Otwórz menu główne

Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008

Rosję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 reprezentowało 455 sportowców w 26 dyscyplinach. Był to czwarty start Rosjan na letnich igrzyskach olimpijskich od rozpadu ZSRR.

Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Rosja
Kod MKOl RUS
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008
Pekin
Chorąży Andriej Kirilenko
Liczba zawodników 455 w 26 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 3.
Złoto
23
Srebro
21
Brąz
28
Razem
72

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
  Złoto Nazir Mankijew   Zapasy styl klasyczny do 55 kg mężczyzn
  Złoto Isłambiek Albijew   Zapasy styl klasyczny do 60 kg mężczyzn
  Złoto Asłanbiek Chusztow   Zapasy styl klasyczny do 96 kg mężczyzn
  Złoto Walerij Borczin   Lekkoatletyka chód na 20 km mężczyzn
  Złoto Swietłana Bojko
Jewgienija Łamonowa
Wiktorija Nikiszyna
Aida Szanajewa
  Szermierka floret drużynowo kobiet
  Złoto Jelena Diemientjewa   Tenis ziemny gra pojedyncza kobiet
  Złoto Gulnara Samitowa-Gałkina   Lekkoatletyka bieg na 3000 m z przeszkodami kobiet
  Złoto Jelena Isinbajewa   Lekkoatletyka skok o tyczce kobiet
  Złoto Mawlet Batirow   Zapasy styl wolny do 60 kg mężczyzn
  Złoto Andriej Silnow   Lekkoatletyka skok wzwyż mężczyzn
  Złoto Larisa Ilczenko   Pływanie 10 km stylem dowolnym kobiet
  Złoto Anastasija Dawydowa
Anastasija Jermakowa
  Pływanie synchroniczne pary kobiet
  Złoto Buwajsa Sajtijew   Zapasy styl wolny do 74 kg mężczyzn
  Złoto Olga Kaniskina   Lekkoatletyka chód na 20 km kobiet
  Złoto Szyrwani Muradow   Zapasy styl wolny do 96 kg mężczyzn
  Złoto Andriej Moisiejew   Pięciobój nowoczesny mężczyzn
  Złoto Jewgienija Polakowa
Aleksandra Fiedoriwa
Julija Guszczina
Julija Czermoszanska
  Lekkoatletyka sztafeta 4 × 100 m kobiet
  Złoto Maksim Opalew   Kajakarstwo C-1 500 m mężczyzn
  Złoto Elwira Chasjanowa
Anastasija Dawydowa
Marija Gromowa
Natalia Iszczenko
Anastasija Jermakowa
Olga Kuszela
Swietłana Romaszina
Anna Szorina
  Pływanie synchroniczne drużynowo kobiet
  Złoto Jewgienija Kanajewa   Gimnastyka gimnastyka artystyczna wielobój indywidualnie kobiet
  Złoto Rachim Czachkijew   Boks waga ciężka (do 91 kg) mężczyzn
  Złoto Margarita Alijczuk
Anna Gawrilenko
Tatiana Gorbunowa
Jelena Posiewina
Daria Szkurichina
Natalia Zujewa
  Gimnastyka gimnastyka artystyczna układ zbiorowy kobiet
  Złoto Aleksiej Tiszczenko   Boks waga lekka (do 60 kg) mężczyzn
  Srebro Chasan Barojew   Zapasy styl klasyczny do 120 kg mężczyzn
  Srebro Robert Jurij Kunakow
Dmitrij Sautin
  Skoki do wody trampolina 3 m pary synchronicznie mężczyzn
  Srebro Julija Pakalina
Anastasija Pozdniakowa
  Skoki do wody trampolina 3 m pary synchronicznie kobiet
  Srebro Lubow Gałkina   Strzelectwo karabin pneumatyczny 10 m kobiet
  Srebro Natalia Padierina   Strzelectwo pistolet pneumatyczny 10 m kobiet
  Srebro Nikita Łobincew
Jewgienij Łagunow
Daniła Izotow
Aleksandr Suchorukow
  Pływanie sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn
  Srebro Marina Szajnowa   Podnoszenie ciężarów do 58 kg kobiet
  Srebro Oksana Sliwienko   Podnoszenie ciężarów do 69 kg kobiet
  Srebro Dinara Safina   Tenis ziemny gra pojedyncza kobiet
  Srebro Alona Kartaszowa   Zapasy styl wolny do 63 kg kobiet
  Srebro Julija Pakalina   Skoki do wody trampolina 3 m indywidualnie kobiet
  Srebro Tatjana Lebiediewa   Lekkoatletyka trójskok kobiet
  Srebro Dmitrij Kłokow   Podnoszenie ciężarów do 105 kg mężczyzn
  Srebro Bachtijar Achmetow   Zapasy styl wolny do 120 kg mężczyzn
  Srebro Jewgienij Czigaszew   Podnoszenie ciężarów powyżej 105 kg mężczyzn
  Srebro Marija Abakumowa   Lekkoatletyka rzut oszczepem kobiet
  Srebro Tatjana Lebiediewa   Lekkoatletyka skok w dal kobiet
  Srebro Jewgienij Łukjanienko   Lekkoatletyka skok o tyczce mężczyzn
  Srebro Aleksandr Kostogłod
Siergiej Ulegin
  Kajakarstwo C-2 500 m mężczyzn
  Srebro Jekatierina Andriuszina
Irina Bliznowa
Jelena Dmitriewa
Anna Kariejewa
Jekatierina Mariennikowa
Jelena Polenowa
Irina Połtorackaja
Ludmiła Postnowa
Roksana Romienskaja
Natalia Szipiłowa
Maria Sidorowa
Inna Suslina
Emilija Turej
Jana Uskowa
  Piłka ręczna turniej kobiet
  Srebro Julija Guszczina
Ludmiła Litwinowa
Tatjana Firowa
Anastasija Kapaczinska
  Lekkoatletyka sztafeta 4 × 400 m kobiet
  Brąz Dmitrij Dobroskok
Gleb Galpierin
  Skoki do wody wieża 10 m pary mężczyzn
  Brąz Aleksiej Filipow   Strzelectwo trap mężczyzn
  Brąz Arkadij Wiatczanin   Pływanie 100 m stylem grzbietowym mężczyzn
  Brąz Arkadij Wiatczanin   Pływanie 200 m stylem grzbietowym mężczyzn
  Brąz Władimir Isakow   Strzelectwo pistolet dowolny 50 m mężczyzn
  Brąz Michaił Kuzniecow
Dmitrij Łarionow
  Kajakarstwo kajakarstwo górskie C-2 mężczyzn
  Brąz Bair Badionow   Łucznictwo indywidualnie mężczyzn
  Brąz Nadieżda Jewstuchina   Podnoszenie ciężarów do 75 kg kobiet
  Brąz Tatiana Czernowa   Lekkoatletyka siedmiobój kobiet
  Brąz Wiera Zwonariowa   Tenis ziemny gra pojedyncza kobiet
  Brąz Anton Gołocuckow   Gimnastyka ćwiczenia wolne mężczyzn
  Brąz Chadżimurat Akkajew   Podnoszenie ciężarów do 94 kg mężczyzn
  Brąz Jekatierina Wołkowa   Lekkoatletyka bieg na 3000 m z przeszkodami kobiet
  Brąz Anton Gołoczuczkow   Gimnastyka skoki mężczyzn
  Brąz Dmitrij Łapikow   Podnoszenie ciężarów do 105 kg mężczyzn
  Brąz Swietłana Fieofanowa   Lekkoatletyka skok o tyczce kobiet
  Brąz Biesik Kuduchow   Zapasy styl wolny do 55 kg mężczyzn
  Brąz Michaił Ignatjew
Aleksiej Markow
  Kolarstwo kolarstwo torowe madison mężczyzn
  Brąz Jarosław Rybakow   Lekkoatletyka skok wzwyż mężczyzn
  Brąz Georgij Kietojew   Zapasy styl wolny do 84 kg mężczyzn
  Brąz Dienis Niżegorodow   Lekkoatletyka chód na 50 km mężczyzn
  Brąz Gieorgij Bałakszyn   Boks waga musza (do 51 kg) mężczyzn
  Brąz Irina Kalentiewa   Kolarstwo cross-country kobiet
  Brąz Maksim Dyłdin
Władysław Frołow
Anton Kokorin
Dienis Aleksiejew
  Lekkoatletyka sztafeta 4 × 400 m mężczyzn
  Brąz Swietłana Abrosimowa
Becky Hammon
Marina Karpunina
Ilona Korstin
Marina Kuzina
Jekatierina Lisina
Irina Osipowa
Oksana Rachmatulina
Tatiana Szczegolewa
Irina Sokołowskaja
Maria Stiepanowa
Natalia Wodopjanowa
  Koszykówka turniej kobiet
  Brąz Anna Cziczerowa   Lekkoatletyka skok wzwyż kobiet
  Brąz Gleb Galpierin   Skoki do wody wieża 10 m indywidualnie mężczyzn
  Brąz Jurij Bierieżko
Wadim Chamutckich
Siergiej Grankin
Aleksandr Korniejew
Aleksandr Kosariew
Aleksiej Kuleszow
Maksim Michajłow
Aleksiej Ostapienko
Siemion Połtawski
Siergiej Tietiuchin
Aleksiej Wierbow
Aleksandr Wołkow
  Siatkówka turniej mężczyzn