Otwórz menu główne

Petr Knop (ur. 12 maja 1994 w Jabloncu nad Nysą) – czeski biegacz narciarski, zawodnik klubu Ski Klub jablonec n.N.

Petr Knop
Petr Knop
Data i miejsce urodzenia 12 maja 1994
Jablonec nad Nysą, Czechy
Klub Ski Klub jablonec n.N.
Wzrost 180 cm
Debiut w PŚ 11 stycznia 2014,
Nové Město na Moravě
(78. miejsce – sprint)
Pierwsze punkty w PŚ 6 stycznia 2018, Val di Fiemme
(30. miejsce – 15 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Czechy

Spis treści

KarieraEdytuj

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Pétr Knop pojawił się w 11 grudnia 2010 roku, podczas zawodów Slavic Cup „Slavic Cup” w czeskiej miejscowości Horní Mísečky, gdzie na dystansie 10 km stylem klasycznym zajął 24. miejsce

W Pucharze Świata zadebiutował 11 stycznia 2014 w Nové Město na Moravě, gdzie zajął 72. miejsce na dystansie 15 km stylem klasycznym. Pierwsze pucharowe punkty wywalczył podczas przedostatniego etapu Tour de Ski w Val di Fiemme na dystansie 15 km stylem klasycznym uplasował się na 30. pozycji.

OsiągnięciaEdytuj

Igrzyska olimpijskie  Edytuj

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
38. 11 lutego 2018   Pjongczang 30 km bieg łączony 1:16:20,0 h +3:52,1 min   Simen Hegstad Krüger
24. 16 lutego 2018   Pjongczang 15 km stylem dowolnym 33:43,9 min +1:51,6 min   Dario Cologna
10. 18 lutego 2018   Pjongczang bieg sztafetowy 4x10 km[1] 1:33:04,9 h +4:18,1 min   Norwegia
55. 24 lutego 2018   Pjongczang 50 km stylem klasycznym 2:08:22,1 h +20:58,8 min   Iivo Niskanen

Mistrzostwa świataEdytuj

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
46. 21 lutego 2015   Falun 30 km bieg łączony 1:16:26,9 h +7:32,6 min   Maksim Wylegżanin
9. 27 lutego 2015   Falun Sztafeta 4x10 km[2] 1:34:18,5 h +2:44,6 min   Norwegia
43. 25 lutego 2017   Lahti 30 km bieg łączony 1:09:16,7 h +5:31,2 min   Siergiej Ustiugow
38. 1 marca 2017   Lahti 15 km stylem klasycznym 36:44,0 min +3:39,2 min   Iivo Niskanen
11. 3 marca 2017   Lahti bieg sztafetowy 4x10 km[3] 1:37:20,1 h +5:31,8 min   Norwegia
33. 5 marca 2017   Lahti 50 km stylem dowolnym 1:46:28,9 h +4:40,4 min   Alex Harvey
53. 23 lutego 2019   Seefeld in Tirol 30 km bieg łączony 1:10:21,8 h +7:46,8 min   Sjur Røthe
66. 27 lutego 2019   Seefeld in Tirol 15 km stylem klasycznym 38:22,6 min +5:13,1 min   Martin Johnsrud Sundby
11. 1 marca 2019   Seefeld in Tirol bieg sztafetowy 4×10 km[4] 1:42:32,1 h +6:33,8 min   Norwegia

Mistrzostwa świata młodzieżowcówEdytuj

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
28. 5 lutego 2015   Ałmaty 15 km stylem dowolnym 35:55,3 min +2:25,6 min   Florian Notz
25. 7 lutego 2015   Ałmaty 30 km bieg łączony 1:19:26,3 h +2:59,1 min   Magne Haga
52. 22 lutego 2016   Râșnov Sprint stylem dowolnym 2:35,78 min   Lucas Chanavat
13. 23 lutego 2016   Râșnov 15 km stylem klasycznym 40:02,0 min +2:12,2 min   Jens Burman
13. 25 lutego 2016   Râșnov 15 km stylem dowolnym 31:13,3 min +1:14,2 min   Simen Hegstad Krüger
15. 2 lutego 2017   Soldier Hollow 15 km stylem dowolnym 32:55,7 min +1:51,0 min   Aleksandr Bolszunow
14. 4 lutego 2017   Soldier Hollow 30 km bieg łączony 1:15:31,5 h 2:21,9 min   Aleksandr Bolszunow

Mistrzostwa świata juniorówEdytuj

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
38. 21 stycznia 2013   Liberec Sprint stylem klasycznym   Lennart Metz
21. 23 stycznia 2013   Liberec 10 km stylem klasycznym 23:32,5 min +1:16,5 min   Dmitrij Rostowcew
11. 25 stycznia 2013   Liberec 20 km bieg łączony 47:40,2 min +1:17,5 min   Dmitrij Rostowcew
13. 27 stycznia 2013   Liberec Sztafeta 4 x 5 km[5] 45:35,5 min +2:56,3 min   Rosja
18. 29 stycznia 2014   Val di Fiemme Sprint stylem dowolnym   Jean Tiberghien
5. 31 stycznia 2014   Val di Fiemme 20 km bieg łączony 56:09,6 min +33,5 s   Eirik Sverdrup Augdal
19. 2 lutego 2014   Val di Fiemme 10 km stylem klasycznym 26:36,9 min +1:11,7 min   Roman Kaygorodov
10. 3 lutego 2014   Val di Fiemme Sztafeta 4 x 10 km[6] 53:36,6 min +2:52,6 min   Norwegia

Igrzyska olimpijskie młodzieżyEdytuj

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
9. 17 stycznia 2012   Innsbruck 10 km stylem klasycznym 29:28,8 min +1:16,0 min   Aleksander Seljanow
9. 19 stycznia 2012   Innsbruck Sprint stylem dowolnym   Andreas Molden
12. 21 stycznia 2012   Innsbruck Sztafeta mieszana z biathlonem[7] 1:04:23,4 min +3:11,1 min   Niemcy

Olimpijski festiwal młodzieży EuropyEdytuj

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
16. 14 lutego 2011   Liberec 10 km stylem klasycznym 27:38,7 min +1:53,2 min   Antti Ojansivu
36. 15 lutego 2011   Liberec sprint stylem klasycznym   Christoffer Lindvall
23. 17 lutego 2011   Liberec 7,5 km stylem dowolnym 15:47,9 min +1:00,2 min   Martin Weisheit

Puchar ŚwiataEdytuj

Miejsca w klasyfikacji generalnejEdytuj

Sezon Miejsce
2013/2014 niesklasyfikowany
2014/2015 niesklasyfikowany
2015/2016 niesklasyfikowany
2016/2017 niesklasyfikowany
2017/2018 153.
2018/2019 niesklasyfikowany

Miejsca na podiumEdytuj

Knop nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu ŚwiataEdytuj

stan po zakończeniu sezonu 2018/2019

Sezon 2013/2014
      RT                       TdS                       FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - 78 - 41 - - - 65 - - - - - 0
Sezon 2014/2015
          LT                       TdS                     punkty
- - 105 91 86 86 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2015/2016
      RT                           TdS                                   STK punkty
100 59 72 67 50 - - - 60 88 58 63 71 62 - - - - - 59 - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2016/2017
          LT                     TdS                           FPŚ punkty
88 61 85 62 65 62 65 - - 62 72 47 47 - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
      RT                         TdS                         FPŚ punkty
107 76 64 64 - 61 - 78 59 54 78 59 58 38 30 36 31 - - 58 - 66 - - - 43 79 63 34 47 1
Sezon 2018/2019
          LT                     TdS                             FPŚ punkty
- 68 97 65 72 70 dnf - dns 83 58 82 60 50 40 38 39 - - 48 61 - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu

PrzypisyEdytuj

  1. Skład drużyny: Aleš Razým, Martin Jakš, Petr Knop, Michal Novák
  2. Skład drużyny: Aleš Razým, Martin Jakš, Dušan Kožíšek, Petr Knop
  3. Skład drużyny: Martin Jakš, Lukáš Bauer, Michal Novák, Petr Knop
  4. Skład drużyny: Michal Novák, Miroslav Rypl, Adam Fellner, Petr Knop
  5. Skład zespołu: Petr Remeš, Adam Fellner, Petr Knop, Jacob Tony Kordac
  6. Skład zespołu: Luděk Šeller, Petr Knop, Jakub Antos, Jacob Tony Kordac
  7. Skład zespołu: Jessica Jislová, Petra Hyncicova, Adam Václavík, Petr Knop

BibliografiaEdytuj