Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908

Węgry na IV Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 w Londynie reprezentowało 65 sportowców (sami mężczyźni) startujących w 8 dyscyplinach. Był to 4 występ reprezentacji Węgier na letnich igrzyskach olimpijskich

Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Kod MKOl

HUN

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Londyn
Chorąży

István Mudin

Liczba zawodników

65 w 37 konkurencjach w 8 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 6.
Złoto
3
Srebro
4
Brąz
2
Razem
9

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
  Złoto Jenő Fuchs   Szermierka szabla mężczyzn indywidualnie
  Złoto Jenő Fuchs
Oszkár Gerde
Péter Tóth
Lajos Werkner
Dezső Földes
  Szermierka szabla mężczyzn drużynowo
  Złoto Richárd Weisz   Zapasy styl klasyczny waga ciężka (powyżej 93 kg) w finale pokonał Rosjanina Aleksandra Pietrowa
  Srebro István Somodi   Lekkoatletyka skok wzwyż mężczyzn 1,82 m
  Srebro Zoltán Halmay   Pływanie 100 m stylem dowolnym mężczyzn 1:02,80
  Srebro József Munk
Imre Zachár
Béla von Las-Torres
Zoltán Halmay
  Pływanie sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym 10:59,00
  Srebro Béla Zulawszky   Szermierka szabla mężczyzn indywidualnie
  Brąz Pál Simon
Frigyes Mezei
József Nagy
Ödön Bodor
Vilmos Rácz[1]
  Lekkoatletyka sztatefa mieszana 3:32,50
  Brąz Károly Levitzky   Wioślarstwo jedynka mężczyzn

Skład kadryEdytuj

  GimnastykaEdytuj

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
János Nyisztor wielobój indywidualnie 236 15.
Kálmán Szabó b.d 34.
Imre Gellért b.d 39.
Mihály Antos b.d 45.
Frigyes Gráf Nie ukończył konkurencji
Ferenc Szüts Nie ukończył konkurencji

  LekkoatletykaEdytuj

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Pál Simon 11,5 2. Nie awansował
Frigyes Wiesner b.d 4. Nie awansował
Vilmos Rácz 11,4 2. Nie awansował
200 m Vilmos Rácz 23,3 2. Nie awansował
Frigyes Wiesner 24,0 2. Nie awansował
Károly Radóczy Walkower 22,8 3. Nie awansował
Pál Simon b.d 4. Nie awansował
400 m József Nagy 51,1 2. Nie awansował
800 m Ödön Bodor 1:58,6 1. 1:55,4 4.
József Nagy b.d 4. Nie awansował
1500 m Ödön Bodor b.d 8. Nie awansował
József Nagy 4:19,6 2. Nie awansował
110 m przez płotki Nándor Kovács 17,2 2. Nie awansował
400 m przez płotki walkower Nie ukończył biegu Nie awansował
3200 m z przeszkodami Antal Lovas Nie ukończył biegu Nie awansował
sztafeta olimpijska Pál Simon
Vilmos Rácz
József Nagy (lekkoatleta)\József Nagy
Ödön Bodor
Frigyes Wiesner[2]
3:32,6 1. 3:32,5  
5 mil indywidualnie Antal Lovas Nie ukończył biegu Nie awansował
maraton L. Merenyi Nie stanął na starcie
chód na 3500 m István Drubina 18:44,6 5. Nie awansował

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Ödön Holits skok w dal 6,54 14.
Géza Kövesdi b.d 21.
István Somodi skok wzwyż 1,88  
József Haluzsinsky 1,72 13.
Kálmán Szathmáry skok o tyczce 3,35 8.
István Mudin rzut młotem b.d 10.
pchnięcie kulą b.d 9.
Mór Kóczán b.d 9.
György Luntzer rzut dyskiem 38,34 7.
Mór Kóczán 32,76 12. - 42.
Ferenc Jesina b.d 12. - 42.
Imre Mudin b.d 12. - 42.
István Mudin rzut dyskiem greckim 33,11 7.
György Luntzer b.d 11.
Imre Mudin b.d 11.
Mór Kóczán b.d 11.
Imre Mudin rzut oszczepem w stylu wolnym 45,96 7.
Ferenc Jesina 36,82 10. - 33.
György Luntzer b.d 10. - 33.
István Mudin b.d 10. - 33.
Mór Kóczán b.d 10. - 33.

  PływanieEdytuj

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Zoltán Halmay 1:08,2 1. 1:09,4 1. 1:06,2  
József Munk b.d 3. Nie awansował
Henrik Hajós b.d 3. Nie awansował
József Ónody 1:13,2 2. Nie awansował
400 m dowolnym Béla von Las-Torres 5:52,2 2. b.d 4. Nie awansował
József Ónody b.d 3. Nie awansował
Imre Zachár 6:09,8 1. b.d 4. Nie awansował
Henrik Hajós 6:19,8 1. b.d 5. Nie awansował
100 m grzbietowym Sándor Kugler Dyskwalifikacja Nie awansował
200 m klasycznym András Baronyi 3:18,0 2. Nie awansował
Ödön Toldi 3:14,4 1. 3:16,4 2. 3:15,2 4.
József Fabinyi 3:23,4 1. b.d 4. Nie awansował
4 × 200 m dowolnym József Munk
Imre Zachár
Béla von Las-Torres
Zoltán Halmay
b.d 1. 10:59,0  

  StrzelectwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
karabin dowolny 3 pozycje Sándor Prokopp 627 43.
Kálmán Móricz 490 49.

  SzermierkaEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Dezső Földes   Leaf Daniell
  Vilém Goppold von Lobsdorf
  Frédéric Dubourdieu
  Emil Schön
  Fernand Bosmans
  Willem Hubert van Blijenburgh
P
P
P
P
P
W
Nie awansował
Béla Zulawszky   Edgar Amphlett
  Jetze Doorman
  Eugène Olivier
  Ernst Moldenhauer
  Pietro Sarzano
W
P
P
P
R
Nie awansował
Péter Tóth   Jean Stern
  Henry Davids
  Marcel van Langenhove
  Julius Lichtenfels
P
P
W
P
Nie awansował
szabla indywidualnie Péter Tóth   Otakar Lada
  Arthur Murray
  Joseph van der Voodt
  Johannes Adam
P
W
W
P
  Jenő Szántay
  Willem van Blijenburgh
  Siegfried Flesch
  Alfred Labouchere
W
W
W
W
  Jetze Doorman
  Vilém Goppold von Lobsdorf
  Joseph van der Voodt
  Béla Zulawszky
  Oszkár Gerde
  Lauritz Østrup
  Sante Ceccherini
P
W
W
W
W
P
W
  Jenő Fuchs
  Béla Zulawszky
  Vilém Goppold von Lobsdorf
  Jenő Szántay
  Lajos Werkner
  Jetze Doorman
  Georges de la Falaise
P
W
W
P
W
P
P
5.
Jenő Szántay   Georges de la Falaise
  Antoine van Tomme
  August Petri
  Maurits Jacob van Löben Sels
W
W
P
W
  Péter Tóth
  Willem van Blijenburgh
  Siegfried Flesch
  Alfred Labouchere
P
W
W
W
  Jenő Fuchs
  Georges de la Falaise
  Lajos Werkner
  Marcello Bertinetti
  Dezső Földes
  C. Barry Notley
  Bertrand, Count de Lesseps
W
P
W
W
W
P
P
  Jenő Fuchs
  Béla Zulawszky
  Vilém Goppold von Lobsdorf
  Péter Tóth
  Lajos Werkner
  Jetze Doorman
  Georges de la Falaise
P
P
P
W
W
R
W
4.
Dezső Földes   Jakob Erkrath de Bary
  Sante Ceccherini
  Robert Badman
  Lion van Minden
  Ismaël de Lesseps
W
W
W
W
W
  Lajos Werkner
  Fritz Jack
  George van Rossem
  Robert Badman
P
W
W
W
  Jenő Fuchs
  Georges de la Falaise
  Lajos Werkner
  Marcello Bertinetti
  Jenő Szántay
  C. Barry Notley
  Bertrand, Count de Lesseps
P
P
P
W
P
W
W
Nie awansował
Béla Zulawszky   Marcello Bertinetti
  Bertrand, Count de Lesseps
  Robert Krünert
  Charles Wilson
  Kolonia Przylądkowa Walter Gates
W
P
P
W
W
  Bertrand, Count de Lesseps
  Bedřich Schejbal
  Vilém Tvrzský
P
W
W
  Jetze Doorman
  Vilém Goppold von Lobsdorf
  Péter Tóth
  Joseph van der Voodt
  Oszkár Gerde
  Lauritz Østrup
  Sante Ceccherini
W
P
P
W
W
W
W
  Jenő Fuchs
  Jenő Szántay
  Vilém Goppold von Lobsdorf
  Péter Tóth
  Lajos Werkner
  Jetze Doorman
  Georges de la Falaise
P
W
W
W
W
W
W
 
Oszkár Gerde   André du Bosch
  Lauritz Østrup
  Willem van Blijenburgh
  Alfred Keene
  Joseph, Marquis de Saint Brisson
W
P
W
W
W
  Emil Schön
  Sante Ceccherini
  Otakar Lada
  Paul Anspach
W
W
W
W
  Jetze Doorman
  Vilém Goppold von Lobsdorf
  Péter Tóth
  Béla Zulawszky
  Joseph van der Voodt
  Lauritz Østrup
  Sante Ceccherini
W
P
P
P
W
W
W
Nie awansował
Jenő Apáthy   Vilém Goppold von Lobsdorf
  Paul Anspach
  Edward Brookfield
  Johan van Schreven
  Pietro Sarzano
  Georg Stöhr
  Jean Mikorski
P
P
P
W
W
W
W
  Lauritz Østrup
  Georges de la Falaise
  Einar Schwartz-Nielsen
P
W
W
Nie awansował
Jenő Fuchs   Ernst Moldenhauer
  Gustaaf van Hulstijn
  Vilém Tvrzský
  Arolodo Pinelli
  Lockhart Leith
W
W
W
W
W
  Etienne Grade
  C. Barry Notley
  Richard Schoemaker
  René Lateux
W
W
P
W
  Lajos Werkner
  Georges de la Falaise
  Jenő Szántay
  Marcello Bertinetti
  Dezső Földes
  C. Barry Notley
  Bertrand, Count de Lesseps
W
W
P
W
W
W
W
  Béla Zulawszky
  Jenő Szántay
  Vilém Goppold von Lobsdorf
  Péter Tóth
  Lajos Werkner
  Jetze Doorman
  Georges de la Falaise
W
W
R
W
W
W
W
 
Lajos Werkner   Emil Schön
  Riccardo Nowak
  Marc Perrodon
  Jan de Beaufort
  František Dušek
  Alfred Chalke
W
P
W
W
W
W
  Fritz Jack
  Dezső Földes
  George van Rossem
  Robert Badman
W
W
W
W
  Jenő Fuchs
  Georges de la Falaise
  Jenő Szántay
  Marcello Bertinetti
  Dezső Földes
  C. Barry Notley
  Bertrand, Count de Lesseps
P
W
P
W
W
W
W
  Béla Zulawszky
  Jenő Szántay
  Vilém Goppold von Lobsdorf
  Péter Tóth
  Jenő Fuchs
  Jetze Doorman
  Georges de la Falaise
P
P
P
P
P
W
W
6.
szabla drużynowo Jenő Fuchs
Oszkár Gerde
Péter Tóth
Lajos Werkner
  Cesarstwo Niemieckie W   Włochy W   Bohemia W  

  Tenis ziemnyEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Ede Tóth   Jozef Micovský
W 1:0 (6:2,2:1 krecz)
  James Parke
P 0:3 (1:6,3:6,2:6)
Nie awansował 16.
Jenő von Zsigmondy   Bohuslav Hykš
P 1:3 (5:7,4:6,6:3,0:6)
Nie awansował 16.
Dezső Lauber   Charles Dixon
P 0:3 (1:6,0:6, 0:6)
Nie awansował 16.
debel (m) Ede Tóth
Jenő von Zsigmondy
  Josiah Ritchie
  James Parke
P 0:3 (1:6,0:6,3:6)
Nie awansowali 7.

  WioślarstwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
M1x Ernő Killer Nie ukończył wyścigu Nie awansował 9.
Károly Levitzky 10:08,0 1. b.d 2. Nie awansował  
M8+ Sándor Klekner
Lajos Haraszthy
Antal Szebeny
Róbert Éder
Sándor Hautzinger
Jenő Várady
Imre Wampetich
Ferenc Kirchknopf
Kálmán Vaskó
8:15,7 2. Nie awansowali

  ZapasyEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga lekka József Maróthy   Arthur Rose
W
  William Wood
W
  Gunnar Persson
p
Nie awansował 5.
Ödön Radvány   William Ruff
W
  Arthur Hawkins
W
  Nikołaj Orłow
p
Nie awansował 5.
Téger József   Jacob van Moppes
W
  Enrico Porro
p
Nie awansował 9.
styl klasyczny waga średnia Miklós Orosz wolny los   Jóhannes Jósepsson
p
Nie awansował 9.
styl klasyczny waga półciężka Hugó Payr wolny los   Jewgienij Zamotin
W
  Jacob van Westrop
W
  Verner Weckman
p
Nie awansował 4.
György Luntzer   Douwe Wijbrands
p
Nie awansował 17.
styl klasyczny waga ciężka Hugó Payr   Edward Barrett
W
  Aleksandr Pietrow
p
Nie awansował 4.
Richárd Weisz   Carl Jensen
W
  Søren Marinus Jensen
W
  Aleksandr Pietrow
W
 

PrzypisyEdytuj

  1. Brał udział w biegach eliminacyjnych
  2. Brał udział w biegu finałowym.

BibliografiaEdytuj