppe Paris
Manlio Pastorini
Ezio Roselli
Paolo Salvi
Giovanni Tubino
Angelo Zorzi
  Gimnastyka Wielobój drużynowo 359,855 pkt[2]
  Złoto Tommaso Lequio di Assaba   Jeździectwo Skoki przez przeszkody indywidualnie 2 błędy[3]
  Złoto Franco Giorgetti
Ruggero Ferrario
Arnaldo Carli
Primo Magnani
  Kolarstwo 4 km drużynowo na dochodzenie 5:14,20[4]
  Złoto Ugo Frigerio   Lekkoatletyka Chód na 3000 metrów 13:14,20[5]
  Złoto Ugo Frigerio   Lekkoatletyka Chód na 10 km 48:06,20[5]
  Złoto Filippo Bottino   Podnoszenie ciężarów Waga ciężka (+82,5 kg) 265 kg[6]
  Złoto Nedo Nadi   Szermierka Floret indywidualnie [7][8]
  Złoto Nedo Nadi   Szermierka Szabla indywidualnie [7][8]
  Złoto Nedo Nadi
Tommaso Costantino
Aldo Nadi
Abelardo Olivier
Oreste Puliti
Pietro Speciale
Rodolfo Terlizzi
Baldo Baldi
  Szermierka Floret drużynowo [7][9]
  Złoto Nedo Nadi
Aldo Nadi
Dino Urbani
Oreste Puliti
Baldo Baldi
Francesco Gargano
Giorgio Santelli
  Szermierka Szpada drużynowo [7][9]
  Złoto Nedo Nadi
Tommaso Costantino
Aldo Nadi
Abelardo Olivier
Dino Urbani
Paolo Thaon di Revel
Tullio Bozza
Giovanni Canova
Andrea Marrazzi
Antonio Allocchio
  Szermierka Szabla drużynowo [7][9]
  Złoto Ercole Olgeni
Giovanni Scatturin
Guido De Felip
  Wioślarstwo Dwójka ze sternikiem 7:56,00[10]
  Srebro Alessandro Valerio   Jeździectwo Skoki przez przeszkody indywidualnie 3 błędy[11]
  Srebro Ettore Caffaratti
Garibaldi Spighi
Giulio Cacciandra
  Jeździectwo WKKW drużynowo 1353,75 pkt[12]
  Srebro Pietro Bianchi   Podnoszenie ciężarów Waga średnia (-75 kg) 235 kg[13]
  Srebro Aldo Nadi   Szermierka Szabla indywidualnie [7][14]
  Srebro Erminio Dones
Pietro Annoni
  Wioślarstwo Dwójka podwójna 7:19,00[10]
  Brąz Edoardo Garzena   Boks Waga piórkowa (57,152 kg) [15][16]
  Brąz Valerio Arri   Lekkoatletyka Maraton 2-36:32,20[17]
  Brąz Ettore Caffaratti   Jeździectwo WKKW indywidualnie 1733,75 ptk[18]
  Brąz Ettore Caffaratti
Giulio Cacciandra
Alessandro Alvisi
Carlo Di San Marzano Asinari
  Jeździectwo Skoki przez przeszkody drużynowo 33 błędy[12]
  Brąz Ernesto Ambrosini   Lekkoatletyka Bieg na 3000 metrów z przeszkodami 10:32,00[19]

Ponadto reprezentanci Włoch wywalczyli złoty i srebrny medal w Olimpijskim konkursie sztuki i literatury:

Skład kadryEdytuj

  BoksEdytuj

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Vincenzo Dell'Oro waga musza   Charles Albert
P
Nie awansował
Edoardo Garzena waga piórkowa   Roger Vincken
W
  James Cater
W
  Paul Fritsch
P
  Jack Zivic
W[22]
 
Leonard Giunchi waga lekka   Julien Van Muyzen
P
Nie awansował
Dario Della Valle waga półśrednia   Aage Steen
P
Nie awansował
Mariano Barbaresi waga ciężka   Xavier Eluère
P
Nie awansował

  GimnastykaEdytuj

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Giorgio Zampori wielobój indywidualnie 88,35  
Luigi Maiocco 85,38 7.
Luigi Costigliolo 84,90 8.
Angelo Zorzi 80,51 16.
Vittorio Lucchetti 80,12 18.
Arnaldo Andreoli, Ettore Bellotto, Pietro Bianchi, Fernando Bonatti, Luigi Cambiaso, Luigi Contessi, Carlo Costigliolo, Luigi Costigliolo, Giuseppe Domenichelli, Roberto Ferrari, Carlo Fregosi, Romualdo Ghiglione, Ambrogio Levati, Francesco Loi, Vittorio Lucchetti, Luigi Maiocco, Ferdinando Mandrini, Lorenzo Mangiante, Antonio Marovelli, Michele Mastromarino, Giuseppe Paris, Manlio Pastorini, Ezio Roselli, Paolo Salvi, Giovanni Tubino, Giorgio Zampori, Angelo Zorzi wielobój drużynowo 359,855  

  JeździectwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Koń Punkty karne Miejsce
Skoki indywidualnie Tommaso Lequio di Assaba Trebecco 2,00  
Alessandro Valerio Cento 3,00  
Santorre de Rossi di Santa Rosa Neruccio 7,00 7.
Garibaldi Spighi Virginia 8,00 10.
Ruggero Ubertalli Proton 10,25 17.
Emilio Benini Passero 13,00 19.
Skoki drużynowo Ettore Caffaratti
Alessandro Alvisi
Giulio Cacciandra
Carlo Asinari
Tradittore
Raggio di Sole
Fortunello
Varone
18,75  
Konkurencja Zawodnik Koń 50 km 20 km Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Ettore Caffaratti Caniche 862,50 600,00 271,25 1733,75  
Garibaldi Spighi Otello 900,00 540,00 207,50 1647,50 5.
Giulio Cacciandra Facetto 900,00 0,00 453,75 1353,75 14.
Carlo Asinari Savari 765,00 480,00 0,00 1245,00 19.
WKKW drużynowo Ettore Caffaratti
Garibaldi Spighi
Giulio Cacciandra
Carlo Asinari
jak wyżej punktacja jak wyżej 4735,00  

  KolarstwoEdytuj

  Kolarstwo szosoweEdytuj

Konkurencja Zawodnik Czas Pozycja
jazda indywidualna na czas (m) Federico Gay 4:57:21,8 16.
Pietro Bestetti 5:02:15,0 21.
Camillo Arduino 5:03:16,8 23.
Dante Ghindani 5:21:50,4 32.
jazda drużynowa na czas (m) Federico Gay
Pietro Bestetti
Camillo Arduino
Dante Ghindani
20:24:44,0 5.

  Kolarstwo toroweEdytuj

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Repasaże - półfinały Repasaże - finał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce
sprint Pietro Martinelli   Anthony Young
  Mouritius Peeters
b.d 3. Nie awansował
Giuseppe Cavallotti   James Walker
  Georges Paillard
b.d 3. Nie awansował
Armido Rizzetto   Fred Taylor
  Georges Perrin
b.d 3. Nie awansował
Francesco Giorgetti   John Verhoeven
  William Smith
b.d 2.   Binard
  Harry Ryan
b.d 2.   Georges Perrin
  Gustave Daghelinckx
  Binard
Nie stanął na starcie Nie stanął na starcie
50 km Ruggero Ferrario b.d 4. 4.
Francesco Giorgetti b.d 6. 6.
Primo Magnani b.d 8. 8.
Luigi Gilardi Nie ukończył wyścigu
wyścig na dochodzenie drużynowo Primo Magnani
Arnaldo Carli
Ruggero Ferrario
Franco Giorgetti
  Francja 6:20,0 1.   Związek Południowej Afryki 5:10,8 1.   Wielka Brytania 5:14,2 1.  

  LekkoatletykaEdytuj

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Mario Riccobono 11,2 2. b.d 5. Nie awansował
Vittorio Zucca 11,4 1. b.d 5. Nie awansował
Giovanni Orlandi b.d 6. Nie awansował
Giorgio Croci 11,2 3. Nie awansował
200 m Giovanni Orlandi 23,8 3. Nie awansował
Mario Riccobono b.d 4. Nie awansował
400 m Giuseppe Bernardoni 52,8 3. Nie awansował
Giovanni Tosi 51,8 4. Nie awansował
Agide Simonazzi 53,0 3. Nie awansował
800 m Giuseppe Bonini 2:02,2 2. 1:58,1 5. Nie awansował
Arturo Porro b.d 6. Nie awansował
Agide Simonazzi 1:58,9 5. Nie awansował
Ernesto Ambrosini 2:00,2 4. 1:59,5 4. Nie awansował
1500 m Carlo Martinenghi b.d 6. Nie awansował
Giuseppe Bonini b.d 7. Nie awansował
Arturo Porro 4:09,0 2. 4:06,6 7.
5000 m Augusto Maccario b.d 6. Nie awansował
Carlo Martinenghi Nie ukończył biegu Nie awansował
Carlo Speroni 15:27,6 1. b.d 7.
10 000 m Augusto Maccario 34:06,8 3. 32:02,0 4.
Carlo Speroni 32:13,1 4. Nie ukończył biegu
Constantino Lussana b.d 10. Nie awansował
3000 m z przeszkodami Ernesto Ambrosini 10:33,6 2. 10:32,0  
Carlo Martinenghi Nie ukończył biegu Nie awansował
110 m przez płotki Daciano Colbacchini 15,6 1. b.d 6. Nie awansował
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Vittorio Zucca
Giovanni Orlandi
Giorgio Croci
Mario Riccobono
Dyskwalifikacja Nie awansowali
bieg 3000 m drużynowo Ernesto Ambrosini
Augusto Maccario
Carlo Speroni
25 pkt 3. 36 pkt 5.
maraton Valerio Arri 2:36:32,8  
Ettore Blasi Nie ukończył biegu
Antonio Persico Nie ukończył biegu
chód na 3 km Donato Pavesi 13:46,8 1. Dyskwalifikacja
Ugo Frigerio 13:40,2 1. 13:14,2  
chód na 10 km Ugo Frigerio 47:06,4 1. 48:06,2  
Donato Pavesi 48:12,0 4. Dyskwalifikacja

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
pchnięcie kulą Aurelio Lenzi 12,325 13. Nie awansował
Giuseppe Tugnoli 12,07 14. Nie awansował
rzut dyskiem Aurelio Lenzi 37,75 9. Nie awansował
rzut oszczepem Oprando Bottura 42,70 17. Nie awansował
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Carlo Butti dziesięciobój bieg 100 m 12,6 524,0 21.
skok w dal 5,740 544,300 18.
pchnięcie kulą 10,61 527 16.
skok wzwyż 1,55 468 15.
bieg 400 m 58,0 631,52 19.
bieg na 110 m przez płotki 19,0 620,0 14.
rzut dyskiem Nie stanął na starcie
skok o tyczce - - -
rzut oszczepem - - -
bieg na 1500 m - - -
Finał Nie ukończył konkurencji

  Pięciobój nowoczesnyEdytuj

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Wygrane M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Adriano Lanza indywidualnie 97 21. 21 8:50,4 19. 19 b.d 11. 11 b.d 21. 21 b.d 19. 19 91 22.

  Piłka nożnaEdytuj

Reprezentacja mężczyzn

Turniej głównyEdytuj

Pierwsza runda

28 sierpnia 1920   Włochy 2:1
1:0
  Egipt La Gantoise, Gandawa

Ćwierćfinał

29 sierpnia 1920   Francja 3:1
2:1
  Włochy Olympisch Stadion, Antwerpia

Turniej o drugie i trzecie miejsce I runda

31 sierpnia 1920   Włochy 2:1
0:1
  Norwegia Stadion aan de Broodstraat

II runda

2 września 1920   Włochy 0:2
0:1
  Hiszpania Stadion aan de Broodstraat, Antwerpia

Ostatecznie reprezentacja Włoch została sklasyfikowana na 4. miejscu.

  Piłka wodnaEdytuj

Turniej główny

1/8 finałuEdytuj

Turniej o brązowy medal

ĆwierćfinałEdytuj

Reprezentacja Włoch zajęła 11.miejsce.

  PływanieEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Agostino Frassinetti 1:11,8 1. b.d 4. Nie awansował
Mario Massa 1:10,4 3. Nie awansował
400 m dowolnym Gilio Bisagno b.d 6. Nie awansował
Antonio Quarantotto b.d 5. Nie awansował
1500 m dowolnym Antonio Quarantotto b.d 4. Nie awansował
Gilio Bisagno 25:18,0 3. Nie awansował
4 × 200 m dowolnym Mario Massa
Agostino Frassinetti
Antonio Quarantotto
Gilio Bisagno
11:01,2 2. b.d 5.

  Podnoszenie ciężarówEdytuj

Konkurencja Zawodnik Wynik Pozycja
waga piórkowa Luigi Gatti 195 4.
waga lekka Giulio Monti 230 kg 4.
waga średnia Pietro Bianchi 235 kg  
waga lekkociężka Gino Mattiello 235 kg 6.
waga ciężka Filippo Bottino 265 kg  

  Przeciąganie linyEdytuj

Zawodnik Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Adriano Arnoldo
Silvio Calzolari
Romolo Carpi
Giovanni Forni
Rodolfo Rambozzi
Carlo Schiappapietra
Giuseppe Tonani
Amedeo Zotti
  Holandia P[23]
  Stany Zjednoczone P[24]
Nie awansowali 5.

  Skoki do wodyEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Guglielmo De Sanctis 98,0 7. Nie awansował
trampolina 3m 451,35 6. Nie awansował

  StrzelectwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet wojskowy drużynowo Riccardo Ticchi
Alfredo Galli
Roberto Preda
Giancarlo Boriani
Raffaele Frasca
1121 9.
pistolet dowolny drużynowo Riccardo Ticchi
Alfredo Galli
Roberto Preda
Giancarlo Boriani
Raffaele Frasca
2224 7.
karabin małokalibrowy stojąc 50 m Alfredo Galli b.d b.d
Raffaele Frasca b.d b.d
Pier-Francesco Campus b.d b.d
Franco Micheli b.d b.d
Riccardo Ticchi b.d b.d
karabin małokalibrowy 50 m stojąc drużynowo Alfredo Galli
Raffaele Frasca
Pier-Francesco Campus
Franco Micheli
Franco Micheli
Riccardo Ticchi
1777 7.
karabin dowolny 3 pozycje Alfredo Galli b.d b.d
Franco Micheli b.d b.d
Pier Francesco Campus b.d b.d
Raffaele Frasca b.d b.d
Riccardo Ticchi b.d b.d
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Alfredo Galli
Raffaele Frasca
Pier-Francesco Campus
Franco Micheli
Riccardo Ticchi
4371 9.
karabin wojskowy leżąc 300 m drużynowo Riccardo Ticchi
Raffaele Frasca
Alfredo Galli
Camillo Isnardi
Pier-Francesco Campus
272 9.
karabin wojskowy stojąc 300 m Riccardo Ticchi 54 6.
karabin wojskowy stojąc 300 m drużynowo Riccardo Ticchi
Camillo Isnardi
Luigi Favretti
Giancarlo Boriani
Sem De Ranieri
251 4.
karabin wojskowy leżąc 600 m drużynowo Riccardo Ticchi
Raffaele Frasca
Alfredo Galli
Camillo Isnardi
Pier-Francesco Campus
257 12.
karabin wojskowy leżąc 300 i 600 m drużynowo Riccardo Ticchi
Raffaele Frasca
Camillo Isnardi
Alfredo Galli
Sem De Ranieri
527 9.

  SzermierkaEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Paolo Thaon   Félix Goblet
  João Sassetti
  Jan Černohorský
  Gustaf Lindblom
  S. Antonidas
  John Blake
  Willem Hubert
  Ivan Osiier
  Roger Ducret
Nie awansował
Abelardo Olivier   Fernando Correia
  Victor Boin
  Einar Levison
  Wouter Brouwer
  Georges Trombert
  John Dimond
  Hans Törnblom
  Armand Massard
  Fernando Correia
  Josef Jungmann
  Frédéric Dubourdieu
  Henry Breckenridge
  Félix Goblet
  Ahmed Hassanein
  Ruimondo Mayer
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Carl Gripenstedt
  Ernest Gevers
  Georges Trombert
  Félix Goblet
  Émile Moureau
  Gustave Buchard
  Jorge de Paiva
  Henry Breckenridge
  Nils Hellsten
  Adrianus de Jong
  Maurice Dewee
  João Sassetti
  Alexandre Lippmann
  Armand Massard
  Ernest Gevers
  Georges Casanova
  António Mascarenhas
  Armand Massard
  Gustave Buchard
  Gustaf Lindblom
  Charles Delporte
  Félix Goblet
  Jorge de Paiva
6.
Tullio Bozza   Gustave Buchard
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Aage Berntsen
  William Russell
  Knut Enell
  Léon Tom
  George Burt
  Otakar Švorčík
  Gustaf Lindblom
  Jorge de Paiva
  Adrianus de Jong
  Georges Trombert
  Charles Delporte
  Émile Moureau
  Joseph de Craecker
  Poul Rasmussen
  Roland Willoughby
Nie awansował
Aldo Boni   Henry Breckinridge
  Charles Delporte
  Josef Jungmann
  Jorge de Paiva
  Émile Moureau
  Salomon Zeldenrust
  Charles Notley
  Einar Råberg
Nie awansował
Giovanni Canova   Orphile de Montigny
  Viliam Tvrský
  Adrianus de Jong
  Henrique da Silveira
  Georges Casanova
  David Warholm
  Ronald Campbell
  Henri Jacquet
  João Sassetti
  António Mascarenhas
  Roger Ducret
  Ernest Gevers
  Maurice Dewee
  Gustave Buchard
  William Russell
  Evangelos Skotidas
  Aage Berntsen
  S. Antonidas
  Jan Van der Wiel
Nie awansował
Dino Urbani   Ahmed Hassanein
  Armand Massard
  Robin Dalglish
  Otto Baerentzen
  Louis de Tribolet
  Manuel Queiróz
  Félix Vigeveno
  Leonard Schoonmaker
  Nils Hellsten
  Alexandre Lippmann
  Einar Levison
  Orphile de Montigny
  Georges Casanova
  Henrique da Silveira
  Victor Boin
  Wouter Brouwer
  Edouard Fitting
  Robin Dalglish
  William Russell
  António Mascarenhas
  Gustaf Lindblom
  Armand Massard
  Charles Delporte
  Alexandre Lippmann
  Frédéric Dubourdieu
  Orphile de Montigny
  Georges Casanova
  Fernando Correia
  Einar Levison
Nie awansował
szpada drużynowo Nedo Nadi
Aldo Nadi
Abelardo Olivier
Dino Urbani
Tommaso Costantino
Tullio Bozza
Giovanni Canova
Andrea Marrazzi
Antonio Allocchio
  Portugalia
  Belgia
  Holandia
  Dania
  Szwecja
  Belgia
  Francja
  Portugalia
  Szwajcaria
  Stany Zjednoczone
W
W
W
W
W
 
floret indywidualnie Rodolfo Terlizzi   André Labatut
  Einar Levison
  Henry Breckinridge
  Wouter Brouwer
  Jean Verbrugghe
  Cecil Kershaw
Nie awansował
Nedo Nadi   Charles Pape
  Viliam Tvrzský
  Salomon Zeldenrust
  Millard Bloomer
  Georges Trombert
  H. Evan James
  Gustaf Lindblom
  Kay Schrøder
  Robert de Schepper
  Oreste Puliti
  Lionel Bony de Castellane
  Roger Ducret
  Francis Honeycutt
W
W
W
W
W
  Orphile de Montigny
  Philippe Cattiau
  Roger Ducret
  Aldo Nadi
  André Labatut
  Oreste Puliti
  Ivan Osiier
  Abelardo Olivier
  Georges Trombert
  Marcel Perrot
  Pietro Speciale
 
Aldo Nadi   Emile Dufrane
  Ivan Osiier
  Lionel Bony de Castellane
  Roland Willoughby
  Josef Jungmann
  Nils Hellsten
W
W
W
W
W
W
  Viliam Tvrzský
  Marcel Cuypers
  Marcel Perrot
  Philippe Cattiau
  Einar Levison
  Orphile de Montigny
  Philippe Cattiau
  Roger Ducret
  Nedo Nadi
  André Labatut
  Oreste Puliti
  Ivan Osiier
  Abelardo Olivier
  Georges Trombert
  Marcel Perrot
  Pietro Speciale
5.
Abelardo Olivier   Marcel Cuypers
  Marcel Perrot
  Josef Javůrek
  Georg Hegner
  Adrianus de Jong
  Joseph Parker
  Robert Montgomerie
  Hans Törnblom
  Jean Verbrugghe
  Pietro Speciale
  Félix Vigeveno
  Knut Enell
  André Labatut
W
W
W
W
P
  Orphile de Montigny
  Philippe Cattiau
  Roger Ducret
  Nedo Nadi
  André Labatut
  Oreste Puliti
  Ivan Osiier
  Aldo Nadi
  Georges Trombert
  Marcel Perrot
  Pietro Speciale
9.
Federico Cesarano   Charles Crahay
  Francis Honeycutt
  Ahmed Hassanein
  Verner Bonde
W
W
W
W
  Charles Crahay
  Ivan Osiier
  Orphile de Montigny
  Georges Trombert
  Tommaso Constantino
P
P
P
P
P
Nie awansował
Pietro Speciale   František Dvořák
  Marcel Berré
  Knut Enell
  Philippe Cattiau
  Philip Doyne
  Jan Van der Wiel
  Jean Verbrugghe
  Abelardo Olivier
  Félix Vigeveno
  Knut Enell
  André Labatut
  Orphile de Montigny
  Philippe Cattiau
  Roger Ducret
  Nedo Nadi
  André Labatut
  Oreste Puliti
  Ivan Osiier
  Aldo Nadi
  Georges Trombert
  Marcel Perrot
  Abelardo Olivier
12.
Oreste Puliti   Robert de Schepper
  Roger Ducret
  Thomas Wand-Tetley
  George Calnan
  Aage Berntsen
W
P
W
W
W
  Nedo Nadi
  Robert de Schepper
  Lionel Bony de Castellane
  Roger Ducret
  Francis Honeycutt
P
W
W
W
W
  Orphile de Montigny
  Philippe Cattiau
  Roger Ducret
  Nedo Nadi
  André Labatut
  Pietro Speciale
  Ivan Osiier
  Aldo Nadi
  Georges Trombert
  Marcel Perrot
  Abelardo Olivier
7.
Tommaso Constantino   Leonard Schoonmaker
  Orphile de Montigny
  Félix Vigeveno
  Edgar Seligman
  Antonín Mikala
W
P
W
W
W
  Charles Crahay
  Ivan Osiier
  Orphile de Montigny
  Georges Trombert
  Federico Cesarano
W
P
P
P
W
Nie awansował
floret drużynowo Tommaso Costantino
Aldo Nadi
Nedo Nadi
Abelardo Olivier
Oreste Puliti
Pietro Speciale
Rodolfo Terlizzi
Baldo Baldi
  Belgia
  Dania
  Wielka Brytania
  Czechosłowacja
W
W
W
W
  Francja
  Dania
  Wielka Brytania
  Stany Zjednoczone
W
W
W
W
 
szabla indywidualnie Oreste Puliti   Alexis Simonson
  Federico Cesarano
  Adrianus de Jong
  Aage Berntsen
  Edwin Fullinwider
  Marc Perrodon
  Edward Startin
  Robert Hennet
  Adrianus de Jong
  Federico Cesarano
  Giulio Rusconi
  Herbert Huntingdon
  Aage Berntsen
  Aldo Nadi
  Adrianus de Jong
  Nedo Nadi
  Jan van der Wiel
  Léon Tom
  Robert Hennet
  Robin Dalglish
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Federico Cesarano
  Francesco Gargano
  Baldo Baldi
4.
Federico Cesarano   Oreste Puliti
  Alexis Simonson
  Adrianus de Jong
  Aage Berntsen
  Edwin Fullinwider
  Marc Perrodon
  Edward Startin
  Robert Hennet
  Adrianus de Jong
  Oreste Puliti
  Giulio Rusconi
  Herbert Huntingdon
  Aage Berntsen
  Aldo Nadi
  Adrianus de Jong
  Oreste Puliti
  Jan van der Wiel
  Léon Tom
  Robert Hennet
  Robin Dalglish
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Francesco Gargano
  Nedo Nadi
  Baldo Baldi
10.
Aldo Nadi   John Dimond
  Robin Dalglish
  Félix Goblet
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Wouter Brouwer
  Ronald Campbell
  Viliam Tvrský
  Georges Trombert
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Josef Javůrek
  Giorgio Santelli
  Francesco Gargano
  Cecil Kershaw
  Léon Tom
  Nedo Nadi
  Adrianus de Jong
  Oreste Puliti
  Jan van der Wiel
  Léon Tom
  Robert Hennet
  Robin Dalglish
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Federico Cesarano
  Francesco Gargano
  Baldo Baldi
 
Nedo Nadi   Robert Feyerick
  Henri de Saint-Germain
  Cecil Kershaw
  Baldo Baldi
  Josef Javůrek
  Clariborne Walker
  Joseph Parker
  Baldo Baldi
  Jan van der Wiel
  Robin Dalglish
  Robert Feyerick
  Félix Goblet
  Aldo Nadi
  Adrianus de Jong
  Oreste Puliti
  Jan van der Wiel
  Léon Tom
  Robert Hennet
  Robin Dalglish
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Federico Cesarano
  Francesco Gargano
  Baldo Baldi
W
W
W
W
W
W
W
W
W
W
W
 
Baldo Baldi   Robert Feyerick
  Henri de Saint-Germain
  Cecil Kershaw
  Nedo Nadi
  Josef Javůrek
  Clariborne Walker
  Joseph Parker
  Nedo Nadi
  Jan van der Wiel
  Robin Dalglish
  Robert Feyerick
  Félix Goblet
  Aldo Nadi
  Adrianus de Jong
  Oreste Puliti
  Jan van der Wiel
  Léon Tom
  Robert Hennet
  Robin Dalglish
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Federico Cesarano
  Francesco Gargano
  Nedo Nadi
12.
Francesco Gargano   Arthur Lyon
  Léon Tom
  Giulio Rusconi
  Joseph Parker
  Evangelos Skotidas
  Félix Vigeveno
  Zdeněk Vávra
  Jean Margraff
  Alfred Martin
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Josef Javůrek
  Giorgio Santelli
  Aldo Nadi
  Cecil Kershaw
  Léon Tom
  Aldo Nadi
  Adrianus de Jong
  Oreste Puliti
  Jan van der Wiel
  Léon Tom
  Robert Hennet
  Robin Dalglish
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Federico Cesarano
  Nedo Nadi
  Baldo Baldi
11.
Giulio Rusconi   Arthur Lyon
  Francesco Gargano
  Léon Tom
  Joseph Parker
  Evangelos Skotidas
  Félix Vigeveno
  Zdeněk Vávra
  Jean Margraff
  Alfred Martin
  Robert Hennet
  Adrianus de Jong
  Federico Cesarano
  Oreste Puliti
  Herbert Huntingdon
  Aage Berntsen
Nie awansował
Giorgio Santelli   Jan van der Wiel
  Robert Hennet
  Roscoe Bowman
  Herbert Huntingdon
  Jean Servent
  Vasilios Zarkadis
  Frederick Cunningham
  Jaroslav Šourek
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Josef Javůrek
  Francesco Gargano
  Aldo Nadi
  Cecil Kershaw
  Léon Tom
Nie awansował
szabla drużynowo Nedo Nadi
Aldo Nadi
Oreste Puliti
Baldo Baldi
Francesco Gargano
Giorgio Santelli
Dino Urbani
  Belgia
  Francja
  Holandia
  Czechosłowacja
  Stany Zjednoczone
  Dania
  Wielka Brytania
W
W
W
W
W
W
W
 

  Tenis ziemnyEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Mino Balbi   Eduardo Flaquer
W 3:0
(6:2,6:4,6:1)
  Oswald Turnbull
P 2:3
(6:3,3:6,0:6,8:6,2:6)
Nie awansował 9.
Alberto Bonacossa   Carl Eric von Braun
P 1:3
(6:4,1:6,5:7,2:6)
Nie awansował 32.
Cesare Colombo   Jack Nielsen
W 3:0
(6:1,6:3,6:1)
  Gordon Lowe
P 1:3
(4:6,0:6,6:2,5:7)
Nie awansował 9.
debel (m) Mino Balbi di Robecco
Cesare Colombo
  Charles Simon
  Hanns Syz
W 3:1
(6:3,7:5,3:6,6:4)
  Oswald Turnbull
  Max Woosnam
P 1:3
(2:6,8:6,1:6,3:6)
Nie awansowali 5.
singiel (k) Francesca Subarina   Winifred McNair
P
(Walkower)
Nie sklasyfikowana
Rosetta Gagliardi   Margareta Lindberg
W 1:0
(6:0,krecz)
  Kathleen McKane
P 1:2
(1:6,6:1,2:6)
Nie awansowała 9.
Giulia Ferelli   Fernande Arendt
P
(Walkower)
Nie sklasyfikowana
mikst Rosetta Gagliardi
Cesare Colombo
  Marie Storms
  Stéphane Halot
P 0:2
(6:8,3:6)
Nie awansowali 8.

  WioślarstwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Nino Castelli 7:59,0 2. Nie awansował
Dwójka podwójna Erminio Dones
Pietro Annoni
7:25,4 1. 7:19,0 2.  
dwójka ze sternikiem Ercole Olgeni
Giovanni Scatturin
Guido de Filip
8:10,0 1. 7:56,0 1.  

  ZapasyEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga piórkowa Piero Vaglio   Alexandre Boumans
p
Nie awansował
Enrico Porro   Gottfrid Svensson
W
  Alexandre Boumans
p
Nie awansował
styl klasyczny waga lekka Walter Ranghieri   Oral Swigart
p
Nie awansował
styl klasyczny waga średnia Giuseppe Gorletti   Carl Fältström
p
Nie awansował
Carlo Corsanego   Emile Gorbière
W
  Jan Balej
p
Nie awansował
styl klasyczny waga półciężka Bruto Testoni   Jan Sint
p
Nie awansował
Giovanni Cardinale   Emile Wahlem
p
Nie awansował
styl klasyczny waga ciężka Giorgio Calza   Jan Kraus
W
  Harald Vassboten
p
Nie awansował

PrzypisyEdytuj

  1. Giorgio Zampori (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  2. Italy Gymnastics at the 1920 Antwerpen Summer Games (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  3. Tommaso Lequio di Assaba (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  4. Italy Cycling at the 1920 Antwerpen Summer Games (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  5. a b Ugo Frigerio (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  6. Filippo Bottino (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  7. a b c d e f W szermierce trudno ustalić jednoznaczny wynik
  8. a b Nedo Nadi (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  9. a b c Italy Fencing at the 1920 Antwerpen Summer Games (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  10. a b Italy Rowing at the 1920 Antwerpen Summer Games (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  11. Alessandro Valerio (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  12. a b Italy Equestrianism at the 1920 Antwerpen Summer (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  13. Pietro Bianchi (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  14. Aldo Nadi (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  15. W boksie trudno ustalić jednoznaczny wynik
  16. Edoardo Garzena (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  17. Valerio Arri (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  18. Ettore Caffaratti (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  19. Ernesto Ambrosini (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  20. Raniero Nicolai (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  21. Oreste Riva (ang.). [dostęp 2012-01-24].
  22. Walka o brązowy medal.
  23. Pojedynek rozegrawny w turnieju głównym.
  24. Pojedynek rozegrany w turnieju o brązowy medal.

BibliografiaEdytuj