Otwórz menu główne

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 1997

I Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce rozgrywane były w dniach 10 - 13 lipca 1997 w Turku w Finlandii. W zawodach startowali zawodnicy, którzy nie ukończyli 23 lat.

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Klasyfikacja medalowa
Miej. Państwo       R-m
1   Rosja 7 3 5 15
2   Niemcy 5 8 7 20
3   Wielka Brytania 5 2 3 10
4   Włochy 4 2 3 8
5   Finlandia 3 3 3 9
6   Czechy 3 2 2 7
7   Polska 2 5 5 11
8   Rumunia 2 2 1 5
9   Hiszpania 1 4 1 6
10   Ukraina 1 3 3 7
11   Białoruś 1 1 4 6
12   Holandia 1 1 1 3
12   Portugalia 1 1 1 3
12   Szwecja 1 1 1 3
15   Bułgaria 1 0 0 1
15   Dania 1 0 0 1
15   Grecja 1 0 0 1
15   Jugosławia 1 0 0 1
15   Łotwa 1 0 0 1
15   Węgry 1 0 0 1
21   Szwajcaria 0 2 0 2
22   Francja 0 1 4 5
23   Belgia 0 1 1 2
24   Słowenia 0 1 0 1
25   Norwegia 0 0 1 1












































MężczyźniEdytuj

konkurencje biegoweEdytuj

konkurencja złoto srebro brąz
100 m Angelos Pavlakakis
     Grecja
10,18 Carlos Calado
     Portugalia
10,29 Marlon Devonish
     Wielka Brytania
10,32
200 m Julian Golding
     Wielka Brytania
20,46 Alessandro Attene
     Włochy
20,68 Ryszard Pilarczyk
     Polska
20,87
400 m Mark Hylton
     Wielka Brytania
45,71 Piotr Haczek
     Polska
45,72 Kjell Provost
     Belgia
45,99
800 m Andrea Longo
     Włochy
1:46,59 André Bucher
     Szwajcaria
1:47,13 Grzegorz Krzosek
     Polska
1:47,45
1500 m Reyes Estévez
     Hiszpania
3:42,37 Carlos García
     Hiszpania
3:43,24 Alexandru Vasile
     Rumunia
3:43,36
5000 m Simone Zanon
     Włochy
13:45,90 Rachid Berradi
     Włochy
13:47,08 Siergiej Łukin
     Rosja
13:48,04
10 000 m Rachid Berradi
     Włochy
28:31,12 Serhij Łebid
     Ukraina
28:39,71 Simone Zanon
     Włochy
28:56,33
110 m ppł Frank Busemann
     Niemcy
13,54 Sven Pieters
     Belgia
13,56 Andriej Kisłych
     Rosja
13,56
400 m ppł Lukáš Souček
     Czechy
49,08 Marcel Schelbert
     Szwajcaria
49,43 Xavier Ravenet
     Francja
49,63
3000 m z przeszkodami Luciano DiPardo
     Włochy
8:34,24 Vincent LeDauphin
     Francja
8:36,92 Konstantin Tomski
     Rosja
8:37,81
sztafeta 4 x 100 m   Wielka Brytania
   Daniel Money
   Marlon Devonish
   Jamie Henthorn
   Julian Golding
38,99   Polska
   Marcin Krzywański
   Dariusz Adamczyk
   Piotr Balcerzak
   Ryszard Pilarczyk
39,27   Niemcy
   Alexander Kosenkow
   Eduard Martin
   Patrik Weimer
   Uwe Eisenbeis
39,45
sztafeta 4 x 400 m   Polska
   Ryszard Pilarczyk
   Piotr Długosielski
   Jacek Bocian
   Piotr Haczek
3:03,07   Czechy
   David Nikodým
   Lukáš Souček
   Jan Štejfa
   Jiří Mužík
3:04,13   Niemcy
   Thomas Goller
   Maik Liebe
   Lars Figura
   Carlos Gachanja
3:04,32
chód 20 km Aigars Fadejevs
     Łotwa
1:19:58 Francisco Fernández
     Hiszpania
1:21:59 Artur Mieleszkiewicz
     Białoruś
1:22:26

konkurencje techniczneEdytuj

konkurencja złoto srebro brąz
skok wzwyż Staffan Strand
     Szwecja
2,28 Martin Buss
     Niemcy
2,24 Marcin Kaczocha
     Polska
2,24
skok o tyczce Jewgienij Smiriagin
     Rosja
5,70 Montxu Miranda
     Hiszpania
5,50 Petr Špaček
     Czechy
5,50
skok w dal Carlos Calado
     Hiszpania
8,32 Kiriłł Sosunow
     Rosja
8,30 Ołeksij Łukaszewycz
     Ukraina
8,09
trójskok Wiaczesław Taranow
     Rosja
16,95 Marat Safiullin
     Rosja
16,29 Tayo Erogbobgo
     Wielka Brytania
16,28
pchnięcie kulą Conny Karlsson
     Finlandia
19,48 Gunnar Pfingsten
     Niemcy
19,11 Andreas Gustafsson
     Szwecja
19,09
rzut dyskiem Andrzej Krawczyk
     Polska
59,54 Timo Sinervo
     Finlandia
57,20 Kyryło Czuprynin
     Ukraina
56,78
rzut młotem Iwan Cichan
     Białoruś
77,46 Szymon Ziółkowski
     Polska
73,68 Nikołaj Awłasewicz
     Białoruś
72,40
rzut oszczepem Pietari Skyttä
     Finlandia
81,58 Matti Närhi
     Finlandia
80,72 Christian Nicolay
     Niemcy
78,18
dziesięciobój Klaus Isekenmeier
     Niemcy
7926 Ołeksandr Jurkow
     Ukraina
7888 Pierre-Alexandre Vial
     Francja
7866

KobietyEdytuj

konkurencje biegoweEdytuj

konkurencja złoto srebro brąz
100 m Nora Iwanowa
     Bułgaria
11,50 Esther Möller
     Niemcy
11,53 Marie-Joelle Dogbo
     Francja
11,54
200 m Hana Benešová
     Czechy
22,57 Shanta Ghosh
     Niemcy
22,80 Katia Benth
     Francja
23,19
400 m Allison Curbishley
     Wielka Brytania
50,85 Hana Benešová
     Czechy
51,82 Claudia Angerhausen
     Niemcy
53,45
800 m Iryna Nedelenko
     Ukraina
2:01,82 Dorota Fiut
     Polska
2:02,44 Ludmiła Gonczarowa
     Rosja
2:02,72
1500 m Andrea Šuldesová
     Czechy
4:13,92 Lidia Chojecka
     Polska
4:14,70 Natalia Czernyszowa
     Ukraina
4:15,43
5000 m Oksana Żeleźniak
     Rosja
15:45,22 Cristina Iloc
     Rumunia
15:46,59 Marta Domínguez
     Hiszpania
15:49,96
10 000 m Olivera Jevtić
     Jugosławia
32:44,22 Annemari Sandell
     Finlandia
32:48,57 Stine Larsen
     Norwegia
33:11,09
100 m ppł Irina Korotja
     Rosja
12,97 Diane Allahgreen
     Wielka Brytania
13,03 Johanna Halkoaho
     Finlandia
13,35
400 m ppł Rikke Rönholt
     Dania
57,22 Vicki Jamison
     Wielka Brytania
57,43 Małgorzata Pskit
     Polska
57,68
sztafeta 4 x 100 m   Niemcy
   Esther Möller
   Shanta Ghosh
   Nancy Kette
   Silke Eichmann
43,94   Rosja
   Jelena Tiszkowa
   Irina Korotja
   Olga Maksimowa
   Julia Wertianowa
44,41   Włochy
   Elena Apollonio
   Elena Sordelli
   Manuela Grillo
   Manuela Levorato
44,73
sztafeta 4 x 400 m   Wielka Brytania
   Vicki Jamison
   Jo Sloane
   Jeina Mitchell
   Allison Curbishley
3:32,81   Niemcy
   Nicole Marahrens
   Shanta Ghosh
   Claudia Gesell
   Claudia Angerhausen
3:33,77   Czechy
   Jitka Burianová
   Eva Kasalová
   Andrea Šuldesová
   Hana Benešová
3:33,83
chód 10 km Olga Panfiorowa
     Rosja
43:33 María Vasco
     Hiszpania
44:01 Susana Feitor
     Portugalia
44:26

konkurencje techniczneEdytuj

konkurencja złoto srebro brąz
skok wzwyż Julia Liachowa
     Rosja
1,97 Kajsa Bergqvist
     Szwecja
1,93 Daniela Rath
     Niemcy
1,91
skok o tyczce Eszter Szemeredi
     Węgry
4,10 Janet Zach
     Niemcy
4,05 Sabine Schulte
     Niemcy
Monique de Wilt
     Holandia
3,80
skok w dal Tatiana Kotowa
     Rosja
6,57 Cristina Nicolau
     Rumunia
6,43 Sofia Schulte
     Niemcy
6,39
trójskok Cristina Nicolau
     Rumunia
14,22 Anja Valant
     Słowenia
13,98 Heli Koivula
     Finlandia
13,88
pchnięcie kulą Nadine Kleinert
     Niemcy
18,27 Corrie de Bruin
     Holandia
18,06 Janina Korolczyk
     Białoruś
17,98
rzut dyskiem Corrie de Bruin
     Holandia
57,72 Kathleen Hering
     Niemcy
56,78 Janina Korolczyk
     Białoruś
56,36
rzut młotem Mihaela Melinte
     Rumunia
70,26 Simone Mathes
     Niemcy
64,38 Lyn Sprules
     Wielka Brytania
61,70
rzut oszczepem Taina Uppa
     Finlandia
56,48 Alina Serdiuk
     Białoruś
55,56 Merja Pitkänen
     Finlandia
55,24
siedmiobój Kathleen Gutjahr
     Niemcy
6130 Julija Akułenko
     Ukraina
6117 Dina Koricka
     Rosja
6014

Występy PolakówEdytuj

BibliografiaEdytuj