Otwórz menu główne

Giro d’Italia 2014

(Przekierowano z Giro d'Italia 2014)

97. edycja wyścigu kolarskiego Giro d’Italia odbywała się w dniach 9 maja1 czerwca 2014 roku. Liczyła dwadzieścia jeden etapów o łącznym dystansie 3459,9 km. Wyścig ten zaliczany był do rankingu światowego UCI World Tour 2014.

Giro d’Italia 2014
2013 2015
ilustracja
Data 9 maja1 czerwca 2014
Etapów 21
Dystans 3459,9 km
Czas zwycięzcy 88h 14' 32"
Zgłoszenia 198 kolarzy
Ukończyło wyścig 156 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Kolumbia Nairo Quintana
Drugie miejsce Kolumbia Rigoberto Urán
Trzecie miejsce Włochy Fabio Aru
Pozostałe klasyfikacje
Górska Kolumbia Julián Arredondo
Punktowa Francja Nacer Bouhanni
Młodzieżowa Kolumbia Nairo Quintana
Drużynowa Francja Ag2r-La Mondiale
Drużynowa punktowa Belgia Omega Pharma-Quick Step
Oficjalna strona WWW

Spis treści

UczestnicyEdytuj

Na starcie tego wyścigu stanęły 22 zawodowe ekipy, w tym osiemnaście drużyn jeżdżących w UCI World Tour 2014 i cztery profesjonalne zespoły zaproszone przez organizatorów z tzw. „dziką kartą”.

Lista drużyn uczestniczących w wyścigu[1]:

Numery Kod Drużyna
1-9 AST   Astana Pro Team
11-19 ALM   Ag2r-La Mondiale
21-29 AND   Androni Giocattoli-Venezuela
31-39 BAR   Bardiani-CSF
41-49 BEL   Belkin
51-59 BMC   BMC Racing Team
61-69 CAN   Cannondale Pro Cycling
71-79 COL   Team Colombia
81-89 FDJ   FDJ.fr
91-99 GRS   Garmin-Sharp
100-109 LAM   Lampre-Merida
Numery Kod Drużyna
111-119 LTB   Lotto-Belisol
121-129 MOV   Movistar Team
131-139 NRI   Neri Sottoli
141-149 OPQ   Omega Pharma-Quick Step
151-159 OGE   Orica GreenEDGE
161-169 EUC   Team Europcar
171-179 GIA   Team Giant-Shimano
181-189 KAT   Katusha Team
191-199 SKY   Team Sky
201-209 TCS   Team Tinkoff-Saxo
211-219 TRE   Trek Factory Racing

EtapyEdytuj

[2]

Etap Data Start – Meta km Typ Zwycięzca etapu Lider
1. 9 maja   Belfast  Belfast 21,7   TTT   Orica GreenEDGE   Svein Tuft
2. 10 maja   Belfast  Belfast 218   Płaski   Marcel Kittel   Michael Matthews
3. 11 maja   Armagh  Dublin 187   Płaski   Marcel Kittel   Michael Matthews
12 maja Dzień przerwy
4. 13 maja   Giovinazzo  Bari 112   Płaski   Nacer Bouhanni   Michael Matthews
5. 14 maja   Tarent  Viggiano 203   Pagórkowaty   Diego Ulissi   Michael Matthews
6. 15 maja   Sassano  Monte Cassino 247   Pagórkowaty   Michael Matthews   Michael Matthews
7. 16 maja   Frosinone  Foligno 211   Płaski   Nacer Bouhanni   Michael Matthews
8. 17 maja   Foligno  Montecopiolo 179   Pagórkowaty   Diego Ulissi   Cadel Evans
9. 18 maja   Lugo  Sestola 174   Pagórkowaty   Pieter Weening   Cadel Evans
19 maja Dzień przerwy
10. 20 maja   Modena  Salsomaggiore Terme 173   Płaski   Nacer Bouhanni   Cadel Evans
11. 21 maja   Collecchio  Savona 249   Pagórkowaty   Michael Rogers   Cadel Evans
12. 22 maja   Barbaresco  Barolo 46,4   ITT   Rigoberto Urán   Rigoberto Urán
13. 23 maja   Fossano  Rivarolo Canavese 157   Płaski   Marco Canola   Rigoberto Urán
14. 24 maja   Agliè  Sacro Monte di Oropa 164   Górski   Enrico Battaglin   Rigoberto Urán
15. 25 maja   Valdengo  Montecampione 225   Górski   Fabio Aru   Rigoberto Urán
26 maja Dzień przerwy
16. 27 maja   Ponte di Legno  Martell 139   Górski   Nairo Quintana   Nairo Quintana
17. 28 maja   Sarnonico  Vittorio Veneto 208   Płaski   Stefano Pirazzi   Nairo Quintana
18. 29 maja   Belluno  Sugana Valley 171   Górski   Julián Arredondo   Nairo Quintana
19. 30 maja   Bassano del Grappa  Crespano del Grappa 26,8   ITT   Nairo Quintana   Nairo Quintana
20. 31 maja   Maniago  Monte Zoncolan 167   Górski   Michael Rogers   Nairo Quintana
21. 1 czerwca   Gemona del Friuli  Triest 169   Płaski   Luka Mezgec   Nairo Quintana

Etap 1 – 09.05 : Belfast – 21,7 kmEdytuj

Wyniki
# Zespół Czas
1.   Orica GreenEDGE 24' 42"
2.   Omega Pharma-Quick Step + 5"
3.   BMC Racing Team + 7"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Svein Tuft   OGE 24' 42"
2.   Luke Durbridge   OGE + 0"
3.   Pieter Weening   OGE + 0"
26.   Paweł Poljański   TCS + 23"
28.   Rafał Majka   TCS + 23"
115.   Przemysław Niemiec   LAM + 1' 20"

Etap 2 – 10.05 : Belfast – Belfast – 218 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Marcel Kittel   GIA 5h 13' 12"
2.   Nacer Bouhanni   FDJ + 0"
3.   Giacomo Nizzolo   TRE + 0"
25.   Paweł Poljański   TCS + 3"
59.   Rafał Majka   TCS + 3"
72.   Przemysław Niemiec   LAM + 3"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Michael Matthews   OGE 5h 37' 54"
2.   Luke Durbridge   OGE + 3"
3.   Ivan Santaromita   OGE + 3"
22.   Paweł Poljański   TCS + 26"
25.   Rafał Majka   TCS + 26"
112.   Przemysław Niemiec   LAM + 1' 23"

Etap 3 – 11.05 : Armagh – Dublin – 187 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Marcel Kittel   GIA 4h 28' 43"
2.   Ben Swift   SKY + 0"
3.   Elia Viviani   CAN + 0"
22.   Rafał Majka   TCS + 0"
47.   Paweł Poljański   TCS + 11"
88.   Przemysław Niemiec   LAM + 11"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Michael Matthews   OGE 10h 06' 37"
2.   Alessandro Petacchi   OPQ + 8"
3.   Daniel Oss   BMC + 10"
19.   Rafał Majka   TCS + 26"
25.   Paweł Poljański   TCS + 37"
109.   Przemysław Niemiec   LAM + 1' 34"

Etap 4 – 13.05 : Giovinazzo – Bari – 112 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Nacer Bouhanni   FDJ 2h 22' 06"
2.   Giacomo Nizzolo   TRE + 0"
3.   Tom Veelers   GIA + 0"
78.   Przemysław Niemiec   LAM + 0"
93.   Rafał Majka   TCS + 0"
143.   Paweł Poljański   TCS + 0"
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Michael Matthews   OGE 12h 28' 43"
2.   Alessandro Petacchi   OPQ + 8"
3.   Daniel Oss   BMC + 10"
19.   Rafał Majka   TCS + 26"
25.   Paweł Poljański   TCS + 37"
109.   Przemysław Niemiec   LAM + 1' 34"

Etap 5 – 14.05 : Tarent – Viggiano – 203 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Diego Ulissi   LAM 5h 12' 39"
2.   Cadel Evans   BMC + 1"
3.   Julián Arredondo   TRE + 1"
5.   Rafał Majka   TCS + 1"
14.   Przemysław Niemiec   LAM + 1"
44.   Paweł Poljański   TCS + 56"
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Michael Matthews   OGE 17h 41' 23"
2.   Pieter Weening   OGE + 14"
3.   Cadel Evans   BMC + 15"
5.   Rafał Majka   TCS + 26"
29.   Paweł Poljański   TCS + 1' 32"
33.   Przemysław Niemiec   LAM + 1' 34"

Etap 6 – 15.05 : Sassano – Monte Cassino – 247 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Michael Matthews   OGE 6h 37' 01"
2.   Tim Wellens   LTB + 0"
3.   Cadel Evans   BMC + 0"
25.   Rafał Majka   TCS + 49"
46.   Przemysław Niemiec   LAM + 1' 57"
73.   Paweł Poljański   TCS + 4' 31"
Klasyfikacja generalna po 6. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Michael Matthews   OGE 17h 41' 23"
2.   Cadel Evans   BMC + 14"
3.   Rigoberto Urán   OPQ + 1' 18"
4.   Rafał Majka   TCS + 1' 25"
32.   Przemysław Niemiec   LAM + 3' 14"
49.   Paweł Poljański   TCS + 6' 13"

Etap 7 – 16.05 : Frosinone – Foligno – 211 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Nacer Bouhanni   FDJ 5h 16' 05"
2.   Giacomo Nizzolo   TRE + 0"
3.   Luka Mezgec   GIA + 0"
26.   Rafał Majka   TCS + 0"
27.   Paweł Poljański   TCS + 0"
77.   Przemysław Niemiec   LAM + 0"
Klasyfikacja generalna po 7. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Michael Matthews   OGE 29h 34' 19"
2.   Cadel Evans   BMC + 21"
3.   Rigoberto Urán   OPQ + 1' 18"
4.   Rafał Majka   TCS + 1' 25"
32.   Przemysław Niemiec   LAM + 3' 14"
48.   Paweł Poljański   TCS + 6' 13"

Etap 8 – 17.05 : Foligno – Montecopiolo – 179 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Diego Ulissi   LAM 4h 47' 47"
2.   Robert Kišerlovski   TRE + 0"
3.   Wilco Kelderman   LTB + 6"
8.   Rafał Majka   TCS + 14"
45.   Paweł Poljański   TCS + 7' 20"
48.   Przemysław Niemiec   LAM + 7' 30"
Klasyfikacja generalna po 8. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Cadel Evans   BMC 34h 22' 35"
2.   Rigoberto Urán   OPQ + 57"
3.[3]   Rafał Majka   TCS + 1' 10"
38.   Przemysław Niemiec   LAM + 10' 42"
43.   Paweł Poljański   TCS + 13' 04"

Etap 9 – 18.05 : Lugo – Sestola – 172 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Pieter Weening   OGE 4h 25' 51"
2.   Davide Malacarne   EUC + 0"
3.   Domenico Pozzovivo   ALM + 42"
9.   Rafał Majka   TCS + 1' 08"
55.   Przemysław Niemiec   LAM + 5' 05"
60.   Paweł Poljański   TCS + 5' 45"
Klasyfikacja generalna po 9. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Cadel Evans   BMC 38h 49' 34"
2.   Rigoberto Urán   OPQ + 57"
3.   Rafał Majka   TCS + 1' 10"
37.   Przemysław Niemiec   LAM + 14' 39"
40.   Paweł Poljański   TCS + 17' 41"

Etap 10 – 20.05 : Modena – Salsomaggiore Terme – 173 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Nacer Bouhanni   FDJ 4h 01' 13"
2.   Giacomo Nizzolo   TRE + 0"
3.   Michael Matthews   OGE + 0"
37.   Przemysław Niemiec   LAM + 0"
38.   Paweł Poljański   TCS + 0"
39.   Rafał Majka   TCS + 0"
Klasyfikacja generalna po 10. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Cadel Evans   BMC 42h 50' 47"
2.   Rigoberto Urán   OPQ + 57"
3.   Rafał Majka   TCS + 1' 10"
37.   Przemysław Niemiec   LAM + 14' 39"
40.   Paweł Poljański   TCS + 17' 41"
 
Michael Rogers przekraczający linię mety

Etap 11 – 21.05 : Collecchio – Savona – 249 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Michael Rogers   TCS 5h 48' 08"
2.   Simon Geschke   GIA + 10"
3.   Enrico Battaglin   BAR + 10"
21.   Rafał Majka   TCS + 10"
60.   Paweł Poljański   TCS + 7' 42"
95.   Przemysław Niemiec   LAM + 14' 44"
Klasyfikacja generalna po 11. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Cadel Evans   BMC 48h 39' 04"
2.   Rigoberto Urán   OPQ + 57"
3.   Rafał Majka   TCS + 1' 10"
36.   Paweł Poljański   TCS + 25' 13"
46.   Przemysław Niemiec   LAM + 29' 13"

Etap 12 – 22.05 : Barbaresco – Barolo – 41,9 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Rigoberto Urán   OPQ 57' 34"
2.   Diego Ulissi   LAM + 1' 17"
3.   Cadel Evans   BMC + 1' 34"
4.   Rafał Majka   TCS + 1' 39"
65.   Paweł Poljański   TCS + 5' 47"
73.   Przemysław Niemiec   LAM + 6' 12"
Klasyfikacja generalna po 12. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Rigoberto Urán   OPQ 49h 37' 35"
2.   Cadel Evans   BMC + 37"
3.   Rafał Majka   TCS + 1' 52"
35.   Paweł Poljański   TCS + 30' 03"
42.   Przemysław Niemiec   LAM + 34' 28"

Etap 13 – 23.05 : Fossano – Rivarolo Canavese – 157 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Marco Canola   BAR 3h 37' 20"
2.   Jackson Rodriguez   AND + 0"
3.   Angelo Tulik   EUC + 0"
27.   Rafał Majka   TCS + 11"
84.   Paweł Poljański   TCS + 11"
142.   Przemysław Niemiec   LAM + 2' 13"
Klasyfikacja generalna po 13. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Rigoberto Urán   OPQ 53h 15' 06"
2.   Cadel Evans   BMC + 37"
3.   Rafał Majka   TCS + 1' 52"
35.   Paweł Poljański   TCS + 30' 03"
40.   Przemysław Niemiec   LAM + 34' 28"

Etap 14 – 24.05 : Agliè – Sacro Monte di Oropa – 164 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Enrico Battaglin   BAR 4h 34' 41"
2.   Dario Cataldo   SKY + 0"
3.   Jarlinson Pantano   COL + 7"
19.   Rafał Majka   TCS + 2' 47"
77.   Przemysław Niemiec   LAM + 13' 11"
78.   Paweł Poljański   TCS + 13' 11"
Klasyfikacja generalna po 14. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Rigoberto Urán   OPQ 57h 52' 51"
2.   Cadel Evans   BMC + 32"
3.   Rafał Majka   TCS + 1' 35"
41.   Paweł Poljański   TCS + 40' 10"
44.   Przemysław Niemiec   LAM + 44' 35"

Etap 15 – 25.05 : Valdengo – Montecampione – 225 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Fabio Aru   AST 5h 33' 05"
2.   Fabio Duarte   COL + 21"
3.   Nairo Quintana   OPQ + 22"
6.   Rafał Majka   TCS + 57"
71.   Przemysław Niemiec   LAM + 19' 17"
74.   Paweł Poljański   TCS + 19' 17"
Klasyfikacja generalna po 15. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Rigoberto Urán   OPQ 63h 26' 39"
2.   Cadel Evans   BMC + 1' 03"
3.   Rafał Majka   TCS + 1' 50"
46.   Paweł Poljański   TCS + 58' 45"
50.   Przemysław Niemiec   LAM + 1h 03' 10"

Etap 16 – 27.05 : Ponte di Legno – Martell – 139 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Nairo Quintana   MOV 4h 42' 35"
2.   Ryder Hesjedal   GRS + 8"
3.   Pierre Rolland   EUC + 1' 13"
7.   Rafał Majka   TCS + 4' 08"
27.   Przemysław Niemiec   LAM + 20' 37"
142.   Paweł Poljański   TCS + 44' 07"
Klasyfikacja generalna po 16. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Nairo Quintana   MOV 68h 11' 44"
2.   Rigoberto Urán   OPQ + 1' 41"
3.   Cadel Evans   BMC + 3' 21"
5.   Rafał Majka   TCS + 3' 28"
39.   Przemysław Niemiec   LAM + 1h 21' 17"
51.   Paweł Poljański   TCS + 1h 40' 22"

Etap 17 – 28.05 : Sarnonico – Vittorio Veneto – 208 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Stefano Pirazzi   BAR 4h 38' 11"
2.   Tim Wellens   LTB + 0"
3.   Jay McCarthy   TCS + 0"
37.   Rafał Majka   TCS + 15' 36"
81.   Paweł Poljański   TCS + 15' 36"
106.   Przemysław Niemiec   LAM + 15' 36"
Klasyfikacja generalna po 17. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Nairo Quintana   MOV 73h 05' 31"
2.   Rigoberto Urán   OPQ + 1' 41"
3.   Cadel Evans   BMC + 3' 21"
5.   Rafał Majka   TCS + 3' 28"
43.   Przemysław Niemiec   LAM + 1h 21' 17"
52.   Paweł Poljański   TCS + 1h 40' 22"

Etap 18 – 29.05 : Belluno – Sugana Valley – 171 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Julián Arredondo   TRE 4h 49' 51"
2.   Fabio Duarte   COL + 17"
3.   Philip Deignan   SKY + 37"
14.   Rafał Majka   TCS + 2' 52"
57.   Paweł Poljański   TCS + 15' 58"
68.   Przemysław Niemiec   LAM + 17' 56"
Klasyfikacja generalna po 18. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Nairo Quintana   MOV 77h 58' 08"
2.   Rigoberto Urán   OPQ + 1' 41"
3.   Pierre Rolland   EUC + 3' 29"
5.   Rafał Majka   TCS + 3' 31"
44.   Przemysław Niemiec   LAM + 1h 36' 27"
51.   Paweł Poljański   TCS + 1h 53' 34"

Etap 19 – 30.05 : Bassano del Grappa – Crespano del Grappa – 26,8 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Nairo Quintana   MOV 1h 05' 37"
2.   Fabio Aru   AST + 17"
3.   Rigoberto Urán   OPQ + 1' 09"
7.   Rafał Majka   TCS + 3' 28"
46.   Paweł Poljański   TCS + 7' 08"
119.   Przemysław Niemiec   LAM + 11' 49"
Klasyfikacja generalna po 19. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Nairo Quintana   MOV 79h 03' 45"
2.   Rigoberto Urán   OPQ + 3' 07"
3.   Fabio Aru   AST + 3' 48"
6.   Rafał Majka   TCS + 6' 59"
48.   Przemysław Niemiec   LAM + 1h 48' 16"
51.   Paweł Poljański   TCS + 2h 00' 42"

Etap 20 – 31.05 : Maniago – Monte Zoncolan – 167 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Michael Rogers   TCS 4h 41' 55"
2.   Franco Pellizotti   AND + 38"
3.   Francesco Bongiorno   BAR + 49"
21.   Rafał Majka   TCS + 4' 59"
40.   Paweł Poljański   TCS + 8' 13"
71.   Przemysław Niemiec   LAM + 13' 51"
Klasyfikacja generalna po 20. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Nairo Quintana   MOV 83h 52' 25"
2.   Rigoberto Urán   OPQ + 3' 07"
3.   Fabio Aru   AST + 4' 04"
6.   Rafał Majka   TCS + 7' 13"
49.   Przemysław Niemiec   LAM + 1h 57' 22"
51.   Paweł Poljański   TCS + 2h 04' 10"

Etap 21 – 01.06 : Gemona del Friuli - Triest – 169 kmEdytuj

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Luka Mezgec   GIA 4h 23' 58"
2.   Giacomo Nizzolo   TRE + 0"
3.   Tyler Farrar   GRS + 0"
25.   Rafał Majka   TCS + 0"
99.   Przemysław Niemiec   LAM + 28"
100.   Paweł Poljański   TCS + 28"
Klasyfikacja generalna po 21. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1.   Nairo Quintana   MOV 88h 14' 32"
2.   Rigoberto Urán   OPQ + 2' 58"
3.   Fabio Aru   AST + 4' 04"
6.   Rafał Majka   TCS + 7' 04"
49.   Przemysław Niemiec   LAM + 1h 57' 41"
50.   Paweł Poljański   TCS + 2h 04' 29"

Posiadacze koszulek po poszczególnych etapachEdytuj

Klasyfikacje końcoweEdytuj

Klasyfikacja generalnaEdytuj

Zawodnik Zespół Czas
1   Nairo Quintana     Movistar Team 88h 14' 32"
2   Rigoberto Urán Omega Pharma-Quick Step + 3' 07"
3   Fabio Aru Pro Team Astana + 4' 04"
4   Pierre Rolland Team Europcar + 5' 46"
5   Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale + 6' 32"
6   Rafał Majka Team Tinkoff-Saxo + 7' 04"
7   Wilco Kelderman Belkin Pro Cycling Team + 11' 00"
8   Cadel Evans BMC Racing Team + 12' 51"
9   Ryder Hesjedal Garmin-Sharp + 13' 35"
10   Robert Kišerlovski Trek Factory Racing + 15' 49"
49   Przemysław Niemiec Lampre-Merida + 1h 57' 41"
50   Paweł Poljański Team Tinkoff-Saxo + 2h 04' 19"

Klasyfikacja punktowaEdytuj

Zawodnik Zespół Punkty
1   Nacer Bouhanni   FDJ.fr 291
2   Giacomo Nizzolo Trek Factory Racing 265
3   Roberto Ferrari Lampre-Merida 186
4   Elia Viviani Cannondale Pro Cycling 174
5   Ben Swift Team Sky 135
6   Luka Mezgec Team Giant-Shimano 128
7   Enrico Battaglin Bardiani-CSF 108
8   Tyler Farrar Garmin-Sharp 103
9   Cadel Evans BMC Racing Team 96
10   Tim Wellens Lotto-Belisol 94
23   Rafał Majka Team Tinkoff-Saxo 47
110   Przemysław Niemiec Lampre-Merida 2

Klasyfikacja górskaEdytuj

Zawodnik Zespół Punkty
1   Julián Arredondo   Trek Factory Racing 173
2   Dario Cataldo Team Sky 132
3   Nairo Quintana     Movistar Team 88
4   Tim Wellens Lotto-Belisol 79
5   Robinson Chalapud Team Colombia 73
6   Jonathan Monsalve Neri Sottoli 68
7   Fabio Aru Pro Team Astana 57
8   Pierre Rolland Team Europcar 46
9   Jarlinson Pantano Team Colombia 43
10   Franco Pellizotti Androni Giocattoli-Venezuela 42
41   Rafał Majka Team Tinkoff-Saxo 9
59   Przemysław Niemiec Lampre-Merida 2

Klasyfikacja młodzieżowaEdytuj

Zawodnik Zespół Czas
1   Nairo Quintana     Movistar Team 88h 14' 32"
2   Fabio Aru Pro Team Astana + 4' 04"
3   Rafał Majka Team Tinkoff-Saxo + 7' 04"
4   Wilco Kelderman Belkin Pro Cycling Team + 11' 00"
5   Sebastián Henao Team Sky + 56' 24"
6   Georg Preidler Team Giant-Shimano + 1h 05' 03"
7   Mikel Landa Pro Team Astana + 1h 23' 06"
8   Marc Goos Belkin Pro Cycling Team + 1h 30' 43"
9   Jan Polanc Lampre-Merida + 1h 45' 31"
10   Paweł Poljański Team Tinkoff-Saxo + 2h 04' 29"

Trofeo Fast TeamEdytuj

Zespół Czas
1   Ag2r-La Mondiale 264h 30′ 55″
2   Omega Pharma-Quick Step + 19' 32"
3   Team Tinkoff-Saxo + 27' 12"
4   BMC Racing Team + 1h 08' 24"
5   Movistar Team + 1h 13' 52"
6   Pro Team Astana + 1h 26' 51"
7   Team Sky + 1h 28' 05"
8   Lampre-Merida + 1h 47' 02"
9   Team Europcar + 2h 04' 31"
10   Trek Factory Racing + 2h 14' 58"

Trofeo Super TeamEdytuj

Zespół Punkty
1   Omega Pharma-Quick Step 327
2   Bardiani-CSF 303
3   Trek Factory Racing 294
4   Team Sky 294
5   Ag2r-La Mondiale 285
6   Lampre-Merida 280
7   Team Giant-Shimano 278
8   Team Tinkoff-Saxo 262
9   Androni Giocattoli-Venezuela 224
10   BMC Racing Team 211

PrzypisyEdytuj

  1. naszosie.pl: Giro d’ Italia – Lista Startowa (pol.). [dostęp 2014-05-17].
  2. naszosie.pl: Giro d’Italia – Prezentacja (pol.). [dostęp 2014-05-17].
  3. eurosport.onet.pl: Giro d’Italia: awans i biała koszulka Majki, nowy lider (pol.). Eurosport, 2014-05-17. [dostęp 2014-05-17].

BibliografiaEdytuj