Otwórz menu główne

Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 1997

Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 1997 – zawody sportowe, które odbyły się w dniach 12 lutego - 16 lutego 1997 r. w kanadyjskim Canmore. Podczas mistrzostw zawodnicy rywalizowali w 8 konkurencjach, w trzech dyscyplinach klasycznych: skokach narciarskich, kombinacji norweskiej oraz w biegach narciarskich. W tabeli medalowej zwyciężyła reprezentacja Włoch, której zawodnicy zdobyli 3 złote i 1 brązowy medal. Najwięcej medali zdobyli reprezentanci Finlandii - 5 (4 srebrne i 1 brązowy).

Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 1997
1996 1998
Data 12 - 16 lutego 1997
Miejscowość Kanada Canmore, Kanada

ProgramEdytuj

12 lutego

13 lutego

14 lutego

16 lutego

MedaliściEdytuj

  Biegi narciarskieEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Data   Złoto   Srebro   Brąz
Bieg na 30 km techniką dowolną 16 lutego 1997   Per Elofsson   Lukáš Bauer   Martin Koukal
Bieg na 10 km techniką klasyczną 12 lutego 1997   Bruno Carrara   Nikołaj Bolszakow   Biagio di Santo
Bieg sztafetowy 4x10 km 14 lutego 1997   Włochy
Biagio di Santo
Andrea Paluselli
Tullio Grandelis
Bruno Carrara
  Rosja
Tejmuraz Ouriatmkopeli
Michaił Iwanow
Aleksandr Nikitienko
Nikołaj Bolszakow
  Norwegia
Krister Trondsen
Roar Hjelmeset
Tore Ruud Hofstad
Arve Skåren

Kobiety

Konkurencja Data   Złoto   Srebro   Brąz
Bieg na 15 km technika dowolną 16 lutego 1997   Kristina Šmigun   Katrin Šmigun   Tatjana Moroz
Bieg na 5 km techniką klasyczną 12 lutego 1997   Kristina Šmigun   Mari Rauhala   Piia Tarvainen
Bieg sztafetowy 4x5 km 14 lutego 1997   Włochy
Marianna Longa
Saskia Santer
Arianna Follis
Lorenza Cosner
  Finlandia
Maija Puukilainen
Mari Rauhala
Piia Tarvainen
Salla Juntunen
  Norwegia
Hilde Glomsås
Marit Roaldseth
Hanne Pettersen Bjørnstad
Rønnaug Schei

  Skoki narciarskieEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Data   Złoto   Srebro   Brąz
Skocznia normalna - indywidualnie 12 lutego 1997   Wilhelm Brenna   Jussi Hautamäki   Falko Krismayr
Skocznia normalna - drużynowo 13 lutego 1997   Słowenia
Miha Rihtar
Grega Lang
Blaž Vrhovnik
Peter Žonta
  Finlandia
Lauri Hakola
Lassi Huuskonen
Jussi Hautamäki
Matti Hautamäki
  Austria
Thomas Hörl
Falko Krismayr
Karl-Heinz Dorner
Wolfgang Loitzl

  Kombinacja norweskaEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Data   Złoto   Srebro   Brąz
Skocznia normalna, bieg na 10 km - indywidualnie 12 lutego 1997   Roman Perko   Andreas Hartmann   Ludovic Roux
Skocznia normalna, bieg na 3x5 km - drużynowo 14 lutego 1997   Francja
Ludovic Roux
Remy Trachsel
Nicolas Bal
  Niemcy
Jens Gaiser
Georg Hettich
Ronny Ackermann
  Austria
Michael Gruber
David Kreiner
Christoph Bieler

Tabela medalowaEdytuj

Klasyfikacja medalowa
Lp. Państwo            
1.   Włochy 3 0 1 4
2.   Estonia 2 1 0 3
3.   Słowenia 2 0 0 2
4.   Norwegia 1 0 2 3
5.   Francja 1 0 1 2
6.   Szwecja 1 0 0 1
7.   Finlandia 0 4 1 5
8.   Rosja 0 2 1 3
9.   Niemcy 0 1 0 1
  Szwajcaria 0 1 0 1
11.   Austria 0 0 3 3

BibliografiaEdytuj