Otwórz menu główne

Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce 1995

11. Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które rozegrano w 1995 roku w Dżakarcie.

RezultatyEdytuj

MężczyźniEdytuj

Konkurencja   Złoto   Srebro   Brąz
Bieg na 100 m   Lin Wei 10.34   Anvar Koʻchmurodov 10.43   Yoshitaka Ito 10.45
Bieg na 200 m   Abdulaziz Mattar 20.76   Huang Danwei 20.79   Jun Osakada 21.20
Bieg na 400 m   Ibrahim Ismail 44.96   Son Ju-il 46.03   Sugath Tillakaratne 46.21
Bieg na 800 m   Kim Yong-hwan 1:50.05   Mohammed Suleiman 1:50.05   Song Mingyou 1:50.30
Bieg na 1500 m   Mohammed Suleiman 3:41.33   Song Mingyou 3:42.79   Kim Soon-hyung 3:45.08
Bieg na 5000 m   Saad Shaddad Al-Asmari 14:01.43   Marly Sopyev 14:02.07   Xia Fengyuan 14:07.99
Bieg na 10 000 m   Marly Sopyev 30:04.87   Xia Fengyuan 30:05.02   Ahmed Ibrahim Warsama 30:06.68
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Saad Shaddad Al-Asmari 8:24.08   Jamal Abdi Hassan 8:41.99   Hamid Sajjadi 8:42.80
Bieg na 110 m przez płotki   Chen Yanhao 13.65   Takahiro Matsuhisa 13.92   Nur Herman Majid 13.99
Bieg na 400 m przez płotki   Mubarak an-Nubi 50.17   Hideaki Kawamura 50.45   Ali Ismail Doka 50.73
Chód na 20 000 m   Li Mingcai 1:23:58.8   Jurij Gordejew 1:32:30.9   Govindasamy Saravanan 1:35:39.6
Sztafeta 4 x 100 m   Chiny 39.49   Tajlandia 39.85   Katar 40.16
Sztafeta 4 x 400 m   Katar 3:05.78   Japonia 3:06.16   Sri Lanka 3:07.87
Skok wzwyż   Lee Jin-taek 2.26   Xu Yang 2.26   Loo Kum Zee 2.19
Skok o tyczce   Hideyuki Takei 5.30   Kim Chul-kyun 5.30   Fumiaki Kobayashi 5.10
Skok w dal   Huang Geng 8.26   Chao Chih-kuo 7.99w   Abdulrahman Al-Nubi 7.87
Trójskok   Zheng Zizhi 16.78   Aleksiej Fatianow 16.68   Vasif Asadow 16.53
Pchnięcie kulą   Bilal Saad Mubarak 18.87   Siergiej Rubcow 18.66   Shakti Singh 18.07
Rzut dyskiem   Ma Wei 58.44   Roman Połtoratskij 57.36   Vadim Popow 56.30
Rzut młotem   Bi Zhong 70.30   Kōji Murofushi 69.24   Vitalij Khozatelew 68.22
Rzut oszczepem   Zhang Lianbiao 79.60   Wiktor Zajcew 75.68   Sergey Voynov 73.46
Dziesięciobój   Hitoshi Maruono 7333 pkt.   Takashi Kiyokawa 6706 pkt.   Ibrahim Nasser Al-Matrooshi 6186 pkt.

KobietyEdytuj

Konkurencja   Złoto   Srebro   Brąz
Bieg na 100 m   Cui Dangfeng 11.36   Susanthika Jayasinghe 11.37   Wiktorija Tokonbajewa 11.49
Bieg na 200 m   Susanthika Jayasinghe 23.00   Chen Yanchun 23.80   Swietłana Bodricka 24.20
Bieg na 400 m   Zhang Henyung 52.06   Li Jing 52.33   Shiny Wilson 53.69
Bieg na 800 m   Jyotirmoy Sikdar 2:06.75   Kumiko Okamoto 2:07.28   Shiny Wilson 2:07.45
bieg na 1500 m   Kumiko Okamoto 4:18.69   Zhang Jian 4:19.87   Wang Qingfen 4:21.99
Bieg na 5000 m   Wang Junxia 15:25.65   Tri Asih Handayani 16:39.78   Maisaa Hussein 16:42.01
Bieg na 10 000 m   Wang Junxia 33:58.49   Tri Asih Handayani 35:45.07   Maisaa Hussein 35:51.76
Bieg na 100 m przez płotki   Sriyani Kulawansa 13.29   Zhang Yu 13.44   Hsu Hsiu-ying 13.58
Bieg na 400 m przez płotki   Hsu Pei-ching 56.99   Reawadee Watanasin 57.98   Natalja Torszina 58.88
Chód na 10 000 m   Feng Haixia 45:58.76   Wang Liping 46:19.83   Yuka Kamioka 46:36.39
Sztafeta 4 x 100 m   Chiny 44.27   Kazachstan 44.69   Tajlandia 44.82
Sztafeta 4 x 400 m   Chiny 3:32.73   Indie 3:33.43   Tajlandia 3:41.50
Skok wzwyż   Swietłana Zalewskaja 1.89   Miki Imai 1.89   Jaruwan Jenjudkarn 1.86
Skok w dal   Jelena Perszina 6.50   Yao Weili 6.47   Elma Muros 6.37
Trójskok   Ren Ruiping 13.99   Wu Lingmei 13.81   Jelena Perszina 13.17
Pchnięcie kulą   Sui Xinmei 18.87   Zhang Zhiying 17.58   Jelena Bałtabajewa 16.07
Rzut dyskiem   Li Qiumei 58.26   Park Kyung-hee 48.04   Swaranjeet Kaur 47.50
Rzut oszczepem   Li Lei 60.48   Lee Young-sun 58.68   Ha Xiaoyan 55.80
Siedmiobój   Swietłana Kazanina 5728 pkt.   Liu Bo 5516 pkt.   Rumiko Ubukata 5395

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Kraj        
1   Chiny 20 13 4 37
2   Katar 5 2 4 11
3   Japonia 3 7 5 15
4   Kazachstan 3 3 5 11
5   Korea Południowa 2 4 1 7
6   Sri Lanka 2 1 2 5
7   Arabia Saudyjska 2 0 0 2
8   Indie 1 1 4 6
9   Chińskie Tajpej 1 1 1 3
10   Turkmenistan 1 1 0 2
11   Bahrajn 1 0 0 1
12   Uzbekistan 0 3 3 6
13   Tajlandia 0 2 3 5
14   Indonezja 0 2 0 2
15   Azerbejdżan 0 1 1 2
16   Malezja 0 0 3 3
17   Irak 0 0 2 2
18   Zjednoczone Emiraty Arabskie 0 0 1 1
  Iran 0 0 1 1
  Filipiny 0 0 1 1

BibliografiaEdytuj