Otwórz menu główne

Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998

Norwegię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 reprezentowało 76 zawodników. Był to osiemnasty start Norwegii na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Norwegia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Norwegia
Kod MKOl NOR
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998
Nagano
Chorąży Espen Bredesen
Liczba zawodników 76 w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
10
Srebro
10
Brąz
5
Razem
25

Spis treści

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
  Złoto Hans Petter Buraas   Narciarstwo alpejskie Slalom mężczyzn
  Złoto Ole Einar Bjørndalen   Biathlon Sprint mężczyzn
  Złoto Halvard Hanevold   Biathlon Bieg indywidualny mężczyzn
  Złoto Bjørn Dæhlie   Biegi narciarskie 10 km stylem klasycznym mężczyzn
  Złoto Thomas Alsgaard   Biegi narciarskie Bieg łączony mężczyzn
  Złoto Bjørn Dæhlie   Biegi narciarskie 50 km stylem dowolnym mężczyzn
  Złoto Sture Sivertsen
Erling Jevne
Bjørn Dæhlie
Thomas Alsgaard
  Biegi narciarskie Sztafeta mężczyzn
  Złoto Bjarte Engen Vik   Kombinacja norweska Gundersen
  Złoto Halldor Skard
Kenneth Braaten
Bjarte Engen Vik
Fred Børre Lundberg
  Kombinacja norweska Konkurs drużynowy
  Złoto Ådne Søndrål   Łyżwiarstwo szybkie 1500 m mężczyzn
  Srebro Lasse Kjus   Narciarstwo alpejskie Zjazd mężczyzn
  Srebro Ole Kristian Furuseth   Narciarstwo alpejskie Slalom mężczyzn
  Srebro Lasse Kjus   Narciarstwo alpejskie Kombinacja mężczyzn
  Srebro Frode Andresen   Biathlon Sprint mężczyzn
  Srebro Egil Gjelland
Halvard Hanevold
Dag Bjørndalen
Ole Einar Bjørndalen
  Biathlon Sztafeta mężczyzn
  Srebro Bjørn Dæhlie   Biegi narciarskie Bieg łączony mężczyzn
  Srebro Erling Jevne   Biegi narciarskie 30 km stylem klasycznym mężczyzn
  Srebro Bente Martinsen
Marit Mikkelsplass
Elin Nilsen
Anita Moen
  Biegi narciarskie Sztafeta kobiet
  Srebro Daniel Franck   Snowboarding Halfpipe mężczyzn
  Srebro Stine Brun Kjeldås   Snowboarding Halfpipe kobiet
  Brąz Ann-Elen Skjelbreid
Annette Sikveland
Gunn Margit Andreassen
Liv Grete Skjelbreid
  Biathlon Sztafeta kobiet
  Brąz Bente Martinsen   Biegi narciarskie 5 km stylem klasycznym kobiet
  Brąz Anita Moen   Biegi narciarskie 15 km stylem klasycznym kobiet
  Brąz Eigil Ramsfjell
Jan Thoresen
Stig-Arne Gunnestad
Anthon Grimsmo
Tore Torvbråten
  Curling Turniej mężczyzn
  Brąz Kari Traa   Narciarstwo dowolne Jazda po muldach kobiet

Wyniki reprezentantów NorwegiiEdytuj

  BiathlonEdytuj

Mężczyźni

sprint -  
bieg indywidualny - 9. miejsce
bieg indywidualny - 10. miejsce
sprint -  
bieg indywidualny - 7. miejsce
sprint - 13. miejsce
sprint - 8. miejsce
bieg indywidualny -  
sztafeta -  

Kobiety

sprint - 56. miejsce
bieg indywidualny - 40. miejsce
sprint - 15. miejsce
bieg indywidualny - 8. miejsce
sprint - 37. miejsce
bieg indywidualny - 34. miejsce
sprint - 23. miejsce
bieg indywidualny - 15. miejsce
sztafeta -  

  BobslejeEdytuj

Mężczyźni

Czwórki - 17. miejsce

  Biegi narciarskieEdytuj

Mężczyźni

10 km stylem klasycznym - 5. miejsce
Bieg łączony -  
30 km stylem klasycznym - DNF
50 km stylem dowolnym - 6. miejsce
10 km stylem klasycznym -  
Bieg łączony -  
30 km stylem klasycznym - 20. miejsce
50 km stylem dowolnym -  
50 km stylem dowolnym - 11. miejsce
10 km stylem klasycznym - 7. miejsce
30 km stylem klasycznym -  
50 km stylem dowolnym - 24. miejsce
10 km stylem klasycznym - 9. miejsce
Bieg łączony - 27. miejsce
30 km stylem klasycznym - 15. miejsce
sztafeta -  

Kobiety

5 km stylem klasycznym - 8. miejsce
Bieg łączony - 11. miejsce
15 km stylem klasycznym - 6. miejsce
30 km stylem dowolnym - DNF
5 km stylem klasycznym -  
Bieg łączony - 9. miejsce
15 km stylem klasycznym - 6. miejsce
5 km stylem klasycznym - 6. miejsce
Bieg łączony - 14. miejsce
15 km stylem klasycznym - 5. miejsce
30 km stylem dowolnym - 9. miejsce
5 km stylem klasycznym - 7. miejsce
Bieg łączony - 8. miejsce
15 km stylem klasycznym -  
30 km stylem dowolnym - 4. miejsce
30 km stylem dowolnym - 19. miejsce
sztafeta -  

  CurlingEdytuj

Mężczyźni

Kobiety

  Kombinacja norweskaEdytuj

Mężczyźni

Gundersen - 26. miejsce
Gundersen - 16. miejsce
Gundersen - DNF
Gundersen -  
sztafeta -  

  Łyżwiarstwo szybkieEdytuj

Mężczyźni

5000 m - 12. miejsce
10000 m - 15. miejsce
1500 m - 28. miejsce
500 m - DNF
1000 m - 14. miejsce
1500 m - 29. miejsce
5000 m - 11. miejsce
10000 m - 7. miejsce
1500 m -  
5000 m - 8. miejsce
10000 m - 5. miejsce
500 m - 10. miejsce
1000 m - 34. miejsce

Kobiet

500 m - 20. miejsce
1000 m - 14. miejsce
1500 m - 17. miejsce
3000 m - 15. miejsce
5000 m - 13. miejsce

  Narciarstwo alpejskieEdytuj

Mężczyźni

zjazd - 13. miejsce
supergigant - 5. miejsce
gigant - DNF
kombinacja - DNF
slalom -  
slalom -  
slalom - 7. miejsce
kombinacja - DNF
zjazd -  
supergigant - 9. miejsce
gigant - 8. miejsce
kombinacja -  
gigant - DNF
slalom - 17. miejsce
gigant - 4. miejsce

Kobiety

slalom - DNF
gigant - 10. miejsce
slalom - DNF
zjazd - 16. miejsce
supergigant - 25. miejsce
slalom - DNF
kombinacja - DNF
zjazd - DNF
supergigant - 17. miejsce
gigant - 22. miejsce
kombinacja - DNF
zjazd - 11. miejsce
supergigant - 19. miejsce
gigant - DNF
kombinacja - 13. miejsce

  Narciarstwo dowolneEdytuj

Kobiety

jazda po muldach -  
skoki akrobatyczne - 6. miejsce

  Skoki narciarskieEdytuj

Mężczyźni

Skocznia normalna - 36. miejsce
Skocznia normalna - 8. miejsce
Skocznia duża - 13. miejsce
Skocznia normalna - 40. miejsce
Skocznia duża - 9. miejsce
Skocznia duża - 10. miejsce
Skocznia normalna - 23. miejsce
Skocznia duża - 38. miejsce
sztafeta - 4. miejsce

  SnowboardEdytuj

Mężczyźni

halfpipe - 20. miejsce
halfpipe -  
halfpipe - 33. miejsce
halfpipe - 15. miejsce

Kobiety

halfpipe -  
halfpipe - 16. miejsce
halfpipe - 21. miejsce

Linki zewnętrzneEdytuj