Druga liga SR Јugoslavije u fudbalu (1999/2000)

Sezon 1999/00 Drugiej ligi SR Јugoslavije – 8. edycja rozgrywek jugosłowiańskiej Drugiej ligi (srb. Дpугa caвeзнa лига – Druga savezna liga) w piłce nożnej.

Druga liga SR Јugoslavije 1999/2000
1998/99 2000/01
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Jugosławia
Liczba zespołów 54
(18 drużyn grupa Sjever) •
(18 drużyn grupa Zapad) •
(18 drużyn grupa Istok)
Liczba meczów 884
Mistrz Drugiej ligi SR Јugoslavije FK Beograd (Sjever)
FK Zeta Golubovci (Zapad)
FK Napredak Kruševac (Istok)

Rozgrywki toczyły się w trzech grupach: Sjever (Północ), Zapad (Zachód) oraz Istok (Wschód) i występowało w nich łącznie 54 drużyn. Po zakończeniu sezonu mistrzowie każdej grupy awansowali bezpośrednio do Prvej ligi SR Јugoslavije, a ostatnie drużyny spadły do Srpskiej ligi.

Sjever (Północ)Edytuj

DrużynyEdytuj

drużyny Drugiej ligi SR Јugoslavije w grupie Sjever w sezonie 1999/2000
  drużyny z Belgradu: FK Beograd, BSK Borča, Kolubara, Palilulac, Radnički B, Teleoptik, Zvezdara i Železničar
  drużyny z Nowego Sadu: Kabel i Novi Sad

W Drugiej lidze w grupie Sjever w sezonie 1999/00 występowało 18 drużyn.

Drużyna Miasto Sezon 1998/99 Uwagi
Drużyny, które występowały w Drugiej lidze Istok SR Јugoslavije 1998/99:
FK Zvezdara Belgrad Belgrad-Zvezdara 3 miejsce
FK Dinamo Pančevo Pančevo 4 miejsce
FK Kolubara Lazarevac Belgrad-Lazarevac 5 miejsce
RFK Novi Sad Nowy Sad 6 miejsce
FK ČSK Pivara Čelarevo Čelarevo 7 miejsce
FK Mladost Apatin Apatin 8 miejsce
FK Vrbas Vrbas 9 miejsce
OFK Kikinda Kikinda 10 miejsce
FK Radnički Belgrad Belgrad-Nowy Belgrad 11 miejsce
FK Beograd Belgrad-Palilula 14 miejsce
FK Bečej Bečej 16 miejsce
FK Palilulac Belgrad Belgrad-Palilula 17 miejsce
Drużyny, które awansowały z Srpskiej ligi 1998/99:
FK BSK Borča Belgrad-Palilula 1 miejsce Srpska liga – Beograd
FK Cement Beočin Beočin 1 miejsce Srpska liga – Vojvodina
FK Big Bull Bačinci Bačinci 2 miejsce Srpska liga – Vojvodina
FK Teleoptik Belgrad-Zemun 2 miejsce Srpska liga – Beograd
FK Kabel Novi Sad Nowy Sad 3 miejsce Srpska liga – Vojvodina
FK Železničar Belgrad Belgrad-Savski Venac 3 miejsce Srpska liga – Beograd

TabelaEdytuj

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 FK Beograd * 34 72 22 6 6 65 35
2 RFK Novi Sad 34 62 19 5 10 62 41
3 FK Radnički Belgrad 34 61 19 4 11 64 45
4 FK Zvezdara Belgrad 34 61 19 4 11 54 37
5 FK Vrbas 34 59 17 8 9 45 37
6 FK Mladost Apatin 34 51 15 6 13 55 32
7 FK BSK Borča 34 51 15 6 13 53 42
8 FK Kolubara Lazarevac 34 51 14 9 11 43 38
9 FK Cement Beočin 34 50 14 8 12 42 34
10 FK ČSK Pivara Čelarevo 34 50 15 5 14 41 37
11 FK Teleoptik 34 50 15 5 14 57 55
12 FK Železničar Belgrad 34 49 14 7 13 52 52
13 FK Bečej 34 44 12 8 14 39 53
14 FK Big Bull Bačinci 34 43 12 7 15 47 45
15 FK Kabel Novi Sad 34 40 12 4 18 40 54
16 FK Dinamo Pančevo 34 33 8 9 17 33 51
17 OFK Kikinda 34 22 5 7 22 28 65
18 FK Palilulac Belgrad 34 14 4 2 28 17 84
Legenda:
spadek do Srpskiej ligi

 * Po zakończeniu sezonu 1999/2000 FK Belgrad zrezygnował z awansu do Prvej ligi 2000/01, dzięki czemu w jego miejsce w Prvej lidze utrzymał się FK Sartid Smederevo, jako najwyżej sklasyfikowany spadkowicz.

Zapad (Zachód)Edytuj

DrużynyEdytuj

drużyny Drugiej ligi SR Јugoslavije w grupie Zapad w sezonie 1999/2000
  drużyny z Užic: Sloboda i Zlatibor

W Drugiej lidze w grupie Zapad w sezonie 1999/00 występowało 18 drużyn.

Drużyna Miasto Sezon 1998/99 Uwagi
Drużyny, które występowały w Drugiej lidze Zapad SR Јugoslavije 1998/99:
FK Bane Raška Raška 3 miejsce
FK Zeta Golubovci Golubovci 4 miejsce
FK Berane Berane 6 miejsce
FK Rudar Pljevlja Pljevlja 7 miejsce
FK Lovćen Cetinje Cetinje 8 miejsce
FK Javor Ivanjica Ivanjica 9 miejsce
FK Mladost Lučani Lučani 10 miejsce
FK Novi Pazar Novi Pazar 11 miejsce
FK Čelik Nikšić Nikšić 15 miejsce
FK Sloboda Užice Užice 16 miejsce
FK Sloga Kraljevo Kraljevo 18 miejsce
Drużyny, które awansowały z Crnogorskiej ligi 1998/99:
FK Mladost Podgorica Podgorica 1 miejsce Crnogorska liga
FK Jedinstvo Bijelo Polje Bijelo Polje 2 miejsce Crnogorska liga
FK Grbalj Radanovići Radanovići 3 miejsce Crnogorska liga
FK Bokelj Kotor Kotor 4 miejsce Crnogorska liga
FK Ibar Rožaje Rožaje 5 miejsce Crnogorska liga
Drużyny, które awansowały z Srpskiej ligi 1998/99:
FK Šumadija 1903 Kragujevac Kragujevac 1 miejsce Srpska liga – Morava
FK Zlatibor Užice Užice 2 miejsce Srpska liga – Morava

TabelaEdytuj

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 FK Zeta Golubovci 34 84 26 6 2 91 25
2 FK Mladost Lučani 34 70 * 23 6 5 70 26
3 FK Novi Pazar 34 61 19 4 11 61 28
4 FK Bane Raška 34 61 16 13 5 54 31
5 FK Sloboda Užice 34 57 16 9 9 59 34
6 FK Zlatibor Užice 34 52 16 4 14 50 42
7 FK Rudar Pljevlja 34 52 14 10 10 39 37
8 FK Bokelj Kotor 34 51 15 6 13 38 33
9 FK Sloga Kraljevo 34 46 13 7 14 23 46
10 FK Javor Ivanjica 34 44 11 11 12 50 47
11 FK Mladost Podgorica 34 41 12 5 17 41 49
12 FK Šumadija 1903 Kragujevac 34 39 11 6 17 27 45
13 FK Čelik Nikšić 34 38 11 5 18 47 41
14 FK Lovćen Cetinje 34 37 9 10 15 34 48
15 FK Jedinstvo Bijelo Polje 34 37 9 10 15 31 45
16 FK Grbalj Radanovići 34 36 10 6 18 25 61
17 FK Ibar Rožaje 34 29 7 8 19 34 74
18 FK Berane 34 13 3 4 27 22 84
Legenda:
awans do Prvej ligi SR Јugoslavije

 * FK Mladost Lučani został ukarany 5. punktami ujemnymi.

Istok (Wschód)Edytuj

DrużynyEdytuj

drużyny Drugiej ligi SR Јugoslavije w grupie Istok w sezonie 1999/2000
  drużyny z Kruševacu: Napredak i Trajal
  drużyny z Valjeva: Budućnost i ZSK Valjevo

W Drugiej lidze w grupie Istok w sezonie 1999/00 występowało 18 drużyn.

Drużyna Miasto Sezon 1998/99 Uwagi
Drużyny, które występowały w Drugiej lidze Istok SR Јugoslavije 1998/99:
FK Bor Bor 12 miejsce
FK Jedinstvo Paraćin Paraćin 13 miejsce
FK Napredak Kruševac Kruševac 15 miejsce
Drużyny, które występowały w Drugiej lidze Zapad SR Јugoslavije 1998/99:
FK Železničar Lajkovac Lajkovac 5 miejsce
FK Budućnost Valjevo Valjevo 12 miejsce
FK Mladi Radnik Požarevac Požarevac 13 miejsce
FK Loznica Loznica 14 miejsce
FK Crvena Zvezda Gnjilane Gnjilane 17 miejsce
Drużyny, które awansowały z Srpskiej ligi 1998/99:
FK Rudar Kostolac Kostolac 1 miejsce Srpska liga – Dunav
FK Trajal Kruševac Kruševac 1 miejsce Srpska liga – Timok
OFK Niš Nisz 1 miejsce Srpska liga – Nis
FK Radnički Svilajnac Svilajnac 2 miejsce Srpska liga – Timok
FK Rudar Aleksinački Rudnik Aleksinački Rudnik 2 miejsce Srpska liga – Nis
FK ZSK Valjevo Valjevo 2 miejsce Srpska liga – Dunav
FK Dubočica Leskovac Leskovac 3 miejsce Srpska liga – Nis
FK Radjevac Krupanj Krupanj 3 miejsce Srpska liga – Dunav
FK Temnić Varvarin Varvarin 3 miejsce Srpska liga – Timok
FK Vučje Vučje 4 miejsce Srpska liga – Nis

TabelaEdytuj

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 FK Napredak Kruševac 32 72 23 3 6 70 28
2 FK Železničar Lajkovac 32 60 17 9 6 58 27
3 FK Budućnost Valjevo 32 54 16 6 10 59 38
4 FK Jedinstvo Paraćin 32 53 15 8 9 54 28
5 OFK Niš 32 49 14 7 11 41 31
6 FK Radnički Svilajnac 32 49 15 4 13 45 40
7 FK Trajal Kruševac 32 47 14 5 13 36 45
8 FK ZSK Valjevo 32 45 13 6 13 41 37
9 FK Loznica 32 42 11 9 12 38 39
10 FK Mladi Radnik Požarevac 32 40 11 7 14 39 54
11 FK Dubočica Leskovac 32 38 10 8 14 30 42
12 FK Temnić Varvarin 32 38 11 5 16 30 52
13 FK Bor 32 36 9 9 14 33 35
14 FK Vučje 32 35 10 5 17 46 59
15 FK Rudar Kostolac 32 35 11 2 19 39 54
16 FK Rudar Aleksinački Rudnik 32 35 9 8 15 36 65
17 FK Radjevac Krupanj 32 34 9 7 16 31 52
18 FK Crvena Zvezda Gnjilane * 0 0 0 0 0 0 0
Legenda:
awans do Prvej ligi SR Јugoslavije
spadek do Srpskiej ligi
wycofała się z rozgrywek

 * Przed startem rozgrywek FK Crvena Zvezda Gnjilane wycofała się z ligi (wojna w Kosowie).

Zobacz teżEdytuj

Linki zewnętrzneEdytuj